Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Valizler ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Valizler ?

Merhaba çok değerli Turkishwat üyeleri.Bir kaçınız biliyordur seneye üniversite ve dil okulu için Amerika'dayım.Şimdiden hazırlıklara başladım.Aklımda sürekli şu valiz işi var.Biraz garip olacak belkide sitede sorulan ilk soru olacak ama şunu merak ediyorum

El bagajı ve sırt çantası ? Diğer valizleri zaten biliyorum bir kaç fotoğrafla örnek verirseniz çok sevinirim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam el valizi dediğin şey normal çanta ben kocaman valizi uçağa sokan kadın gördüm
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

olabilir

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam el valizi dediğin şey normal çanta ben kocaman valizi uçağa sokan kadın gördüm
    aynen katiliyorum benim bagaj alti verdigim bagajndan daha buyugunu ucaga girdirmisti adam ama artik bende uyandim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bende ilk binişte öyle bi enayilik yaptım 50 euro ödedim uçağa alsam kimse bişey demezdi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkaşlar bende şunu merak ediyorum ek bavul için ne kadar ücret ödeniyor.ben lufthansa ile gidicemde giderkende ek bavul almak istiyorum bi bilginiz var mı acaba?150 dolar falan dediler ama o kadar pahalı değildir diye düşünüyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

50 euradan fazla olacağını sanmıyorum firmanın sitesinden kontrol edebilirsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

olabilir
    Bu sırt çantası olması gerek.Birde el valizini gösterirseniz çıkıp alacağım.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Geçen sene benim normal valiz olarak uçağa verdiğim çantayı adam el valizi diye içeri sokuyordu lufthansada.Kesinlikle bende öle yapıyorum bu sene.Hiç kasmıcam çantaya sığdı 20 kilo geldi falan diye.Bu resimdeki çantayı sırt çantası diye sokabilirsiniz bence uçağa.
    ""Let the game begin""

BannedUser
    Guest

Ben dizimin üstünü biraz gecen çekçekli valizi içeri soktum yani bayagı buyuk bir valiz. Asagıdaki resimden biraz daha büyük.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı SilentPunch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu sırt çantası olması gerek.Birde el valizini gösterirseniz çıkıp alacağım.
    yahu bu sırt çantalıgından cıkmıs dagcı cantası arkadaslar.kabine sokacagınız canta 12 kg lık ve en boy derınlık toplamı 115 cm yı gecmeyecek,bagajınız ıse 23 kg ve en boy derınlık toplamı 158 cm yı gecmeyecek sekılde olmalı.ben KLM den aldım bıletı ve 2 tane 23 kg denıyordu sitede ama özellıkle sordurdum ve eger 2.yı alırsanız ceza yersınız dedıler.bıletımın üstünde de 1 tane yazıyor.dikkat edin

BannedUser
    Guest

seasret kardes her sene 2 valizle geliyorum ben merak etme almazlar ABD icin. evet içeri sokulan valizleri görsen zaten aklın hayalin durur

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Valla umarım sokabiliriz o resimdeki sırt çantasını aldım..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sokamazsan 50 euro ödersin okadar da önemli degil

BannedUser
    Guest

ohooo onu rahat sokarsın merak etme ama cok şişirme

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tamamdır hocam , çok saolun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

O değil de, Amerika da öyle sırt çantaları illa vardır. Çoğu Amerikan markası zaten. Ancak fiyat kıyası nasıldır? Daha ucuz, daha pahalı.. Nasıl?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

olabilir
    Arkadaşlar etmeyin eylemeyin. Şu fotoğrafta görmüş olduğunuz çanta, dağcılıkta kullanılan sırt sistemli ve epey geniş bi hacme ulaşabilen bir çantadır. Bunları el bagajı olarak vermek bana biraz mantıksız geldi zira bu çantaların kafa tarafındaki hacim arttırıcı katmanın da serbest bırakılması ile birlikte iç hacimleri 80 lt'ye kadar çıkabiliyor. Bende de bunların 40 lt'lik olan trekking için ideal versiyonu var fakat onun bile el bagajı olabileceğinden şüpheliyim çünkü serbest hali ile diz boyuma biraz geçiyor. Resimdeki çanta ise aşağı yukarı bel hizasına varır. Şahsım adına konuşacak olursam normal valiz yerine bu tarz geniş hacimli bir çanta ve bir de ufak sırt çantası ile gitmeyi düşünüyorum.

Buarada bu tarz çantaların fiyatları epey pahalı. Dağcılık malzemesidirler epey konforludurlar. İçine 30-35 kg yük sığdırabilirsiniz buna rağmen yükü omuzlarınıza bindrmez. Almak isteyen arkadaşlar için marka tavsiyelerinde bulunayım:

Vaude, The Northface, Carrimore (kullandım, gayet iyi), Outdoor (kullandım ve pek tavsiye etmiyorum.), La Fuma (kullandım, güzel.), Deuter, vs...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tamam da fiyatları nedir peki? Nasıldır nedir?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bence bu sırt çantası çok dikkat çeker

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Air France gelirken bu cantanin aynisindan ucagin icine girdirdigini gordum hatta bas ustu bagaj 2 kisi icindir adam tek basina koydu hic kimse birsey soylemedi.ozgurun verdigi resimdeki bavuldan daha buyugunu de cogu kisi iceri almisti.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yok hocam çok dikkat çekmez, kişinin çantasının türüne göre yargılama yapacaklarını sanmıyorum. Benim bavulum yok ama babalar gibi 60 Lt'lik dağcılık çantam varsa ve yurt dışına bununla çıkıyorsam kime ne, değil mi?

Fiyat konusuna gelecek olursak ta bizim faaliyetlerde kullandığımız dağcılık çantaları 200-500 TL arasında değişiyor. Tabi bunun 150 TL gibi bir fiyata ya da 500 TL üzeri fiyata olanları da vardır mutlaka. Ama 150 TL'lik çanta ne kadar sağlamdır, ya da 600 TL üzeri çantaya bütçe ayrılır mı orası tartışılır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

siz bu bavul olayını biraz abartmışsınız sanırım arkadaşlar.ben geçen sene delta ile gittim gelirken amerikadan aldığım bildiğimiz büyük boy adidastan aldığım spor çantasını kadına verdim oda çantayı biraz ilerdeki kutunun içine koymamızı istedi çantayı kutunun üzerine koydum girmedi kadın 50 dolar alcağını söyledi ben olurmu öyle şey derken bi yandanda çantayı kutuya sıkıştrdm biraz zor oldu ama girdi=) yani diğer şirketleri bilmem ama deltanın bavul hacminin benim spor çantam olduğunu biliyorum=) büyük boy bir spor çantası kadar yani.zaten bu kısıtlamanın amacı bavulun üst raflara sığması için. bu gösterdeğiniz çanta örneğinin oraya sığması imkansız ama yinede siz bilirsiniz denemek isteyen dener. banada anlatılan oldu böyle çok el çantası ve büyük çantalrın sokulduğu ama ben şahsen görmedim.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Bu olay tam olarak neye dayanıyor ben de çözemedim.Benim bagaja verdiğim çantayı adam içeri soktu.Yuuh artık demiştim.O kadar kastık bide sırt çantasına tıkmayı her şeyi.Ben bu sefer daha rahat olucam çanta konusunda.O kadar sıkıştırmaya gerek yok.
    ""Let the game begin""

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

thy den alalım biletleri kafamız rahat olsun 2 bavula rahat rahat sığdırırsınız

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erennn06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    thy den alalım biletleri kafamız rahat olsun 2 bavula rahat rahat sığdırırsınız
    Öyle de Amerika'ya girdikten sonrası ne olacak? Genelde uçak firmaları ilk bavula da ikinciye de ücret kesiyolar.. Sıkıntı olur.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bence tek valiz sırt çantası laptop çantası yeter hatta sadece sırt çantasıda olabilir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence tek valiz sırt çantası laptop çantası yeter hatta sadece sırt çantasıda olabilir
    Ben de öyle gidecem. Hatta muhtemelen valizim boş olur, sırt çantasını valize koyarım. Vakumlu poşetlerden aldım bugün. Zaten vardı evde, ama hava kaçırıyodu bi yerinden. Komple doldurucam. Vericem elektrikli süpürgeye, fıssst küçüminicik bişey olucak. Daha önce yapmıştım, çok süper oluyo. Ama aç derlerse, bi daha öldür koyamam yerine!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

içinde elbise olursa sadece açtırmazlar vakumluları cihazdan görüyorlar zaten içini benim valizi adam açtı çok yiyecek vardı hepsi tek tek inceledi geri sığdıramadım valize

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ya hakkaten bu arada bu bardak çorbalardan aldım ben. Onlardan götürim diyorum sadece. Sıkıntı olur muki? Bi de konserve yaprak sarma var. El yapımına benzemez tabii de hiç yoktan iyidir deyip bi kutu da ondan aldım "acil durumlar" için

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)