Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikadan nasıl ehliyet alırım ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Amerikadan nasıl ehliyet alırım ?

benim Türkiye'de ehliyetim yok Amerika'da 3 ay içerisinde ehliyet almam mümkünmü? Bunu yapmış olanlar varmı? Forumda okudum,Türkiye'deki ehliyetlerin uluslararası geçerlilik alması için yöntem varmış ama hiç ehliyeti olmayan birisi oradan alabilirmi 3 ay içerisinde?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evt bu konuyu bende merak ediyorum 1 arkadaşım cok kısa zamanda ve ucuza ehliyet alabilecegimizi söylemişti ama işin aslı astarı nedir bilen arkadaşlar aydınlatırsa cok iyi olacak....
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

benimde oda arkadaşım yaklaşık 1 ay içinde ehliyetini almıştı abd den ama tam detaylarını bilmiyorum bir dizi aşamadan geçmişti ama tr dekine nazaran çok çok daha basit beklemesiz ve ucuz orası kesin
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerikadan alınan ehliyet herhangi bir işlem yapmaksızın her ülkede geçiyormu yoksa türkiyeden amerikaya giden arkadaşlar gibi uluslararası geçerlilik işlemimi yaptırıyoruz? Yani ordan aldıgımız ehliyeti turkiyede omur boyu rahatca kullanabilirmiyiz,burdan tekrar ehliyet alma gibi bir durumumuz olacakmı?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Bulundugunuz bolgedeki DMV ye gidiyorsunuz,kisa suren birkac testen sonra ehliyet alabiliyorsunuz,alan arkadaslar daha iyi bilir mevzuati.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizim ehliyetler bazı eyelatlerde geçiyordu hani ?
    sucks !

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaslar oncelikle pasaportunuz, DS formunuz ve varsa kendi ulkenizin ehliyetiyle birlikte en yakin DMV ofisine gidiyorsunuz. Daha sonra orada doldurdugunuz form ile birlikte siraniz gelince sizi fotografinizi cekmeye bir odaya goturuyorlar. Fotograf isleminden sonra bazi sorular geliyor; niye ehliyet istiyorsun, daha once kazan var mi v.b. Daha sonra ise belki de surecin en zor kismina geliyoruz. 3 konudan teste tabi tutuluyoruz. Tum testler bilgisayarda yapiliyor ozel bir bolumde. Testleri belli bir yuzde ile dogru cevaplarsaniz, galiba %70 idi driving testine gecmeye hak kazaniyorsunuz. Driving testi icin ise size sigortasi olan bir araba gerekiyor. Yani arabaniz olmaadan teste girmeniz ve ehliyet alabilmeniz mumkun degil. Gorevliyle beraber disari cikip, arabaya biniyorsunuz oncelikle arabanin belgelerini gosteriyorsunuz, daha sonra yapmaniz gereken temel baslangic hareketleri ile ozel parkura suruyorsunuz. Orada gorevli sizden bazi ozel hareketleri yapmanizi istiyor, 3 point turn, geri geri park etme gibi. tabi bunlarin hepsinin puf noktalari var ve turkiyedeki gibi degil maalesef. Eger bu testten de en az 70 alirsaniz ehliyetiniz adresinize gelene kadar kullanacaginiz beyaz bir kagit veriyorlar size. Kolay gelsin.
    Konu tough tarafından (25-05-2009 Saat 10:54 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar oncelikle pasaportunuz, DS formunuz ve varsa kendi ulkenizin ehliyetiyle birlikte en yakin DMV ofisine gidiyorsunuz. Daha sonra orada doldurdugunuz form ile birlikte siraniz gelince sizi fotografinizi cekmeye bir odaya goturuyorlar. Fotograf isleminden sonra bazi sorular geliyor; niye ehliyet istiyorsun, daha once kazak var mi v.b. Daha sonra ise belki de surecin en zor kismina geliyoruz. 3 konudan teste tabi tutuluyoruz. Tum testler bilgisayarda yapiliyor ozel bir bolumde. Testleri belli bir yuzde ile dogru cevaplarsaniz, galiba %70 idi driving tesstine gecmeye hak kazaniyorsunuz. Driving testi icin ise size sigortasi olan bir araba gerekiyor. Yani arabaniz olmaadan teste girmeniz ve ehliyet alabilmeniz mumkun degil. Gorevliyle beraber disari cikip, arabaya biniyorsunuz oncelikle arabanin belgelerini gosteriyorsunuz, daha sonra yapmaniz gereken temel baslangic hareketleri ile ozel parkura suruyorsunuz. Orada gorevli sizden bazi ozel hareketleri yapmanizi istiyor, 3 point turn, geri geri park etme gibi. tabi bunlarin hepsinin puf noktalari var ve turkiyedeki gibi degil maalesef. Eger bu testten de en az 70 alirsaniz ehliyetiniz adresinize gelene kadar kullanacaginiz beyaz bir kagit veriyorlar size. Kolay gelsin.
    NY'da çok farklı. Sen nerden aldın?

Ben bir konuya yazmıştım uzun uzun. Arama yaparsanız bulursunuz. Tekrar anlatamam şimdi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Florida'dan aldim ben. Eyaletten eyalete degisiklik gosterebilir dogrudur.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ya TR den götürdüğümüz ehliyetler hangi eyaletlerde geçerli acaba ?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar rahdan arkadaşımız ve farukun yazdıkları var forumda arma yapın sanırım araba alım satımıyla alakalı bi konu altındaydı mesajlar..
    AEK

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar şartmı ehliyet almak ben tenessee ye gideceğim.Türkiye ehliyetini orada kulanabilirmiyim?
    уєѕ,ι ℓιƒт ωєιgнтѕ.ησ,ι ωσηт нєℓρ уσυ мσνє.ѕтιℓℓgяσωιηg

At&t sim kart ile dunya telekom uzerınden turkıyeyı ucuza ara

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)