Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 174 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dönüşte Ne Kadar Para Getirdiniz

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Dönüşte Ne Kadar Para Getirdiniz

arkadaşlar ben bir arkadaşımla gidiyorum da bu sene bugün çok gereksiz bir cümle kurdu

normalde 30 eylüle kadar çalışacağız ben iş bitince geri donerim seneye birdaha gideceğim para getirmem lazım dedi o zaman dedim hiç gitme burda çalış para biriktir yani sonuçta koca amerikaya bir ohio'yu görmeye gitmiyoruz.. bir de tutturmuş 28 eylülde okulum açılıyor derslerim var diye ağlıyor sanki biz okula gitmiyoruz benim durumum daha kritik ben master yapacağım anlatıyorum anlamıyor.. sorum şu ki giden arkadaşlar yanlarında ne kadar getirdiler buradan güzel bir yanıt gelirsen şu süpersivri zeka arkadaşımı ikna ederim belki hoş ikna olmasa bile ben 2 hafta gezmeden gelmem o da ayrı:P

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ßen aLaskada çaLışacağım için 1200$ doların aLtında geLirsem üzüLürüm
    ßu aLaska merakı ßeni öLdürecek

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bir arkadaşımla gidiyorum da bu sene bugün çok gereksiz bir cümle kurdu

normalde 30 eylüle kadar çalışacağız ben iş bitince geri donerim seneye birdaha gideceğim para getirmem lazım dedi o zaman dedim hiç gitme burda çalış para biriktir yani sonuçta koca amerikaya bir ohio'yu görmeye gitmiyoruz.. bir de tutturmuş 28 eylülde okulum açılıyor derslerim var diye ağlıyor sanki biz okula gitmiyoruz benim durumum daha kritik ben master yapacağım anlatıyorum anlamıyor.. sorum şu ki giden arkadaşlar yanlarında ne kadar getirdiler buradan güzel bir yanıt gelirsen şu süpersivri zeka arkadaşımı ikna ederim belki hoş ikna olmasa bile ben 2 hafta gezmeden gelmem o da ayrı:P
    walla ben bes kurus getıremedım cunku gezdım iyikide gezmişim hiç pişman olmadım ne kadar kazanırsan kazan gezmeden gelme

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

eger gezip biraz da alisveris yaparim diyorsan geri para getirme ihtimalin cok cok az... amerikaya para biriktirmeye gidenler cok buyuk hata yapar , yazin antalya da bodrum gibi yerlerde calisarak 3-4 ayda 1500- 200 tl para biriktirebilirler..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

900dolarım orda çalında hiç mesaim olmadı 2laptop aldım dünyaca araba kiraladım dolaştım hediye aldım herkese 3er 4er tane 700dolar da getirdim ve babamlar fırçaladı niye o parayla da orda gezmemişim diye
    dönüşte getireceğin paradan ziyada orada kazandığın parayı nasıl değerlendirebileceğini düşÃ¼nmek bence çok daha önemli amacınız sadece para kazanmaksa olabilecek sıkıntılarda zor duruma düşersiniz
    arkadaşın erken dönsün sen boşver gezmene bak orada zaten gezecek arkadaş bulursun ama türk ama yabancı
    miamide kaldığımız hotelde bir türk çift vardı 3sırp kız ve 1erkek sırpla beraber geziyorlardı floridayı tamamen ve buffalodan gelmişlerdi
    orda gezecek adam bulursun bulamazsan bana ulaş

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    900dolarım orda çalında hiç mesaim olmadı 2laptop aldım dünyaca araba kiraladım dolaştım hediye aldım herkese 3er 4er tane 700dolar da getirdim ve babamlar fırçaladı niye o parayla da orda gezmemişim diye
    dönüşte getireceğin paradan ziyada orada kazandığın parayı nasıl değerlendirebileceğini düşünmek bence çok daha önemli amacınız sadece para kazanmaksa olabilecek sıkıntılarda zor duruma düşersiniz
    arkadaşın erken dönsün sen boşver gezmene bak orada zaten gezecek arkadaş bulursun ama türk ama yabancı
    miamide kaldığımız hotelde bir türk çift vardı 3sırp kız ve 1erkek sırpla beraber geziyorlardı floridayı tamamen ve buffalodan gelmişlerdi
    orda gezecek adam bulursun bulamazsan bana ulaş
    ya hocam sen bu bulundugun eyaletler kısmına calıstıgın yerlerı mı yoksa gezdıgın eyaletlerımı yazdın yoksa karısık mı )

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben zaten o erken donerse hayatta donmem bundan sonra master var bidaha gitmek zor aptalmıyım gezmeden geleyim paraysa burdada kazanılır...

bu yazdıklarınızı tek tek okutacağım kendisine hala 2000 dolar getireceğim diye yırtınıyor ben 30eylülde donerim diyor valla biraz daha ısrar ederse sen donersin ben sonra gelirim diyeceğim boyle saçmalıkmı olur ya bi ohio görecez gelecez oyle bir hikaye yok yani

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya hocam sen bu bulundugun eyaletler kısmına calıstıgın yerlerı mı yoksa gezdıgın eyaletlerımı yazdın yoksa karısık mı )
    sadece mississippi (ms) de çalıştım diğerlerinin hepsinde tamamen turistik amaçla bulunduk. çoğunda da araba kiraladık sadece dönerken greyhound, brasiliano ve deltayı kullandık

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben zaten o erken donerse hayatta donmem bundan sonra master var bidaha gitmek zor aptalmıyım gezmeden geleyim paraysa burdada kazanılır...

bu yazdıklarınızı tek tek okutacağım kendisine hala 2000 dolar getireceğim diye yırtınıyor ben 30eylülde donerim diyor valla biraz daha ısrar ederse sen donersin ben sonra gelirim diyeceğim boyle saçmalıkmı olur ya bi ohio görecez gelecez oyle bir hikaye yok yani
    acik konusayim 2000 dolar geri getirmek nerdeyse hayaldir... %90 iste bu parayi geri getirebilecek kadar kazanamazsiniz kalan % 10 luk dilimde de iyi biriktirmeniz gerekir parayi...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

baya gezdim, en sonda 1000 dolar parayla geri dondum.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sadece mississippi (ms) de çalıştım diğerlerinin hepsinde tamamen turistik amaçla bulunduk. çoğunda da araba kiraladık sadece dönerken greyhound, brasiliano ve deltayı kullandık
    anladım sasırdım bende hepsınde calısmıssan bayadır gıdıosun heralde dıyecektım sende hep benım gıbı dogu tarafını gezmıssın ben cok ıstedım batıya gıtmeyı ama olmadı bi turlu bu sefer ınsallah

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acik konusayim 2000 dolar geri getirmek nerdeyse hayaldir... %90 iste bu parayi geri getirebilecek kadar kazanamazsiniz kalan % 10 luk dilimde de iyi biriktirmeniz gerekir parayi...
    peki şunu da sorayım.. şirketle konuştuk adadaki diğer işlere cv'mizi atacağız gitmeden 2.iş ayarlamaya çalışacağız o zaman kazancımız nasıl olur

bir de benim aklımda gidince craiglist'ten ucuza araba alıp her boş günümde gezmek tatil kısmında yine bu aracı kullanmak donuştede artık ne verirlerse satmak var sizce bu mu mantıklı yoksa günlük araba kiralamak mı? uzun donem araç kiralanıyor mu onu da sorayım çıksın aradan :P fiyatları da biliyorsanız ne güzel olur ne çok şey istedim

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

peki şunu da sorayım.. şirketle konuştuk adadaki diğer işlere cv'mizi atacağız gitmeden 2.iş ayarlamaya çalışacağız o zaman kazancımız nasıl olur

bir de benim aklımda gidince craiglist'ten ucuza araba alıp her boş günümde gezmek tatil kısmında yine bu aracı kullanmak donuştede artık ne verirlerse satmak var sizce bu mu mantıklı yoksa günlük araba kiralamak mı? uzun donem araç kiralanıyor mu onu da sorayım çıksın aradan :P fiyatları da biliyorsanız ne güzel olur ne çok şey istedim
    soyle durum var ikinci is bulmak cok da kolay degildir ancak eger ikinci isi bulur ve iki isin calisma saatlerini uyumlu yapabilirseniz iyi para kazanabilirsiniz tabiki ama dedigim gibi bu cok da kolay degil .. ayrica ucuz araba alabilirsin orda eger arabadan biraz anliyorsan 1600 --2000 dolara (sigorta dahil) 3 ay rahatca kullanabilecegin araba bulman mumkun.. ancak araba alirken dikkat etmelisin bununla ilgili bir konu da var forumda gitmeden bakarsan iyi olur..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bence bunun hesabına gitmeden evvel koşullanmak psikolojik çöküntü yaratabilir. Yanımızda yeterli olanı götürelim orda elimizden geleni yapalım problem çekmeyelimde, sağ salim mutlu mesut dönelim, parası tuzu biberi olsun...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı hakanerdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence bunun hesabına gitmeden evvel koşullanmak psikolojik çöküntü yaratabilir. Yanımızda yeterli olanı götürelim orda elimizden geleni yapalım problem çekmeyelimde, sağ salim mutlu mesut dönelim, parası tuzu biberi olsun...
    aynen beklentileri olabildigince dusuk tutmakta yarar var..fazlasi olursa ne ala

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlarımız ısrarlarıma rağmen 1500dolarlık arbayı 3700e alıp onunla mississippiden new yorka geldiler geze geze
    las vegastan miamiye kadar enlemesine dolaştılar ve son olarak da georgia üzerinden okyanusa ulaşarak kıyı kesiminden new yorka gittiler
    orada da 900dolara sattılar ama 4kişiydiler
    toplam 2800zarar ettiler gibi gözüküyor
    ama kişi başı bu 700dolar olur
    biz de kişi başı 700dolara onların gezdiğine denk gelebilecek yerleri gezdik arabaya kiralayarak
    hani arada pek bi fark yok gibi
    onlar pazarlığı iyi yapamadılar ondan biraz pahalı oldu ama işleri iyi gitmedi
    motor bozuldu bikaç destek gerekti arbaya masrafları çıktı falan arabadan anlamıyorsan kesinlikle alma derim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

beklentiler kısmında haklısınız

@ozgursum

valla makine mühendisi olacağım 6 ay sonra artık anlamam lazım arabadan:P da 1600 2000 çok para bizim arkadaşlar 150 dolara 1989 chevrolet van bulmuşlar 100 dolar masraf yapmışlar donuste de sokakta bırakıp gelmişler:P tabi onlarınki şans tanıdık da girince işe boyle ucuza kapmışlar..

ben craiglistten bakıyorum da geçen 500 dolara 2001 mustang gordum sadece bir parça lazım diyordu hatırlamıyorum ona da baktım 60 70 dolar civarındaydı tabi direkt inanmak yanlış olur ama çok uyguna arabalar da yok değilmiş

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

150 dolar ne arabasi ya zaten sigorta tutuyor 3 aylik 750-800 dolar. ben 150 dolara araba gormedim acikcasi...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Beklentileri asgariye indirerek gitmek huzur dolu bir wat programi gecirmenizi saglar. Biraz arastirirsak dedigim gibi cok buyuk beklentilere girmis olmayiz.
    Imzamda belirttigim uzere : "napolyona ozenmeden once, ara...ara...ara!!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

2 bisiklet almistik biz ilk senemizde 160 dolara ne 150 dolara arabasi yahu millet iyice sisirmeye baslamis yine

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

150 dolarla istanbul a indim onu da free shopta baileys cikolata filan aldım ama ordayken burdan bi arkadasıma 1000 dolar yolladım çok ihtiyacı vardı. ayrıca dunya kadar alışveriş yaptım,sevdiklerime hediyeler aldım,hemen her gece parti yaptık ya evde ya dısarda. son 2 hafta da gezdim tozdum hayatımı yaşadım. keşke o 1000 doları da yollamasaymışım da bi yerlere daha gitseymişim demedim değil
    I made a promise never to settle...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

biz beklentileri dusurun dedikce agiz sulandiran wat hikayeleri geliyor bu arada foruma wat sezonu kotu gecenler pek ugramiyor sanirim

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben 12-13 Haz gibi çıkacağım yola bisiklet bulursam kâr diyorum. Otomobilin içine doğmuş-hayatını içinde geçirmiş ve 14 Şubat'ı dahi arabası ile geçirecek olan ben gibi biri için orada otomobil almak ters.

Zarar edeceğiniz paraya burada kârına satacağınız şeyler alabilirsiniz. Örneğin araç bakımı ile uğraşıyorum öğrenciliğin yanı sıra, otomobil elektroniği, ciladır, waxtır, polisaj ürünüdür bu tarz şeylere deli kârlar elde ederim. Her şeyden çaktırmayacak şekilde birer adet, yükte hafif pahada ağır double-din cihazlar, pahalı waxlar, polisaj pedleri ve bir navigasyon cihazı ile (ki bunlar 1000 USD tutmaz orada) burada o parayı direk 2-3'e katlarım. Çoktan sıraya giren bile var gümrük mümrük anlamıyorlar

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bende inanmadım ama çalıştıkları oteldeki sorumlusuyla çok iyiymiş arası eşi de araba tamircisiymiş 150 dolara 89 model pickup'ı -demin van dedim pardon- kapmışlar 100 dolar da masraf etmişler donuste de uğraşmayıp bırakmışlar sokağa bunu anlatan arkadaşım da yalan konuşacak biri değil sonuçta bizi yanlış yonlendirmek istemez..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

bende inanmadım ama çalıştıkları oteldeki sorumlusuyla çok iyiymiş arası eşi de araba tamircisiymiş 150 dolara 89 model pickup'ı -demin van dedim pardon- kapmışlar 100 dolar da masraf etmişler donuste de uğraşmayıp bırakmışlar sokağa bunu anlatan arkadaşım da yalan konuşacak biri değil sonuçta bizi yanlış yonlendirmek istemez..
    ne adamlar gordum asla yalan soylemez dedigim, amerikayla ilgili neler anlattilar bi bilsen

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Sokağa araç bırakıldığı takdirde plakadan kişiyi tespit edip başına bela almasın? Araç bırakmak pek masum bir davranış olarak karşılanamayabilir?? Bilgisi olan??

(Hani TR'de sorun olmazda )

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

@ozgursum
    yok gerçekten yalan soylemesini beklemediğim birisidir kaldıki tecrübeli olduğu için her daim bizi iyi yonlendirmeye çalışıyor.. aslında çok da şaşırmamak gerek ben daha geçen gün gordum craiglistte 2001 model mustangi hemde 500 dolara

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

motoru yoktur onun

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yok tamiri varmış 100 dolar masraf yapmışlar

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

gezdim eğlendim yedim içtim deli gibi para harcadım
    TR'ye döndüğümnde de 1500 dolar param wardı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)