Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 20 Şubat İstanbul Vize Görüşmesi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Standart 20 Şubat İstanbul Vize Görüşmesi

Selamlar arkadaşlar,

bu hafta vize görüşmesine girdim, merak eden arkadaşlar olur diye deyalarını yazmak istiyorum... (Biraz garip bir durum var o yüzden)

3. kez vize için gelen biri olarak en çok dikkatimi çeken şey bu yıl biraz daha titiz olamaları görevlilerin... daha önce sadece 1 kişiye kırmızı kağıt verildiğini görmüştüm, ama sadece bu sefer 3-4 kişi direkt red aldı... sebep olarakta 1 kişiye "ülkemizde bildiğiniz gibi bir kriz ortamı var ve ülkenize döneceğinize açıkcası pek inanmıyorum" dedi çekik gözlü arkadaş türkçe olarak... Dğer birine ise okulunu bitirdikten sonrası için dediklerinin tatmin edici olmadığını, daha iyi bir planla gelmesi gerektiğini söyledi....

yani demek istediğim biraz seçici davranıyorlar bu yıl...

Benmi mülakata geçelim;

Mülakata kız arkadaşımla gittim cuma günü, ve onun 2. dönem erasmusla polonyada okuyacağı için pazar günü uçağı vardı.. Yani cuma günü girdiğimiz vize görüşmesine aynı gün vizeyi basıp ertesi gün kargodan teslim almamız gerekiyordu

Birçoğunuza imkansız gelecek biliyorum ama bunu başardık... Hatta 8 de girdiğimiz görüşmenin sonucunda saat 4 gibi kız arkadaşım pasaportunu almıştı bile... Bunu şu yüzden söylüyorum, gerçekten birçok şey görüştüğünüz adamın inisiyatifinde ve durumunuz ne kadar zor olursa olsun tatlı dil yılanı deliğinden çıkartıyor

Benim görüşmem biraz daha zor geçti, ortalamam 2,05 ve son sınıfım. o yüzden esmer abla biraz sorun çıkarttı... Bekliyoruz bakalım yarın ya da çarşamba pasaportu gönderirler umarım...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@necro şimdiden hayırlı olsun....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

o cekik gozlü abi bende son sınıf olmama ragmen bana hic donecekmisin diye sormamıştı.ve yesil kagıdı verdi bakalım ds gelince anlayacaz...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

şimdi vize görüşmesine gitmmemişken böyle gerilim haberleri duymak tırstırıcı
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

bende tedirgin oldum,bu sene daha bi ikna edici cevaplar hazırlamak gerekiyor sanırım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

necro sana not ortalamanla ilgili bişi mi dedi peki ... 1 de 3üncü kez diyorsun.. buna ragmen sende ne tür sorular vardı nasıl bitti detayları verebilir misin??
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

okul nasıl gidiyor dedi, bende iyi dedim...

bu nasıl iyi yaa dedi... dedim ya işte şu şu ders zorladı o yüzden biraz düşük ortalama.. kadın fırça attı biraz.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ben olsam sana vize vermem necro, üçkağıtçı bir mizacın var

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

evet ya.. hiç aynaya bakmadan girdim görüşmeye

10 günlük sakal + bonus olarak top sakal, saç baş dağınık... böyle bir herşeyi göze almış bir intihar komandosu tipi vardı

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ooo adamlar 2 ortalama istiyor buna ragmen ort. 2.05 hala sorun mu cıkarıyorlar ... bir de senin 3üncü gidişin olacak... benim ilk deneme olacak ve ort.2.02 bak simdi stres yaptım sen nerde girdin vizeye peki...?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

esmer abla/istinye/istanbul

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Milleti korkutma arkadaşım.herkes senmi.. ben olsam sana vermem vize diyorum işte.. hatta bulundugun mahalleden dısarı cıkmana izin vermem

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ohhh bende istanbulda girecegim desene yandık... hem 2 ort. yeter diyorlar sonrada buna ragmen sorguluyorlar ne tezat bi durum simdi bana derse neden düşük diye bende herkes gibi dersler zordu dicem bakalım ne kadar inandırıcı olacak... iyice umutsuzlaştım zaten ...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

@ dingin1: kötü bişey yok be abi, sadece biraz daha ince eliyorlar o kadar.. önemli olan rahat olmak... ki j-1 en kolay alınan vize. ayrıca geçen yıl da aynı kadın aynı şeyi demişti bana...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

umarım ... zaten içimde red alacagıma dair bi his var: inş buraya red yedim diye yazan ilk kişi olmam 6 mart görüşmem ak mı kara mı görecegiz..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

FK 27'den şutlarım seni bak

Sağlam bir iş sözleşmesi götürseydin birçok şey değişebilirdi.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

necro ,umarim alirsin

necro, simdi vize gorusmesinde son sinif degilde 3-cu sinifim desem ne olur? onlarda benim bilgilerim varmi?
    yani rus wat forumun'da boyle seyler yapan wat'cilar gordum
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart h2b

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ki j-1 en kolay alınan vize. ayrıca geçen yıl da aynı kadın aynı şeyi demişti bana...
    sende bu 2.00 barajında ısrarcısın heralde yoksa sende mi fen fakültesi öğrencisisin alışkanlık olmuş heralde
    ben bide bu sene h2b ye başvuracağım bir de malum ekonomi kötü,işsizim burda ,bir de mezuniyetle alakasız iş bakalım ne romanlar yazacağız
    vizeyi versin de...
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende cekik gozlu abi ile gorusmustum benide son sinifla ilgili pek zorlamadi ds gelince red wermesin

bu arada hyrlısı olsun dostum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

@ roma: transkript te dönemlerin yazıyor, ordan anlıyorlar kaıncı yılın oldugunu... bence hile hurdaya girme, sağlam bir okul sonrası palnı götür anlat verirler...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar,

... sebep olarakta 1 kişiye "ülkemizde bildiğiniz gibi bir kriz ortamı var ve ülkenize döneceğinize açıkcası pek inanmıyorum" dedi çekik gözlü arkadaş türkçe olarak...
    şaşırdım yahu neye göre karar wermiş buna acaba çok merak ediyorum..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

selam nero. vize almis olmana cok sevindim. Sana bir sorum olacak. 3. gidisin oldugunu soylemissin. Bu durumda belgelerini yollayarak da alabilirdin vizeni degil mi? Bu yolu tercih etmemenin ozel bir sebebi var mi? Tesekkurler.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@necro ya esmeri bilmiyorum bn girdigimde esmer yoktu ama bi tane guzel turkce konusan abla vardi.yani turkce konusarak gorusme yaptıklarına bile yesil kegıt veriyordu işte o an yeşil kagıdın kesinlikle vize alacagın manasına gelmedigini anladım o yuzden simdi vieye girmeden onceki kadar olmasada heyecan var biraz...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Fiorex and @Roma ya banada okulun kac yıllık sen kacıncı sınıftasın dedi bnde okul 5yıllık(hazırlık var) ben 4 teyim dedim yanımda saglamından iş gorusmesi vardı ortalamam 2.60 tı ve son donem yukselmişti 3.00 oda hic sormadı iş master falan bnde sesimi cıkarmadım yani roma benide bir yılım daha var anlamış olabilir ama elinde transkript var ve hazırlık gozukuyor.bilmiyorum artık ama bn olsam yalan soylemezdim...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tough Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam nero. vize almis olmana cok sevindim. Sana bir sorum olacak. 3. gidisin oldugunu soylemissin. Bu durumda belgelerini yollayarak da alabilirdin vizeni degil mi? Bu yolu tercih etmemenin ozel bir sebebi var mi? Tesekkurler.
    bu soruyu cvplarsan ııı olur necro...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Sorunun cevabı ilk olarak kız arkadaşımın özel durumunun olması ve ters bi durumda müdehale etmem gerekebilir diye düşündüm... ikinci olarak ta son sınıf olduğum için uyduruk bir iş sözleşmesini konsolosluğa göndermektense kendim gidip planlarımı anlatırsam daha ikna edici olur diye düşündüm.... ayrıca istanbula gitmeyi seviyorum

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Umarim biran once basilir vizen . Nereye gitmeyi dusunuyorsun ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bu 2.kez gidenler vizeye girmeyecek uygulamasi istanbulda neden gerceklesmiyor hala
    umari vizen gelir yakinda necro simdiden hayirli olsun

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Teşekkürler arkadaşlar, ups mesaj attı 1 saat önce teslim almışlar 26sında bana ulaşacakmış

@ break: geçen yılki çalıştığım yerde çalışmayı düşünüyordum ama dün işverenin attığı mailde orada işlerin pek iyi gitmediğini, o yüzden gelmesem daha iyi olacağını söyledi... şuan iş arıyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

abi o gıcık kadın bugun bana denk geldi tek bi soruda takıldım umarım alırım şu vizeyi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)