Work and Travel 2025
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lütfen yardım edin!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Lütfen yardım edin!!!

Ben de Amerika ' ya geldiğim ilk gece oturcağımız ev hazır olmadığından 1 gece otelde kaldım ve o gece otelde pasaportumu kaybettim . Bir çok defa hosekeeperlarla aramamıza rağmen bulunamadı. Önce pasaportumu kaybettiğim için polise daha sonra da yeni pasaport için Türk Konsolosluğuna başvurdum . Yalnız pasaport gidince haliyle içine zımbalı olan I-94 formu da gitti. Ayrıca öğrendiğime göre yeni gelecek olan pasaportta da aldığım vize basılı olmayacakmış. I-94 olmadan da social security e başvuramıyorum . Şimdi bunları nasıl çözmem gerekiyor? Eve dönüşümde sıkıntı olur mu? Maaş alabilir miyim ? Bu belgeleri tekrar nasıl yenileyeceğim ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı iengineer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de Amerika ' ya geldiğim ilk gece oturcağımız ev hazır olmadığından 1 gece otelde kaldım ve o gece otelde pasaportumu kaybettim . Bir çok defa hosekeeperlarla aramamıza rağmen bulunamadı. Önce pasaportumu kaybettiğim için polise daha sonra da yeni pasaport için Türk Konsolosluğuna başvurdum . Yalnız pasaport gidince haliyle içine zımbalı olan I-94 formu da gitti. Ayrıca öğrendiğime göre yeni gelecek olan pasaportta da aldığım vize basılı olmayacakmış. I-94 olmadan da social security e başvuramıyorum . Şimdi bunları nasıl çözmem gerekiyor? Eve dönüşümde sıkıntı olur mu? Maaş alabilir miyim ? Bu belgeleri tekrar nasıl yenileyeceğim ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
    Gecmis olsun. Oncelikle umuyorum ki fotokopileri vardir. Hemen konsoloslugu arayip en dogrusunu yapmissin. Bunun yaninda sirketine ve sponsoruna da haber ver.

I-94 formu icin su linke bak.

SS Ofise git durumunu anlat, bakalim ne diyecekler. Eger isveren sorun etmezse yani seni pasaportun olmadan ise alirsa maasta zaten sikinti olmaz.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İşveren işe aldı , J-1 vizem falan duruyor zaten , tüm evraklarım yanımda , pasaportun da fotokopisini almıştım . Ama vizenin fotokopisi yoktu .3 hafta dolmasına rağmen pasaportum hala gelmedi. Beklemedeyim. Vize yüzünden sıkıntı olmasından korkuyorum . İşin aslı bu konuyu şirket ve sponsorla görüştüm ama onlar da çok net bir bilgiye sahip değiller. Yardımcı olmaya çalışıyorlar yine de. İlk paycheck imi aldım ama SSN olmadığından bozduramadım .

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Paychecki bozdurmak için SSN falan lazım değil.Banka hesabın varsa bozdurabilirsin.Pasaportun olmadan açtırabildin mi banka hesabı?
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

SSN olmadan banka hesabı açılmadığını söylediler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ssn siz banka hesabı acmıyolar

paycheck bozdurabilirsin ama kimlik lazım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ende 3 hafta once pasaportu kaybettim. ayni senin gibi ilk isim polise gidip tutanak tutturmak oldu. sonra konsoloslugu aradim, geri ucus tarihinden 15 gun once konsolosluga gelirsem bana sadece turkiyeye donuste kullanabilecegim bi belge vericeklermis. ucretsizmis. bir daha pasaport icin ve kargo ucreti icin 200 dolar vermene gerek yok bence. hem pasaport 3-3,5 aya ulasiyomus. konsolosluktaki kadin oyle demisti bana. bende eylulde travela baslarken ilk is olarak konsolosluga gitmeye karar verdim. aslina bakarsan pasaportu kullandigin tek yer banka hesabi actirma asamasi. onun disinda alkol ve sigara alirken istiyolar baska bi yerdede rast gelmedim. donustede sikinti olmaz diye umuyorum.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

biz ssn miz yokken hesap actirdik, 1122 diye girmisti ssn bilgisini

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

paycheckini hesabı olan arkadaşının hesabında bozdur ve parayı ondan al.En kolay yol bu olur.Paycheckteki isme bakmıyorlar.Sorun olmaz.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ende 3 hafta once pasaportu kaybettim. ayni senin gibi ilk isim polise gidip tutanak tutturmak oldu. sonra konsoloslugu aradim, geri ucus tarihinden 15 gun once konsolosluga gelirsem bana sadece turkiyeye donuste kullanabilecegim bi belge vericeklermis. ucretsizmis. bir daha pasaport icin ve kargo ucreti icin 200 dolar vermene gerek yok bence. hem pasaport 3-3,5 aya ulasiyomus. konsolosluktaki kadin oyle demisti bana. bende eylulde travela baslarken ilk is olarak konsolosluga gitmeye karar verdim. aslina bakarsan pasaportu kullandigin tek yer banka hesabi actirma asamasi. onun disinda alkol ve sigara alirken istiyolar baska bi yerdede rast gelmedim. donustede sikinti olmaz diye umuyorum.
    ben yeni pasaport başvurusunda bulundum , bu 4. hafta , 4 ile 6 hafta arasında gelir demişlerdi. madem öyle bir şey var , eğer gelmezse ben de senin gibi konsolosluktan o belgeyi alayım dönüşümden 15 gün önce

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Paycheckte nasıl isme bakmıyorlar? Farklı bankalar farklı uygulamalar yapabiliyor bari böyle söyleyin, belki bir banka bakar diğeri bakmaz. Benim ikinci işimden aldığım paychecklerimi bozdurduğum bankada her seferinde pasaportunu yanında getirmen lazım dediler ve ilk paycheckte sağ baş parmak izimi bile aldılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)