Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pasaportlar değişiyor!

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Arrow Pasaportlar değişiyor!

AB normlarındaki yeni pasaportlara 2008`in ortalarından itibaren kavuşacağız. Cepte taşınabilecek yeni pasaportlar yüksek güvenlik içeriyor.

Çipli pasaportların sahtesinin yapılmasının imkansız olduğu ifade ediliyor. Emniyet Genel Müdürlüğü , Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü`nün (ICAO) 2010`a kadar üyesi olduğu 184 ülkedekullanılmasını şart koştuğu pasaportlar konusundaki çalışmalarını tamamladı. Eni ve boyu 88 milimetre ile 125 milimetre arasında olacak yeni pasaportların rengi değiştirildi. Umuma mahsus pasaportlar 60, hizmet, hususi (yeşil) ile diplomatik pasaportlar ise 28`er sayfadan oluşacak. Lacivert renkteki umuma mahsus pasaportlar artık "bordo" renkli olacak. Hizmet pasaportları gri, hususi pasaportlar yine yeşil renkte olacak. Kırmızı renkli olan diplomatik pasaportlar da siyah renge dönüştürüldü.

ŞİFRE KIRILAMAYACAK

Boyutları küçülen yeni pasaportlar 2009`dan itibaren ülke çapında kullanılmaya baþlanacak. Fotoğraflar taranıp "yazdırma yolu" ile kaydedilecek. Pasaport sahibinin fotoğrafı ile kimlik bilgileri tek sayfada bulunacak. Pasaportların ön kapağında güvenlik "çipi" (yonga) olacak. Çip içinde hem kimlik bilgileri hem de "şifreleme" metodu ile yüklenmiş belirli bilgiler bulunacak. Çiplerin şifresi kesinlikle kırılamayacak. Çiplerin içine girilemeyecek ve bilgiler değiştirilemeyecek. Sahteciler çipin içine girse dahi şifreyi kıramayacaklar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Hemen 01.01.2009 günü uygulama başlıyacak mı bu konuda kesin bilgisi olan var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Haber eski tarihli bir haber. Tarih konusunda oynamalar olmuş olabilir. Yeni pasaportların gorunumu hakkında bilginiz olması açısından..

ve boyu 88 milimetre ile 125 milimetre arasında olacak yeni pasaportların rengi değiştirildi. Umuma mahsus pasaportlar 60, hizmet, hususi (yeşil) ile diplomatik pasaportlar ise 28`er sayfadan oluşacak. Lacivert renkteki umuma mahsus pasaportlar artık "bordo" renkli olacak. Hizmet pasaportları gri, hususi pasaportlar yine yeşil renkte olacak. Kırmızı renkli olan diplomatik pasaportlar da siyah renge dönüştürüldü.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yha ben pasapotumu çıkarttırdım lacivert ve normal boyutlarda bi daha baştan mı çalarıcaz ne olcak bilgisi olan varsa yazsın lütfen...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

en yakın ıhtımalle 2010 watcıları ıcın gecerlı bızde sorun yok...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bu sistem gelene kadar en az 3 yil gecer..onun icin panige mahal yok
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de aynı kanıdayım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

danışmanım önce telaşlı telaşlı bu sene olur dedi
    sonra iyice araştırmış telaşa gerek yokmuş 2010dan sonraya kalır dedi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Normalde bu yazın sonundan itibaren kesin başlatmayı düşünüyorlardı ama çipler için ihaleyi alan şirket yetiştirememiş ondan 2009'a sarkmış.

Daha önceden araştırma yapmıştım da ordan biliyorum.

Ama mutlaka belirli bir geçiş süresi tanıyacaklardır.O yüzden bence de paniğe gerek yok.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben yeni yılda ilk kez pasaport alcam.Çipli mi alcaz eski sistem mi olcak bunun cevabını bilen var mı??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Voltage Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yeni yılda ilk kez pasaport alcam.Çipli mi alcaz eski sistem mi olcak bunun cevabını bilen var mı??
    eski tip verileceke yine bu sene

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eski tip verilcekse pasaport almak için yılbaşı beklemeye gerek yok o zaman..iyi oldu öğrendiğimiz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks