Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: zor verilen vizeler ve kırılan onurlar

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart zor verilen vizeler ve kırılan onurlar

Arkadaşlar ben yabancıların ülkemize giriş yapmak için çok kolay bir şekilde vize alırken bizlerin konsolosluklar önünde sıralar oluşturarak, acaba bana vize verirler mi? vermezlerse ne olur? gibi streslere girerek vize görüşmelerine katılmamız; üstelik vize verme oranlarının çok düşük olması bana çok koyuyor. avrupa ülkeleri vatandaşlarının çoğu ülkeye giriş yaptıktan sonra vizeyi alıyor...

bir gazetenin manşetinde atılan tekme 100 000 isviçreli turiste mal oldu gibi birşey görmüştüm ve çok kızmıştım. adamlar hem onurumuzla oynasın hem de zeytin yağı gibi üstüne çıksın üstüne bizimkiler bir kaç orta halli turist için biz eleştirsin. biraz kendimize gelelim ya tursit turist yapmadığımız şey kalmadı para gelsin de nasıl gelirse gelsin mantalitesi bunların. gelmesin turist istemiyorum. zaten gelen turistlerin çoğu orta halli ülkeye fazla para bırakmayan turistler...
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

haklısın gezgin.. maalesef vize konusunda elini kolunu sallayarak insanların girdiği bi ülkede yaşıyoruz. halbuki bu konuda karşılıklılık esas olmalıdır. elin abd' lisi gelsin para getiriyo iş getiriyo aş getiriyor ayağına kolayca ülkemize girsin bizde konsolosluklarda sıra bekleyip vize alamayıp eziyet çekelim...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Turistten para gelecek ya onur şeref ayaklar altında
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

katılıyorum gelen turist orta seviye üstelik avrupanın ne idüğü belirsiz gençleri gelip ortalığı karıştırıyor. bu kadar mı küçüldük.... vizeyi zor versek biraz daha değerimiz olurdu. bu işler böyle. amerika katı bir vize uygulamasında ve bu yüzden herkes amerikadan vize alma telaşında ama japonya vize istemiyor insanlar oraya rağbet etmiyor. belki japonya da vize istese insanlarımız japon konsolosluklarının kapısında olurdu diğer bazılarındaki gibi.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Çok haklısın bencede .. Ama söylediin şey imkansız ..
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks