Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 48 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Grand Teton hakkında bilgisi olan?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Grand Teton hakkında bilgisi olan?

Çiftlik diye tutturan ben ısrarla istememe rağmen Maryland değilde şirketim Grand Teton'da harika manzaralı bir çiftlik buldu fakat utah'a dahi zak arizona üzeri vs. sanki doğa bozulmadan kalması için teknoloji namına birşeyler gelmemiş velhasıl daha önce giden gelen orada çalışmış yada çalışacak arkadaş varmı? olmadı işimi değiştiricem. saati8.5$ orta düzey ingilizce istiyorlar yeme içme kalma onlardan.para birikmesine biriktirilir ama ABD'ye gidip oraları görüp gezmekte lazım değilmi ?? Kararsızım arkadaşlar birileri fikir verebilirmi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ocak ayından sonra baya bir yoğun şekilde işler fırmalara gelmeye baslıyacakmıs bekle derım ben onlarıda bı gor sonra kararını ver...

BannedUser
    Guest

Alıntı bahadır45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çiftlik diye tutturan ben ısrarla istememe rağmen Maryland değilde şirketim Grand Teton'da harika manzaralı bir çiftlik buldu fakat utah'a dahi zak arizona üzeri vs. sanki doğa bozulmadan kalması için teknoloji namına birşeyler gelmemiş velhasıl daha önce giden gelen orada çalışmış yada çalışacak arkadaş varmı? olmadı işimi değiştiricem. saati8.5$ orta düzey ingilizce istiyorlar yeme içme kalma onlardan.para birikmesine biriktirilir ama ABD'ye gidip oraları görüp gezmekte lazım değilmi ?? Kararsızım arkadaşlar birileri fikir verebilirmi?
    Neyyyyy. Amerika içinde yeme içme konaklama bulmuşssun saati 8.5 dolar. Daha ne değiştirmeye çalısıyorsun anlamadım ki 2 ay orada biriktir sonra nereyi geziyorsan gez. Gunluk ne kadar çalışacaksın bide her gun mü ? Senin için birkaç araştırma.....

Wyoming Jackson'a gideceksin uçakla. GTLC'nin direk havaalanından saat başı servisi varmış. Geceleri çok soguk (haziranda) olacagından saglam elbıse almayı unutma. En yakın yerlesım yerı Jackson Hole. Alısverısını oradan yapman gerek. Mutfakta kesınlıkle calısman tavsıye edılmıyor. Uc calısma bolgesı var. JENNY LAKE, COLTER BAY, JACKSON LAKE. Kalacagın yerler 3 kısılık ranzalı. Yakın gezilecek yer Las Vegas......

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

vay be yeme içme konaklama onlara ait insanın inanaası gelmiyor
    ama iyi olur bende öyle bir iş bulsam daha ne isterim
    makroklima sende iyi araştırmışsın bence bir teşekkürü hak ediyorsun

BannedUser
    Guest

Aslında daha detay cokta arkadas kesın gıdecek olursa soylesın yazarız.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

grand teton company de çalışmayı düşünüyorum ama aynı zamanda 2 iş'te de çalışma imkanım var mı çünkü gidenler biraz uzak diyolar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

grand teton da çalışırsak ikinci iş bulabilrimiyz çünkü biraz uzak diyolar şehre

BannedUser
    Guest

biraz zor evet sehre uzak 45 dakıkaymıs jackson hole'a. ama zaten gerek kalmaz 2. ise arkadasım. baksana yeme konaklama var dıyorsunuz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam çok teşekkür ettim sınavlardan dolayı bakamıyordum. virginia ya kaydı şu sıra aklım zaten ömrümde bir kere gidicem bari tam olsun amerikayı göreyim gezeyim dedim ama parasal olarak durum hakikaten iyi görünüyor diğer yerlere göre.Virginiaya gidersem sadece gezip gördüğüm kar kalıcak para biriktiremem belki birkaç teknolojik ürün alırım sadece

BannedUser
    Guest

Bahadır kardes yanlıslık yapmıyorsan yeme ve konaklama onlara aitse bence cok güzel iş derim ben. Biraz dag bası ama

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

vay arkadas aynı ıs bende Resort Worker - Front of the House 8.15

Resort Worker - Back of the House 7.56

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de buraya gitmeyi düşünüyorum bu yaz fakat danışman konaklama + 3 öğün yemek için haftalık 70 dolar ödememiz gerektiğini söyledi. bu yıl mı değişmiştir yoksa şirketle mi ilgili bir durum bu bilgisi olan var mı?

BannedUser
    Guest

Alıntı undisclosed Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de buraya gitmeyi düşünüyorum bu yaz fakat danışman konaklama + 3 öğün yemek için haftalık 70 dolar ödememiz gerektiğini söyledi. bu yıl mı değişmiştir yoksa şirketle mi ilgili bir durum bu bilgisi olan var mı?
    bahadır yanlıs yazmıs olabılır yemek konaklama onlara ait derken. evet onlara ait olabilir onlar karsılıyor ama parasınıda alıyor 3 ogun yemek ve konaklama 70 dolar hiöbirşey bence uygun bir fiyat.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

makroklima sanırım daha önce grand tetona gitmişsin.bana da geç kaldığım için bir orayı(jackson lake) bir de south dakota natinoal parkı ayarlayabiliyor şirket...wyoming daha iyi bir seçenek gibi geldi ama biraz daha ayrıntılı bilgi alabilirsem çok sevinicem.

yukarda yakın gezilecek yer las vegas demişsin? mesafesi nedir ulaşımı nasıl? onun dışında nerelere gidebilirim?bir de ranzalı oda demişsin nasıldı odalar?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

grand teton lodge'da iş aldım.oryantasyon oraya gidince olacak ama muhtemelen housekeeper olurum.-gerçi ingilizcem advance'e yakın bi seviyede ama bilmiyorum - 7.56 saatlik ücreti ve konaklama onlara ait sadece günde 3 öğün yemek haftalık ücreti 70$.sizce nasıl bir iş kazanç sağlayabilir miyim? haftalık ortalama saat ortalama 30-40saat arası yazıyor iş tanımında ve 5gün çalışma 2 gün off.bir de ben iş bırakma tarihime 30eylül dedim ondan önce bıraksam bir problem çıkar mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Smile

arkadaşlar ben de grand teton lodge company de iş aldım resor worker olarak.. ama şehre uzak diyorlar oraya giden arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi acaba? oraya yakın gezilip görülecek yerler falan tşkler şimdiden.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arakadaşlar grand teton da iş alıp ta uçak biletini ayarlayan var mı acaba?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vay be işe bak değiştirmek isteyen varsa iini ben gönüllüyüm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben wyominge gidiyorum gtlc de calısıcam mutfak işlerine cok zor demişler ben de sevdiğimden onu secmiştim bi el atın arkadaşlar ? ucak bileti de almadım daha 25 haziran iş balangıcım napıcam bi konaşalım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı jenas_27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben wyominge gidiyorum gtlc de calısıcam mutfak işlerine cok zor demişler ben de sevdiğimden onu secmiştim bi el atın arkadaşlar ? ucak bileti de almadım daha 25 haziran iş balangıcım napıcam bi konaşalım
    hangi konuda yardım istiyorsun sor cevaplamaya çalışalım
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ucuz ucak bileti nerede bulabilrim wyoming için bide cok fazla aktarması var .

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ucuz ucak bileti nerede bulabilrim wyoming için bide cok fazla aktarması var .
    expediadan bak bilet için bu saatten sonra fazla bekleme bulduğun orta halli bi bileti al

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    expediadan bak bilet için bu saatten sonra fazla bekleme bulduğun orta halli bi bileti al
    ben amercan airlines tan baktım da senn verdiğinden ucuzdu senn verdiğin baya pahalı ya biletler .

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben amercan airlines tan baktım da senn verdiğinden ucuzdu senn verdiğin baya pahalı ya biletler .
    Zannetmiyorum farkli olacağını senin baktığında vergiler servis ücretleri dahil değildir buyuk ihtimal nerden nereye lazim sana bilet

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zannetmiyorum farkli olacağını senin baktığında vergiler servis ücretleri dahil değildir buyuk ihtimal nerden nereye lazim sana bilet
    ist jackson wyoming gelişte aynı .ben american airlines te baktım hersey dahil 1100 dolar yapıyo senn dediğin yerde 1500 dolar en ucuzu bilemedim şimdi .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Grand Teton

Merhaba, ben 2013 yazı için henüz başvuru yaptım yani görüştüğüm şirkete kayıt oldum o kadar, ben ısrarla national parks olsun istyrum o yüzden danışmanım eğer iş gelirse Wyomingdeki Grand Teton da bir iş ayarlayalım sana , orası konaklamayı da katrşılıyor bayağı para birktirirsin tarzı şeyler söyledi. Ama ben housekeeping e ne kadar uzak durursam durayım danışmanım en iyisinin otel işleri olduğunu söylüyor .Bu park a daha önceden gidip çalışmış olan arkadaşlar özellikle housekeeping de , yaşadıklarınızı karşılaştığınız zorlukları yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler. Bir de front of the house , back of the house arasındaki fark nedir yani iş ayrımını yapamadım ben daha doğrusu ne tür işleri içerdiğini bilmiyorum?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Back of the house :Çok fazla insanlarla muhattap olmadığın işlerdir,housekkeper buna bir örnek.
    Front of the house :insanlarla muhattap olursun ,ingilizce seviyen düşük olmamalı,busser,host,server işleri gibi.

Geçen sene gtlc ye gittim.Para anlamında geçen sene genel olarak 4000 civarı kazandı coğu kişi.Ayrıca istediğin zaman overtıme yapma imkanı yoktu.Ama ihtiyaç olduğunda izin veriyorlardı.Konaklama yemek 70 dolardı ,bu konuda hakikaten iyiydi en azından başka bir yerde arkadaşımın yemeğe günlük 30 dolar harcadığıını düşününce
    Houseekeper olarak çalışmadım sadece bir kaç kere yardıma gittim overtime için ama ben bu iş kadar lanet bir iş görmedim(beniim görüsüm)Ama 3 ay boyunce housekeperlık yapan arkadaşlarım vardı onlar ayrılırken seneye bir daha gelsem housekeeper olurum dediler,baya bi şaşırmıstım ,seven seviyor tabi gtlc için sana benden tavsiye : public area attendant :belli işlerin var ,housekeeperlar kadar yoğun çalışmıyorsun.Ben ve başka bir türk bu işi yapmıştık ,işleri çok hızlı bitirip boş boş geziyodum tabi patron seni öyle görürse sorun yaratır bana yarattığı gibi

Benim gittiğim gtlc şubesinde internet yoktu(iyiki de yokmuş) ilk başlarda çok kahrettik ama daha sonra alışıyorsun ,interneti kullanmak için haftada bir diğer şubelerden birine gidiyorduk yetiyordu.

Şirketime fazla türk olmayan bir yere gönderin beni demiştim.Diğer şubelerden birinde 45 türk vardı ,kimse memnun değildi çünkü her yer türktü iyiki ben de oraya düşmemişim .Benim gittiğim yerde 9 türk vardı.Yapacak hiçbirşey yoktu ama birşeyler üretiyorduk.Off günlerde hikinge giderdik hep ,doğayla içiçe yapacağın şeyler.

Memnun kaldın mı diye sorarsan : çoğunlukla evet ,hatta şu an özlüyorum ama seneye bir daha gitmem heralde çünkü her yeri biliyorum her yeri gezdim orada ve seneye gidince yapacak pek birşeyim olmayacak,başka bir yer daha mantıklı olur benim açımdan .

Şimdilik bu kadar daha çok şey var aklıma geldikçe yazarım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ÖNCELİKLE TEŞEKKÜRLER
    Övünmek gibi olmasın ingilizcem advanced ingiliz dili edebiyatı okuyorum da ehemmm Ama kapalıyım yani başörtü ondan belki front of the house olmaz :/ Overtime a izin vermiyorlar ? housekeepingde mi sizin yaptığınız public attendant işinde mi? ve 400o dolar mı kazandılar Bir de seven neyini sevdi acaba merak edyorum, çünkü ben de istemiyorum hiç housekeeping, ama danışmanım en ii işlerden o menun kalacaksın diye tutturdu . Public are attendant front of the house mu? Tam olarak ne yapmıştınız yanii Dağ başıı diyorlar ama bana hiç kötü gelmedii , yani ben bir karadenizli olarak tam bir doğa aşığıyımm! Ağaçlar temiz havaa tam olmak istediğim yer o yüzden doğal parklarr.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir de gtlc nedir ? şirket adı mı daha önce hiç duymadım :/

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gtlc:grand teton lodge company.Ama şu an emin değilim senin gideceğin şirketin bu olduğundan danısmanına sorabilirsin hangi şirket diye ?

adavnce ing. olması avantaj tabi ama kapalı olman da bir soru işareti front of the house için inan bunun hakkında bilgim yok olup ya da olamayacağın konusunda .Daha tecrübeli watçıların yardımı gerekli bu konuda wyomingde overtıme 48 saaten sonradır.eğer işler yoğun olursa bu daha da uzayabilir .Arkadaşlarım yoğun dönemlerde 56 57 saate kadar çalışıyordu.Genelde çamaşırhanede overtime veriliyordu.Ya da mesela normal işin housekeeper ama busser olup overtime alabirsin.(yani geçen sene öyleydi)

Ben kamp yerinde çalıştım,checkoutları golf arabasıyla gezerek kontrol etmek ,2 restroom vardı, onları temizlemek,çöp toplamak ... vb işler.Benim işim yoğun değildi o yüzden beğenmiştim.Bir de lodge ta public attendant var ki onun işi de kolaydı.Yine restroom temizlemek,patronların ofislerinin tozunu almak,süpürmek,restoranı süpürmek.. gibi birkaç iş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)