Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Doğuda çalışıp, batıda travel yapmak.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Doğuda çalışıp, batıda travel yapmak.

arkadaşlar sizce bunun maliyeti çok mu olur? kişiye göre değişir ama ny ve washingtonu görmektense LA sanfrancisco ve lasvegası görürüm daha iyi alışverişte yapmak istiyorum elektronik kıyafet vs. sanırım hepsine yetmez kazancım. doğudan batıya uçak biletleri çok mu pahalı acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çok aşırı pahalı olacağını sanmıyorum özellikle de 3-4 hafta öncesinden ayarlarsan bazı siteler var ismi tam aklıma gelmiyor hatırlayan arakadaşlar söylerse daha iyi olur istediğin tarih için en ucuz uçuş ve hotel,motel vs.. ne varsa birlikte ayarlarsın.Çok ucuza kapatabilirsin yani.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

biz de bi arkadasımla beraber dc de calısıp LA de tatil yapmayı dusunuyoruz. Yer sıkıntımız yok hatta ucak biletimizi de donus olarak LA den alıcagız inş guzel olur. Tabi önce yarınki vizeyi gecmek lazımmm

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben dusundugunuz seyi yapmistim arkadaslar. 2 arkadas 4 ay cape cod'da calisip 1 hafta batida tatil yaptik. Cok iyi para biriktirmek gerekiyor, alisveriste dusunuluyorsa.. 2 ay oncesinden rezervasyon yaptirmistik. bir promosyon ile de uni.studios, san diego wild animal park, disneyland ve san diego sea eglence parklari 4 lusu icin 250 dolar odemistik kisi basi. muthis bir deneyim olmustu. LA'deki hotel, Las vegastaki otel, yeme icme, ucak biletleri,alisveris, hediyelik esya falan toplamda 1500 dolara yakin bir para harcamistim ama en ufak bir pismanligim dahi yok suan.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Calippo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizce bunun maliyeti çok mu olur? kişiye göre değişir ama ny ve washingtonu görmektense LA sanfrancisco ve lasvegası görürüm daha iyi alışverişte yapmak istiyorum elektronik kıyafet vs. sanırım hepsine yetmez kazancım. doğudan batıya uçak biletleri çok mu pahalı acaba?
    expedia.com da 120-140$ a bulabilirsin uçak bileti, new york-San fransisco

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benımde hayallermde var ama bakalım ya fazla zaman kalmıo travel ıcın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bndede aynı hayal var ama okdr para biriktreblr mym orası mechul

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

elektroniğe saldıracagım düşünülürse para biriktirme ihtimalim az gibi ama biraz paralı gidiim bari eğer cok buyuk bi aksilik olmazsa LA de konaklayacagımız yere para vermeyecegiz bu buyuk bi avantaj olur kanımca
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben de böyle yapmayı düşünüyorum. ağustosta işveren 1 hafta izin verecekmiş. 1 hafta da iş bitiminde kalıyor. ağustosta batıyı iş bitiminde de new york'u fln gezmeyi düşünüyorum. 1 hafta yeter inş. gezmeye. elektroniğe abanmak yerine etrafı görmek daha önemli benim için.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Benimde planim eylulun son haftasi isten ayrilip bati turu yapmak ama doguda calisicam anladigim kadariyla en gec haziran sonuna kadar biletleri rezervasyon islemlerini falan halletmek gerek.11 dolara moteller var su an bazi sitelerde vegasta gunluk konaklama bedeli olarak sonuc olarak cok zor degil ama tahminen komple guzel bi bati turu icin 1500 gider kafadan belki fazlasi ama unutulmucak bi travel olur

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı Calippo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masraflı iş bir hafta 10 gün için 1500 dolardan fazlasını gözden cıkarmak gerekiyor özellikle bir kaç şehir değiştirilecekse.

New York'u göreceğime demişsin ki yanlış bir tespit olmuş kücümseme derim sokakların da yürürken önündeki kaldırıma bakmayı unuttuğun anlar oluyor orada

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

duruma maddi açıdan bakanlar doğuyu gezebilir ama para önemli değil diyenler varsa tabiki batı görülmeli hatta güney kuzey gezmak lazım gelipte pişman olmak var benim gibi
    ama çok gezen batının çoğu yerine gitmiş arkadaşlarım doğu daha güzel diyorlar özellikle new york birde amerikanın çoğu yeri birbirine benziyor uzuca ben gezi işini halledeyim diyenler new york u 1 hafta gezseler yeter bence amerikanın yarısına bedel

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Uçak bileti ve hosteli istediğin kadar önceden ayarla,o bölgelerde özellikle kalacağın vakitlerde sezon içindeyse illaki bir washington-philadelphia-ny varyasyonu bir geziden daha tuzluya geleceğini düşünüyorum.Zaten vegasta sen farketmesen bile çok para harcayacaksın eminim Yapman gereken belkide en önemli şey,önceden bir harcama planı yapmak,ve mümkün olduğunca bunun dışına çıkmamak.Olurda çıkarsanda,en azından bir sonraki şehirde yapacağın harcama için ne kadar kısacağını bilirsin

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

NY-Washington küçümsememek gerek.LA-Vegas tamam ayrı güzel ama NY her zaman başka.Hem alışveriş hem batı turu düşünüyorsan bu pek mümkün değil.1500$'dan daha fazlasını harcarsın.Ayrıca amerika'ya kadar gitmişken NY'yi gezmeden adam gibi görmeden gelmek olmaz bence.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

1 hafta için 1500den fazla mı gider la,vegas ,san francisco 3lemesi için. 2şer gün gezmek belki yetmez buralara ama 1 hafta tatil var.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

biz gecen yaz yaptik bu olayi.. bizzat ben dogudan otelleride ayarladim arabayida ayarladim biletleride aldim internetten hersey hallolur sikinti yok guzelde bi plan yaptinizmi tamamdir

soyleki efendim gidis-donus expediadan 350 dolara bilet aldik nyc-la arasina 5 saatlik ucus

sonrasinda los angeles 2 gece- san diego yarim gun( aslinda daha fazla kalacaktik ama los angelestan sonra sarmiyor =) ) - las vegas 2 gece - san francisco 2 gece vb 10 gun gezdik abi

budgettan da jip kiraladik 650 dolar civari 2012 model santa fe 12000 mildeydi 3000 milde biz yaptik tik demedi araba cok eglendik ama kisi basi 2000 dolara yakin para gittiki bunu 300-400 arasi las vegasta kumara gitti =)
    kill them all-spartacus

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Vİp3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    biz gecen yaz yaptik bu olayi.. bizzat ben dogudan otelleride ayarladim arabayida ayarladim biletleride aldim internetten hersey hallolur sikinti yok guzelde bi plan yaptinizmi tamamdir

soyleki efendim gidis-donus expediadan 350 dolara bilet aldik nyc-la arasina 5 saatlik ucus

sonrasinda los angeles 2 gece- san diego yarim gun( aslinda daha fazla kalacaktik ama los angelestan sonra sarmiyor =) ) - las vegas 2 gece - san francisco 2 gece vb 10 gun gezdik abi

budgettan da jip kiraladik 650 dolar civari 2012 model santa fe 12000 mildeydi 3000 milde biz yaptik tik demedi araba cok eglendik ama kisi basi 2000 dolara yakin para gittiki bunu 300-400 arasi las vegasta kumara gitti =)
    Bu kaldığın oteller Marriot muydu?Employee Discount'tan faydalandın mı?Benim arkadaşlarım Denver'da 2 gece kaldılar Marriot Otlede günlük 40 dolardan kişi başı 10 dolar ödediler bi odada 4 kişi kaldılar..Yani böyle bişey yapılırsa masraflar çok azalıyor ve tatil daha kaliteli oluyor..Hem otelde kalıyosun hem az ödüyosun..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bu kaldığın oteller Marriot muydu?Employee Discount'tan faydalandın mı?Benim arkadaşlarım Denver'da 2 gece kaldılar Marriot Otlede günlük 40 dolardan kişi başı 10 dolar ödediler bi odada 4 kişi kaldılar..Yani böyle bişey yapılırsa masraflar çok azalıyor ve tatil daha kaliteli oluyor..Hem otelde kalıyosun hem az ödüyosun..
    evet aynen biz 4 kisi gittik 2 kisi hiltonda bir arkadas marriotta bende days inn de calisiyorduk neredeyse butun otelleri planlarimiza gore ve onceden ayarladik ztn bunlar grup bunyesinde oteller oldugu icin neredeyse butun amerikadaki otellerde indirimli kalabiliyorduk

en fazla 60 dolar odedik otellere ama genelde 40 dolar odedik ve hepside super otellerdi ozellikle havaalani otellerini secmenizi oneririm zira sehir merkezine ne kadar yakinlasirsaniz o kadar pahali oluyor altinizda araba varsa 10 mil cemberinde heryer uygundur

las vegas days inn de 31 dolara kaldik o derece ve ben buna indirimimi kullanmadim =) walkin 31 dolar =)

son gun timesin gobegindeki courtyard marriotta kaldik 80 dolarmi neydi ama otelin normal ucreti ztn 700-800 arasi ,,gerci newyork daha cok is sebebiyle gelen insanlari agirladigi icin haftaicleri pahali oluyor haftasonlari ucuz oluyor ilginc..
    kill them all-spartacus

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)