Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: oy verme sorunsalı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart oy verme sorunsalı

arkadaşlar ben tam 12 haziran günü gitmeyi planlıyorum ve uçakların çoğu sabahın köründe kalkıyor. havaalanında oy verebiliyor muyuz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde 10 haziran da amerikada olmam gerekiyor, duyduğuma göre gümrük kapılarında oy verebiliyormuşuz ama bende çok emin değilim, öğrenmek lazım...

BannedUser
    Guest

Evet oylarınızı çıkışta verebilirsiniz.

Milletvekili genel seçimleri için sınır kapılarında oy verme işlemi 10 Mayıs Salı günü başlayacak.
    Yüksek Seçim Kurulu'nun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kararda, 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı seçmenlerin hangi gümrük kapılarında oy kullanacağı, bunlardan hangilerinde tatil günleri dahil 24 saat ve hangilerinde de daha az süreyle oy kullanılabileceği, gümrük kapılarında yapılacak oy verme işlemlerinde görev alacak seçim kurulları, sandık kurullarının adedi, hangi ilçe seçim kuruluna bağlı oldukları, üyelerin ve yedeklerin sayısı, bunların hangi görevlilerden teşkil edileceği, görev süreleri ve kullanılacak oy zarfları renkleri ile sair ilke ve esasları belirlendi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yani nasıl oluyor anlamadım hala ben 10 haziranda amerikaya ucucaz ama oy nasıl vericez

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ewt bende anlamadım ben daha önceden gümrükte oy vermek için hiçbir şey yapmadım şimdi uçuş günü direk gidip oyumu kullanabilecek miyim yoksa önceden başvuru filan mı yapmamız gerekiyordu? Ayrıca yurtdışı seçmen kütüğüne filan kayıtlı değilim...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yaptığım araştırmaya göre biz oy veremiyoruz, çünkü yurtdışı seçmen kütüğüne kayıt olma tarihimiz geçti. daha net bilgi için yarın muhtarlığa falan soracağım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de geçen sene referandumda oy kullanamamıştım,olur böyle şeyler

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı earwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de geçen sene referandumda oy kullanamamıştım,olur böyle şeyler
    bende referandumda kuLLanamamıstım yaa caLısıodum hatta o sırada iphonedan canLı takip ediodum bu wat da bizim seçimLer karsı heraLde =))

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben bu soruyu YSK ya sordum direk aradı kadının biri anlattım durumu 12 haziranda amerikada olacağım dedim. Geçici olarak gidorsanız orda kalmıyacaksanız, imkansız dedi. Havaalanlarında kullanabilmemiz için kütügümüzün yurtdışında olması gerekiyormuş. Ne yazıkki bu seçimde oy kullanamayacak coğumuz...

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı fatihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bu soruyu YSK ya sordum direk aradı kadının biri anlattım durumu 12 haziranda amerikada olacağım dedim. Geçici olarak gidorsanız orda kalmıyacaksanız, imkansız dedi. Havaalanlarında kullanabilmemiz için kütügümüzün yurtdışında olması gerekiyormuş. Ne yazıkki bu seçimde oy kullanamayacak coğumuz...
    Net bilgi için teşekkürler.Referandum kaldı bu seçim de kalıcak demekki
    ""Let the game begin""

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Cerridwen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben tam 12 haziran günü gitmeyi planlıyorum ve uçakların çoğu sabahın köründe kalkıyor. havaalanında oy verebiliyor muyuz?

Bugun saat 8:00 itibari ile "Gumruklerde Oy Kullanimi" basladi.

İlk oylar kullanıldı - Haberler- ntvmsnbc.com

Milletvekili genel secim icin sinir kapilarinda oy verme isleminin baslamasi nedeniyle bu sabah Istanbul Ataturk Havalimani Dis Hatlar Terminali'nde gidis kati gumruklu sahaya 6, gelis kati gumruklu sahaya 9 olmak uzere kurulan toplam 15 adet seffaf sandikta vatandaslar saat 08.00'den itibaren oy vermeye basladi.

Yurtdisi secmen kutugune kayitli vatandaslar, pasaportlarini ve kimliklerini sandik gorevlisine vererek oy pusulasini aldi. Kapali kabinlerde oylarini kullanan vatandaslar, daha sonra oy pusularinin oldugu zarfi bu secimlerde ilk kez kullanilmaya baslanan seffaf sandiklara atti.

Ataturk Havalimani'nda 12 Haziran gunu secim bitimine kadar oy kullanilacak sure boyunca 320'ye yakin gorevlinin, 3 vardiya halinde 24 saat gorev yapacagi bildirildi.

Ataturk Havalimani ve diger sinir kapilarinda, yurtdisinda yasayan vatandaslardan yurtdisi secmen kutugunde kayitli olup, Turk pasaportunu ibraz edenler giris ve cikis yaparken oylarini kullanabilecek.

Secmenlerin oy kullanabilmesi icin Turkiye Cumhuriyeti pasaportu disinda herhangi bir kimlik belgesi kabul edilmiyor. Gumruk kapilarinda Yurtdisi Secmen Kutugune kayitli olan vatandaslar oy kullanabiliyor. Secmenler kutuge kayitli olup olmadiklarini YSK'nin ''www.ysk.gov.tr'' internet adresinin Yurtdisi Secmen Sorgulama bolumunden kontrol edebilecek. Oy kullanilabilmesi icin pasaportlarda ulkeye ''giris'' veya ulkeden ''cikis'' yapildigini gosteren damgalarin bulunmasi gerekecek. Oy verme islemi tamamlandiktan sonra Sandik Kurulu Baskani pasaportun ilgili yerine ''Oy kullanmistir'' damgasi vuruyor. Sinir kapilarinda oy verme islemi, genel secimlerin yapilacagi 12 Haziran 2011 Pazar gunu saat 17.00'de sona erecek.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Verdiğim veya vereceğim oylar bu ülkede bir işe yaramadığından vermesem de bir şey değişmeyecek benim için. O yüzden 8 Haziran'da kaçıyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdiğim veya vereceğim oylar bu ülkede bir işe yaramadığından vermesem de bir şey değişmeyecek benim için. O yüzden 8 Haziran'da kaçıyorum.
    Aynen öyle dostum....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle dostum....
    "aynen öyle demeyin. bir oy, bir oydur" derdim ama ben de 10 haziranda uygun bilet bulduğum için kaçıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

ne oLursa oLsun ben seçim gününü bekLeyeceğim 1 oy 1 oydur Seçimde sorada ucarız artık

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)