Work and Travel
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Evcil Hayvan Götürüp Getirebilir miyiz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Evcil Hayvan Götürüp Getirebilir miyiz?

Evcil hayvan götürüp getirebilirmiyiz arkadaşlar?
    Öyle bir niyetim yok gerçi, meraktan soruyorum.
    “The religion of one age is the literary entertainment of the next.” R.W Emerson

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı visibleghost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evcil hayvan götürüp getirebilirmiyiz arkadaşlar?
    Öyle bir niyetim yok gerçi, meraktan soruyorum.
    bununla ilgili bir çok yasa var dediğin şey çok zor bir olay

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ve söz konusu ülke amerika.... gümrük-pasaport-bavul kontrollerinden geçip kendini soktunda.. evcil hayvanın mı kaldı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ve söz konusu ülke amerika.... gümrük-pasaport-bavul kontrollerinden geçip kendini soktunda.. evcil hayvanın mı kaldı
    Benim öyle bir niyetim yok zaten, ama bazı entel zenginler vardır mesela evcil hayvanlarını ailenin bir ferdi gibi görürler. Diyelim ABD'ye taşınıcak bu zengin. "Eee orda da Golden Retriever bulurum, bizim sefili sokağa salayım" mı diycek? Vardır bunun bir çözümü.
    “The religion of one age is the literary entertainment of the next.” R.W Emerson

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı visibleghost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim öyle bir niyetim yok zaten, ama bazı entel zenginler vardır mesela evcil hayvanlarını ailenin bir ferdi gibi görürler. Diyelim ABD'ye taşınıcak bu zengin. "Eee orda da Golden Retriever bulurum, bizim sefili sokağa salayım" mı diycek? Vardır bunun bir çözümü.
    Ahanda çözümü

ABD'ye bir kedi veya köpek getirmek için bir veterinerden sağlık sertifikası getirmelisiniz. Bütün hayvanlar ve kuşlar çok sıkı gümrük denetimine ve karantina yönetmeliğine tabidir. Bunun istisnaları fazladan düzenlemeleri olan Hawaii ve Alaska eyaletleridir. Bu eyaletlere köpek, kedi veya kuş sokmak için yola çıkmadan en fazla on gün önce bir veterinerden almış olduğunuz Eyaletler Arası Sağlık Sertifikası gerekir. Hawaii'de kuduz hastalığı görülmez ve bütün kedi ve köpeklerin 120 gün boyunca karantinada kalması istenir.

ABD konsolosluğu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verir ya da siz ABD Kamu Sağlığı Hizmetleri'ne yazabilirsiniz (Centers for Disease Control and Prevention, Public Inquiries/MASO, Mailstop F07, 1600 Clifton Road, Atlanta, GA 30333, USA. Tel 404-639-3534 veya ABD içinde 1800-311-3435; Centers for Disease Control and Prevention). Amerikan Hayvanlara Eziyet Edilmesini Önleme Cemiyeti (424 East 92nd Street, New York, NY 10128, Tel 212-876-7700) de ABD'de evcil hayvan bakımıyla ilgili gerekli bilgiler verebilir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Elbette mümkün. Bir ara bir şeyler okumuştum. Ki hayvanına göre belli bir sepetle taşınıyor. Hiç bir sorun da olmuyor. E tabi rezervasyon yaptırmanız gerekiyor veya ekstra masrafı var.

Ki Hachiko filmini izleyenler varsa bilirler köpeğin uçakla nereden nereye gittiğini

Ayrıntılı bilgi:
    http://www.turkishairlines.com/tr-TR...with_pets.aspx

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Aysin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ahanda çözümü

ABD'ye bir kedi veya köpek getirmek için bir veterinerden sağlık sertifikası getirmelisiniz. Bütün hayvanlar ve kuşlar çok sıkı gümrük denetimine ve karantina yönetmeliğine tabidir. Bunun istisnaları fazladan düzenlemeleri olan Hawaii ve Alaska eyaletleridir. Bu eyaletlere köpek, kedi veya kuş sokmak için yola çıkmadan en fazla on gün önce bir veterinerden almış olduğunuz Eyaletler Arası Sağlık Sertifikası gerekir. Hawaii'de kuduz hastalığı görülmez ve bütün kedi ve köpeklerin 120 gün boyunca karantinada kalması istenir.

ABD konsolosluğu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verir ya da siz ABD Kamu Sağlığı Hizmetleri'ne yazabilirsiniz (Centers for Disease Control and Prevention, Public Inquiries/MASO, Mailstop F07, 1600 Clifton Road, Atlanta, GA 30333, USA. Tel 404-639-3534 veya ABD içinde 1800-311-3435; Centers for Disease Control and Prevention). Amerikan Hayvanlara Eziyet Edilmesini Önleme Cemiyeti (424 East 92nd Street, New York, NY 10128, Tel 212-876-7700) de ABD'de evcil hayvan bakımıyla ilgili gerekli bilgiler verebilir.
    Teşekkür Ederim aydınlattığın için
    Merak işte, napıcan .d

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hayvana da paşaport lazım mı?

When you want something in life, you just gotta reach out and grab it.. ~ A.Supertramp.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)