Work and Travel 2025
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hala avea hattını kullanmak istiyen var mı_?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Standart hala avea hattını kullanmak istiyen var mı_?

arkadaşlar o kadar anlattık burda yine de bi hatırlatayım...

avea da yurtdışı açtırma ücreti olarak 50kontör düşüyor.

Türkiye'den sizi aradıklarında 4 kontör/dk
    ABD'den siz Türkiye'yi aradığınızda ise 4.24tl/dk

gibi süper yüksek bir fiyatlandırması var...

detaylı bilgi: http://www.avea.com.tr/tr/sta/kapsam....ucretlendirme
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dİğerlerinde de bi belirsizlik sürüyor. "Net10 ile sadece ist. içi arama yapabilirsiniz", "Net10 ile tüm türkiyeyi arayabilirsiniz", "At&t +dünyatelekom en iyisi cep tellerinide arayabilirsini", "At&t +dünyatelekom sitesi sorun veriyor, mail gelmiyor, sitesinde şunu giremiyorum", "o iyi, bu kötü" falan filan....

-Net10 alalım dedik cep tel. aranmıyormuş.
    -At&t + dünyatelekom almayı düşündüm bi dünya işi var. Siteside sorunluymuş millet dert yanıyor işlem yapamıyoruz diye.
    -T-mobile, tracfone falan çıktı bide şimdi işin yoksa onları araştır

3 ay için 250 dk tr cep+ 250 dk tr sabit hat + 100 dk falan amerika içi cep tellerini aramak toplam kaç para tutar, hangisini almak gerekir bi türlü çözemedim?

Hangisini alacağıma bi türlü karar veremedim ama hangilerini kullanmayacağımı biliyorum (turkcell, avea )

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben turkcellimi götürcem yanımda mesaj atmak için kullanıcam.ayrıca firmam ilk gittiğimde kullanmak için calling card verdi yaklaşık 20dakika var içinde.bunların dışında da internet kullanıcam ve lazım oldukça calling card'a kontr yükliycem.e tabii ordayken daha avantajlı bi iletişim yöntemi bulursam da onu kullanıcam artık

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

net10 konusunu aydınlattık o başlıkta .İstanbul harici arama yapamazsınız.cep tellerine msg yollayabilirsiniz ve 300 dkka bedawa 30 dolara bu konuşmaları yapabilirsiniz.bi mesaj 0.5 dkka yani toplamda 600 msg atabilirsiniz.arama yaparkende dakka hesabından istanbulu o dakkalar süresinde arayabilirsiniz yani abd ve istanbul arası bi fark yok aramada.Gayet ucuz ve makul bi firma eğer istanbuldaysa arayacağınız yerler.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı stormhik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar o kadar anlattık burda yine de bi hatırlatayım...

avea da yurtdışı açtırma ücreti olarak 50kontör düşüyor.

Türkiye'den sizi aradıklarında 4 kontör/dk
    ABD'den siz Türkiye'yi aradığınızda ise 4.24tl/dk

gibi süper yüksek bir fiyatlandırması var...

detaylı bilgi: http://www.avea.com.tr/tr/sta/kapsam....ucretlendirme
    Amerika 'da Faturasiz yani kontorlu Avea hattinizi kullanmak isterseniz kredi karti numaranizi vermeniz gerekiyor ! Lutfen Bakiniz

Yani bu durumda en mantikli olan Turkcell Faturasiz hattinizi yurtdisina actirmak ne kredi karti numarasi ne de baska birsey gerekli . Sadece 1 SMS ile yapabilirsiniz . Arama olarak degil mesaj olarak kullanirsiniz bir sure ...
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

net10 istanbul dışı sabit hatlar aranayıyor yozgatlıyım ve ailemle hergün görüşüyorum şuan utahtayım yani aramıyor filan değil bal gibi arıyor sadece cep aramıyor o kadar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de ne yapacağıma karar veremedim hala
    net10 en iyisi gibi duruyor ama bu istanbul dışı olayı kafamı kurcalıyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben bugun mezun card musterı temsılcısıyle konustum we gayet gusel ımkanlardan abhsettı ama bunun ıcın at&t hattını kullanmamız gerekıomus osellıklerını bıras anltayım sıze amerıkdan ıster cep telefonundan ıstersenız sabıt telefondan ıstedgını yerı arayabılıosunuz cebı ararsanız 10 dolar 50 dakıkaya sabıt hattı ararsanız 10 dolar karsılıgı 100 dakıka konusabılıosnuz. turkyeden sızı arayalnar ıcınse dakıkası 9.9 cent gıdıo...daha uygun bişi war mı bılmıorum ama sanırım en uygunu bu sonucrta

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı safab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    net10 istanbul dışı sabit hatlar aranayıyor yozgatlıyım ve ailemle hergün görüşüyorum şuan utahtayım yani aramıyor filan değil bal gibi arıyor sadece cep aramıyor o kadar
    geçen sene aramıyordu kardeş ona göre bilgi veriyoruz tabiki bu sene arıyorsa tabi bunu sölemen ilgilenen arkadaşlar için güzel fakat resmi net10 in sitesindede istanbul harici aranamayacağını söylüyor herkesin bilgisi olsun ona göre sora nie aramıo bu hani arıodu demesin kimse.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar TURKCELL hattınızı uluslararası görüşmelere açtırmak için *111# tuşlayıp arama tuşunu basmanız yeterli.avea'da ki gibi kontörünüz falan düşmüyor bu işlem sonrasında.yani üctersiz...ben şahsen turkcell'i götürcem...mesaj 3 kontör ve sadece yollayandan düşüyor.mesaj da öyle iki taraftan falan düşmüyor...

ama şunu unutmayın!!! ürkiyeyi arıyacağınız ya da mesaj atacağınız hattı da uluslararası görüşmelere açtırın...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı karamel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben bugun mezun card musterı temsılcısıyle konustum we gayet gusel ımkanlardan abhsettı ama bunun ıcın at&t hattını kullanmamız gerekıomus osellıklerını bıras anltayım sıze amerıkdan ıster cep telefonundan ıstersenız sabıt telefondan ıstedgını yerı arayabılıosunuz cebı ararsanız 10 dolar 50 dakıkaya sabıt hattı ararsanız 10 dolar karsılıgı 100 dakıka konusabılıosnuz. turkyeden sızı arayalnar ıcınse dakıkası 9.9 cent gıdıo...daha uygun bişi war mı bılmıorum ama sanırım en uygunu bu sonucrta
    aynı ücretlendirme dunya telekomdada var.hatta dunya telekomda 105 dk sabitleri 55 dkda cepleri arayabiliyorsunuz netten açarsanız birde bonusu var

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)