Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: virginia hilton da housekeeper lık işi nasıldır sizce?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart virginia hilton da housekeeper lık işi nasıldır sizce?

arkadaşlar wat 2009 ıle gıtmeyı dusunuyorum. fırmam bana virginia da hılton otelınde housekeeperlık ısı ayarladı ancak gıden arkadasların tavsıyelerını almadan tamam demedım sırkete. gıden arkadaslar yardımcı olursa ıyı olur.
    Duanla Yaşamadım Ki Bedduanla Öleyim!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Eger virginia beach ise bende oradaydim Hiltonda calismadim ancak orada calisan arkadaslarim vardi soyle solim cok fazla saat alamioyorlari tabi sezonun yogunluguna gore degisiyordu ancak otel harikaydi her gun onunden geciyorduk bi arkadasimda hiltonda oda servisinde calisiyordu bahsislerle birlikte muthis para kazanmisti hem de cok az calisarak.Belki pozisyon degisikligi yapabilirsin oraya gidince.Viriginiada calisilabilecek en iyi oteli secmissin digerlerine nazaran daha rahat edersin diye dusunuyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler arkadasım. benım ıcın calısma saatı cok onelmı. olmadı ıkıncı bı ıs bulayım dıyorum acaba orda bulabılır mıyım?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

virginia beache gidiceksen gidiş tarihin cok onemli erken gidersen yani haziranın ilk haftası gibi ozaman guzel işler bulabilirsin ama gec gidiceksen hiç tavsiye etmem cok kalabalıklasıyo hersey problemlesiyo. ayrıca ingilizcen cok kotu deilse hausekeeper olarak calısmanıda tavsiye etmem daha farklı iş seceneklerini arastırmanı oneririm..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ingilizcem cok ıyı degıl o yuzden housekeeper plarak gıdecegım. vırnıa beach hılton dedı bana sırketım. ama oraya gıdınce bana farklı bı otel verırler mı onu bılemem. oyle bırsey yapacaklarını da sanmam belkı farklı ıs vere bılırler. oraya gıtmıs arkadaslarla ırtıbata gecebılsem ıyı olacak

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

hangi şirketle gidiyosun..
    bana şirketini soyle sana ne olacagını soyleyeyim:P

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirketin ismini vermek yasakmış şirket yasaklamış. a...s bu kadarını soyleyeyım sen anla

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

anladım. konaklama konusunda nasıl bi hizmetleri var bunu iyice arastırmanı tavsiye ediyorum. forumu incelemişssen virginiada konaklama sıkıntısı oldugunu gormussundur. dediğim gibi erken gidersen problem olmaz siret sıkıntı yaratsada kendin bulursun ama gec gidersen aynı seyi soyleyemem..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

maalesef gec gıdecegım 1 temmuzda orda olabılırım. kalma konusunda pek bırsey bılmıyorum. arkadsımın sureklı kaldıgı bı yer var haftalık 600 dolar ıstenıyo hersey dahıl yemek falan belkı orda kalırım. ben ıs ayrımı yapmam ama yeterkı ıs saatı fazla olsun. sırf hılton dıye oraya gıdecegım yamuk yapmaz gıbıme gelıyo

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

iş sözlesmendeki bilgileri yazarsan daha rahat bişeyler söyleyebiliriz. haftalık kaç saat minimum. ne zamandan ne zamana istiyo. bahşiş + kaç para saatin. bunları söyle yazalım bişeyler.

bu kadar yazdığın şeye göre söyleyebileceğim tek şey mekan olarak iyi bir yer. onun dısında bişey diyemem.
    what's up nigga

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı sessizce45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maalesef gec gıdecegım 1 temmuzda orda olabılırım. kalma konusunda pek bırsey bılmıyorum. arkadsımın sureklı kaldıgı bı yer var haftalık 600 dolar ıstenıyo hersey dahıl yemek falan belkı orda kalırım. ben ıs ayrımı yapmam ama yeterkı ıs saatı fazla olsun. sırf hılton dıye oraya gıdecegım yamuk yapmaz gıbıme gelıyo
    haftalık kişi başı 600 $ çok fazla değil mi!ayda 2400 $ yapar ayda o kadar kazanman oldukça zor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aylık 600 dolar yanlıs yazdım arkadaslar. şirket ortalama 30-40 saat arası arası dedi. saat ucretı tam net olmamakla beraber 7.5 - 8 dolar arası olur dedı. ıs fuarında kesınlesır dedı. yardımcı olursanız sevınırım arkadaslar forumdakı arkadaslara sormadan sozlesme yapmadım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sessizce45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aylık 600 dolar yanlıs yazdım arkadaslar. şirket ortalama 30-40 saat arası arası dedi. saat ucretı tam net olmamakla beraber 7.5 - 8 dolar arası olur dedı. ıs fuarında kesınlesır dedı. yardımcı olursanız sevınırım arkadaslar forumdakı arkadaslara sormadan sozlesme yapmadım.
    housekeeping oldukça iyi bir iştir düşünülenin aksine. bu tarz işlerde 4$+tip olunca minimum çalışmak uygundur diyebilirim. yalnız kücük otellerde bu işleri yapmanızı önermiyorum alt sınıf insanlar geliyo tip falan olmuyo. housekeeping düşünüyosan bu iş oldukca iyi.

bu arada gecen yıl bir arkadasım maryland de saati 7$+tip haftada minimum 60 saatlik housekeeping işine gitti. senin çalışma saatin az biraz. ilk yılın galiba social security number da yoktur sende 1 ayı bulabiliyo cıkması. o olmadanda ek iş yapmak biraz zor oluyo.

yinede birçok işten güzel fakat konaklaman çok pahalı gibi ama hersey dahilse ve garanti olur biryerse gidebilirsin.

benden tavsiye konaklamayı halletmeyen amerikaya adım atmasın. benim gibi otelde kalır kazandığı paranın alayını otele verir gelir yine benim gibi
    what's up nigga

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yok konaklayacagım yer turk ogrencılerın kaldıgı ev. 3 arkadasım kalıyo ve 600 dolar aylık topluyorlarmıs eve. ev guzel dedı yemek falan hıcbır masraf olmayacak ekstradan. hıltona benım kafam takılıyo acaba nasıl bı calısma kosulları var. sonradan yamuk yapabılır mı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

600 dolar normal öyleyse ne ucuz ne pahalı.
    iş sözleşmeni iyi oku yada okuttur güvendiğin birine şirketler üç kağıt yapabiliyo anlatırken. mesela benim işimde cetusa meshur sponor ezbere yazmış job offeri patron yazan çogu seyden haberi olmadığını söyledi. bence mail yolla işveren yada ilgili kimse amerikada ona sor gercekleri öğren. taklaya gelen çok oluyo. misal 250 pedicab var diyip kücücük san diego ya 650 pedicab sokanlar var. herkese inanmayın. şirketlere asla.
    what's up nigga

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Va beache gideceksin gercekten erken gitmen gerekiyor cunku mayis ayi gibi giden ruslar butun isleri kalicak yerleri kapatiyor ben gecen yil 10 haziranda gittim ikinci isi birak issiz kalsan hicbiyer bulamazsin hem kucuk yer hem de cok kalabalik oluyor.ayrica yanlis tahmin etmediysem a...s sirketi aklima gelen unlu sirket.. gecen yil otel islerinde cok kisiyi kandirdi va beache yolladiklarindan.gold keyle anlasmalilar ve ayni pozisyona onlarca ogrenci yolladilar ve gec kalanlar issiz kaldi sana tavsiyem bu sirketle gidiorsan otel islerine guvenme.henuz zamanin var daha erken farkli is secenekleri vardir onlari da dusunebilirsin.bu sirketle va beache giden arkadaslarla irtibata gec onlar otel islerinde ne gibi sorunlar yasadigini anlatirlar sana.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet bende şirketlere hiç güvenmediğimden araştırma yapıyorum. taklaya gelmek istemiyorum. gideceğimiz otel tutupta bize o işi vermeyebilir mi? burda çalısamazsın diyebılır mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

soyle dusun sen isveren olsan kendi cikarlarini mi dusunursun yoksa sezonun en yogun oldugu donemde bilmedigi bir ulkeden bilmedigi birinin gelip calismaya baslamasinimi beklersin.job offerin olmasi sozlesme yapmak hicbir sey ifade etmiyor.yani erken giden isleri kapiyor.ancak sirketin gercekten tecrubeli calistigi sponsorlar guvenilir ise boyle bir durumda sana en kisa surede baska bir is buluyorlar.dedigim gibi arastirmani cok iyi yap iyi bir yaz gecir..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ne cok ıyı ne de cok kotu ıs genelde kolay ama para olarak belki senı tatmın etmeyebılır

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirketımle ilgili kararımı degıstırdım armande grande yı dusunmeye basladım eger onda varsa hılton onunla anlasmayı dusunuyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar virginia beach e gitmek istiyorum. ikinci tercihim olarakta new jersey i dişünüyorum. bulalardaki güzel otelleri soylermısınız. hılton dan baska?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o hilton hotelleri bildiğimiz hilton otelleri gibi değilmiş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nasi yani?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yani bizdeki hiltonlar çok lüks ama ordakiler o kadar da değilmiş
    sadece zenginlere hitap etmiyomuş
    hedef kitlesi bizimkilerden farklıymış yani benim duyduğum bu gidenler görenler daha iyi bilir
    Konu hellguard tarafından (22-12-2008 Saat 12:27 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla virginiadaki ole diildi gayet turkiyedekinin 10 kati lukstu.Gelen musterileri kapida 5-6 kisi karsiliyordu ayrica yemek yemek icin restauranta giderken birkac kisi eslik ediyordu.Viriginiada mariottlarla birlikte en iyi otel diyebilirm hilton icin..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

dediğim gibi ben duyduğumu söyledim
    gidip görenler daha iyi bilir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

orda otel grupları şirketler var neredeyse büyün oteller bu gruplara dahil. örneğin:hilton hotels, choice hotels gibi.

iş listesinde gördüğün hoteli araştır hilton olmayıp ta hiltonun grubunda birsürü otel var. iyi bir yer olsun böyle gruplar olursa otel yöneticileri istediği gibi hareket edemiyor. bence dbu şekilde araştır daha rahat edersin.

bir örnek daha hilton grubudur görsen isinmden anlamazsın ama çok kalite biyer. linke tıklayıp otelin sitesinden bakabilirsin.

otelin adı double tree fakat hilton grubundan.
    http://doubletree1.hilton.com/en_US/...ornia/index.do

the hilton family dir bunlar.

umarım yardımcı olabilmişimdir.
    what's up nigga

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hilton inn diye bir kaç hotel vardı listeler içinde araştırdım ve bildiğimiz hiltonlar gibi olmadığını öğrendim ama normal hiltonlar da vardır kesin araştırmak lazım tabi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o dediğin otel THE HILTON FAMILY içinde yer alıyosa kötü biryer olacağını sanmıyorum.
    what's up nigga

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar tesekkur ederım ama orada yeterıce para kazanabılır mıyım. wat ucretını cıkarayım yeter bana. calısma kosulları nedır acaba o otelın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)