Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: OberGattlinburg TN-Eğlence parkı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart OberGattlinburg TN-Eğlence parkı

Slm arkadaşlar.Ober Ski Resort and Amusement Park diye bir eğlence parkına yerleştim Teenese eyaletinde.Bilgis olan var mı?Yardım ederseniz sevinirim
    Tşkrler...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde oraya gidiyoruz bu sene sanırım aynı şirket g....l v....n mu? bizde ilk defa gidicez ama duyduğuma göre iş imkanı fazla olan çok turistik bi yermiş gatlinburg.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar bende 19 haziran'da orda çalışmaya başlıycam, inş dogru secimdir...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Güzel bir seçim yapmışsınız tebrık ederım. Gecen yaz orada çalıştım. Dediğin gibi turistlik bir kasaba kışın kayak için yazında sakin sakin doğayla iç içe takılmak için geliyor insanlar. Kalacağınız yer ober housing olacaktır muhtemelen. burası ober gatlinburg'ta çalışıp evi olmayan ya da w.a.t. gibi programlarla gelenlerin konakladığı biryer odalar iki ya da üç kişilik siz seçim yapıyorsunuz. Binada 1 tane ortak mutfak var. İşe gidiş teleferikle oluyor.(yaklaşık 20dk) bunun için bi ücret ödemiyorsunuz tabi. İşyeri aslında kışın kayak merkezi olarak hizmet veriyor.Yazında boş durmasın diye açık alan aktiviteleri kuruluyor. Her aktiviteden sizde faydalanabilirsiniz işten sonra veya boş gununuzde. İş yeri kasabadaki aktivitelerden faydalanmanız için bir v.i.p. kart veriyor bu kartla dollywood a da ücretsiz girebiliyorsunuz. İş yerinde yemek fiyatları çalışanlara %50 indirimli saıtlıyor. Eger 5 dolar verip uzerınde ober gatlınburg yazılı muglardan alırsanız içecekler yaz boyunca sınırsız. İşe başladıgınız gun sözlu mülakatla iş ayrımı yapılıyor bunlar yemek servisi, açık alan aktiviteleri ya da kasiyerlik. En rahat iş kasiyerlik sanırım. Yanınızda siyah yada açık kahverengi pantolon goturun t-shirt iş yeri veriyor ayrıca koyu renkte duz renk bir ayakkabıda iyi olur.ama bi süre sonra kıyafet konusunda çok kasmazlar rahat olun. Kasaba içinde mutfak veya giyecek içinalışveriş yapmanızı tavsıe etmıyorum. food city, wallmart gibi marketlere bir yada iki araçla ulaşabilirsiniz. Ayrıca giyim ürünlerini ucuza bulabileceğiniz outletler var yakında. İş programınız belli olduktan sonra ve social security numarasını aldıktan sonra otellerde ya da çeşitli restaurantlarda ikinci iş bulabilirsiniz. Umarım güzel bir yaz geçirirsiniz. Bende vizeyi alırsam Dollywood ta olcam 15 hazırandan itibaren bakalım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

çok Tşkrler..kardeşim çok Faydakı Oldu Verdiğin Bilgiler..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bilet falan aldınız mı ? ne kadara ?? ben daha alamadım..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben aldım 840 euroya biz biraz geç aldık bide hala ds yi bekliyoruz bakalım hayırlısı siz nasıl yaptınız biletleri kaçında gideceksiniz?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gnr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir seçim yapmışsınız tebrık ederım. Gecen yaz orada çalıştım. Dediğin gibi turistlik bir kasaba kışın kayak için yazında sakin sakin doğayla iç içe takılmak için geliyor insanlar. Kalacağınız yer ober housing olacaktır muhtemelen. burası ober gatlinburg'ta çalışıp evi olmayan ya da w.a.t. gibi programlarla gelenlerin konakladığı biryer odalar iki ya da üç kişilik siz seçim yapıyorsunuz. Binada 1 tane ortak mutfak var. İşe gidiş teleferikle oluyor.(yaklaşık 20dk) bunun için bi ücret ödemiyorsunuz tabi. İşyeri aslında kışın kayak merkezi olarak hizmet veriyor.Yazında boş durmasın diye açık alan aktiviteleri kuruluyor. Her aktiviteden sizde faydalanabilirsiniz işten sonra veya boş gununuzde. İş yeri kasabadaki aktivitelerden faydalanmanız için bir v.i.p. kart veriyor bu kartla dollywood a da ücretsiz girebiliyorsunuz. İş yerinde yemek fiyatları çalışanlara %50 indirimli saıtlıyor. Eger 5 dolar verip uzerınde ober gatlınburg yazılı muglardan alırsanız içecekler yaz boyunca sınırsız. İşe başladıgınız gun sözlu mülakatla iş ayrımı yapılıyor bunlar yemek servisi, açık alan aktiviteleri ya da kasiyerlik. En rahat iş kasiyerlik sanırım. Yanınızda siyah yada açık kahverengi pantolon goturun t-shirt iş yeri veriyor ayrıca koyu renkte duz renk bir ayakkabıda iyi olur.ama bi süre sonra kıyafet konusunda çok kasmazlar rahat olun. Kasaba içinde mutfak veya giyecek içinalışveriş yapmanızı tavsıe etmıyorum. food city, wallmart gibi marketlere bir yada iki araçla ulaşabilirsiniz. Ayrıca giyim ürünlerini ucuza bulabileceğiniz outletler var yakında. İş programınız belli olduktan sonra ve social security numarasını aldıktan sonra otellerde ya da çeşitli restaurantlarda ikinci iş bulabilirsiniz. Umarım güzel bir yaz geçirirsiniz. Bende vizeyi alırsam Dollywood ta olcam 15 hazırandan itibaren bakalım.

slm gnr acaba oranın iklimi nasıl yani nasıl şeyler götürmeliyiz, eylülde fln hava nasıl oluyor? İşverenin nasıldı, ve overtime ve tip varmı işlerde??? Sen ne iş yaptın?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yazin sicak ama oyle yapis yapis bi sicak degil. Genelde haftada 2-3 defa yagmur yagar. Eylul gibi belki biraz kapali olurr ama oyle mont falan goturmeye gerek yok kapsonlu birseyler yeter. Cok soguk olursa ordan alirsiniz outletlerden ucuza. agirlik olmasin giderken bos yere. Ortalama 4-5 saat overtime geliyordu gecen sene bana. Ama acik alan aktivitelerinde daha fazla kisi calisiyor dolayisiyla bazen 40 saati dolduramayabiliyorlar. Ben kasiyerdim ayda yilda bir 3-5 tip veriyorlardi. Isverenlerle bi problem cikmadi. Ise gec kalmadiginiz ve isten kaytarmadiginiz surece bir probleminiz olcagini sanmiyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yazin sicak ama oyle yapis yapis bi sicak degil. Genelde haftada 2-3 defa yagmur yagar. Eylul gibi belki biraz kapali olurr ama oyle mont falan goturmeye gerek yok kapsonlu birseyler yeter. Cok soguk olursa ordan alirsiniz outletlerden ucuza. agirlik olmasin giderken bos yere. Ortalama 4-5 saat overtime geliyordu gecen sene bana. Ama acik alan aktivitelerinde daha fazla kisi calisiyor dolayisiyla bazen 40 saati dolduramayabiliyorlar. Ben kasiyerdim ayda yilda bir 3-5 tip veriyorlardi. Isverenlerle bi problem cikmadi. Ise gec kalmadiginiz ve isten kaytarmadiginiz surece bir probleminiz olcagini sanmiyorum.
    çok fazla soru soruorum ama :P bikaç şey daha sormak istiorum. Biz oraya biraz geç gitmek zorundayız 24 ü gibi gittiğimizde gene iş yapılan mülakata ve ingilizce seviyesine göre verilir değilmi yani sona kaldık die öle ne gelirse yap olayı olmaz dimi? bide konaklama sorun oluyormu yani istediğin kişiyle kalma açısından fln ? şimdiden çok saol yardımcı olduun için

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

muhtemelen hangi is grubunda acik varsa oraya yonlendirirler. gecen sene temmuz basina dogru bile gelenler oldu. Bu sene nasil olur bilmiyorum ama gecen sene bi problem olmamisti istedigin kisiyle kalabilirsin. odalar 2 veya 3 kisilik.. her odada tuvalet, dus, telefon, televizyon, mini buzdolabi, klima var. Odalarda sigara icilebiliyor. 2 katli genis bi bina burasi. bi koridor uzerinde sagli sollu odalar var. Bence alt katta kalin cunku tek mutfak var ve alt katta ve tencere tava ivir zivir tasimak yorar. Bu arada mutfak 10 da kapaniyordu sanirim. Tencere,tava,bardak, catal vs.. bunlara ihtiyacin olcak. Istersen burdan gotur istersen ordan al. 10 ya da 11den sonra bina bahcesinde takilmak oturmak yasak. Bahce disina cikmanizi soyuyorlar. Odaya ve housinge istediginiz saatte giris - cikis yapabilirsiniz. Binanin giris kapisini ve odanizin kapisini acan bir manyetik kartiniz olcak. Her cuma onu guncelletmeyi unutmayiniz. Uyandirma istiyorsaniz giriste deskte bulunan listeye isminizi yazin. Odanizdaki tuvalet tikanirsa eger her iki kattada ortak banyo-temizlik malzemelerinin oldugu odalardan pompa temin edebilirsiniz. tabi daha sonra pompayi hemen yerine birakin(aksi taktirde cok kulaginiz cinlayacaktir o pompaya ihtiyaci olan diger insanlar tarafindan). Giris ve koridorlar gizli kamerayla izleniyor ona gore. mutfagin yaninda camasirhane var 2 camasir m 2 kurutma m var. 4er ceyreklikle calisiyorlar.deterjaniniz yoksa deskten 1-2- dolara alabilirsiniz. Tuvalet kagidi ucretsiz temin edebilirsiniz giristen. Odalar genellikle her ay temizlik icin kontrol ediliyor. Eger les gibi biraktiysaniz temizleyip temizlik parasini aynen cebe indiriyorlar. Gidince sadece depozito vermistik. Kiralar paycheck ten dusuyor. 2 haftada bir odeme aliyorsunuz. Kasabadki bb&t bankasindan rahatlikla bozdurabiliyorsunuz. bu kadar geldi aklima

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

muhtemelen hangi is grubunda acik varsa oraya yonlendirirler. gecen sene temmuz basina dogru bile gelenler oldu. Bu sene nasil olur bilmiyorum ama gecen sene bi problem olmamisti istedigin kisiyle kalabilirsin. odalar 2 veya 3 kisilik.. her odada tuvalet, dus, telefon, televizyon, mini buzdolabi, klima var. Odalarda sigara icilebiliyor. 2 katli genis bi bina burasi. bi koridor uzerinde sagli sollu odalar var. Bence alt katta kalin cunku tek mutfak var ve alt katta ve tencere tava ivir zivir tasimak yorar. Bu arada mutfak 10 da kapaniyordu sanirim. Tencere,tava,bardak, catal vs.. bunlara ihtiyacin olcak. Istersen burdan gotur istersen ordan al. 10 ya da 11den sonra bina bahcesinde takilmak oturmak yasak. Bahce disina cikmanizi soyuyorlar. Odaya ve housinge istediginiz saatte giris - cikis yapabilirsiniz. Binanin giris kapisini ve odanizin kapisini acan bir manyetik kartiniz olcak. Her cuma onu guncelletmeyi unutmayiniz. Uyandirma istiyorsaniz giriste deskte bulunan listeye isminizi yazin. Odanizdaki tuvalet tikanirsa eger her iki kattada ortak banyo-temizlik malzemelerinin oldugu odalardan pompa temin edebilirsiniz. tabi daha sonra pompayi hemen yerine birakin(aksi taktirde cok kulaginiz cinlayacaktir o pompaya ihtiyaci olan diger insanlar tarafindan). Giris ve koridorlar gizli kamerayla izleniyor ona gore. mutfagin yaninda camasirhane var 2 camasir m 2 kurutma m var. 4er ceyreklikle calisiyorlar.deterjaniniz yoksa deskten 1-2- dolara alabilirsiniz. Tuvalet kagidi ucretsiz temin edebilirsiniz giristen. Odalar genellikle her ay temizlik icin kontrol ediliyor. Eger les gibi biraktiysaniz temizleyip temizlik parasini aynen cebe indiriyorlar. Gidince sadece depozito vermistik. Kiralar paycheck ten dusuyor. 2 haftada bir odeme aliyorsunuz. Kasabadki bb&t bankasindan rahatlikla bozdurabiliyorsunuz. bu kadar geldi aklima
    çok teşekkürler artık aklımıza soru geldikçe rahatsız etçez seni kusura bakmassan :P tekrar çok teşekkürler....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

rica ederim ne dimekkk. sizde daha sonraki nesillere boyle bla bla ..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

değinmemişsiniz ama, doğal hayatla bi takım problemler oluyormuş (ayı kovalamaları gibi) bilgi verebilirmisin bu konuyla ilgili, ilk kez gitcem tetikte olayım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ikinci iş imkanı nasıl? biz de 28 haziran gibi gdiyoruz baya bi geç oluyor heralde?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

HEYYYY BEN DE DOLLYWOOD'TAYIM 15 HAZİRAN'DA

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bu bolgenin siyah ayisi meshur. Geyik tilki vs hayvanlarla karsilasma olasiliginiz var tabi. ama gozunuzu korkutmasin. is yeri dagda ama genellikle kapali alanlarda bulunuyorsunuz zaten. Bi ihtimal kasabaya inerse bu hayvanlar yanlislikla karsilasma olasiligi var gecen sene iki defa ayi gordum yolda. Ama ani bi hareketle kacmazsaniz birsey olmaz sanirim. yani cok korkmustum ama insanlara anlatinca gayet normal birseymis gibi tepkisiz kaldilar.Birsey olmaz heralde. Yani umarim. (Bu arada: yokus assagiya dogru capraz kosunca (bi saga bi sola) ayi dengesini kaybediyormus) aklinda olsun. Ikinci is konusundada bir suru otel ve restaurant vs.. tarzi yer var social security number alir almaz basvurun buralara. Hatta ssn cikmadan bir hafta once basvurun haftaya numaram gelcek fln dersiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Elvira ben daha vize randevusuna gidemedigim icin 15 haziranda Dollywood'a gidemiyorum kabul ederlerse artik temmuz basina dogru gitmeyi dusunuyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar orda laptop,elektronik eşya alabileceiğimiz bir yer var mı ? nasıl alcaz ?
    yardımcı olursanız sevinirim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar menphiss yada teneese ye hangi sirketle gididlir illa orası olcak bana

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bende bu yaz gitmeyi planliyorum ama hic bi bilgim yok orta seviyede ingilizceyle yapilabilecek isler neler acaba bi bayan olarak hangi islerde kolayllikla calisabirlm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mineyldrm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende bu yaz gitmeyi planliyorum ama hic bi bilgim yok orta seviyede ingilizceyle yapilabilecek isler neler acaba bi bayan olarak hangi islerde kolayllikla calisabirlm
    Öncelikle hangi alanlarda çalışabileceğini daha sonra hangi eyalete hangi şehre gideceğine karar vermelisin.

Tabi WATtan beklentilerine göre bunlar şekillenecek.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Pozisyon: Sponsor Şirket
    Tecrübe Puanı
    16

Ober Gatlinburg Ski resort and amusement park

Saat ucreti: $7.25
    Konaklama: $300

İş detaylari: http://www.intoedventures.org/job-de...%20Resort).pdf

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gnr arkadaşım bizde bir grup wat and trouble cı forum un öteki uçlarında bu konudaki cevapsızlıktan kıvranmakta idik.
    aklına geldikçe gatlinburg hakkında yazmanı dilerim ben okuyacağım mutlaka
    ve sen hangi iş tiplerin tavsye etmektesin, tip i ve overtime ı bol. mesela housekeeping nasıl.
    teşekkürler.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende gatlinburg Hard Rock Cafe'de olacağım bu yaz..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bu sene bu işe gitmeyi düşünenler var mı? geçen sene gidenler yardımcı olurlarsa sevinirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)