Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada Kaderine Terkedilen Ogrenciler vol 1(Ibreti Alem)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Amerikada Kaderine Terkedilen Ogrenciler vol 1(Ibreti Alem)

Arkadaslar 5 haziran gunu ABD ye indik.Calisacagimiz yere 6 haziran da vardik.Gordugumuz sey tam bir hayal kirikligi idi.Bize amusement park denilmisti Turkiye de iken ama tasra kasabalarinda birindeki lunapark bile degildi.Neyse dedik.Is veren bize yatacagimiz yeri gosterdi.Derme catma bir kulube kulube bile degil baraka icinde 6 tane ranza 1-2 normal yatak ve 1 tane tuvalet banyo(pislik icinde havlu asilan yere kulot asmis elemanlar).Job Offer da ise 2 ogrenci bir odayi paylasacak 2 ogrenci bir banyoyu paylasacak,tam donanimli mutfak,kablo tv... yaziyordu.Amerikada ilk gun gidecek yer yok yapacak sey yok dedim arkadaslarima bisey yokmus gibi davranin.O kadar ucra bir yer ki telefon yok taksi yok internet yok.Internet ve telefon karti aramaya ciktik.Bir amerikali cifte rastgeldik sorduk"Gelin bizden kullanin" dediler.Gittik evlerine durumu anlatim amerikaliya uzuldu yardim etmek istedi.Burasi bizim hobi evimiz burada 2 hafta kalabilirsiniz dedi.Cok sevindik esyalarimiz hala baraka idi amerikali kadin ve ben esyalari almaya gittim.O sirada da manager geldi.Hayrola nereye gidiyorsun falan dedi bende dedim biz ev bulduk orada kalacagiz ise oradan gelecegiz.Dedi olmaz oyle sey bu kulturel degisim programi burada kalmazsaniz programdan cikti sayarim.Nazikce izah etmeye calistikca manager terbiyesizlesti.Bende dedimki "i job offer a bak birde buraya bak".O da "Olabilir Nolmus?Napabilrsin?Dunyanin EN B.KTAN ulkelerinden birinden geliyosun bi de burayi mi begenmiyosun deyince basimdan asagi kaynar sular dokuldu.Basladik bagrismaya.Neyse bu utanmaz,ahlaksiz,serefsiz adam bana son olarak gidersen vizeni iptal ettiricem illegal immigrant olacaksin dedi.Ulkeme hakaret edicen ondan sonra senin icin calisicam o anda kararimi aldim program parasi yanarsa yansin milli onurumu cignetmektense.Neyse Amerikali kadin olayi kocasina anlatti.Polis cagirdik.Polise durumu izah ettik.Polis her yil 10 12 ogrencinin ayni sikayetle kendisine geldigini ve vize iptali tehdidiyle ogrencilerin kabul edilmez sartlarda(multeci kampi)zorla tutuldugunu anlatti.Biz tabi sirkete coktan mailimizi atmistik.Bize 7-8 gun verin hemen ayaralayacagiz falan dediler.Tamam dedik o zaman zarfinda amerikali ciftin evinde kaldik.Gercekten melek gibiler Allah razi olsun onlardan.Bize bir fotografcilik isi geldi Floridadann (Housing yok) birde houskeeping isi geldi Vermonttan(Smugglers Notch) ve sirket bize reroute masraflarimizi kendimiz karsilamamiz gerektigini soyledi.Sadece Vermont kaliyordu secenek ama Turkiyedeyken zaten sirketle konusmustuk houskeepin istemiyoruz diye.Ayrica bilette 235 dolardan basliyordu.Amerikali cift bizi daha merkezi bi yere goturdu orada bir motele yerlestirdi.Gunluk 70 dolardan 3 kisi kaliyoruz.Hem cevrede is bakiyoruz hemde sirketten haber bekliyoruz 13.gunde sirket bize mail atti.Dedikki tamam gidelim vermonta bari yol masraflarimiz karsilayin paramiz bitti.Karsilamadilar.Bizde gitmedik.Sonradan anlasildiki Smugglers Notch TURK ogrencileri kabul etmiyormus.Amerikadaki Outreach kordinatorumuz sagolsun bize ayri sey soyluyor Turkiyede ki firmaya ayri sey soyluyor.Neyse guc bela bir macdonalds isi bulduk yerlestik.Kalacak yerde bulduk yerlestik.Ha bugun ha yarin derken otelde de 7 gun kaldik.Full Placement Geldik Isimizi de kendimiz bulduk kalacagimizi da.Turkiyedeki danisman sirketimiz ise olanlari seyretti.15 gun issiz kalmisiz oraya buraya para odemisiz bize 1000lerce mil uzaktan is bulup ucak masrafini da bize kitlemeye calisan sirketimize de ayrica tesekkur ederim.Neyse ben dedim sirketi bunun neresi full placement onlarda selfe donusturduler programi ve arada 650 dolar bir fark vardi onu verdiler.Arkadaslarima 650 bana 350 dolar verdiler.Nenden mi her yil bilmem kac kisiye karsiliksiz burs veriyorlar ya??bana da 250 dolar bi cep harciligi vermislerdi onu cikariyorlar.Amerikada 22 gun issiz kaldiktan sonra sirketin 3 un 5 in pesine dusmesi koyuyor adama baska sey degil.Bu nasil burs ben anlamadim!Hem sahip cikmiyorsun hemde bursa sayiyorsun helal olsun be!Bugun isteki ilk gunumdu.5 haziran bugun siz hesaplayin artik.Alliance Abroad Group un yanina bile yanasmayin.Bizi burda sefil etti.Turkiyedeki sirket ise olanlari eli kolu bagli izledi.Bir yaptirimin yoksa bi nane yiyemiyosan en cok ogrenciyi ben gonderiyorum diye kasilmican.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum senin başına gelenler çok üzücü ya biz çok şükür dediğin hiçbir sorunla karşılaşmadık ya..hatta evimiz 2+1 süper bir ev yani benim ailem kalmıyo böyle bir evde..üzüldüm senin adına.
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Gıttıgın eyalet hangısıydı ?
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vallaha gecmis olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vay şerefsiz , aşağılık herife bak ya . . Ülkeme nasıl da utanmadan B.ktan demiş . . Ah neler derdim de ... Kardeşim büyük geçmiş olsun diyorum sana.Allah yardımcınız olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

biz washington dayız largo town da..çok güzel ve sakin bir yer.her evde net var ama kaçak. evler çok güzel beyler herkese öneririm washington ı.işde iyi çok şükür.herkese Allah kolaylık versin forumda yazılan üzücü şeyleri okuyoruz durumumuzun ne kadar süper olduğunu gördük yani..
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Cok tesekkur ederim Arkadaslar.Buradan soyleyebilecegim tek bir sey var ne olursa olsun kendinizi ezdirmeyin 23 gun issiz kaldim dunyanin parasini harcadim ama hic acimadim o paraya.Turk olmak sadece nufus cuzdaninda TC yazmasi degildir 2000 yili askin bir kultur ve gelenektir.Atalarimiz,Dedelerimiz kursunlarin onune haysiyetleri icin vatan icin bayrak icin atladilar.O yuzden bu tip konularin sakasi da olmaz geri donusu de olmaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

North Carolina Outer Banks teyim Nags Head de.Herhangi bir konuda sorusu olan herkese yardimci olabilirim.Siz olsaniz ne yapardiniz arkadaslar?Daha once boyle bir sorunla karsilan arkadaslar siz neler yaptiniz?Ki bu kadar cok sorun yasayan pek nadir kisi vardir heralde.Wat artik eskisi kadar cazip bir program degil.Cogu yerde Ukraynali ve Ruslari Turklere tercih ediyorlar.Bi sure daha bu sirketin ismini vermeyecegim.Resimleri eklemeyi becerebilirsem sizde durumun vehametini farkedeceksiniz.Birde forumda bazi sirketlerin bolca avukatlari var acaba neden buraya tek kelime birsey yazamadilar??Okuma zahmetine katlanan arkadaslarima tesekkur ederim.Saygilar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şerefsiz adiler..... o amerikalıda ayrı bi şerefsizmiş allahtan biz öle birine rastgelmedik burda... 20 türküz burda allahıma kitabıma yakarız elemanı
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bizde yaklasik 30 Turk olduk Outer Bankste.pathways denilen kilise baglantili bir yardim derneginden bayagi yardim gorduk.Sirketimizden gormedigimiz yardim elin papazindan gorduk.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Wat programina katildigim sirket *****.Sorunlarimizi sirkete anlattigimiz zaman simdi sorun odakli degil cozum odakli tarzinda laf salatalarini bize bol bol yediren.Sponsor firmaya hicbi sekilde soz geciremeyen.15-16 gunde ogrencisine bir is bulamayan...15 gun olmus Texastan is ayarladik diyorlar hic bi netligi yok ne kalmasi belli ne is saati bir de demezlermiki siz he deyin biz hepsini ayarlayacagiz.Amerikada job offerla gonderdigin is 5 para etmiyor ben senin lafinla daha is mi yaparim.Bir bilinmezlikten digerine surukluyorlar insani baska bisey degil.Ustune Ustluk ucak masrafi falan hepsini biz odeyecegiz.Ogrencisini bu kadar magdur ettikten sonra 3un 5 in lafini yapan sonradaa en cok ogrenciyi ben yoluyorum en buyuk benim diyen sirkete gelde guven.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Vol2 de ***** ve *****ZEDEler olacaktir.7gun 10 gun 15 gun bisey demedik sabrettik.23 gunde ise basladik.Sorunsuz yere gidince zaten sirkete ihtiyacin olmuyor.Danismansin adi ustunde 23 gun bana yardim etmeyeceksen neyin danismanisin.Parayi alirken ayri davraniyorlar basin belaya girince ayri davraniyorlar.Ben sadece bir ogrenciyim 2300 dolar trink diye verdim mi verdim.Karsiliginda sadece DS-2019 formumu alma zahmetinde bulundu sirket.Soyle buyuguz,Sponsorlarimizla soyle iyi iliskilerimiz var.Sponsor iplemiyor bile bunlari.Karisikliklardi,Krizdi beni ilgilendirmiyo Alliancela globalvizyon arasindaki problemdir.Sponsorla Danisman arasinda anlasmazlik yuzunden ben 23 gun cepten yedim.Diger sirketler hakkinda bir bilgim yok.Size bir sey oneremem.Sadece Full-Self placement arasindaki farki iade aldik.Sunu biliyorum sadece Wat hayvan ticaretine donusmustur.Amerikada dogru duzgun is kalmamis.Rus-Ukraynalilar 2.isleri kapatmis durumda.Ve isin ilginc yani bu isi bende istemedim aceleyle emri vakiyle kabul ettirdiler.Hasili kelam GlobalVizyondan adamakilli hizmet alamadim.Tavsiye Etmiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

faydalı bilgi kardeşim sağol, çok takdir ettim, helal olsun sana. Allahım yardımcın olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Senin yaşadıklarını sık sık duymaya başladık. Her geçen sene firmalar çoğaldıkça işler sıkıntıya giriyor. Work and Travelda bence şans çok önemli bir faktör. herşeyin yolunda gitmesi imkansız ama şansın varas güzel bir işin ve konaklaman oluyor yoksa sorun üstüne sorun. Bu arada Türklere yapılan bu davranışı kınıyorum!! bunun önüne geçilmeli ve ruslarla ukraynalılarla bizi ayırmamaları gerek!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

senin yasadiklarini okuyunca halime sukrettim arkadasim. gecmis olsun. ben sana 15 milim. ducktayim ben de. senin gibi kalacak yer sorunu is sorunu falan yasamadim ben. sen buyuk badireler atlatmissin ya.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben senin kadar kotu durumda degilim ama is konusunda cok sikintiliyim arkadasim bende depoda hammallik yapiyorum cop topluyorum temizlik yapiyorum butun gun koli tasiyorum. haram olsun verdigim paralar; bide isverenim yahudi keske bunlari bastan bilseydim
    AKLI OLAN MYRTLE BEACH E GELIP BARGAIN BEACHWEAR DA CALISMASIN( IF YOU HAVE A MIND YOU DO NOT WANT TO WORK AT THE BARGAIN BEACHWEAR IN MYRTLE BEACH TRUST ME

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ah be kardeşim ya.Bende tanıdık ayağına gittim globalvizyona en büyük kazığı yedim.İsimde verebilirim burda ama şimdilik vermeyeyim.Aklı olan globalvizyonla bu wat işine katılmasın.Ayrıca pasaportlumla NOTARY e gidip iş verenimi şikayet ettim.Şu an amerikalı arkadaşlarım davayı takip ediyor.Dava sonuçlanınca bunu medyaya da yansıttıracağım.Arkadaşlar büyük ihtimalle iş yeri kapanacak diyor.Amerikaya gittiğinizin 3.gününde yastığınız altında tabancayla yatmak nasıl bir duygu biliyor musunuz?Bavullarımızdan bizi bulurlar diye bavulları saklamak,bütün perdeleri sıkı sıkıya kapamak.Sabaha kadar uyuyamamak.Aileme ben iyiyim derken sadece kuzenine ne yaşadığını anlatmak.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Türkiyeden en çok öğrenciyi yollayan firma.
    Öğrencilere burs dağıtan firma.
    Merkezi Aslıhan olan firma.
    Şu dediklerimin aksini ispatlasın bi tane delikanlı.Çıksın desinki bu öğrenciler böyle bişey yaşamadı.
    Böyle lanet bir firma böyle basiretsiz firma var mı ya?Çıksınlar savunsunlar kendilerini neyle savunacaklar.Bilet değiştirmek için mail attım 2 kere cevap gelmedi evdekiler aradı öyle değiştirdiler.Baya büyük bi yalanlar başka bişe değiller.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadasim cok uzuldum keske daha iyi bir sponsor secimi yapsaydiniz .Yine paralarinizin bir kismini geri almissiniz .Buda size buyuk tecrube olmustur isin bu yanindan bakarsan dahah verimli olur senin icin .Adamlarin yaptigi serefsizliktir bence .Sponsora aynen olanlari aktardiniz mi ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Saatlerce telefonda konuştum sponsorla.Maiiler attım.Bana bu olay genel müdürümüze kadar iletildi sizi kurtarmak için elimizden geleni yapacağız dedi.Sizin iyi bir işe yerleştirildiğinizden emin olacak bizzat kendisi dedi.Sonra 25 gün hiçbişey yapmayarak yalanın daniskasına imza attılar.Güya bizim için wallmartı arayıp iş istediler falan hepsi yalan çıktı.Türkleri kabul etmeyen bi otele Vermonta göndermek istediler.Uçak masrafı yol masraflarının hepsi bizden 400 dolara mal olacak bir iş.İstemedik doğal olarak onların hatasını ben mi ödeyecem cebimden.Türkleri kabul etmeyen bi otel olduğunu GLOBALVİZYONunsponsorla mailleşmeleri sırasında farkettim.Metinler ingilizce ve hepsi güvenli yerlere yedeklendi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu sirket her zzaman sorunlu benim arkadaslarima bir kac hafta cvp vermemislerdi ne yalanlar ne dolanlar.ama sikayet etsen bile bir sey degismiyor cunku adamlar seni amerikaya sokmuslar ondan sonrasina karismayiz diyorlar.yani ikinci defa ezilen yine sen oluyorsun...
    Peki.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı Lukewarm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saatlerce telefonda konuştum sponsorla.Maiiler attım.Bana bu olay genel müdürümüze kadar iletildi sizi kurtarmak için elimizden geleni yapacağız dedi.Sizin iyi bir işe yerleştirildiğinizden emin olacak bizzat kendisi dedi.Sonra 25 gün hiçbişey yapmayarak yalanın daniskasına imza attılar.Güya bizim için wallmartı arayıp iş istediler falan hepsi yalan çıktı.Türkleri kabul etmeyen bi otele Vermonta göndermek istediler.Uçak masrafı yol masraflarının hepsi bizden 400 dolara mal olacak bir iş.İstemedik doğal olarak onların hatasını ben mi ödeyecem cebimden.Türkleri kabul etmeyen bi otel olduğunu GLOBALVİZYONunsponsorla mailleşmeleri sırasında farkettim.Metinler ingilizce ve hepsi güvenli yerlere yedeklendi
    Dava acma hakkina sahipsin elinde kanitlayacagin belgelerde var .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

eğer böyle bi durum varsa aç davanı kardeşim
    Wat

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vah vah kardesim neler gelmsi basina.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu tip davalar daha önce açıldı mı?Açıp kazanan yani örnek teşkil edebilecek davalar var mı?Aslında beni düşündüren gitmeden önce imzaladığımız anlaşma adamlar bir ton madde koymuş ve her durumda kendilerini haklı çıkarıyorlar.Kazanma ihtimalim varsa tabiki açarım dava onların sorumsuzluklarının ceremesini biz çektik.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Avukat parasıydı bu işleri takip etmeydi gözümde büyüdü.Türkiyeye dönünce olan oldu artık Allah Belalarını versin.Lanet olsun! dedim üzerine gitmedim.Buradaki arkadaşlarımız bilinçlensin öyle civcivli reklamlarla 2 tane sahte bursa kanıp GLOBALVİZYONU tercih etmesinler ya da herhangi bir başka şirketi.Arkadaşlar bu adamlar size adamakıllı bir iş sunmak zorunda karşılığında 1400 dolar trink ödüyorsunuz.Size sahip çıkmak zorundalar.Ben Globalvizyona gittiğimde oradakiler ADVIS adındaki şirkete giydirdiler.Ne sahtekarlıkları kaldı ne öğrenciyi yarı yolda bırakmaları,maillere cevap yazmamaları...Kendileride aynılarını bir bir bize yaptı.Benim param gitmiş canım yanmış.Sizlerinki gitmesin.Yoksa ben bu siteye girip yazmak mecburiyetinde değilim.Güzel bir yaz geçirsin herkes öğrencinin hayali ve hakkı.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)