Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 39 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Wisconsin Dells 2010

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Wisconsin Dells 2010

Merhabalar Gecen Yıl bu forumda belki 50 kere Wisconsin dellse gitmeyin. iş açısından kötü biyer dedim. bazı arkadaşlar Bana karşı çıktı Gidenler varsa yorumları alalım. bana göre gerçekten kötü bir yaz oldu nerden baksanız 100 Türk işten atılmıştır...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben orayı iyi biliyordum niye kotu açıklarmısın ?
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Tabi
    Nüfüsü 2000
    öğrenciler gelince 5000 den fazladır. çok öğrenci alıyorlar en ufak bir hatada uyarmadan işten atıyorlar. şirketler anlaşmalı gönderiiyorum diyor öğrenciler geliyor iş yok bişey yok...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok öğrenci oldugu için ikinci iş bulmakta sorun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben bu yaz wisconsindeydim...tek yaşadığım olumsuzluk parkta çalışacağım söylenmişti ama otedel çalıştım(mt.olympus) bunun için oradakileri suçlayamam geliş tarihi 17 haziran görünüyordu fakat biz 19unda gittik.o yüzden bişi iddaa etme hakkımızda yoktu..onun dışında ben 2. iş bulunamayacağına veya işin olmadığına katılmıyorum..ilk başlarda öyle görüünüyor ama oraya alıştıkça öğrendikçe çok rahat iş bulunabileceğini anlyosun..ben keyfimden 2.işi yapmadım o ayrı mesele ama dediğin gibi kalahari ve wilderness ta bu sene çok işe alınmayan olduğu doğru.bunların hepside sözleşmelerde yazıyodu..yani oraya giden insanların bunları göze alarak gitmelerinde fayda vardı diye düşünüyrum.özellikle ingilizce yazılı sınava girmeyi göz alacak ingilizcesi olması gerekir bence...ama onun dışında dells hakkındaki yorumlarına katıldığını söyleyemem...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

neolim sen çok güzel bir yerde çalışmıssın mt olympus. oranın en iyi yeri diyebilirim en çok saati verio sadece overtime yok... 60 70 saat veriolar sizin 2. işe ihtiyaç yoktu. 2. işide anca eylülde bulabilirsin. Ondada sezon bitiyor...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wisconsin dellse bir su parkına iki arkadaş gitti sorun yaşamadılar bu yüzden genelleme yanlış olur kimi kötü kimi iyi geçiriyo

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bende Hotel Rome'da housekeeper idim, 3 ay haftalık 42.5 saatimi ve bonusumu aldım, güzelde oldu.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sozleşmeyi kimse okumuyor ki.okusalar yazıyor.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de bu yaz Dells'teydim, Noah's Ark'ta çalıştım. Genel olarak güzel bir yaz geçirdim ama sıkıntı çeken arkadaşlarımın da durumunu biliyorum. Bunları kısaca yazayım:

-Bi kere en başta su parkında çalışmak çok da mantıklı birşey değilmiş, onu anladım. Özellikle Dells gibi dengesiz bir havaya sahip bir şehirde. Yağmur yağdığında direk ekstra off alıyorsunuz.

-Bunun dışında kovulmak çok kolay, çünkü Dells'e yazın öğrenciler akın ettiği için işçi sıkıntısı çekmiyor kimse. Erken gidenler ikinci iş bile bulabiliyor, ama temmuzda ikinci iş bulmak imkansız neredeyse.

-Noah's Ark cankurtaranlar için çok disiplinli bir yer. Bu disipline ayak uyduramayanlar hemen kovuluyor malesef, adamlar hiç acımadan kaç tane türk kovdular.

-Mt.Olympus'ta çalışan arkadaşlarım da vardı, gayet memnundular, çünkü Mt.Olympus az işçi alıyor, aldığı işçileri memnun edecek kadar çalıştırıyor. Tavsiye edebileceğim bi yer.

-Wilderness'a gidenler de başlarda çok sıkıntı çektiler, kesinlikle önermem. Başta 28 saatle başladılar, ben yaz boyunca 40 saatin altına düşmedim, 50 saati geçtiğim de oldu. Wilderness'ta maksimum 40 saat çalışıyolardı, overtime vermemek için daha fazla çalıştırmıyolardı orda.

Dells'ten de bahsedeyim biraz. Küçük, sakin ve yemyeşil bir yer. Ayrıca ucuz ve yaşanılası bir yer. Çok eğlenceli bi yer değil, ama Chicago'ya, Milwaukee'ye ve Madison'a yakın olduğu için buralar gezilebilir.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Gitmeyi düşünenlerin aklındaki soruları cevaplamaktan mutluluk duyarım, her türlü yardımcı olmaya çalışırım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ilm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neolim sen çok güzel bir yerde çalışmıssın mt olympus. oranın en iyi yeri diyebilirim en çok saati verio sadece overtime yok... 60 70 saat veriolar sizin 2. işe ihtiyaç yoktu. 2. işide anca eylülde bulabilirsin. Ondada sezon bitiyor...
    dikkatini çekerim..ben parkta çalışmadım otelde çalıştım..otelde günlük en fazla 6 saat civarı çalışabiliyoduk zaten sonra iş bitiyodu istesende çalışamıyosun...2. işe gelince ben temmuzun ortasında bile bi çok iş duydum ki bunun içinde wallmart bile var..yani iş sadece sende bitiyo arkadaşım..eğer gerçekten araştırırsan rahatlıkla bulabilirwsin...!!!en sıcak örneği sana veriim.oda arkadaşım kalahari olarak geldi ama yazılıyı geçemedi.bi kaç yere başvurdu ve 1.5 hafta cevap bekledi boş yattı.olmıcağını anladıktan sonra gerçekten gezerek iş aramaya başladı ve aynı gün 2 tane iş buldu.ve 2 işin saatlerini ayarlayıp bi anda hiç işi yokken bi anda 2iş bşrden buldu ve gayet güzel para kazandı.yani bi Türkler herşey her an hallolsun istiyoruz ama şu bi gerçekki hiç bişey öyle değil.senin kovalaman lazımki istediğine ulaşasın...!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı neolim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dikkatini çekerim..ben parkta çalışmadım otelde çalıştım..otelde günlük en fazla 6 saat civarı çalışabiliyoduk zaten sonra iş bitiyodu istesende çalışamıyosun...2. işe gelince ben temmuzun ortasında bile bi çok iş duydum ki bunun içinde wallmart bile var..yani iş sadece sende bitiyo arkadaşım..eğer gerçekten araştırırsan rahatlıkla bulabilirwsin...!!!en sıcak örneği sana veriim.oda arkadaşım kalahari olarak geldi ama yazılıyı geçemedi.bi kaç yere başvurdu ve 1.5 hafta cevap bekledi boş yattı.olmıcağını anladıktan sonra gerçekten gezerek iş aramaya başladı ve aynı gün 2 tane iş buldu.ve 2 işin saatlerini ayarlayıp bi anda hiç işi yokken bi anda 2iş bşrden buldu ve gayet güzel para kazandı.yani bi Türkler herşey her an hallolsun istiyoruz ama şu bi gerçekki hiç bişey öyle değil.senin kovalaman lazımki istediğine ulaşasın...!!!
    Senin söylediğin de bir örnek, ama ben durumu en yakın arkadaşımdan biliyorum, herkes o kadar şanslı olamıyor malesef. Arkadaşımın saatleri düşüktü, ikinci iş arıyordu. İki hafta boyunca beraber iş aradık onla, girmediğimiz cafe, mac, burger, motel vs. kalmadı. Ama hiçbiri kabul etmedi. Walmart demişsin, oraya da başvurduk, ordan da cevap çıkmadı. Taco Bell kocaman afiş asmıştı "perfect second job" diye, arkadaşım kaç kez gitmesine rağmen işe almadılar.

Bunun yanında iki tane daha başka iş bulan arkadaşım var, ama onlar da erken davrandıkları için bulabildiler. Temmuz ortasından sonra iş bulmak gerçekten kolay değil.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kesinlikle katılıyorum MFC Olayı özetledin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öncelikle iyi günler :
    Chula Vista Resort and Conference Center da çalışanınız varmı acaba daha önceden.Varsa nasıl bir yer olduğu hakkında yardım ederse sevinirim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Mt. Olympus çalışanıydım, aşırı memnundum. Ama rezil olup dönende, işten atılanda vardı, Allah var şimdi ama disiplinli iyi çalışıyorduk, tatilmiş gibi geliyor millet WAT ile anasına babasına sevgilisine naz yapar gibi tavır gurur yapıyor tembellik ediyor yiyor kıçına tekmeyi, yapacak bir şey yok.

Bu yaz bir tek Polynesian patladı, 5-6 gün off veriyorlar ya da kovuyorlardı. Otel sinek avlıyordu, fazladan işçi alıp sırf bu yoldan para kazanıp işçileri kovuyorlar yahut çalıştırmıyorlardı. Adam gibi yere gitmek lazım.

Wis. Dells'te çalışılacak en baba yer MT. Olympustur her bahsine varım. Ridelar günde 15-16 saat alıyordu.

Housekeeper olup gece vardiyası laundry işi yaparsanız gündüz ikinci iş bulabilirsiniz, ama McDonald's veya Burger olmasın bu ağlatırlar

Mexicalı Rose veya Crabby's olabilir, en kötü Wilderness veya türevleri Parkway üzerinde konuşlu otellerde iş bulabilirsiniz. Pizza Pub'da fırında hamur pişirecek, kamyondan unu yıkacak amele işleride güzel. Ama erken gitmeli. Temmuz demiş arkadaş alakası yok Haziran 15 dedin mi biter dolar işçiler, Temmuza doğru sezon yükselir saatleri artar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı boğaburcuerkeği Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle iyi günler :
    Chula Vista Resort and Conference Center da çalışanınız varmı acaba daha önceden.Varsa nasıl bir yer olduğu hakkında yardım ederse sevinirim.
    Chula Vista Wisconsin Dells'den uzak ancak iyi bir otel bence iyi bir iş fırsatı...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Geçen sene en az 500 tane Türk vardı Wisconsin Dells'te, bu sene hiç giden yok mu, hiç soru soran olmuyor Sanırım gideceklerin büyük çoğunluğu -benim gibi- son çare olarak Dells'e karar verecek, biraz daha geç damlayacaklar buraya

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Kısmetse Noahs'a gideceğim ben tabi iş fuarını bekliyorum orda alırsam işi burdan zaten detaylı konuşuruz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı MFC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçen sene en az 500 tane Türk vardı Wisconsin Dells'te, bu sene hiç giden yok mu, hiç soru soran olmuyor Sanırım gideceklerin büyük çoğunluğu -benim gibi- son çare olarak Dells'e karar verecek, biraz daha geç damlayacaklar buraya
    Sanırım bende o son çare olarak damlayanlardanım. Daha dün Mc Donalds Ocean City demişken, bugün Wisconsin Dells'e transfer oldum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı yigitt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım bende o son çare olarak damlayanlardanım. Daha dün Mc Donalds Ocean City demişken, bugün Wisconsin Dells'e transfer oldum.
    Hayırlı olsun, sıkma canını, Dells de iyidir Nerede çalışıcaksın Dells'te?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam.
    Ben de Cedar Point ya da Morey's Piers derken Wilderness'a gidiyorum. Yazılanları okuyunca bir an pişmanlık yaşadım ama 2 arkadaş orayı seçtik diğerlerinde kontenjan kalmayınca..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar Chula Vista Resort hakkında ne deüşünüyorsunuz?Konaklama nasıl oluyor?Çalıma saaatleri?overtime?
    Ben biraz earth ten baktım da şehir dışında biraz.Ulaşım ve konaklama burası için en önemli olan kriter galiba?Çalışan var mı Chula vista resort ta?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Chula Vista gerçekten şehrin bayaa bi dışında. Özellikle Dells'in en büyük iki nimeti olan tanger ve Walmart'a çok ters düşüyor. Ama ulaşımın nasıl olacağı konusunda pek bir bilgim yok. Bisiklet biraz yorucu ama en ucuz yol olur kanımca.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kalaharıde calsıcam bende ınsallah o cıvarda 2. ıs ımkanı nasıl bırsuru suparkı varmıs sanırım bulmam kolay olurmu

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Erken gidersen bulursun. Kalaharide çalışacaksan başka bi su parkında çalışamazsın, ama motellerde ve cafelerde ikinci iş bulabilirsin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de Wisconsin a gideceğim. Burger King de çalışacam büyük ihtimal.2. iş durumu nedir acaba Wisconsin da

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

pek erken gıdemıorum sanırım sırket 20 hazıran da burda olmamı ıstıo sozlesmede ama ben mulakata gırdıgımde daha erken gelmek ıstıorum dıcem ıse yarar umarım ya :S

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

burda derken amerıkada

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaslar
    bende 2010 yazında wisconsindaydım.wildernessta slide attendent olarak çalıştım.. yukarıda okuduğum gibi ilk 2-3 hafta max. 25-26 saat verdiler.
    bu wilderness kendi içinde 3 e bölünmüş. bu nedenle overtime yapmak büyük sıkıntıydı.ben 1 kere yapabildim çyle söyliyim. lifeguardlar bu konuda biraz daha sanslıydılar diyebilirim. ama tabi yazılı sınavlar ve yüzme gibi sınavları basarıyla gecmeniz gerekliydi, tahmin edersiniz ki life guard sayısının artmasını da pek istememkteydiler.
    genel olarak dells oldukce küçük ama güzel bi sehir. walmart ve tanger hayati öneme sahip. bu nedenle iş ve konaklama bu dediğim iki yere yakın olmalı özellikle walmart.
    konaklama cok büyütülecek bi problem değildi bence. tamam ilk gittiğinizde yer sıkıntısı olabiliyor ama cözülmeyecek şeyler değil.
    haftada 1gün mutlaka tornado alarmı,t storm alarmı, sel alarmı verilir. bu su parklarının kapanması demek ve off demek. ama tabi şanslı gecen haftalarda olmadı değil.
    ayrıca dellsteki bir cok aktiviteden bedava yararlanmanız mümkün.bir paycheck örneğinizn olması yeterli size içinde bir cok aktivitenin olduğu kart veriliyor ve 1 kereye mahsus pek cok seyden yararlanmanızı sağlıyor. mini golf, duck turları, bowling, 4d sinema,noahs arkta bedava bir gün,mt. olympus içinde bedava aktiviteler hatta yemek indirimleri vs mevcut bi kart. sehrin tanıtılması acısından iyi düşünülmüş. bos vakitlerini bunları deneyerek gecrmenz mümkün.
    sezon 6 eylül gibi bitti bu sene acık havuzlar vs kapandı wildernessta.

ücret konusunda sıkıntılar oldu wildernessta ama cok güzel eğlenceli zamanlar geçirtti.
    yine olsa yine wisconsina giderim.
    tavsiye ederim.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Noah's Ark'a gidiyorum bu yaz, vizeyi alırsam umarım güzel bir yaz geçireceğim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)