Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2016 wat yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2016 wat yardım

Arkadaşlar cümleten merhaba Uluslararası ilişkiler bölümü 2.sınıfım geçen sene ortalamam 1.35 idi bu dönem 1.75 genel ortalamam geldi.Dönem ortalamamda 2.20.Şimdi Amerikaya gitme amacım ilk başta bol bol konuşma speaking yani.Bunun için hangi iş seçmek benim için daha avantajlı olabilir ?Para ve gezme diğer planda.Şirketle konuştum 1.800 dolar istiyor uçak biletiydi vize, pasaport, dolarında 3 tl oldugunu hesaba katarsak yaklaşık bi 10.000 tl civarı gibi bir mebla tutuyor.Acaba bu fiyata wat değilde başka bir programa katılmak daha sağlıklı olabilir mi? Kafam çok karışık.Ailemi maddi açıdan çok da zora sokmak istemiyorum.NE öneriyorsunuz buyrun yoruma

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhabaa, ben de senin gibi uluslararası ilişkiler 2. sınıfım ve bir aksilik çıkmazsa bu yaz amerikadayım. daha önceden wat yapmadım ama bu konuyu çok fazla araştırdım sanırım sana yardımcı olabilecek cevaplar verebilirim. ilk olarak ortalama konusunda genel ortalaman 2 nin altında olursa vize alma açısından biraz sıkıntı olur. görüştüğün şirket sana bu durumu söyledi mi bilmiyorum ama bana her görüştüğüm şirket ortalamamı sorup 2 nin altına düşürmememi söyledi. 2 nin altında olanlar için de çok zor bir okulda zor bir bölümde okumadıkları sürece vize alma olasılıklarının düşük olduğunu ama yine de alan öğrencilerin olduğu tarzında şeyler söylediler.

bence iş seçimini hangi işte daha çok konuşabilirim diye düşünerek yapmamalısın.sonuçta bu iş, işin el verdiği sürede konuşacaksın evet bir garson bir cankurtarana göre mesai saati içerisinde daha çok birileriyle diyalog kurabilir ama garson olabilmek için de dilinin zaten çok iyi olması gerekir. onun dışındaki meslekler içinde aralarında pek bir fark olacağını sanmıyorum. dilini geliştirmek için pratik yapmak istiyorsan bunu en iyi iş dışındaki sosyal ortamında yapabilirsin. en rahat pratik yapacağın yer arkadaş ortamıdır.

açıkcası amerikaya gitmenin en ucuz yolu wat. dil okulu tarzında bir şeyler düşünüyosan onlar çoook çok daha pahalı. bu fiyat civarında wata benzer başka programlar var mı onu bilmiyorum. wat ücreti ise çoğu şirkette bu civarda.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

GYN.N adlı arkadaşın söylediklerine cevap vererek başlayayım. Bu sene konsolosluğun internet sayfaları üzerinden soru cevap etkinliği düzenledi. link: https://www.facebook.com/swtturkey/app/202980683107053/

Bu etkinlikten konsolosluğun verdiği cevaplara göre özet geçersem. 2.00 gibi bir rakam olmadığını fakat not ortalamanızda son dönemlerinizin eski dönemlere göre yükselen bir seyirde olması gerektiğini belirttiler. Yine de hayali bir rakam dahi olsa 2.00'ın üzerinde dönem/genel ortalamanızın olması vizeyi not ortalaması yüzünden alamama şansınızı neredeyse sıfıra indirir. Ama unutmayın ki burada başka etkenler de olabilir. Yine de türkiyeden %90-95 öğrenciler vize alıyor gözünüzü korkutmasın bu olay.

Sonrasında maddi olarak en avantajlı program kesinlikle WAT'tır. WAT'a verdiğiniz paranın bir kısmını geri kazanma şansınız vardır. Yani oraya gidip 3 ay geçirdikten sonra bu 10000 TL'nin bir kısmını kurtarabilirsiniz ama ne kadarı olacağı size bağlıdır. Fakat dil kursunda ise ödeyeceğiniz paraların üstüne gittiğiniz ülkede daha az bir zaman kalırsınız fakat profesyonel bir eğitim alırsınız dil konusunda (kişisel görüşüm sokakta öğrenmektir dili) ve üzerine gittiğiniz gezdiğiniz yerler,yediğiniz yemekler size hep ekstra masraf olur.

Dolar 3 demişsiniz size şöyle diyeyim ben giderken dolar 2.5 tl idi ve geri döndüğümde çok şanslıydım ve güzel bir miktar parayla döndüm gidenlerin %1'i belki benim gibi döner o yüzden heveslendirmeyeyim boşuna bu konuda. Ama bu sefer doların fazla olması zarar değil yarar sağladı döndüğümde

edit : http://www.turkishwat.net/work-trave...tml#post194451 konusunda paylaştığım hesaplayıcı maddi olarak sorularınıza daha fazla yanıt verecektir diye düşünüyorum
    Konu JitanX tarafından (22-01-2016 Saat 12:46 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki en iyi sosyal ortam hangi meslekte ve hangi bölgede iyi?Danışmanım winsconsin dell iyi dedi 1000e yakın wat öğrencisi oluyor oraya yollayacagım seni dedi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ancak kendi gittiğim yerden bahsedebilirim çoğu arkadaşta aynı şekilde kendi gittikleri yerden bilgi verebilir burası şuradan iyi diyenlere her iki yeri de gezmemişlerse aldırmayın derim. Benim çalıştığım iş yerinde sadece 400'e yakın yabancı öğrenci vardı. Ve sosyal yaşam olarak çalıştığınız zaman içerisinde bir yerleri gezmek olduça zor hafta 1-2 gün tatil şansınız oluyor onda da gezmek istmeyeceğiniz dinlenmek isteyeceğiniz anlar başlıyor bir süre sonra. Doya doya eğleneceğiniz kısım çalışma kısmı bittiğinde eylül-ekim gibi oluyor. Şahsen Wisconsin Dells'e 4 saat mesafede bir yerde çalıştım gitme şansım olmadı ama bende 1-2 şey duymuştum fakat gitme şansı yakalayamadım. Eğer sosyal yaşam olarak gece hayatından bahsediyorsanız. Birçok şehirde mevcut yer olacaktır. Onun dışında elbette çalıştığınız yerlerden insanlarla etkinlikler yapabilirsiniz. Fakat Amerika gerçekten çok büyük bir yer ve burada şehir hayatı yaşıyorsanız gittiğiniz her yer çok değişik gelecektir. Çünkü oradaki tüm insanlar tüm işlerini arabaları ile hallediyorlar arabanız olmazsa çalıştığınız zaman içerisinde çok fazla bir etkinlik beklemeyin derim.

Biraz olumsuz konuşmuş gibi olabilirim. ama insanlar gerçekten çok fazla beklentiyle gidiyor. İlk 1 ay tüm arkadaşlarım eve dönmek istediler ne biçim yerdeyiz dediler. Ayrılırken ise hiçbiri ayrılmak istemedi. WAT'ta sürekli eğlenmiyorsunuz. Ama sonrasında iyi ki gelmişim dediğiniz harika anılar oluyor. Ve o kadar çok yeni şey tecrübe ediyorsunuz ki beklediğiniz gibi olmasa da gerçekten memnun oluyorsunuz

1000'e yakın wat öğrencisinin olmasının bir avantaj olup olmadığı tartışılır. Ben wat öğrencilerinden çok yerel halkın olduğu yerlerde geçirdiğim vakitlerimi daha çok özlüyorum. Ama dediğim gibi hepsi kişiden kişiye değişecek durumlar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı AHMETASLAN212 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki en iyi sosyal ortam hangi meslekte ve hangi bölgede iyi?Danışmanım winsconsin dell iyi dedi 1000e yakın wat öğrencisi oluyor oraya yollayacagım seni dedi
    sirketinin elinde hangi bolgede is varsa orasi en iyisi diyecektir hatta watla alakli cevaplarin buyuk cogunlugu sirketinin durumuna gore alacaksin Danismanlar ve sirketler oldukca guvenilirler malesef

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar. Ben bu yaz gitmeyi düşünüyorum ama ortalamam 1.87 ve dönem ortalamam da 1.47 yani hem 2.0 ın altındayım hem de son dönemde yükselme gösteremedim Vize alma şansım nedir? Ya da bu bahar döneminde ortalamamı yükseltip haziranda vize alma şansım var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)