Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Acil yardım lütfen!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Acil yardım lütfen!

benim işim 20 haziranda başlıyor ama ben biletimi 7 hazirana newyork a aldım akrabanın yanında kalıp ordan gidicem atlantaya.bana bileti şirketim ayarladı 1 ay önce .dün konuştugumda benden bilet bilgilerimi istedi ben de gonderdim ve bana 7sinde gidemeyeceğimi en erken ds2019 formumda yazan iş başlama tarihinden 5 gün önce gidebiliceğimi (yani 15 hazirana denk geliyor) söylediler.bana kşmse boyle birsey soylememıstı .ama yine de konsoloslukla gorusup kesin bilgi vericeklerini soylediler.böyle bir şey varmı bilginiz varsa yardımcı olabilirmisinzz

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Vizede giris tarihi olarak ne yaziyor ?
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

26 nisan yazıyor.ama bana ds formundaki tarih önemli olan dediler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

normalde vize baslangıc tarihinden 30 gün öncesine kadar girebilmen lazım veya bitiş tarihinden 30 gün sonrasına kadar cıkıs yapman lazım yani toplam vize gününden 30 gün daha fazla bulunabiliyorsun diye biliyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kagiiii Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    normalde vize baslangıc tarihinden 30 gün öncesine kadar girebilmen lazım veya bitiş tarihinden 30 gün sonrasına kadar cıkıs yapman lazım yani toplam vize gününden 30 gün daha fazla bulunabiliyorsun diye biliyorum
    hocam ben de öyle biliyordum, geçen sene böyle bi uygulaması varmış konsolosluğun bu sene de olabilirmiş kendileri de tam bilmiyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benzer şey benim başıma da geldi. ben erken gitmek istemesem de şöyle bir durum:
    Ds formunda 29 haziran başlangıç tarihi, benim biletim 13 haziran. Sponsora mail attım bireysel olarak,ve şu cevabı aldım:

'Thank you for your email. InterExchange does not encourage students to enter the United States more than a week before the date on your DS-2019 forms. Students who wish to enter the country beforehand should communicate with their cooperator. Please be advised that you would not be able to register on SEVIS and you will not be covered by your insurance before your DS date. Furthermore, you will not be able to work before 6/29/2012. For more information, please contact your cooperator in your home country.''

Şirkete de bildirdim bu maili ve ds'deki tarihin geri çekilmesi için yazışmayı başlattı ama yaklaşık 1 aydır cevap gelmedi. Bugün aradılar 13ünde gidip 2 gün oryantasyonun ardından hemen işe başlayabileceğimizi söylediler. Ama içim hala rahat değil böyle bir mailin ardından, gidip de 29una kadar çalışamazsam naparım diye düşünüyorum.. Sabah detayları alacağım tekrar yazarım
    Konu espejismo tarafından (05-06-2012 Saat 02:53 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bana kalırsa senin oraya erken gitmendeki tek sakınca ds formunda işe başlama tarihinden itibaren sigortalı sayılıyorsun ve başına bir şey gelirse diye önerm,yorlar yukarda bana attıkları mailde de görüldüğü gibi SEVIS'e de kaydını yaptıramıyormuşsun ds formundaki tarihe kadar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı espejismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa senin oraya erken gitmendeki tek sakınca ds formunda işe başlama tarihinden itibaren sigortalı sayılıyorsun ve başına bir şey gelirse diye önerm,yorlar yukarda bana attıkları mailde de görüldüğü gibi SEVIS'e de kaydını yaptıramıyormuşsun ds formundaki tarihe kadar.
    bana da bilgi geldi konsoloslukla konuşmuşlar sorun yokmuş.hocam peki eminmisin ds formunda yazan tarihe kadar sevis kaydı yapılmıyormuymuş

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı roger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bana da bilgi geldi konsoloslukla konuşmuşlar sorun yokmuş.hocam peki eminmisin ds formunda yazan tarihe kadar sevis kaydı yapılmıyormuymuş
    Please be advised that you would not be able to register on SEVIS and you will not be covered by your insurance before your DS date.

bu bana amerikadaki sponsordan geldi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı espejismo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Please be advised that you would not be able to register on SEVIS and you will not be covered by your insurance before your DS date.

bu bana amerikadaki sponsordan geldi
    evet dostum öyleymiş çok saol yardımın için

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)