Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize randevusu neden alınamaz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Vize randevusu neden alınamaz?

....edit...
    Konu emrESES_26 tarafından (08-06-2009 Saat 06:34 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizim kayıt oldugumuz şirketin abd deki sponsoru ds belgesini gönderiyor diye biliyorum..her belge,evrak ayarladık,ücreti yatırdık..24 nisan vizeye girersiniz dediklerinde ds belgesi kargoda dediler..sonra yetismedi 14 mayıs dediler..sonra konsolosluk yogun vs. deyip 25 mayıs en son da 8 haziran..
    Bu kadar yoğunsa konsolosluk nasıl oluyorda diğer şirketler randevu alıyor ?
    Bu ds belgesini neden bu kadar zamanda getirtemiyorlar?
    Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim..
    Konu quaker26 tarafından (17-05-2009 Saat 03:31 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadasim ds 2019 formun geldi mi? eger geldiyse amerikan konsoloslugundan kendin de randevu alabiliyorsun en erken tarihi ogren eger sirketinden daha erkene alabilirsen git sonucta vize randevusunu sadece sirketkler almiyor sen de kendin alabilirsin....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı emrESES_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk önce herkesten özür dileyerek birşey yazmak istiyorum, inşallah yanlış yere yazmıyorumdur.
    Biz 4 kişi Ocak ayında wat'a kayıt yaptırdık. İşlerimiz falan hep ters gitti. Neyse herşey tamamlandıktan sonra 24 Nisanda vizeye gireceksiniz dediler. Sonra yer yok 14 mayıs dediler. Ds gelmedi 25 mayıs dediler. Şimdide 8 haziran diyorlar. Biz ne yapalım şimdi?
    Vize randevusunu neden alamıyorlar? Bi soruyoruz ds yok diyorlar bi soruyoruz cok yogun yer yok diyorlar.
    Sinirden artık şiştik, agzımıza ne gelirse söyledik şirkete.
    Biz 15'inde gitmeyi planlıyoruz ama bu gidişle gidemicez gibi.
    Ocakta kayıt yaptırıp Haziranda vizeye giren tek talihsiz bizizdir herhalde?
    Şimdi bize bi akıl verir misiniz, ne yapalım biz bu saatten sonra?
    8'inde girsek vize ne zaman gelir? Ne zaman bilet alırız ne kadara alırız da ne zaman Abd'ye ucarız?
    Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı istiyorum..
    nasıl bi iştir bu ya ? hangi şirketle gidiyorsunuz çok merak ettim.. ocak ayından bugune kadar vize randevusu alınamayan sizden baska 1 kişi daha yoktur bence.. su anda vize randevusunu en erken haziranın ortasına veriyorlarmış. eğer ds niz gelmediyse o tarihe kadar gelmiş olur heralde artık :?
    isim sorusturmasına takılmazsanız randevudan sonraki ilk 5-6 gun içinde gelir vizeniz. ucak bileti de haliyle pahalı olur. ben gecen sene temmuzun ortasında gittim vizeye haziranın ortasında girmiştim.. ve 3 gun sonraya ucak bileti aldım.
    o zaman için buldugum en ucuz uçak bileti gidiş dönus airfrance ile paris aktarmalı ve 1860 TL idi..
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bu sene work n travel başvurusu yapılacaksa artık sadece şirketler aracılığıyla alabiliyorsunuz diye birşey getirdi konsolosluk yani aslında böle bi kural vardı fakat dahada katılaşmış ben istanbuldan arkadaşım ankaradan alamadı bireysel başwuruyu bir şirket bulup ordan aldık.Neyse arkadaşın konusuysa ds geldimi gerçekten bu önemli 2.olarak 8 haziranda girersiniz vizeye desek ,ortalamalarınız ingilizceleriniz iyiyse ve isim soruşturmasına kalmadığınızı farzedersek ups görevlisine söylersiniz çok yakın zamanda pasaportlarınız gelir 1 2 gün gibi bir süre.Ha uçak konusu hangi eyalete gideceğiniz önemli ny veya chicago ya sanırım bilet bulursunuz ama 15 i vs gibi tarihler çok kalabalık tarihler bir acentayla konuşup rezervasyon yaptırmayı deneyin en azından biletlerinizi belki tutarlar sizin vizeler gelene kadar
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@emreses
    görüşme 8'indeyse bir hafta içinde gelmesi gerek vizen. Ama çok sınırda be abi 15'inde gidiyor olman. Ordaki görevlilere derdini anlatırsan vizeni biraz daha erken yollarlar. Forum içinde bir arkadaşın 8 saat içinde göndermişlerdi mesela. Onun da uçuşu görüşmeden 2-3 gün sonrasınaydı mesela.
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bu arada arkadaşım 27 haziranda gelicek abd'ye eğer 28 inde gelicek olsaydı en az 200 euro daha fazla bilet parası vericekti.
    burdan da benim anladıgım sanırım o tarihten sonra fiyatlar baya bi artıyor. veya 28 haziran pazar oldugundan da öyle olabilir. emin değilim tam.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Biletini almamışsın ki daha, neden 15 Haziran'da takıldın kaldın? Ben biletimi falan aldım, 28 Mayıs'ta görüşmem var. Yani riskli olan benimki, sende problem yok.

Ayrıca Ankara çok yoğun oluyor. İstanbul'da daha erkene veriyorlar randevuyu. Geçen salı günü randevu aldık, 28 Mayıs'a verdiler işte.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Abi şimdi bazıları yazmış ds'niz geldi mi diye.
    Bizim şirket yalancı. Sözde 20 nisanda falan kargodaydı ds geliyodu. Hala gelecek. Geçende göndermiyo dediler. Yani ds ms yok piyasada. Tırsmaya da başladık hani öyle bir iş olup olmadıgı bile şüpheli geliyor artık bana.
    Tam o zamanlrda final zamanlarımız. Sınavlara mı odaklancaz yoksa vizeyi mi düşüncez ne yapalım anlamadım ki?
    Elimiz kolumuz baglı oturuyoruz öyle..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şirket bu hafta içi ds'nin geleceğini söylediler..ama vizeye 8 haziran da gireceksiniz diyorlar ..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

şuan tek yapılacak şey ds in geldiğini gözlerinizle görmeniz görüşmeye en geç 8 inde girmeniz o güne kadarda uçak bileti acentalarıyla irtibata geçin bilet araştırın rezervasyon ne kadar tutabiliyorlar öğrenin.15 haziran demişsin heralde iş başlangıç tarihin 15 i olduğu için öyle diyorsun diye düşünüyorum ama baktın olmuyor ds in geldi ama yetişmedi görüşme uçak bileti vs ..işverenine bir mail atarsın olanları anlatırsın 3 4 gün gecikeceğinizi söylersiniz anlayışla karşılar ..yani öyle umuyorum çok ters bir işveren değilse

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vize görüşmesine ds'siz de girilebiliyo. görüşmeyi yaptıktan sonra ds forumunu pasaportunla birlikte ayrıca yollayabilirler. yani sırf ds geciktiği için randevu tarihi alamadık demeleri ilginç geldi bana. hangi şirketle gidiyosunuz, işini düzgün yapmayan bu tip şirketleri forumda ifşa edelim ki bundan sonra başkaları da aynı sıkıntıyı çekmesin...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Gectigimiz senelerde konsolosluk belirli bir tarihten sonra görüsmeye DS siz ögrenci kabul etmiyordu. Bu sene de vardır o uygulama mutlaka. Ama sirket niye Subat veya Martta vize görüsmesi icin tarih almamıs anlamadım dogrusu :S ? Simdi ise DS den dolayı sorun var gibi. En iyisi sirkete gidip karsılıklı oturun, mümkünse sube sorumlusu, müdürü en yetkili kisiyle görüsüp sorunun ne oldugunu ögrenmeye calısın. Ama bunu yaparken kaba, kavgacı bir tavır izlememenizde fayda var cünkü para iadesi vs gibi her durumda size daha da zorluk cıkarırlar. Bu zamandan sonra yasanıcak gecikme veya sorunun telafisi zor oluyor gercekten. Sorunun ne oldugunu ögrenip en kısa sürede cözüm icin ugrasın, sıktıkları yalanlara tahammül edilcek zaman degil artık...

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vize gorusmesine ds siz gidisler nisan ayi sonu itibariyle bitti. artik ds siz vize gorusmesine gidemiyorsun...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

....ediit.....
    Konu emrESES_26 tarafından (08-06-2009 Saat 06:35 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

....ediiiitttt.
    Konu emrESES_26 tarafından (08-06-2009 Saat 06:36 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Sonra tekrardan gittik şirkete sorumlu olan kız ben höhh desem aglıcaktı o kadar yani dolmuş. Ulan sen niye aglıyosun ben aglamam lazım. Ne deseniz haklısınız ne yapsanız haklısınız falan diyip duruyo. O halini görünce acıdım, yine bişey demedim insanlık hali neyse 25'inde gireriz dedim. Öne çekicez ama size söz veriyorum 18 ile 22 mayıs arası girceksınız falan dedi.
    abicim onlar ekran koruyucu
    benim kızdığım neden adam gibi dürüst bir şekilde söylemiyorlar ki!
    daldan dala atlıyorlar.karşı tarafı zaten sürekli oyalıyorsunuz bari kesin bi tarih verin ona göre insanlar kendini ayarlasınlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

domuz gribi nedeniyle ds göndermiyorlar ..çok iyi ya herzaman bi sebep bulurlar zaten ..Neyse bu saatten sonra yapacağın pzt yani yarın git büroya bağırma çağırma olayı deil hakkaten bi çözüm bulmaya çalışın dediklerimiz çerçevesinde yani 8 ine kdr ds ler geliosa 8 inde girin artık yapcak bişey yok yeterki formlarınız tamam olsun onun yanındada dediğim gibi acentalara sorun bilet rezervasyonlarını fiyatlarını vs bakının .

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu randevu alma sıkıntısı sadece sizin grupta mı var, yoksa şirketin gönderdiği diğer öğrenciler de aynısını yaşıyor mu. aslında hepbareber toplanıp şirketin ana sorumlusuyla görüşseniz iyi olur. danışmanların ağzı iyi laf yapıyor ve tek tek gidince bi şekilde başından savmasını biliyolar öğrencileri. artık sesinizi biraz daha yüsek çıkarmanız lazım bence. siz yeteri kadar iyi niyet göstermişsiniz, ama bunu suistimal ettikleri belli. taa ocakta kayıt yaptırmışsınız, isteseler nisan ayından önceki bi tarihe ds'siz de olsa randevu ayarlayabilirlerdi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

---edittt---
    Konu emrESES_26 tarafından (08-06-2009 Saat 06:36 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şirketin seni yakmış anladığıma göre , ben sorunun s sini yaşamadım valla kendi şirketimde.hangi şirket seninki,yerel bir şirket sanırsam
    sucks !

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart selam

selam eses bana ozelden ulasirmisin ayni dertten bende muzdaribim..facedende ekleyebilirsin..akadir guleroglu gorusmek uzere..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İlk önce herkesten özür dileyerek birşey yazmak istiyorum, inşallah yanlış yere yazmıyorumdur.
    Biz 4 kişi Ocak ayında wat'a kayıt yaptırdık. İşlerimiz falan hep ters gitti. Neyse herşey tamamlandıktan sonra 24 Nisanda vizeye gireceksiniz dediler. Sonra yer yok 14 mayıs dediler. Ds gelmedi 25 mayıs dediler. Şimdide 8 haziran diyorlar. Biz ne yapalım şimdi?
    Vize randevusunu neden alamıyorlar? Bi soruyoruz ds yok diyorlar bi soruyoruz cok yogun yer yok diyorlar.
    Sinirden artık şiştik, agzımıza ne gelirse söyledik şirkete.
    Biz 15'inde gitmeyi planlıyoruz ama bu gidişle gidemicez gibi.
    Ocakta kayıt yaptırıp Haziranda vizeye giren tek talihsiz bizizdir herhalde?
    Şimdi bize bi akıl verir misiniz, ne yapalım biz bu saatten sonra?
    8'inde girsek vize ne zaman gelir? Ne zaman bilet alırız ne kadara alırız da ne zaman Abd'ye ucarız?
    Tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı istiyorum..

Cok ilginç acıkcası sizin şirket bana hiç guven vermedi. Ben 20 nisanda karar verdim wata katılmaya,evrakları hazırlama parayı ödeme vs derken 30 nisanda iş seçmiştim ve 15 mayısta tum evraklar tamam bi şekilde vize görüşmesine girdim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@ slalom

O zaman bu sene git sen seneye de bize ön ayak ol elimizden tut yardımcı ol =) Biz beceremedik bu işi 6 aydır. Sen 1 ay da bitirmişsin. Helal olsun valla ne diyelim özendim =)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

yaa şu şirketi söylesene , belki aynı şirkette olablar vardır ve çözüm sunabiliriz
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

@Emreses

Gercekten sinir bozucu bir durum. Ne deseniz haklisiniz. Sirket ismi verebilirmisin arkadasim, baska arkadaslar en azindan sikinti cekmesin.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Dostum eğer gerçekten bi dolandırıcılık varsa bu satten sonra pranı kaptırmamaya bak sözleşme meddelerini dikkatle oku derim...anlattıklarına göre o şirkette ciddi bi sorun var.Geçmiş olsun.umarım heşey lehine çözümlenir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saglam yalan sallamislar "domuz gribi varmis da ds yollamamislar" ... ben sana nedenini soyleyeyim senin ds parani yemisler bunlar ya da diger ogrenciler icin kullanmislar siparisi edememisler, bekliyorsun yani gelir elbet ama sen bu esnada baya bi beklersin,

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bende çok merak ettim ya şirketi?

Şirket seçimi çok önemli die bas bas bağırıyoruz. Bunları okuyunca iyi bir şirketim olduğunu anlıyorum. Şirketler hakkında çok araştırma yapmıştım kayıt olmadan önce iyi ki de yapmışım. 3 martta ds siz vizeye girdim mayısın ilk haftası ds belgem geldi. konsolosluğa yolladım mayısın ikinci haftası vizem elime ulaştı. Şirketimin en ufak bir yalanını duymadım. O yüzden seviniyorum. Benim şirketim a.........x.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadasin sirketi buymus galiba arkadaslar.Bilgilerinize...

http://www.turkishwat.net/akademi-gr...4.html?p=49255

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)