Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alexandria - Virginia'ya 2010 Yazında Gidecekler Buraya Toplansın!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Alexandria - Virginia'ya 2010 Yazında Gidecekler Buraya Toplansın!

Hepinize selamlar arkadaşlar. 2010 yazında ilk olarak Ocean City'e tayinim çıkmıştı benden kaynaklanan bir aksilik oluştuğundan iş değişikliği yapmak zorunda kaldım.

Bu yaz Virginia eyaletinin sınırında olan Alexandria'ya gideceğim eğer bir sorun çıkmazsa. Alexandria Washington DC'ye yaklaşık 12 Km uzaklıkta bulunuyor fakat benim gideceğim yer 21 km uzaklıkta. Zaten aradan geçen bir nehirle Virginia, Maryland , DC ayrılıyor.

Benden detaylar bu kadar.Bu başlık altında hangi işyerine, hangi işe, ne kadar ücret alacağımıza ve Konaklama konusunda ne gibi adımlar atabiliriz onları tartışalım ve listeleyelim.

Gideceğim İşyeri - Premier Aquatics

İş Tanımı - Lifeguard (Can Kurtaran)

İngilizce Seviyem - Advanced

İşe Başlama Günü - 22 Haziran 2010

Saat Ücreti - 8,50$

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi - 40 Saat

Overtime (Fazla Mesai) - Var

Konaklama - İşveren / Kendim

Konaklama Ücreti - Haftalık 100$ (İşveren)

Daha Önce Katılma Durumum - İlk Defa Katılıyorum

Uçak Bileti Durumu - Vizeyi Aldım

Vize Randevu Tarihi - 15 Şubat 2010

Evet Arkadaşlar benim bilgilerim bunlar kopyalayıp siz de sizinkileri doldurabilirsiniz. Daha iyi organize olmuş oluruz o zaman.
    Konu solakbeyi tarafından (24-05-2010 Saat 12:33 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bu konu, "hedefe en etkili yoldan giden konu nasıl açılır?" sorusunun cevabıdır. Örnek teşkil etmektedir. Teşekkürler.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bu arada 8,75$ saatlik iyi para umarim 45+overtime calisirsin haftada. Burada da asiri fazla ogrenci var midir acaba? Virgina Beach' te cok sayida WAT ogrencisi varmis.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Lightbulb

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada 8,75$ saatlik iyi para umarim 45+overtime calisirsin haftada. Burada da asiri fazla ogrenci var midir acaba? Virgina Beach' te cok sayida WAT ogrencisi varmis.
    Araştırdığım kadarıyla burada fazla wat öğrencisi bulunmuyor diğer yerlere göre. İnşallah 2. bir iş ya da overtime lı çalışabilirim. havuzun çalışma saatleri Premierin web sitesinde 9-17 arası olduğu belirtilmiş pazar hariç, pazar günü 9-15 arası havuz açık.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Orda hiç öğrenci olacağını zannetmiyorum. Yani çok nadirdir. Va Beach'te turistten çok watçı var zaten

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepinize selamlar arkadaşlar. 2010 yazında ilk olarak Ocean City'e tayinim çıkmıştı benden kaynaklanan bir aksilik oluştuğundan iş değişikliği yapmak zorunda kaldım.

Bu yaz Virginia eyaletinin sınırında olan Alexandria'ya gideceğim eğer bir sorun çıkmazsa. Alexandria Washington DC'ye yaklaşık 12 Km uzaklıkta bulunuyor fakat benim gideceğim yer 21 km uzaklıkta. Zaten aradan geçen bir nehirle Virginia, Maryland , DC ayrılıyor.

Benden detaylar bu kadar.Bu başlık altında hangi işyerine, hangi işe, ne kadar ücret alacağımıza ve Konaklama konusunda ne gibi adımlar atabiliriz onları tartışalım ve listeleyelim.

Gideceğim İşyeri - Premier Aquatics

İş Tanımı - Lifeguard (Can Kurtaran)

İngilizce Seviyem - Upper İntermediate

İşe Başlama Günü - 22 Haziran 2010

Saat Ücreti - 8,75$

Haftalık Ortalama Çalışma Süresi - 45 Saat

Overtime (Fazla Mesai) - Var

Konaklama - İşveren

Konaklama Ücreti - Haftalık 100$

Daha Önce Katılma Durumum - İlk Defa Katılıyorum

Uçak Bileti Durumu - Vizeyi Bekliyorum

Vize Randevu Tarihi - 15 Şubat 2010

Evet Arkadaşlar benim bilgilerim bunlar kopyalayıp siz de sizinkileri doldurabilirsiniz. Daha iyi organize olmuş oluruz o zaman.
    ben virginia ya gitmiştim daha once. alexandria güzel bir yerdiye biliyorum.bu arada çalışacagıın yeri gecen sene baya sorgulamıştım giden biriyle konusmustum cok güzel oldugunu soyledi.cok iyi para kazanılıyormuş.ayrıca facebook'ta premier aquatics diye birini eklemiştim sanırım şirket yetkilisi sen de bi ekle istersen.belki yararlı olur....
    iyi bir yaz gecirmen dileğiyle...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba.bende suan marmarali olmanin cilesini cekiyorum.sinavlar 18-19 haziran da bittigi icin en erken 20 sinde orda olucaz ve is bulamiyorum.Solakbeyi bu konuda yardimci olabilir misin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Lightbulb

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben virginia ya gitmiştim daha once. alexandria güzel bir yerdiye biliyorum.bu arada çalışacagıın yeri gecen sene baya sorgulamıştım giden biriyle konusmustum cok güzel oldugunu soyledi.cok iyi para kazanılıyormuş.ayrıca facebook'ta premier aquatics diye birini eklemiştim sanırım şirket yetkilisi sen de bi ekle istersen.belki yararlı olur....
    iyi bir yaz gecirmen dileğiyle...
    ekledim zaten. Kabul etti kendisi de. 20 Şubatta buraya gelecek. sınava gireceğim. İnşallah iyi para kazanabiliriz.

Alıntı napsakacaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba.bende suan marmarali olmanin cilesini cekiyorum.sinavlar 18-19 haziran da bittigi icin en erken 20 sinde orda olucaz ve is bulamiyorum.Solakbeyi bu konuda yardimci olabilir misin.

benimkisi de aynı zamanda bitiyor.pek fazla iş seçeneği kalmıyor ben de biliyorum. Ben erken davrandım biraz, tüm işleri tek tek tarihin uygunluğuna, fiyatına, konaklama gelirlerine, konumuna göre ayırdım. bana uyan geride 7-8 iş kaldı. bir tanesi dolmuştu ikinci tercihim burası oldu.

bir de sen hangi şirketle gideceksin. Ona göre yardımcı olabilirim.

edit: mail adresi vs. vermek yasakmış. okumamıştım. buradan da konuşabiliriz sorun değil.
    Konu solakbeyi tarafından (09-02-2010 Saat 03:59 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya sirket falan daha hic bisi belli deil.iste tarih bole olunca sirket sirket dolasiyoruz ama bulamiyoruz.sen bana ozel mesajla mail adresini atarmisin ben mesaj sayimdan dolayi atamiyorum.gercekten yardimci olursan sevinirim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyi geceler arkadaşlar sunset pool management da lifeguard olarak çalışan yada çalışacak arkadaşlar bilgilerinizi paylaşmanızı bekliyorum şimödiden teşekkürler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alexandriada motel yurt aylık ne kadar?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı eskizkrali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alexandriada motel yurt aylık ne kadar?
    Bizim şirketin aylık ev fiyatı kişibaşı 100 $. Evler dayalı döşeli elektrik su vs. ücrete dahil. Yemek hariç. Evler 2+1 olması lazım her evde 6 kişi kalıyor. 2 odada 3'er kişi kalıyor. Bir ülkeden en fazla 3 kişi alıyırlar bir eve. Ayrıca Bu yıl bizim havuz şirketine 250 rus kabul olmuş 170'i kız 80'i erkek.
    Konu solakbeyi tarafından (24-05-2010 Saat 12:44 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

MErhaba bende premier aquatics ile anlaşıyorum. Gitmiş olanlar Tecrübelerini paylaşabilir mi acaba..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben paylaşayım. Şöyle oluyor ki ;

-Ev kiraları haftalık 100$, Girişte 150$ depozito ödüyorsunuz.
    -Evler eşyalı ABD'nin diğer evlerinin %80'inde olduğu gibi
    -2 oda 1 salon evler (ABD'liler buna 2 yatakodalı ev diyorlar salon odadan sayılmıyor)
    -Bazı evlerde 2 odada 3er 3er kalınıyor. Bazısında (benimkisinde olduğu gibi) odalarda 2şer salonda da 2şer kişi kalıyor. Bazısında ise bir oda büyük bir oda küçük oluyor 4 birisine 2 birisine yerleştiriliyor.
    -Evlerde kalacağınız kişileri önceden istek yapma imkanınız var. Türklerle kalmak istemiyorsan yabancılarla kalabilirsin.
    -İşe genel olarak Ruslar, Ukraynalılar, Polonyalılar geliyor. Arkasından en fazla Türkler var. Amerikalı çalışan sayısı az. Kolombiya, venezüella gibi güney amerika ülkelerinden de tek-tük denk gelebilir.
    -Genellikle verildiğin eve yakın havuza veriyorlar. Evin çalıştığın havuza 6 milden fazla (yaklaşık 10 km) uzakta ise seni süpervisor'ın işe götürüyor arabasıyla. 6 mil'den az durumlarda bisiklet veya araba satın alarak işine gidebilirsin. Toplu taşıma çok yaygın değil genelde.
    -İlk gittiğinde sözleşme imzalıyorsun. Gidiş tarihine göre ev kirasının tamamını ve depozitoyu 3 ve ya 4e bölerek ilk paychecklerinden kesiyorlar.
    - 50 Dolar Kıyafet ücreti de ilk paychecklerinden birinde alınacak (Şort + 2 Tshirt + Düdük) dolayısıyla ilk 1,5 veya 2 ay doğru düzgün para alamayacaksın demek oluyor.
    -Ona göre yanında 750+ dolar olması senin yararına.olur.

...
    daha sonra kalan yerden devam edeceğim

-İş tanımı cankurtaran gibi gözükse de imzalayacağınız iş sözleşmesinde havuz operatörlüğü de yazıyor. Havuz operatörlüğü belgesini oraya vardığınızda size çalışmak için birkaç sayfa döküman ve örnek soru verecekler onlara çalışırsanız geçersiniz. 50 soru soruyorlar 35 doğru yapmanız lazım en azından.
    -Havuz operatörlüğü belgesi virginianın her şehrinde gerekmiyor, ama şirket geçen yıl bazı öğrencilerin belgesiz çalıştığı sırada 2000$'a varan cezalar yiyince herkesin almasını istedi.
    -Sınava giriş ilk seferde ücretsiz, geçemezseniz ikinci ve sonrası sefer için her seferinde bu yaz 50$ dolardı seneye 75$ olmuş geçen kontrol ettiğimde.
    -Sorular çok zor değil, ben 3-4 saat çalışmayla geçtim. Ama ingilizcenizin olması lazım anlayacak kadar. Eğer yoksa birisiyle beraber türkçeye çevirip sınava öyle girersiniz.

-Her bir saatlik sürede 15 dakika mola hakkınız var. Yani 45 dakika çalışıp 15 dakika dinleniyorsunuz.
    -Çalışacağınız havuzlar tek cankurtaranlı, 2,3,4 ve üstü olarak değişebilir. Havuzun büyüklüğü ve mekanda bulunan havuzların sayısına bağlı olarak.
    -Buna göre tek cankurtaranlı havuzlarda 45 dakika sonunda düdük çalıp herkesi havuzdan çıkartıyorsunuz. Diğer havuzlarda sadece 16 yaşından küçükler havuzdan çıkıyor. Yetişkinler kalabiliyor.
    -Çok cankurtaranlı havuzlarda işler biraz daha değişik eğer tek havuz varsa bir ya da iki kişi ya da artık havuzdaki insan sayısının çokluğuna göre ya da birden fazla havuz varsa ikisini görebilecek konumda tek kişi, göremeyecek konumda 2 kişi vs. 15 dakika nöbette kalınıyor.
    -Havuzlarda Her gün sabah havuzu açtığınızda kimyasal kontrolleri yapılır, her havuzda bulunan test aletleriyle.
    -Bu testlerden Ph, Klor testi her saat başı yapılıyor. siyanürik asit, havuz içine dağılmış serbest klor testi ve adını şimdi hatırlamayamadığım bir test daha haftada bir kez yapılıyor.
    -Bu yapılan testler havuz defterine gerekli kısımlara yazılıyor.
    -Beklenmedik bir zamanda size şehrin sağlık departmanı denetçisi, süpervisor veya şirket bölge yöneticilerinden birisi denetlemeye gelebilir.
    -Sağlık denetçisine karşı dikkatli olmanız lazım. Her havuza ayda bir kez gelir genelde. Size 5 testin hepsini yaptıracak, Havuzun genel temizlik durumuna bakacak, havuz ekipmanlarının doğru çalışıp çalışmadığı durumları hakkında size soru da sorabilir. Sorun olsa da olmasa da bir rapor doldurup size verecek. Bu raporu süpervizorünüz sizden alacaktır.
    -Süpervizörünüz her hafta en azından 3 kez bir havuzu denetlemek zorunda. Haftada 3 kez gelip genel durum hakkında rapor dolduracak. Bunlarda sorun olmaz, zaten bir süre sonra kanka gibi bişey oluyorsunuz

-Havuzları her sabah testten sonra genel durumuna göre, havuz bölgesi süpürülmesi, havuzun içerisinde yer alan yaprak vb. maddelerin süzgeçle alınması, havuz dibinde görüntü kirliliği yaratan yabancı maddelerin de havuz vakum aletiyle çekilmesi işlemi duruma göre yapılıyor.
    -Vakum genelde haftada 1-2 kez yeterli oluyor. Bazı havuzlarda 10 günde bir yaptığım bile oluyordu
    -Tabi diğer bir şeyde havuz çevresinde bulunan şezlong ve sandalyelerin minderleri varsa sabahları onların yerleştirilmesi ve akşam çıkarken toplanıp odaya konması gerekiyor.
    -Tüm bu işleri tek kişilik bir havuzdaysanız tek yaparsanız ama o zaman zaten havuz küçük olur. Birden fazlaysanız bölüşüyorsunuz zaten.

-Cankurtaranlık için aranan koşullar ve geçmeniz gereken sınavlar ve almanız gereken 2 günlük bir eğitim de var tabi (eğitim şart )
    -Bunun ilk koşulu 300 metre hiç durmadan yüzmeniz. Süre sınırı yok ama rahat rahat takılabilirsiniz .
    -Bu 300 metrenin 100 metresi kurbağalama, 100 metresi kulaç, 100 metrede ikisinden karışık yüzebilirsiniz.
    -Bunu geçtikten sonra 25 metre yüzüp havuzun dibine bırakılmış 5kg ağırlığında olan dumble'ı iki elinizle çıkartıp sırt üstü iki elinizde dumble'ı tutarak, yani ellerinizi yüzmek için kullanmadan 25 metre geriye doğru yüzmeniz gerekiyor.
    -İlk seferde başaramazsanız tekrar etme hakkınız var.
    -Bu ilk testi geçmeniz durumunda eğitime girme hakkına sahip oluyorsunuz. Gerçi dumble'ı geçemeyenler ile 200 ve üzeri yüzenler daha sonra eğitimden önce geçtiler.
    ...

Devam edecek
    Konu solakbeyi tarafından (18-12-2010 Saat 02:45 PM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

Solakbeyi sen su çankırılı olan arkadaşsın galiba marmaradan senle tanışmışmıydık. Yazdıklarını okudumda pek cazip bir işe benzemiyor gibi amacı eğlenmek için olanlara ideal mi peki bu iş. Paranın kalmadıgı belli gibi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Solakbeyi sen su çankırılı olan arkadaşsın galiba marmaradan senle tanışmışmıydık. Yazdıklarını okudumda pek cazip bir işe benzemiyor gibi amacı eğlenmek için olanlara ideal mi peki bu iş. Paranın kalmadıgı belli gibi
    Dur daha başlangıcını yazdım devamını bir getireyim ondan sonra karar verin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

solakbeyi wat ogrencileri icin seninde bildigin gibi bu zamanlar en iyi isleri alma vakti eger biraz hizli olursan gidicek olanlara daha yararli olacagini dusunuyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ThunderStorm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    solakbeyi wat ogrencileri icin seninde bildigin gibi bu zamanlar en iyi isleri alma vakti eger biraz hizli olursan gidicek olanlara daha yararli olacagini dusunuyorum
    O zaman şöyle söyleyeyim İşi ve Bölgeyi tavsiye ediyorum. Rahat bir dönem geçireceksiniz. Çevre ortamı da iyi. Dilinizin orta seviyeden aşapı olması durumunda sorun yaşarsınız.

Daha sonra yeni bir başlıkta da herşeyi anlatacağım. Bilgisayarımı tekrar kurmam gerekiyor o yüzden pek ilgilenemiyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slokbeyi devamı ne zaman gelecek merakla bekliyoruz ..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

http://www.turkishwat.net/tanisalim-...tml#post126630
    Bilgiler güncellenmiştir. Daha devam edeceğim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

bende virginianın beach kısmına gıdocem allah ızın verırse...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende sezlong işine gideceğim..bilgileri olan varsa veya gidecek haberleşebiliriz.tşk ler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)