Work and Travel 2025
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Pedicap Acil !!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Pedicap Acil !!

Arkadaşlar gerçektne acil olmasa böyle bir başlık açmazdım;

Şirketimle new york pedicap için anlaşmıştık ancak bügün bana new yorkda gecen sene gidenlerin permitinin 1 ayda çıktıgını söylediler. Ondan önce gidenlerinkide 2haftada çıkmış. Bu yılda 1 ayda çıkabilir dedi, ve san diegoyu önerdi..

Açıkcası bende new yorkda daha fazla para kazanıcagımı dusunuyodum ve San Diego da shift olayıda var ///

Bu şirketin beceriksizliğimi, ne yapmam gerekir, 1 ayda açlıktan ölürüz yani.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mutluluk parayla doğru orantılı makroklima para nerde mutluluk orda

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Pedicab'in self ile alakasi olmaz eger firma kucuk degil ise. Gecen yil San Diego pedicab cok kotuymus ilgili basliklardan oku. Sirketine baski yap NY eyaletine git. Permitte cok problem olmaz eger isi biliyorlarsa. Isin aslini bilmeden yaziyorum tabiki baska seylerde olabilir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

duydukların dogru arkadasım bu sene san dıegoda da aynı olay olacak önceden gecıcı california motorlu tasıt ehliyetiistenmiyordu san dıego da bu yuzden hemen halledıyordun ısını fakat bu sene san dıego da new york dakı sısteme dondu bu ehliyeti alman 1 ayı bulabılır ama 5 gunde de hallolabılır tamemen senın sırketının baglantılarıyla alakalı olan bır durum bu sene bu pedicap işleri can yakacaga benziyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

1 ay calısmamakta cok zor, pekı bız gitmek zorundamıyız amerıkadan bırıı ehlıyetımı verse oraya

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ermceyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 ay calısmamakta cok zor, pekı bız gitmek zorundamıyız amerıkadan bırıı ehlıyetımı verse oraya
    SSN başvurusunda pasaport istiyorlar.Pasaportu gönderirsen sen burda kalırsınŞaka bi yana öyle bişey söz konusu olamaz.Amerikadayken bile kendi işini kendin gör.Bende bi konuda okumuştum bu pedicap olayını.NY ta çok sayıda oldugundan tecrübeli kişiler daha çok kazanır tecrübesizlerde çok zorlanır diyolar.Yani Konu başlıgını acil olarak açmışsın ama gidenlere ulaşmaya ve fikirlerini sormaya çalış özelden.İşin acil olduğu için öyle dedim.Burda cevap bulman biraz uzun sürebilir..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya makroklima bu permit olayı ehliyetlemi alakalı benim türkiye ehliyetim var şimdi bende permit almak zorundamıyım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o zaman demokraside çareler tükenmez deyip başka bir yol bulcaz o bekleme süresinde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar ben şirketimle konuştum ve bana şöyle bir öneri getirdiler

New yorkda senı bir işe yerleştirelim daha sonra sen 1 ay sonra pedicape basvurup yaparsın tarzında.. Kendin ordan pedicape gecersın dediler..

New yorkda bir işe basvurup 1 ay sonra pedicap yapma sansım olurmu?

Sırası, kontenjanı v.s varmıdır.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

New yorkda senı bir işe yerleştirelim daha sonra sen 1 ay sonra pedicape basvurup yaparsın tarzında.. Kendin ordan pedicape gecersın dediler..

Pedicab'te sira, kontenjan olmaz fakat seni kim 1 ayligina ise alir orasi biraz karisik!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

1 ayligina işe almak değilde, işe kayıt olucam ardından cıkıp pedicap yapıcam..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten herkes senin gibi yapmak zorunda Erim. Yani NY'de pedicap yapacak herkes 1 ay iş bulmak zorunda. kendin geçersin demişler de zaten bu pedicapleri kiraya verenler Türkler zaten arastır bul telefonlarını ara sor adamlara.
    ny daki en büyük pedicap filosuna sahip adamla konuştum adam diyorki kira 200 dolar geldiğinin ertesi günü işe başlarsın sadece türkiye ehliyetin olsa yeter dedi bu adamda mı yanlış biliyor?

BannedUser
    Guest

Alıntı overagain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ny daki en büyük pedicap filosuna sahip adamla konuştum adam diyorki kira 200 dolar geldiğinin ertesi günü işe başlarsın sadece türkiye ehliyetin olsa yeter dedi bu adamda mı yanlış biliyor?
    Önceki seneler böyleydi. Kimden duydun bilmiyorum ama pedicap bu sene bomba olacak NY için bakalım belki ben yanılırım. Ben gene yazayım pedicap hakkında duyduklarımı. Orada yaşayan arkadasın bana dedıklerı tabii bunlar. Zaten önceki seneler bile lisansın çıkması 1 hafta sürüyordu en erken sana bunu diyen adamın demekki vardır bişeyi.

Permit almak için DCA bürosuna basvurman gerek oradan ehliyetin verilmesi 1*2 hafta sürer. Genelde Rus ve Orta Asyalıların yaptıgı bir iş. Kullanacagın aracın aksamlarına dikkat etmen gerek Çin Malı olanları cok kullanıssızmıs. Pedicapte para kazanmak için dil önemli. Taşımada alacağın ücret mesafe ve tasıdıgın kişi sayısına göre 20*60 dolar arası değişiyormuş.

Sana ertesi gün başlarsın diyen kim bilmiyorum ama kendine dikkat et.

PS : Ayrıca bildiğim konsolosluga gidip o ehliyetini tercüme ettirmen gerek.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

kardesm cok merak ettim şirketini.. bana bi pm atsana hangi şirketle gideceğini.. 1 öğrenciye 2 iş birden ayarlamak yaLan gibi geLdi bi an bana, Lütfen yanlıs anlama..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İki iş ayarlamak olarak değilde;

New yorkda geçen sene permitlerin cıkması 1 ay surmus bu demekki büyük ihtimal 1 ay orda pedicap yapamayacagız..

Bende dedimki o zaman bana new yorkda iş ayarlayın ben 1 ay sonra işi bırakırım giderim pedicap yaparım.

Ama işte oraya gidipte pedicap firmasına gidip bana bi pedicap ver 200dolara desem elınde bos pedicap olma olasılıgı varmı.. Böylece iyi firma kötü firma, dandik bisiklet v.s seçme şansım olur anlatabildimmi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ya arkadaş iyisin hoşsunda herşeye yorum atıyosun ya, ne yazılsa altında yorumun var; post mu kasıyosun anlamadım gitti.

Şimdi gitme dedin diye ok tamam mı diyim, gitmek istiyorumki sorup ilgileniyorum.. Tamam eyv sagol yardımcı oldunda forumda acılan her konuya yorum atmak zorunda değilsin ya admin de olsan değilsin...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Ya arkadaş iyisin hoşsunda herşeye yorum atıyosun ya, ne yazılsa altında yorumun var; post mu kasıyosun anlamadım gitti.

Şimdi gitme dedin diye ok tamam mı diyim, gitmek istiyorumki sorup ilgileniyorum.. Tamam eyv sagol yardımcı oldunda forumda acılan her konuya yorum atmak zorunda değilsin ya admin de olsan değilsin...
    iyi de arkadasım sen bilgi istemişsin konu acmışsın acil demişsin.. adam sana yardımcı olmak için bişeyler yazıyor.. zaten onun dediklerini yapmak zorunda değiLsin.. fikrini belirtmiş yardımcı olma amaclı.. bu tepkini çözebiLmiş değiLim.. Özgür arkadasımız bu forumda bircok kişiye yardımcı olmustur şimdiye kadar.. bizlerde bu wat işini yaptık 3-4 kez yapanlarda war hiç yapmayanlarda.. herkes birseyler paylasıyor ve özgür burada mafyadan falan bahsetmiş dikkat et demiş.. benm fikrimi sorarsan baska iş bak demiş.. gidicem diosan seni kimse tutamaz zaten.. Bidiğin gibi yap boL şans..

BannedUser
    Guest

Kime sorarsan sor. ne halin varsa gör oldu mu ? ben pedicap gitme demiyorum kimseye senin gibi yapacak olan varsa gitmesin. Yok baska yerde calısıp sonra geceyim falan. Demek ki neymiş insanlara yardım edilmezmiş.

Post kasıyorum ihtiyacım var mesaj atınca bana para veriyorlar tövbe tövbe. Kardeşim ne halin varsa gör.

PS : Cimbomlu seni ayakta alkışlıyorum. Orada pedicap kiralayan O.Z. nin eline bir düşsünler o zaman akılları başlarına gelir bu arkadaşların. 100 Kiloluk Çin malı pedicapleri alsınlar, pedalı dönmez, tekeri söbü anlarlar o zaman. Neyse kardeş biz daha bu arkadaşa cevap vermeyelim artık kendi dediği gibi kimliğini göndersin oradan biri halleder
    Konu BannedUser tarafından (07-02-2011 Saat 11:55 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Birader bir insanın her konuda fikri olamaz.. Hem pedicap den anlıyosun hem alaskadan hem dogusundan batısından kuzeyınden..

Ne deseler gerekli gereksiz bişi yazıyosun oraya bak bana attıgın yada baskasına attıgın mesajlara bak farkedersin. Anlamlı anlamsız yazıyosun bişeyler, bırak bilenler konuşsun ya herşeyi bilmek zorunda değilsin.

Gez forumu her başlıkta bir yorumun var, senden başkasınıda görmedim forumda, istersen 141234 kere git farketmez yazdıklarım.

'Herkes senin gibi yapıcak', 'Evet o öyle tabi' , 'Dikkat et' v.s

Wat yapıcagız tabiki dikkat ediceğizde şimdi sen pedicap mafyası var dıyınce kulakdan dolma bilgi yada gerçek, ben ne yapim onu anlamadım. Dikkat edim en fazla e zaten ben onu yapıcam çocuk değilim, ondan merak etme rahat ol.

Bnde senin gibi yazılarıda büyük yazdımki ilgi çeksin
    Konu ermceyhan tarafından (07-02-2011 Saat 01:01 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Tamam ordinaryus altı çizilide yaz puntoyu en büyük yap en çok sen okunucan en cokda sen mesaj atıcan hadı yıne iyisin

Madem pedicap yapmadın yedin kendini bitirdin burda, hadi şimdi başka yerde mesaj kas..

kardesım bılıgınızı alın varsa bılgınız paylasın bos bos muhabbet yapmayın adam fıkrını dıle getırıyo bıseyler paylasıyo arastırıyo... yazıyo soyluyo sanane ıster takarsın ıster takmassın saygı duy gec ..
    bende en az onun kadar alaskaya gıttım geldım yıne gıdıyorum ama adam benden bılgılı arastırıyor bılgı sahıbı oluyor bunuda burda ınsanlarla paylaasıyor dıger eyaletler admındende bılgılı anı yapcak bısey yok

esen daha uc bes yazıdan sonra atısmaya baslamıssın gerek yok tabı gercek profılse :P
    ozgurum kolay gelsın durmak yok yazmaya devam

BannedUser
    Guest

Alıntı maçaası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kardesım bılıgınızı alın varsa bılgınız paylasın bos bos muhabbet yapmayın adam fıkrını dıle getırıyo bıseyler paylasıyo arastırıyo... yazıyo soyluyo sanane ıster takarsın ıster takmassın saygı duy gec ..
    bende en az onun kadar alaskaya gıttım geldım yıne gıdıyorum ama adam benden bılgılı arastırıyor bılgı sahıbı oluyor bunuda burda ınsanlarla paylaasıyor dıger eyaletler admındende bılgılı anı yapcak bısey yok

esen daha uc bes yazıdan sonra atısmaya baslamıssın gerek yok tabı gercek profılse :P
    ozgurum kolay gelsın durmak yok yazmaya devam
    Bosver maçaası baksana şimdide ona yazdıgım mesajları sildim diye kızıyo. Hem diyo neden mesaj atıyorsun silincede neden siliyorsun. komik. Aynen kardeşim durmak yok yola devam
    ama gördugun gibi genede 2 mesajı silmedin o da diğer arkadaslara yardımı olsun diye. Maçaası artı gidecek arkadasın varsa pedicape çadırlı pedicap alsın yağmurlu havada işe yarar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)