Work and Travel 2025
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Florida Pensacola AirPort

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation Florida Pensacola AirPort

Arkadaşlar,

Haziranın ilk haftası Florida Destine gideceğim.

Fakat işverenim Pensacola Havaalanına yada Fort walton Airport a gelirsem karşılaycağını yazmış. Pensacola yerel bir havaalanı..Fort walton Airport da Yerel..

Bu iki havaalanınada direk uçuş yok malesef, benim araştırdığım kadarıyla ..hatta yanlış mı görüyorum bilmiyorum ama deltanın web sitesinde, 2 yerde aktarma görünüyor. Multi-Stop denen olay sanırım..

Yani;

pensacolaya gitmek için,
    İstanbuldan biniyorum, sonra NewYork...Burdan bir aktarma ile Atlanta...Burdanda bir aktarma ile Pensacola Air Porta...

Ölürsün abii bu aktarmalar doğruysa...

Bu aktarma yapılan havaalanları konusunda birden fazla seçenek var tabi..örneğin New York yerine roma, paris vb.. ülkelerdende aktarma yapılabiliyor..

Ayrıca atlanta air port yerinde farklı eyaletler var..

fakat hepsindede iki yerden aktarma yapılıyor....

Ben ucus ücreti olarak 1600 TL civarı sormuştum. Fakat bu ücret sadece İstanbul-New York-Atlanta arasıydı..

Yani atlantadan nasıl gideceğin sana kalmıştı..Otobüs yada uçak..

işte eğer atlantadan uçak aktarmalı gideceksen ve biletini bu sekilde ayarlayacaksan, yine aynı kapıya çıkıyor ve yaklasık 100-200 tl daha ekliyorsun..
    şuan 1800 TL görünüyor biletler...

PENSACOLA HAVAALANINA ISTANBULDAN GİDİŞLER İLE İLGİLİ ÖNERİSİ OLAN ARKADAŞLAR VAR MI?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Araştırmadan sana söyleyebileceklerim şunlar..

Burdan Orlando, Miami ,Fort Lauderdale yada en yakın international airport u kullan geriye kalan yolu otobusle hallet derim. Fakaf Fort lauderdale den sanırım 12-13 saat bir yol oraası.. Orlandoya inersen 9-10 saat bi otobus yolculugun olabilir. Verdigim zaman aralıkları tamamen tahminidir.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@aalpinistt,dostum bence şu newyork extra aktarmasını aradan cıkarman senin için iyi olur bence bi avrupa bide atlanta aktarmalı gidebilirsin,yada direk atlanta oradan otobuste senin için mantıklı olur,yoksa hava alanında yatar kalkarsın artık...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @aalpinistt,dostum bence şu newyork extra aktarmasını aradan cıkarman senin için iyi olur bence bi avrupa bide atlanta aktarmalı gidebilirsin,yada direk atlanta oradan otobuste senin için mantıklı olur,yoksa hava alanında yatar kalkarsın artık...

) bu gidişle havaalanında yatacağa benziyotum walla...

fakat New york aktarması benim elimde değil, delta havayollarından aldığım bilet bilgileri bu sekilde...
    bugun baska firmalarada soracağım ....fakat Pensacola için, ya otobusle yada ucakla ekstra bir aktarma kesinlikle yapılacak gibi geliyor bana...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadasim hic otobuse yatmaya kalkmaya gerek yok. ben iki sene once ucakla pensacola ya gittim KLM ile. 1200 ytl falan da ucak parasi vermistim ama yanlis hatirliyo olabilirim. istanbul- memphis- pensacola. donus te ayni. otobuste mahvolursun. ucak oldugu halde bile aktarmalardan ben cok yorulmustum.simdiden hayirli yolculuklar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler...

evet bende az önce bir tur şirketinden haber aldım...

pensacolaya aktarmalı ucuslar var fakat yine multi stop lu....yanii önce new york..sonra atlanta aktarmalı....yaniii nerdeyse 24 saat sürüyor...yoldaa teleff olmazsak iyi...hatta ilgilenen arkadaslar varsaa ucus önerilerini asağıya ekleyeceğm....

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu ucus bilgileri Deltaya ait...

6 HAZİRAN İÇİN..
    ISTJFK 1230 1655
    DL1827 06JUN JFKATL 1855 2150
    DL2021 06JUN ATLPNS 2245 2250

DÖNÜŞ
    DL1882 15SEP PNSATL 0925 1130
    DL 166 15SEP ATLJFK 1235 1500
    DL 072 15SEP JFKIST 1630 0955+1

TOPLAM ÜCRET 855 EURO MUŞŞŞŞŞ

TOPLAM UÇUŞ SÜRESİ : 18--22 SAAT ARASINDA DEĞİŞİYOR AKTARMAYA GÖRE...

GECE GEÇ SAATLERDE PENSACOLAYA VARACAĞINIZ İÇİN SİZİ KARŞILAYACAK BİRİSİ VARSA SANSLISINIZ DEMEKTİR...
    Konu aalpinistt tarafından (02-03-2009 Saat 08:34 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim hic otobuse yatmaya kalkmaya gerek yok. Ben iki sene once ucakla pensacola ya gittim klm ile. 1200 ytl falan da ucak parasi vermistim ama yanlis hatirliyo olabilirim. Istanbul- memphis- pensacola. Donus te ayni. Otobuste mahvolursun. Ucak oldugu halde bile aktarmalardan ben cok yorulmustum.simdiden hayirli yolculuklar
    pekii şehirle ilgili yada ulaşımla ilgili önerebileceğin birşeyler var mı, yani dikkat edilmesi gerekenler....güvenlik....alış veriş....?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sehir olarak memphis pensacola olayi en iyisidir. cunku senin dedigin gibi olursa new york atlanta pensacola 3 kere inip biniyosun. bu cantanin kaybolma ihtimalini artiracagi gibi ucagin bi tanesi gecikse sonraki ucak icinde tehlike olusturacaktir. yani ne kadar az aktarma olursa o kadar rahat olursun. ayrica new york cok kalabalik olacagindan hic new yorka girmeden memphis pensacola daha kolay olacaktir..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Bnm de 2007 de İST-Amsterdam-Memphis-Fort Walton dı biletim. Amsterdam da Memphisde rahattı. Cok kalabalık degil ve aktarmalar gayet iyiydi. Fort Walton biraz sehir dısında kalıyor 5-6 mil kadar ama yine de en yakını diyebilirim. ABD de otobüsle yolculuk etmedim ama orda yasıyan arkadaslarım önermedi pek. Cekilmez bence otobüsle 8-10 saat yolculuk. Ben 677€ a almıstım bu bileti. Bence biraz daha arastır bilet olayını, otobüse hic girme derim...

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

merhaba,
    ben 2 sene önce destin e gittim.bu konuda sana yardımcı olabilirim.sana özel mesaj attım. görüşürüz.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bnm de 2007 de İST-Amsterdam-Memphis-Fort Walton dı biletim. Amsterdam da Memphisde rahattı. Cok kalabalık degil ve aktarmalar gayet iyiydi. Fort Walton biraz sehir dısında kalıyor 5-6 mil kadar ama yine de en yakını diyebilirim. ABD de otobüsle yolculuk etmedim ama orda yasıyan arkadaslarım önermedi pek. Cekilmez bence otobüsle 8-10 saat yolculuk. Ben 677€ a almıstım bu bileti. Bence biraz daha arastır bilet olayını, otobüse hic girme derim...
    Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum...

Memphis dediğiniz yer Tennessee adı altında geçen bir yere bağlı sanırım USA de..

New york söylediğiniz gibi çok kalabalık ...bavul telaşı, pasaport kontrol falan derkenn uçağı kaçırma olasılığı yuksek.....

İstanbuldan Amsterdam aktarmalı olarak Tennessee ye varıp...Ordanda Fort Waltona yada Pensacolaya geçmek en doğrusu gibi......

teşekkürler bilgiler için...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ayrıca ek olarak önemli bir soru daha soaracağım....Amsterdam aktarmasında transit vize isteniyor mu??

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca ek olarak önemli bir soru daha soaracağım....Amsterdam aktarmasında transit vize isteniyor mu??
    dostum amsterdamda sadece hava alaninda kalacaksin disariya cikamazssin ucagini bekleyip binp gideceksin bukadar.

diger sorularina gelince bende pensacolada bulundum guzel fazla kalabalik olmayan sehir gece hayati oldukca guzel yazin guzel oluyor eger iyi parada kazanirsan iyi olur ama is imkanlari fazla yok diyebilirim ikinci is icin

yolculuk icinse ist -avrupadan bir sehir-atl-pns al
    donusu ise nyc den ayarla ben oyle yapmistim ncy de internetten bilet alip pnsden gitmistim birazda 4 5 gunde nycde kalirsin sonra donersin iyi olur tavsiye ederim halledersin fazla strese gerek yok
    Safinaz...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler....evet iyi fikir...vize süresi dolmadan önce birkaç gün new yorkta kalıp ucaga ordan binmek....tesekrr...

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

bu pensacola airportta 1 gece geçirdim.sabaha kadar yattım burda

bu benim abd deki ilk gecemdi.kah içeride klimalı buz gibi ortamda kah dışarıda nemli havada geçirdim geceyi... çok da kötü sayılmazdı aslında.benim gibi bir kaç watçının dışında biraz ıssızdı ortalık

sabah olmuştu.ve ben taksi cab le greyhound istasyonuna gittim.ordan orobüsle fort waltın beach yaptım.sonrası 3 defa okaloosa transit ve ben destindeyim

biraz maceralıydı fakat ekonomik bir tercihti.elimde fazla eşya yoktu.çok zor olmadı.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)