Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İstinyeye Ulaşım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart İstinyeye Ulaşım

Arkadaşlar vize görüşmem şubatın 24 ünde ve saat 7:30 da..manisada olduğum için akşam otobüse atlayıp manisadan istanbula gideceğim ve sabah sa 5:00 da istanbulda olacağım..yalnız arabamız manisa-balıkesir-bursa-yalovadan kocaeli ve oradan istnbul anadolu yakasına oradan da istnbul avrupa yakasındaki esenler otogarına gidecektir.benim sorum Fatih sultan mehmet köprüsünden geçtikten sonra esenler otogarında inip tekrar geriye istinyeye dönmek yerine köprüyü geçtikten hemen sonra nerde inmemi önerirsiniz ya da karşıya daha geçmeden avrupa yakasında nerede inmemi önerirsiniz istinyeye daha ksa ve rahat ulaşabilmek için?? hadi istanbullular görelim sizi yardım
    Konu sucre tarafından (09-02-2010 Saat 04:49 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

esenlerde inip beşiktaştan, zincirlikuyudan ya da leventten geçen bir servise binip, oralardan da dolmuşla istinyeye gidebilirsin. daha önceden okuduğum kadarıyla bi gün önceden gidip istinyede otelde de konaklayıp vize görüşmesine gidebilirsin. benim aklıma gelen şimdilik bunlar.
    helecan küpü

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esenlerde inip beşiktaştan, zincirlikuyudan ya da leventten geçen bir servise binip, oralardan da dolmuşla istinyeye gidebilirsin. daha önceden okuduğum kadarıyla bi gün önceden gidip istinyede otelde de konaklayıp vize görüşmesine gidebilirsin. benim aklıma gelen şimdilik bunlar.
    ya şimdi şeyden dolayı sordum köprüden karşıya geçip esenlere gittiğim zaman 15 km istinyeyi geçmiş oluyorum ve arabay atlayıp tekrar 15 km geri istinyeye dönmem gerekıyor ..belki kısa bi yol vardır esenlere gitmeden bi yerde inip oradan direkt gitmek ..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

valla bayadır ikinci köprüyü kullanmadığım için bilemedim şimdi. bi de otobüs arada bi yerde indiriyo mu o var.
    helecan küpü

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı varyok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki esenler otogarından beşiktaşa servis var mı? varsa her saatte var mıdır? ben sabah 6 gibi esenler otogarında olursam istinyeye gidebilir miyim 1 saatte?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Sucre esenlerden kesinlikle 1 saatte istinyeye gidemezsin..ben keşif amaclı denedim taksimden gidemedim 1 saatte hem sen otobüse nasıl güveneceksin adam yolcu icin fazladan bi yere girer kacırırsın görüşmeyi..Sen 1 gün önce gel istanbul'a bi yerde konakla öyle git..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki esenler otogarından beşiktaşa servis var mı? varsa her saatte var mıdır? ben sabah 6 gibi esenler otogarında olursam istinyeye gidebilir miyim 1 saatte?
    servise çok güvenme.

esenlerde indiğinde yenibosna yönünde olan metroya bin.
    10dk sonra merterde inersin.
    merterden de metrobüse binersen yarım saat sonra zincirlikuyuya varırsın.
    zincirlikuyudan minibüs otobüs yada taksiye binebilirsin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Harem de inerek motorla yada vapurla üsküdar dan beşiktaş a gecersin. ordan da otobusle istinye.
    I made a promise never to settle...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

beşiktaşa ulaşırsan istinye çok kolay..bir minibüs çevir ve istinye parka gideceğini soyle istinye parkın onunde bıraksınlar seni sonra eğer istanbulu bilmiyorsan atla bir taxiye konsolosluğa gitmek istediğini soyle zaten park ile konsolosluk arası pek birşey yok çok yazmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scapegoat oldboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beşiktaşa ulaşırsan istinye çok kolay..bir minibüs çevir ve istinye parka gideceğini soyle istinye parkın onunde bıraksınlar seni sonra eğer istanbulu bilmiyorsan atla bir taxiye konsolosluğa gitmek istediğini soyle zaten park ile konsolosluk arası pek birşey yok çok yazmaz
    peki esenler otogarından beşiktasa veya taksıme kac dk da gıderım?..sabah5 te otogarda olduğum farzedılırse ıstınyeye ulasabılırmıyım 2 saatte?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

esenler otogardan biraz aktarma yapman gerekecek
    sabah 5te orda olsan normal şartlarda 2saatte rahat gidebilirsin ama bazı otobüs seferleri 6.30da başlıyor o sıkıntı yaratabilir
    onun dışında metro ile zeytinburnuna ordan da metrobüs ile gayrettepeye gelip ordan minibüse binmen en kısa olmasa da en hızlı gideceğin yoldur. ispatlanmıştır
    yok ben bilmem minibüs falan diyorsan da gayrettepeden bin taksiye 15lira tutar en fazla
    beşiktaştan 20 lira tutuyor.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    esenler otogardan biraz aktarma yapman gerekecek
    sabah 5te orda olsan normal şartlarda 2saatte rahat gidebilirsin ama bazı otobüs seferleri 6.30da başlıyor o sıkıntı yaratabilir
    onun dışında metro ile zeytinburnuna ordan da metrobüs ile gayrettepeye gelip ordan minibüse binmen en kısa olmasa da en hızlı gideceğin yoldur. ispatlanmıştır
    yok ben bilmem minibüs falan diyorsan da gayrettepeden bin taksiye 15lira tutar en fazla
    beşiktaştan 20 lira tutuyor.
    teşekkürler..dediğin yolu deneyeceğim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki esenler otogarından beşiktasa veya taksıme kac dk da gıderım?..sabah5 te otogarda olduğum farzedılırse ıstınyeye ulasabılırmıyım 2 saatte?
    bende arkadaşın dediğini diyecektim sabah 5 cok erken bir saat olduğu için uygun vesait bulamama riski olabilir o konuda ne yazıkki yardımcı olamayacağım :S

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada metrobüs saat 5te başlıyor ama metrolar kaçta başlıyor bilmiyorm onu da bi araştır istersen ya da olmadı
    gideceğin firmanın beşiktaşa servisi mutlaka vardır
    bazılarının da istinyeye kadar var onlara da bir sor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

otobusun manisa- ist gittim ama tam mufredatını bılmıyorum ama esenlere gıtmeden e5 te 4 levente falan ınersen ya da oraya gıdersen ordan ıstınyeye otobusler kalkıyo sabah 6 da falan baslıyo...

konsolosluktan geçen otobusler:

25E
    SARIYER - KABATAŞ

40
    SARIYER - TAKSİM

40B
    SARIYER-BEŞİKTAŞ

42
    BAHÇEKÖY-4.LEVENT METRO

42T
    BAHÇEKÖY-TAKSİM

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı corrogidor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otobusun manisa- ist gittim ama tam mufredatını bılmıyorum ama esenlere gıtmeden e5 te 4 levente falan ınersen ya da oraya gıdersen ordan ıstınyeye otobusler kalkıyo sabah 6 da falan baslıyo...

konsolosluktan geçen otobusler:

25E
    SARIYER - KABATAŞ

40
    SARIYER - TAKSİM

40B
    SARIYER-BEŞİKTAŞ

42
    BAHÇEKÖY-4.LEVENT METRO

42T
    BAHÇEKÖY-TAKSİM
    teşekkürler..peki görüşme saati 7.30 ..dıyelım kı 7.45 te geldık konsolusluğa ozaman ne olacak?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

niye 7.45 te geliyorsun 7.30 daki gorusmeye erken gel biraz.birkac ogrenci gormustum yarim saat gec kalmislardi.disardaki guvenlik onlari da siraya almislardi ama cok gec gelirsen almiyorlar.baska bir zamana randevu alman gerekecek.yogun bir donemdeyseler artik iki ay sonrasina alirsin randevuyu.o yuzden dikkatli ol.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı azuhazu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    niye 7.45 te geliyorsun 7.30 daki gorusmeye erken gel biraz.birkac ogrenci gormustum yarim saat gec kalmislardi.disardaki guvenlik onlari da siraya almislardi ama cok gec gelirsen almiyorlar.baska bir zamana randevu alman gerekecek.yogun bir donemdeyseler artik iki ay sonrasina alirsin randevuyu.o yuzden dikkatli ol.
    malum trafık falan bi de istnbulu bılmıyorum ..her ihtimali düşünmek lazım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

tamam iste,istanbul trafigini goz onune alarak, erken git.
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tamam iste,istanbul trafigini goz onune alarak, erken git.
    hayırlısı bakalım bugün başlıyorum vize sorularına çalışmaya..ingilizce kötü ,filmler sayesinde biraz kulak aşinalığı var o kadar.hazırlıkta okudum 1 yıl hep yattım.kolay sorular gelse rahatlıkla alabileceğimi düşünüyorum..geçen sene arkadaşa iktisat okuyosun ama iktisat dersi alta kalmış niye diye sormuşlar ... benım de iktisat dersi altta

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

turkce mulakata gir sende, girenler ar duymustum ...
    Peki.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Ben de görmüştüm yarım saat geç gelen birini.
    Sanırım bir saate kadar tolerans tanıyabiliyorlar güvenlikler.
    İşin püf noktası agresif olmamak, öğrenciyim abi numarası yapmak

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

"ogrenciyim abi" numarasi heryerde geciyor tr'de emin olun amerikan konsoloslugu bile olsa.gerci orasi amerikan topragi sayiliyor ama.
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)