Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Travel Nasıl Yapılır?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Travel Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar ben bu yaz kısmetse amerikaya gidicem ve şunu merak ediyorum
    çalıştıktan sonra giden arkadaşlar travel kısmını nasıl hallediyor.forumda turlarla gidenler var görüyorum bu turları nasıl satın alabiliyorsunuz. ve fiyatları ne kadar ulaşım dahil mi(uçak biletleri felan).ben internetten baktım 1.100 1.500 dolara çok güzzel amerika turları var new yorktan las vegasa kadar kapsayıcı ama uçak biletleri felan dahil değil sanırım turlarla gezen arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

1500 dolar verilmez tura çok pahalı 300 dolara 6 7 günlük full herşey dahil turlar var gittiğin yerde illaki wat öğrencileri olacak onlarla oturur bir plan yaparsınız çoğunluk araba kiralayıp yapıyor forumda biraz araştırırsan ayrıntılar var
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

300 dolarmı :O full herşey uçak da dahil bu turlar sadece bir şehir mi yoksa birkaç şehir mi geziyosun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı dizazta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    300 dolarmı :O full herşey uçak da dahil bu turlar sadece bir şehir mi yoksa birkaç şehir mi geziyosun
    bir çok tur sitesi mevcut oralardan bakabilirsin gotobus.com var ben burdan almıştım boston newyork washington niegara 6 gün otobusle gidiyorsun senın kafanda butun amerikayı gezmek gibi bişey var anladığım kadarıyla o iş çok zor ve pahalı olur
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gotobus ile herşeyi halledersiniz ha ancak şunu söylim bende gittim tur ile. Heryeri öyle akşama kadar gezme olayınız yok turda kaç saat kaç dk belirlenmişse o kadar gezmek zorundasınız ancak turun içeriğine ve fiyatına göre çok uygun bunlar. hatta 2 alana 2 bedavası var yemede yanında yat. 170 dolara 5 gece otelde kalıp 6 gün bütün east coast u gezmiştik.
    Wisconsin Dells | Noah's Ark
    2011 Summer

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Gezme isinde ya bati ya da dogu diye secim yap ilk once. Araba kiralamak herzaman daha avantajli olacaktir. Bati yakasi icin nereyi gezecegine dair bilgi istersen sana yollarim zamaninda cikartmistim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

http://e1201.hizliresim.com/t/g/1t57p.jpg

Break hacı bu tatil için kaç dolar lazım sence Benim hesaplamama göre focusla 21 günde otomobil kirası artı benzin 1800 dolar hesap ettim + konaklama yeme içme maasrafı 3000 dolara bu tatil yapılır mı ?
    FORZA ES-ES

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı skyline26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Break hacı bu tatil için kaç dolar lazım sence Benim hesaplamama göre focusla 21 günde otomobil kirası artı benzin 1800 dolar hesap ettim + konaklama yeme içme maasrafı 3000 dolara bu tatil yapılır mı ?
    Cok rahat yaparsin 3000$ esas onemli olan araba kirasi, benzin. Hergun hotel ya da hostelde kalmayacaksin ama gun asiri kalirsan olur. Ben tum CA eyaleti + Meksika 1500$ mal oldu ama ben istedigim herseyi yaptim.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kaç bin km yapıyor bu yol ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Yasin sen naaaaptın dostum yaa bu nasıl bir güzergahtır böyle yemeyip içmeyip travel a para mı biriktireceksin naapcan sen

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@ orcns 5000 bin mil hacı 8000 km hacı

@ SYSOP yok be hacı bi gün durdum nabayım nabıyım diye aklıma travel planı geldi acdım google mapsı yaptım işde bişiler hacı nasılsa hatunla gitcez para koymaz o bakımdan

@ break hacı 1 aylık ford focus 932 dolar + 870 dolarda benzin dedim zamanında hesaplamışdım ayrıntısıyla 13-14 lt benzine 200 km yapılır diye hesapladım [ not burda bi ark.da focus vardı onun ort. göre hesapladım ]
    FORZA ES-ES

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ben new york tarafını gezmek istiyorum birde ayriyetten vegası gezsem süper olur önce vegasa bi kaç günlüğüne otobüsle gitsem sonrada tekrar otobüsle newyorka dönüp new york taki turlardan birine katılsam olmaz mı orda böyle seyahat zor olur mu bu arada break kardeş batı yakası için gezilcek yerleri önerirsen çok sevinirim
    Konu dizazta tarafından (15-01-2012 Saat 03:51 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bende gotobus la Doğu yakasını gezmiştim, baya ucuza geliyor ama tur fiyatına dahil olmayan ücretlere dikkat edin! Eğer gitmek istemediğiniz bir müze fln varsa başından tur rehberine bildirin, yoksa çok gereksiz yerleri de gezmek zorunda kalabilirsiniz.
    Ve en önemlisi bazı önemli müzeler için maalesef çok çok az vakit veriliyor, o bazen can sıkıcı olabiliyor. Mesela Dc de tüm müzeler bedawayken, gidip bütün memorial ları gezmek zorunda kalabiliyorsun fln.. Ben müzeleri gezmeyi tercih ederdim mesela.
    Benim için önemli sorunlardan biri kesinlikle Çin yemeğiydi!!!! Genelde bu turları çinliler düzenliyor ve katılımcılarında büyük çoğunluğu çinliler oluyor dolayısıyla tur boyunca çin yemeği yemek zorunda kalıyorsun... Eğer çin yemeği sevmiyorsan çok sinir bozucu olabiliyor!
    Ah! küçük hokkabazlık, sefil aynalı dolap;
    Bir şapka, bir eldiven, bir maymun ve inkılap! NFK

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Böyle bir travel yapmak zor olmazmı yaa :S Bende ilk başlarda böyle bişey düşünüyodum ama sonradan amerikanın büyüklüğünü düşünce gözüm korktu amerika çok büyük bir ülke bir ucundan diğerine gitmek haritada çizilen kadar kolay olmasa gerek

Böyle hem batı hemde doğu kısmını gezen arkadaşlar varsa bizi bilgi verevilirmi böyle bi güzergah hayalci olmaz mı biraz ?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

evet arkadaşlar bende bu sene gitmeyi düşünüyorum gezmek de istiyorum her yerini biraz bilgi verin lütfen

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

alabama istiyorum...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

aslında fiyatlarla birlikte ortalama süreyide söylerseniz çok daha iyi olur bence

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bide bavulları ne yapacaksınız ya malum cogu kısı alısvers yaptıktan sonra calıstıktan sonra travel yapıyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gezme isinde ya bati ya da dogu diye secim yap ilk once. Araba kiralamak herzaman daha avantajli olacaktir. Bati yakasi icin nereyi gezecegine dair bilgi istersen sana yollarim zamaninda cikartmistim.
    Hocam bu dokuman hala elinizde duruyor mu acaba?

Su aralar travel plani yapmaktayim ve benim arayip da bulamadigim seydir kendileri.....

Simdiden tesekkurler.
    2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mygoodies88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bide bavulları ne yapacaksınız ya malum cogu kısı alısvers yaptıktan sonra calıstıktan sonra travel yapıyor
    kardesim bu yuzden alisverisi travel in son gunlerine ayarlamaniz faydaniza olur. buyuk iyi bir outlet mall bulup son bikac gun kala alisverisinizi yapin.bavul derdi harbiden sorun ya.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim bu yuzden alisverisi travel in son gunlerine ayarlamaniz faydaniza olur. buyuk iyi bir outlet mall bulup son bikac gun kala alisverisinizi yapin.bavul derdi harbiden sorun ya.
    Bu yıl alışverişi önce yaptık diye ikinci bavula her uçağa binişimizde para bayıldık..toplamda 200 dolar ekstra ödemişizdir..Bide onları otele taşı eşyaları düzenle tekrar uçağa taşı hem zaman hem enerji hem para kaybı..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bazi havayollarinda ilk valizde de 25 dolar civari bir ucret istiyorlar.Us airways di sanirim....Aklinizda bulunsun

2013 self WAT katılımcısı olmayi cok istiyordu ama tekrardan full gidiyor. Olaya gel....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tecrübeli arkadaslar travel süresi optimum kaç gün tutulmalı ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DireStraits Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tecrübeli arkadaslar travel süresi optimum kaç gün tutulmalı ?
    20-25 gun bence. Maddi imkan elveriyorsa tabi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı captain89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20-25 gun bence. Maddi imkan elveriyorsa tabi.
    20 25 gün için ortalama ne kadar harcama yapılır , varsayalım 20 gün gezme planı var 20 günü tüm amerika icinde nası dagıtmalı? (gün gün nereler gezilmeli gibi, atıyorum los angeles 2 gün las vagas 2 gün gibi.)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Nerelere gitmek istedigine, butcene, kac kisi olacaginiza bagli olarak dusunmek lazim travel kismini.Bir de hangi eyalet ve hangi sehirleri gezmek istedigin de onemli....

California, Florida, New york, Texas gibi hangilerini gezmek istedigini de belirtirsen ona gore daha iyi fikirler sunabilir arkadaslar..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Güzel travel planları bekliyoruz arkadaşlar özellikle los angeles las vegas batı kısmı hakkında bilgi verebilicek varsa engin bilgilerinden yararlanmak isteriz

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim bati bolgesine 9-10 gun ayirmalisiniz , los angeles ,san diego , las vegas , ve san francisco sehirlerine 2 ser gun ayirip , 1 gun yola 1 gun de grand canyon turu olarak ayarladiginizda , 10 gunluk cok guzel bir tur yapabilirsiniz. San diego yu 1 gun kisaltip baska bir sehire aktarabilirsiniz. 4-7 kisilik bir tur yaptiginizi dusunursek , arba kiralari da dahil olarak 1000-1250 dolar civarinda para harcarsaniz dikkatli plan yaparsaniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim bati bolgesine 9-10 gun ayirmalisiniz , los angeles ,san diego , las vegas , ve san francisco sehirlerine 2 ser gun ayirip , 1 gun yola 1 gun de grand canyon turu olarak ayarladiginizda , 10 gunluk cok guzel bir tur yapabilirsiniz. San diego yu 1 gun kisaltip baska bir sehire aktarabilirsiniz. 4-7 kisilik bir tur yaptiginizi dusunursek , arba kiralari da dahil olarak 1000-1250 dolar civarinda para harcarsaniz dikkatli plan yaparsaniz.
    Zaten çalışırken doğuda olacağım için o arada heryeri hallederim yani yavaş yavaş 3 ayda daha sonra batıda sağlam bi plan arıyorum las vegas da kumar masasına oturmadan gelmem .)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkaşlar selam bu sene DC de work and travel yapacağım inşallah. travel planı biraz kısa olacak sanırım okul dolayısı ile. Bu yüzden kafada şöle bir yol çizdim:
    DC to Vegas 2 gün
    vegas to miami 3 gün
    miami to bahama islands 3 gün
    bu plana ekleyebilecekler yada tavsiyesi olanlar varsa çok sevinirim. ayrıca bu bölgelerdeki ucuz yolllu işleri de aktarabilirseniz süper olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)