Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 19 Mart Vize Görüşmesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 19 Mart Vize Görüşmesi

Arkadaşımla beraber aynı tarih ve saatte görüşmeye alınacağız, ingilizcemin çat pat olması her ne kadar ufak bir stres yaşatacak olsada sonuç iyi olacak gibi hissediyorum.

Keşke forumda bir de vize görevlisi olsa ve tüm tüyoları verse diye içimden geçirmiyor değilim...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Kanj bence forumda vize gorevlisinin verebileceginden daha fazla tuyo var...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Kanj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımla beraber aynı tarih ve saatte görüşmeye alınacağız, ingilizcemin çat pat olması her ne kadar ufak bir stres yaşatacak olsada sonuç iyi olacak gibi hissediyorum.

Keşke forumda bir de vize görevlisi olsa ve tüm tüyoları verse diye içimden geçirmiyor değilim...
    istanbuldaysan bazı eğitim fuarlarında ABD konsolosluğundan da katılımcılar oluyor takip edip bu fuarlarda aklına takılana sorabilirsin belki..

Ancak bencede forumda istanbul-ankara daki tüm görevlilerin Soru haritasını veya dağılımını rahatlıkla inceleyebilrisn
    yani hiç gerek yok bence rahat ol sadece

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Red face

Ya utandım...
    Aslında masumane bir tavırla torpil istemiştim deyip kıvırmaya çalışırmışım. Başlıkların bir çoğuna baktım lakin bu bana halen yeterli gelmiyor. Sanırım yeni bir panik atak krizi yaşamak üzereyim. Ya bu işler ne kadar da külfetliymiş. Giden arkadaşları bir kez daha tebrik ediyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Kanj,gidip geldikten sonra aslında o kadar da külfetli olmadıgını anlarsın zaten...(heyecan yapma demeyecem cunkü yinede yapacaksın ama gorusme icin memurun karşısına geçince heyecanın bos oldugunu anlıyorsun).bol şans şimdiden...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inanınki arkadaşlar yapılan heyecan hiç gereksiz fakat buna engel olmakta boşa bir çaba...hele ilk kez gidiyorsanız..

meraklanmayın..elçilikte görevliler sizin bu heyacınınızın farkındalar...çok zorlanırsanız türkçede konuşuyorlar ama bence bu duruma düşmeyin derim..

topu topu 3 dk falan sürüyor içerdeki görüşme..elçilikteki bütün işler ise güvenlik kont. sıra bekleme vb. aşağı yukarı 1 saat...

bol şans..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Kanj,gidip geldikten sonra aslında o kadar da külfetli olmadıgını anlarsın zaten...(heyecan yapma demeyecem cunkü yinede yapacaksın ama gorusme icin memurun karşısına geçince heyecanın bos oldugunu anlıyorsun).bol şans şimdiden...
    Sağol gerçekten ya, birileride soğuk kanlı olmasa halim nice olur. Belkide hayat temposundan birşeyler aksayacak ve beni zaman bakımından geri götürecek endişesi var. Sebebini tam olarak bilmiyorum bende ama gerçektende yorumun bir nebzede olsa beni sakinleştirmeye yetti.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    inanınki arkadaşlar yapılan heyecan hiç gereksiz fakat buna engel olmakta boşa bir çaba...hele ilk kez gidiyorsanız..

meraklanmayın..elçilikte görevliler sizin bu heyacınınızın farkındalar...çok zorlanırsanız türkçede konuşuyorlar ama bence bu duruma düşmeyin derim..

topu topu 3 dk falan sürüyor içerdeki görüşme..elçilikteki bütün işler ise güvenlik kont. sıra bekleme vb. aşağı yukarı 1 saat...

bol şans..
    Sanırım benden daha kötülerini görmeye ihtiyacım olacak. En iyisi öğle yemeğinden hemen önce görüşmeye alınmam olur gibi geliyor. Hani açlık ve acele etme psikolojisi belkide işimi kolaylatırır. Çok mu hayalperestim anlamadım ki...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Kanj "Sanırım benden daha kötülerini görmeye ihtiyacım olacak"

evet zaten goreceksin ve o heyacanı yenmeni saglayan şeyde bu zaten türkçe konuşarak yeşil kağıdı alanları goreceksin hemen önünde işte o zaman aaa korkulacak birsey yokmus turkce konusana bile direk red vermiyorlarmış diyeceksin ve buda kendinden gayet emin bir şekilde memurun karşısına gecmene neden olacak valla ben gorusmeler baslayana kadar cok heyecanlıydım ama basladıktan sonra aniden butun heyecan kayboldu kendine guven geldi emin ol parmak izi alırken gorüsmeye gore kat ve kat daha heyecanlıydım...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question

@Kanj "Sanırım benden daha kötülerini görmeye ihtiyacım olacak"

evet zaten goreceksin ve o heyacanı yenmeni saglayan şeyde bu zaten türkçe konuşarak yeşil kağıdı alanları goreceksin hemen önünde işte o zaman aaa korkulacak birsey yokmus turkce konusana bile direk red vermiyorlarmış diyeceksin ve buda kendinden gayet emin bir şekilde memurun karşısına gecmene neden olacak valla ben gorusmeler baslayana kadar cok heyecanlıydım ama basladıktan sonra aniden butun heyecan kayboldu kendine guven geldi emin ol parmak izi alırken gorüsmeye gore kat ve kat daha heyecanlıydım...
    Keşke hemen çağırsalar da şuan bir koşu gidip gelsem görüşmeye, hayata karşı motive oldum inan (:
    Bu arada o parmak izi davasında Emniyettekinden bahsediyorsun değil mi? Yani ikinci kez konsoloslukta da seri katil havasına sokmuyorlar ınsanı değil mi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Kanj,hayır benim emniyette falan parmak izi almadılıar zaten,konsoloslukta numaran uc kere yanıyor ilkinde evrakları teslim ediyorsun ,ikincisinde parmak izi veriyorsun,üçüncü ve son olanda ise gorusmeyi yapıp gorusme bitince memur sana sol elin isaret parmagını hemen sagında ekranlı bir cihaz var ufak bir tarayıcı olrakta nitelendirebiliriz onun ustune koy diyor ve ikinci kezde o memur parmak izini alıyor,yani iki kez parmak izi veriyorsun,ya bence bunu ole abartma seri katil havası falan gayet normel seyler bunlar...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@Kanj,hayır benim emniyette falan parmak izi almadılıar zaten,konsoloslukta numaran uc kere yanıyor ilkinde evrakları teslim ediyorsun ,ikincisinde parmak izi veriyorsun,üçüncü ve son olanda ise gorusmeyi yapıp gorusme bitince memur sana sol elin isaret parmagını hemen sagında ekranlı bir cihaz var ufak bir tarayıcı olrakta nitelendirebiliriz onun ustune koy diyor ve ikinci kezde o memur parmak izini alıyor,yani iki kez parmak izi veriyorsun,ya bence bunu ole abartma seri katil havası falan gayet normel seyler bunlar...

Bunu öğrendiğim iyi oldu, en azından ne yapmam gerektiğine hazırlıklı olarak gideceğim. Peki bu yanımızda götüreceğimiz evrakların bazıları ekstraya giriyor. Tapu, referans yazısı, ruhsat, ailenin veya senin bankada paran olduğuna dair yazı, bunlar gibi. Bunların bir çoğuna bakılmıyor gibi bir duyum aldım. Genelde Ds formlarının eksiksiz olması, 5x5 fotoğraf, öğrenci belgesi ve transkript (ingilizce olabilir de olmayadabilirde), pasaport, 131$ yattığına dair banka dekontu ve gidilen şirkettin tamamladığı 3 evrak daha olmazsa olmazlardanmış. Şimdi diğer ekstraya giren evrakların bir çoğuna bakılmıyorsa götürmenin yine de bir artısı var mı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

@Kanj,eger son sınıf degilsen yani bu sene mesun olmuyorsan bu tür extra belgeler tamamen gereksiz cunkü zaten onları almıyorlar.pasaport,DS,banka dekontu(131$) ve resim bunlar dışında birseye bakmıyorlar banka tapu falan wat vizesi için gerekli seylar degil onlar dil vizesi alanlar için kendini orada gecindirecek yeterli geliri olup olmadıgını anlamak için gerekli seyler bizim için gecerli degil biz calışmaya gidiyoruz zaten.baska evraklarla hic ugrasmana gerek yok...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

@Kanj,eger son sınıf degilsen yani bu sene mesun olmuyorsan bu tür extra belgeler tamamen gereksiz cunkü zaten onları almıyorlar.pasaport,DS,banka dekontu(131$) ve resim bunlar dışında birseye bakmıyorlar banka tapu falan wat vizesi için gerekli seylar degil onlar dil vizesi alanlar için kendini orada gecindirecek yeterli geliri olup olmadıgını anlamak için gerekli seyler bizim için gecerli degil biz calışmaya gidiyoruz zaten.baska evraklarla hic ugrasmana gerek yok...

Benim anlaştığım şirkette hepsinin olduğu öyle bir liste hazırlamış akıllara zarar. Artık biliyor ve hazır hissediyorum kendimi, nicola_34 yardımların için teşekkürler (:

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

@kanj sen yinede o gereksiz diye tabir edilen belgeleri de al . ne olur ne olmaz .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mstfdg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kanj sen yinede o gereksiz diye tabir edilen belgeleri de al . ne olur ne olmaz .
    Valla okul ve iş arası zamanda ne kadar evrak toparlayabilirsem o kadar toparlayacağım o halde.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Kanj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya utandım...
    Aslında masumane bir tavırla torpil istemiştim deyip kıvırmaya çalışırmışım. Başlıkların bir çoğuna baktım lakin bu bana halen yeterli gelmiyor. Sanırım yeni bir panik atak krizi yaşamak üzereyim. Ya bu işler ne kadar da külfetliymiş. Giden arkadaşları bir kez daha tebrik ediyorum.
    @kanj
    vize sureci work and travelın en kolay aşamasıdır..heyecanını yenmek icin bunu bilmen ve inanman yeterli...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı stephen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @kanj
    vize sureci work and travelın en kolay aşamasıdır..heyecanını yenmek icin bunu bilmen ve inanman yeterli...
    Aslına bakarsan ingilizce ile ilgili bir heyecan bu. Yapılan vize görüşmelerinin diyologlarının çoğunu okudum. Her bir vize görevlisi kendi tarzını yaratıp abuk sabuk sorular sormuş. Hönk diye kalma ihtimalime karşı bir tutum içersine girdim desem

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

belgeler knsundada fazla strese girmeyin ana belli belgeler dışında emin olun dierlerine bakmicaklar yanınızda taşıdınızla kalcaksınız yok annenin babanın tapusu banka hesapları flan hikaye ama neyse....strese gelnce not ortalamada ciddi bi sorunun yoksa daha önce girip çıktıın ülkeler sürekli ortadoğu ülkeleri değilse vs ingilizcende nerde okuyosun baban annen ne iş yapıyo ya cevap veremicek kadar kötü diilse endişe edicek hiçbişey yok
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belgeler knsundada fazla strese girmeyin ana belli belgeler dışında emin olun dierlerine bakmicaklar yanınızda taşıdınızla kalcaksınız yok annenin babanın tapusu banka hesapları flan hikaye ama neyse....strese gelnce not ortalamada ciddi bi sorunun yoksa daha önce girip çıktıın ülkeler sürekli ortadoğu ülkeleri değilse vs ingilizcende nerde okuyosun baban annen ne iş yapıyo ya cevap veremicek kadar kötü diilse endişe edicek hiçbişey yok

Bu da güzeldi, bu kadarını yapabilirim sanırım. Hani anlayıp cevap verememe olayı var ya. İşte bu benim sorunum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

wala geçen sene marmara üni de okuyan bi arkım girmişti o da tekstildeydi sanırım ama hiç zorlanmamıştı bence sende gayet cevap verirsin iş başa düşünce insan öle bi cwp werioki o da aynı tip bi stresteydide o yüzden söledim hatta stresten hiçbi belgeyi yanında getirmemişti konsoloslua o derece:=)
    Konu kerempi tarafından (02-03-2009 Saat 12:58 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

wala geçen sene marmara üni de okuyan bi arkım girmişti o da tekstildeydi sanırım ama hiç zorlanmamıştı bence sende gayet cevap verirsin iş başa düşünce insan öle bi cwp werioki o da aynı tip bi stresteydide o yüzden söledim hatta stresten hiçbi belgeyi yanında getirmemişti konsoloslua o derece:=)

Hadi ya Onun durumu bayağı bir fenaymış...
    Artık yapacak bir şey pek kalmadı gibi görünüyor. 19 Mart sabahı 7,45de İstinye de olacağım ve görevimi tamamlayacağım. Kendime şimdiden bol şans diliyorum

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

gitçen görcen yencen..başarılar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gitçen görcen yencen..başarılar
    Ya bu destek bana bir sezon yeter sanırım.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bir yandan da Nasaya alacaklar sanki ne abarttım durumu

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

öle oluo o binaya flan geldiinde böle bina yukarı doru büyümeye başlıo flan diip abartırmışım bende ..yok tabi öle bişe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öle oluo o binaya flan geldiinde böle bina yukarı doru büyümeye başlıo flan diip abartırmışım bende ..yok tabi öle bişe
    Bir de dünya üzerindeki tek mutasyon merkezi de de zonk diye kalayım şuracıkta Gerçi Amerikan Konsolosluğu ile alakalı artık bir yığın bilim kurgu baş yapıtı hazırlayabilirim inancındayım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Kanj benim vize görüşmeside 19 unda sabah 7.45

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Red face

Alıntı zeffix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanj benim vize görüşmeside 19 unda sabah 7.45
    Vay be, e senin ingilizce nasıl?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben yarın saat 13.45 te giriyorum.Bana şans dileyin.

Yarın akşamüstü foruma yazarım görüşmeyi bakalım nasıl geçecek.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)