Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amerikada ikinci bir iş bulma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Lightbulb Amerikada ikinci bir iş bulma

merhaba arkadaşlar 1 mayıs da vize görüşmesine gittim ve vizeyi aldım. Washington DC de , community pools şirketinde çalışacam. işim CANKURTARAN lık ve saat ücretim 7.25$. haftada 40 saat çalışacam ve işverenim fazlamesai olmayacağını söyledi ama 2. bir iş bulmam sorun olmayacakmış.

Amerikada 2.bir iş bulma konusunda tecrübesi olan veya bilgisahibi arkadaşlara şunu sormak istiyorum. İkinci bir işi nasıl bulabiliriz , hangi yöntemleri deneyebiliriz? cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

arkadaşım sitede yukarıda arama kısmı var oraya craiglist yaz ara cevap seni bekliyor:=)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı fastdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 1 mayıs da vize görüşmesine gittim ve vizeyi aldım. Washington DC de , community pools şirketinde çalışacam. işim CANKURTARAN lık ve saat ücretim 7.25$. haftada 40 saat çalışacam ve işverenim fazlamesai olmayacağını söyledi ama 2. bir iş bulmam sorun olmayacakmış.

Amerikada 2.bir iş bulma konusunda tecrübesi olan veya bilgisahibi arkadaşlara şunu sormak istiyorum. İkinci bir işi nasıl bulabiliriz , hangi yöntemleri deneyebiliriz? cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
    fast demir bende ayni işte calisicam 2. iş için irtibata gecelim yardimimiz olabilir birbirimize.ben 3 haziranda orda olucam.sen ne zaman gidiosun?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

xoorslug ben de ayhnı işte calıscam ama vize gorusmem 30 mayısta..irtibatta olalım olurmu??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

xoorslug,cnrcnr ve fastdemir ben de aynı yerde çalışcam.

7-8 haziranda orda olucam ben de.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar etraftaki heryere gidin ve deyin ki: "i am an exchng student, and i am looking for a second job sir, is there any availible position for me"
    ya bi form verirler yada biriyle görüştürürler. sürekli sırıtın bide. gittiğiniz tarihler cok iyi tarihler iş bulmak için.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sırıtmak hiç sorun deil ama şu ikinci iş işi bnm de ilgi alanımda umarım başarırırız(birinci işini ve eyaletini ayarlayamamış bi vatandaş olarak ikinci işden bahsediorum) bilgi ve deneyimlerinizi bekliorum şimdiden saolun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar etraftaki heryere gidin ve deyin ki: "i am an exchng student, and i am looking for a second job sir, is there any availible position for me"
    ya bi form verirler yada biriyle görüştürürler. sürekli sırıtın bide. gittiğiniz tarihler cok iyi tarihler iş bulmak için.
    çok yararlı bir mesaj +repini verdim
    AEK

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu ikinci iş durumları maryland de nasıldır acaba ?
    ayrıca washington da pedicab olayı var mı ?
    yada o civarda haftasonları boş olan biri nasıl bir iş bamalıyım iyi getiri için ?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar birde 2. işte çalışabilmeniz için SSN i almış olmanız gerekiyor. Eğer bu yoksa iş vereniniz kaçak işçi çalıştırmış oluyor. Fakat bu işverene bağlı tabi...Saatlik yada günlük işlerde böyle bir durum sıkıntı çıkarır mı bilmem...fakat SSN için yaklasık 1 ay beklersiniz...ve

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

SSn nedir.gitmeden once alamazmiyiz onu.?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

SSN: Sosyal güvenlik numarasıdır.

Amerikaya gittiğiniz zaman yapabiliyorsunuz malesef. İşveren tarafından verilecek bazı belgelerede ihtiyacın olacak.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

craiglist paralı bir site mi arkadaşlar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kullanıcılar fiyat belirler. Sarı sayfalar gibi dusun...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2. is olayi oyle kolay deyil bence , zor yani ...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de maine /wells düşÃ¼nüyorum çok zormuş orda 2. iş olanağı bakalım yaa

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

40 saatle kalırsak baya problem olacak zaten...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ilk yıl gidenler için biraz zor gibi,ama gittğin yer turistlik küçük biyerse,amerikalıların okulları ağustosda açılıor çoğu gidior o yüzden ozaman şansın olablir,ben temmuzda bulmştum,bide dewamlı sorıcaksın,gittğin yere bidaha gidiceksin,beni adam ikinnci gidişimde aldı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar hadi vizeyi aldık tmm da benim ingilizcem çok az ve yalnız gidiyorum bu yüzden ikinci iş nasıl bulcaz ve gidince iş verene ne diycez ingilzce olarak?..örnk 5 ile 9 saatleri arasnda calısmak ıstıyorum iş yerinizde bu benım ıkıncı ısım olacak falan fılan ..ingilizce bir metin olusturup yrdm edersenız sevınırım
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

craiglist girdim de baktım aynen işler de var kalacak yer de ama sanki bu işler güncel işler mesela kışın
    work and travel için ayrı bir arama seçeneği falan mı var

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Craiglisttekilerin bi kısmı güncel bi kısmı biraz eski orda örebilirsin eklenme tarihini falan.Ama bildiğim kadarıyla work and travel işi gibi bi kısmı yok.2. iş bulmanın en iyi yolu yılmadan usanmadan gittiğin yerdeki bütün iş yerlerine gitmek hepsine başvurmak.Erken gidersen ve şansın varsa 2. iş bulabilirsin.Craigde pek denk gelebileceğini sanmıyorum.
    ""Let the game begin""

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Arkadaslar ikinci is icin haziran basinda basvurursaniz sansiniz artar.genelde walmart larda bu imkan hep var.olmasada 1 ay icinde insanlarla iyi gecinirseniz birinin tanidigi cikar bi yerde girersiniz iseAncak oyle kolay degil..yani bunye bi yerden sonra kaldirmiyor.Eger illa yapacaksaniz marketler ve fastfood restaurantlarda sansiniz daha yuksek..Yuzyuze basvuru her zaman daha iyi bi izlenim birakir.Netten basvuru gereksede calisacaginiz yerin bi yetkilisi yada insan kaynaklariyla (human resources) gorusun.en onemlisi cevre edinip ikinci is imaknlarindan haberdar olmak.

Not:kendi isinizde overtime yapmak baska bi yerde calismaktan daha iyidir.Iyi calisirsaniz overtime i kaparsiniz.2.ise gerek kalmaz.
    Konu Ugur tarafından (28-01-2011 Saat 11:49 PM ) değiştirilmiştir.

BannedUser
    Guest

Alıntı gosmik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    craiglist girdim de baktım aynen işler de var kalacak yer de ama sanki bu işler güncel işler mesela kışın
    work and travel için ayrı bir arama seçeneği falan mı var
    Amerika'da onlarca J1 vizesine iş sağlayan site var. Ama gittiğin yer, senin kabiliyetin iş bulmanda çok etkili. Gittiğin yerlerdeki eğlence parkları, starbucks, subway, mc donalds gibi yerler muhtemel iş başvurusu yapacagın yerlerdir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben 3 is buldum >D

bir tanesi orijinal housekeeping haftada 40 saatlik isim... >D

digeri bir aliveris merkezinde turk abiler bana bungee jumpingde calisma ve saatlik 8.65 alma sansi verdiler...

bir digeri de otelde mutfaktaki supervisorla konustm. haftada 4 gun ihtiyacim olur sana dedi. steward olarak.. bulasik yikamave benzeri seyler yapiyorm, housekeepingden 7.50 dolar kazaniyorm/ haftada 40 saati gecince 11.25e yukseliyor maas. haftada 4 gun toplamda 30 saat civari calisiyorm. iyi galiba ya >D

Tavsiyem 1... Ilk once cevredeki turkleri bulun. yerel turkler size yardimci olacaklardir. diger tavsiyem de isi uzaklarda aramayin. calistiginiz sirkette arayin mutlaka vardir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hoca sn nerdesin bize de iş buluver.alexandria-virginia dayım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)