Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 21 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ipod touch mu iphone mu?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart ipod touch mu iphone mu?

16gb ipodtouch 300 dolar fln galiba.sözleşmeli iphone lerde o öyle birşey.Biliyorum iphone ile ilgili bir sürü başlık var ama bulamadım merak ettiğim şeyi.Eğer sözleşmeli iphone alırsam aldığım para dışında sonra para ödemem gerekiyor mu türkiye ye döndükten sonra?Sözleşmeli olduğundan sadece o firmanin kartıyla çalışcaktır onu burda kırdırıp benim mesala turkcell,vadafone ya da avea hattı mı takabilir miyim bi sorun olmadan?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

iphone sözleşmesiz 700 dolar civarında olması lazım.sözleşmeli olanıda 2 sene kullanmak zorundasın eğer iptal edersen cezası var ve sözleşmesizle aynı fiyata geliyor hemen hemen.ayrıca bi şekilde sözleşmeli iphone alsan bile kırdırman lazım.daha yeni yazılımlar kırılmadı sanırsam.

dolayısıyla telefon özelliğini pek kullanmam diyorsan itouch daha doğru karar gibi geliyor bana.çünkü iphoneun yapabildiği herşeyi yapabiliyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

iphone da ipod touch dan fark olarak kamera,GPS ve telefon özelliği vardır.

siz öncelikle ne amaçlı kullanacağınızı düşünmeniz ve ona göre karar vermeniz gerekir derim ben.
    iphone3G kullanıcısı olarak hem ipodtouch hemde telefonu taşımanızı mantıklı bulmadığımı ve iphone3G yi almanızı öneririm ayrıca yazın belki temmuz belkide ağustos ayı gibi apple yeni iphone u piyasaya sürcekmiş benden sölemesi....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya ben bu sözleşmeli sözleşmesin ayağını bi anlamadım bilen birisi varsa bana alıp gelip türkiyede sorunsuzca kullanabileceğim en uygun iphonenin fiyatını verebilirmi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla bende çok merak ediyorum abd ye gıttıgımde almak ıstıyorum ama tam olarak anlayamadık ki.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar kisaca soyle,
    orada satilan iphone 3g ler buradaki fiyatlarla ayni fiyata geliyor hatta daha pahali yanilmiyorsam,3g ilk ciktigi donemde saglam bir reklam kampanyasi yaptilar,8gb iphone 3g 200 dolar diyerek,ama degilsozlesmesiz alamiyorsunuz dahasi kredi kartiniz ssn numaraniz ve ikametgah bilgileriniz olmadan da alamiyorsunuz,Ilk etapta alsaniz bile 200 dolar+acilim ucreti+yillik planin ilk taksidini odemeniz lazim diyelim katlandiniz bu masraflara geldiniz ulkeye kalan plani odemeden,telefon kapanabilir,bir dahaki amerikaya girisinizde sorun cikabilir vs.Bu yuzden ebaydeki 300-350 dolar civarinda gezen 2g lere yonelin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla bende çok merak ediyorum abd ye gıttıgımde almak ıstıyorum ama tam olarak anlayamadık ki.
    ozaman tücrübeli birisinin bu konuşmayı görüp bizi bilgilendirmesi bekleyecez. gerçi o tecrübeli kişide bu konu çok konuşuldu diyebilir ama ....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...ebaydeki 300-350 dolar civarinda gezen 2g lere yonelin.
    yani o zaman ipodtouch yerine aynı fiyata gelen iphone 2g almak daha iyi mi olur?3g ile 2g arasında çok fark var mı?2g ler unlocked satılıyor 2. elden.unlocked alınca türkiye ye gelince bi işlem yapmak gerekmiyor dimi sim kartı tak kullan

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar artık yoruldum niye bakmıorsunuz iphone ile ilgili açılan konulara herdefasında bu son birhada açıklama yapmıcam diye ama yine birileri çıkıyor, sadece arama tuşuna basın ve oraya memetcetınkaya yazın goreceksınız kı butun msjlarım bu konuyla ılgılı, neyse tekrar soyluyorum

sozlesmelı ıphone alamazsınız nıyesını falan dusunmeyın ( sozlesmelı demek yaklasık 2 yıl bunun parasını taksıt gıbı ödiceksin demek)

iphoneları ebaydan 600-700 arası alabılırsınız ben öle yaptım unlocked alırsınız, artık jaılbreak i yanı ıphonu turkıye hatlarında kullanmadan once yapılan ıslem yanı kırmak, siz bile yapabilirsiniz , anlamıyorsanız o teknolojiden heryerde bu işlemi yapanlar var 50 ytl ye, herkes diorki amerikaya gidince iphone al sonra sizde düşünüorsunuz bende alim diye ama bu teknolojyle alakalı deilseniz haa iphone almışsınız ha nokia bişey deişmez programsız bir iphone normal bi nokia

umarım açılan son konu olur iphone la ilgili.
    LIVE IS LIFE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

şahsen. ebayda g2 için 1 dolardan 99999999999999 dolara kadar geniş bir g2 yelpazesinin olması,hangisini seçeceğim konusunda beni kaygılandırıyor.sanırım seçemeyeceğim evet.
    sucks !

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilgisizlik yüzünden itouch ile iphone arasından itouch u seçmeyin. paranıza göre karar verin. çünkü iphone'da itouch'da olan her şey var...

bu linkten durumunuza bağlı olarak seçin. ama iphone 3gler TR'de daha ucuz neredeyse...

http://cell-phones.shop.ebay.com/ite...86Q2ec0Q2em282

2G leri seçmenizi öneririm. sonuçta 3G çoktandır var ama daha bir ilerleme yok gibi TR içinde... çokta önemli olduğunu sanmıyorum. o yüzden alttaki linktekiler daha cazip gelebilir...

http://cell-phones.shop.ebay.com/ite...e&_osacat=3312
    2009 Work and Travel

Avalon, New Jersey.

Sorularınız için pm atınız...

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Urun alacaginiz kisinin Feedback kismina iyi bakin , Power Seller olmasina dikkat edin . 1$ - 9999$ arasi fiyat alman imkansiza yakindir . 1$ , 5$ olanlar iphone koruma kaplari falandir . Ebay 'den arama yaparken sol tarafta rahat ve istediginizi bulmaniz icin secebileceginiz kisimlar var . Aksesuar - Cep Telefonu , Hemen Al - Teklif Ver , Minimum ve Maximum verebileceginiz fiyat bunlara ornektir .

Mesela ,
    #Arama butonuna Iphone 4GB yazdiniz .
    #Hemen sol kisimdan Cell Phones and Smarthphones kismini tiklayin. Iphone aksesuarlarini eleyin onlarla isimiz yok.
    #Ardindan Buying Formats kismindan Buy It Now butonuna basin. Acik artirmaya katilmamiz icin zaman ve takip lazim.
    #Eger hala onunuze istediginiz sonuc gelmemis ise minimum ve maximum deger verin . Yani 4GB bir iphone en ucuz , parcalanmamis , ezilmemis 200$ 'dir , maximum hak ettigi deger de 300$ .
    #Iste tamam artik buradan eleme yaparsiniz feedback , resim ve iphone durumuna gore!
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı utku1989 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yani o zaman ipodtouch yerine aynı fiyata gelen iphone 2g almak daha iyi mi olur?3g ile 2g arasında çok fark var mı?2g ler unlocked satılıyor 2. elden.unlocked alınca türkiye ye gelince bi işlem yapmak gerekmiyor dimi sim kartı tak kullan
    bence iphone 2glere yönelmek bu saatten sonra anlamsız.çoğumuz türkiyeye döndüğünde 3g başlamış olacak.internet paketleri vs derken wirelessa gerek kalmadan hızlı interneti kullanabileceğiz.ama telefon 3g değilse internet hızları oldukça düşük olacak.

benim internetle işim olmaz diyorsan tabi 2g oldukça mantıklı olur

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Farki internetin biraz daha hizli olmasi ve adi uzerinde daha yeni bir generasyon olmasi diye okumustum ben cok bariz bir fark yok,oradan bir 2g unlocked alirsan TR de hicbir isleme gerek kalmaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

para tuzağı arkadaşlar,nokia 3110 en iisi,benim kullandıgım ^^
    sucks !

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Döndüğümüzde 3g başlamış olacak ama fiyatları GPRS'den çok daha ucuz olmayacak. Şu anda yaptıkları kampanyada bile 40 TL aylık ücreti. 3G gelince daha da fazla olacaktır. Yani boş hayallere kapılmayın. Bir öğrenci için 3G pek lazım değil çünkü her öğrenci evinde ve çoğu üniversite kampüsünde wireless var. Otobüste giderkende girmeyiverin internete

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

kafama takılan bir şey var.ipod touch 16gb da telefon ve fotoğraf özelliği olmamasına rağmen 2g 16 gb iphone ile neredeyse aynı fiyata.ipod touch ın nesi iyi iphone 2g den.ne artı özelliği var?bir de jailbreak yaptıktan sonra 2g ye bütün programları fln kullanabiliyor muyuz?gerçi artık 2g ye program yapmazlar herhalde,3g için yaparlardır hep

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı DEMIR17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    jailbreak nedir? ebay da da jailbreaked yazıyor bazı iphonelarda
    YOKKK YAAA BENN ANLADIMMM BUR İPHONE LA İLGİLİ SORU SORANLARIN OKUMASII YOKK SADECEE YAZMASIII VARR Bİ İLK SAYFADAKİİİ 9. MSJA BAKARMISIN YANİ BENİM CEVABIMA??ONADA ÜŞENİRSİN DİE BEN KOPYALA YAPIŞTIR YAPIYORUM

Arkadaşlar artık yoruldum niye bakmıorsunuz iphone ile ilgili açılan konulara herdefasında bu son birhada açıklama yapmıcam diye ama yine birileri çıkıyor, sadece arama tuşuna basın ve oraya memetcetınkaya yazın goreceksınız kı butun msjlarım bu konuyla ılgılı, neyse tekrar soyluyorum

sozlesmelı ıphone alamazsınız nıyesını falan dusunmeyın ( sozlesmelı demek yaklasık 2 yıl bunun parasını taksıt gıbı ödiceksin demek)

iphoneları ebaydan 600-700 arası alabılırsınız ben öle yaptım unlocked alırsınız, artık jaılbreak i yanı ıphonu turkıye hatlarında kullanmadan once yapılan ıslem yanı kırmak, siz bile yapabilirsiniz , anlamıyorsanız o teknolojiden heryerde bu işlemi yapanlar var 50 ytl ye, herkes diorki amerikaya gidince iphone al sonra sizde düşünüorsunuz bende alim diye ama bu teknolojyle alakalı deilseniz haa iphone almışsınız ha nokia bişey deişmez programsız bir iphone normal bi nokia

umarım açılan son konu olur iphone la ilgili.
    LIVE IS LIFE

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

kafama takılan bir şey var.ipod touch 16gb da telefon ve fotoğraf özelliği olmamasına rağmen 2g 16 gb iphone ile neredeyse aynı fiyata.ipod touch ın nesi iyi iphone 2g den.ne artı özelliği var?bir de jailbreak yaptıktan sonra 2g ye bütün programları fln kullanabiliyor muyuz?gerçi artık 2g ye program yapmazlar herhalde,3g için yaparlardır hep
    daha ince daha şık arkası gümüş renginde oyüzden daha az çizilior ve 2Glerin sıfırı yok yani onla2. el oyüzden touch ın fiyatının okadar olması normal
    LIVE IS LIFE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

teknolojik olarak ipod touch ın 2g den çok farkı yok yane.2g de telefon var bide.2g alayım o zaman ipodtouch alacağıma

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

600-700 $ biraz fazla gibi sanki yeni nesilleri çıkacakmış belki biraz fiyat düşüşü olur ilerleyen aylarda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)