Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eyalet değiştirmek

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart eyalet değiştirmek

arkadaşlar aranızda amerikada herhangi bir eyalette iş ayarlayıp daha sonra işinden ve bulunduğu ortamdan memnun kalmayıp eyalet değiştireniz var mı
    ve tabiki başarı oranı nasıl

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok sanırsam

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

daha dur yeni açtm konuyu hemen umutsuzluğa kapılmamak lazım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben de baktım konu açılmış cevap yazan yok boynun bükük kalmasın dedim cevap yazdım iyi etmişim dimi:P

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Oradaki sponsorunla konuşarak sözleşmeni feshedebilirsin... teoride sponsorun aracılığıyla j1, yani employer specific vize aldığın için sözleşmen fesholunca ülkene dönmen gerekiyor... fakat işi bırakıp da dönmek zorunda kalanı ya da döneni görmedim... hatta aynı evde kaldığım bi arkadaşım 4. gün kovulmuştu ve vizesinde bir problem çıkmamıştı...

sonuc olarak eğer çok sanssız biri değilsen sponsor şirketinle anlaşıp vizen bitene kadar istediğin eyalette gezip, çalışıp, istediğini yapabilirsin....
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok iyi ettin sirona bak tam istediğim cvbı aldm umutsuzluğa kapılmamak lazım demiştim

eyw cevap için necro.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Talking

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oradaki sponsorunla konuşarak sözleşmeni feshedebilirsin... teoride sponsorun aracılığıyla j1, yani employer specific vize aldığın için sözleşmen fesholunca ülkene dönmen gerekiyor... fakat işi bırakıp da dönmek zorunda kalanı ya da döneni görmedim... hatta aynı evde kaldığım bi arkadaşım 4. gün kovulmuştu ve vizesinde bir problem çıkmamıştı...

sonuc olarak eğer çok sanssız biri değilsen sponsor şirketinle anlaşıp vizen bitene kadar istediğin eyalette gezip, çalışıp, istediğini yapabilirsin....

herhangi bir şekilde işten kovulma değilde krizi falan bahane ederek işten çıkarıldığımız zaman ne yapmamız gerekiyor...

sponsor şirketle, işverenmi bağlantı kuruyor önce yoksa biz mi.?

ayrıca yeniden iş arama hakkımız yok var diye biliyorum??

şimdiden tesekkurler yanıt veren arkadaslar için....biraz eski bir konu ama vakti geldikçe gitmenin tozlu sandıkları yavas yavas açıyoruz,,)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

birincisi zaten kriz bahanesiyle isten cikarilma da kovulma oluyor ikincisi eger kovulursan hemen sponsoruna haber vereceksin eger sucun yoksa eger sen isi birakirsan hicbir gecerli nedenin olmadan ve isveren seni sikayet ederse sponsora programdan cikariliyorsun ama vizen devam ediyormus yani calisamazsin ama gezebilirsin o surede veya kacak calisirsin..yani isten kovuldugunda sponsoruna sen haber vereceksin onlar sana yeni bir is bulmaya calisacaklar bu arada sen de yeni bir is bulursan onlara is sozlesmeni yollar yeni isinde calisabilirsin.. isi birakmak istersen de mutlaka isverenin rizasini al sorun cikmasin kendini garantiye al...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birincisi zaten kriz bahanesiyle isten cikarilma da kovulma oluyor ikincisi eger kovulursan hemen sponsoruna haber vereceksin eger sucun yoksa eger sen isi birakirsan hicbir gecerli nedenin olmadan ve isveren seni sikayet ederse sponsora programdan cikariliyorsun ama vizen devam ediyormus yani calisamazsin ama gezebilirsin o surede veya kacak calisirsin..yani isten kovuldugunda sponsoruna sen haber vereceksin onlar sana yeni bir is bulmaya calisacaklar bu arada sen de yeni bir is bulursan onlara is sozlesmeni yollar yeni isinde calisabilirsin.. isi birakmak istersen de mutlaka isverenin rizasini al sorun cikmasin kendini garantiye al...
    Peki, durumu sponsora haber verdikten sonra ülkeye geri gönderilme gibi bir durum olmaz değil mi??

Saol

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

olmaz her yil yuzlerce wat cinin basina geliyor kovulma. yeni is bulunuyor ve devam ediyorsun wat a...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tesekkurler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki arkadaşlar vizemi aldım işimde hazır vs. ama yer değiştirmek istiyorum bu mümkünmü yani prosedür gereğimi mümkün değil bilen varmı teşekkürler..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Çalışacağın yeri değiştirmek mümkün. Ancak bunun için öncelikle sponsorunla irtibata geçmen gerekiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)