Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: california'da nakliyat işi

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Question california'da nakliyat işi

arkadaşlar yine merhaba bu amerikaya tekrar dönmeye karar verdiğimden beri kendime en iyi seceneği bulmaya çalışıyorum forumu takip edenler az cok bilyorlar su anda aklımda bişey var ve harekete gecmeden önce bir burada ön arastırma yapmak istedim.

ben 2008 yazında amerikadaydım ve dönüşte newyork-istanbul ucagının kapısında ucagı beklerken bir türk le sohbet etmeye basladım 40 lı yaslarda bana californiyada bir tasımacılık sirketinin oldugundan bahsetti bende zaten orayı cok görmek istiyorum bir daha gelecem insallah gezecem o zaman demiştim bana numarasını verdi tır ehliyetini al gel sana saati 35 dolardan iş vereyim dedi bende içimden ne tır ı ne ehliyati yaw dedim o zaman olsun dedim yinede numarası dursun dedim ne olur ne olmaz kaydettim.

simdi düşünüyorumda kötü bir fikirmiş gibi gelmiyor bana verdiği numarayı internetten arastırdım gercekten bir naklişyat sirketine ait numara ve firma sanırım türk cünkü ismi türk ismine benziyor biraz.

bu adamı aramayı düşünyorum ama aramadan önce sizden ögrenmek istediğim bu işle yakından uzaktan ilgisi bilgisi olan varsa nedir ne degildir tanıdıgı olan falan vardır belki duyan nasıl bir iştir bide adam saati 35 dolar dedi dogrumudur cok ucuk geldi bana ücret bilgisi olan arkadaslar varsa yardımını rica ediyorum...

şimdiden teşekkürler...

ayrıca yazsam mı yazamasam mı kararsız kaldım ama içimden geldi yanlış anlaşılırmı diye fazla yazamak istemiyorum böle şeyleri ama abi allah razı olsun bu siteyi yapanlardan gercekten turkishwat la tanıstıgımdan beri baska hiçbir siteye gerek duymadım buradan aldıgım cogu bilgide amerikada cok işime yaradı test ettiğim için biliyorum bu sitede emegi gecen herkese tekrardan tesekkürü bir borc biliyorum...

teşekkürler turkishwat

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben yuksek ucretli islerde saat basi degil de net maas seklinde veriliyo diye biliyorum haa bi de dikkat et cakal carlos un sirketi olmasin

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Saati 35$ oldugu icin bende korktum simdi isin icinde baska birsey olmayacagini biliyorsan eger git derim bende.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yok saat demişti adam yaw öyle hatırlıyorum zaten adamda kamyoncu tipi vardı zaten net maaş olsa cok az oluyo şimdi amerikada böyle işler agır işler sınıfına giriyo olabilir belki o yüsden fazladır ...

hamam giren terler diye bi laf var hocam amerikaya gidiyosan her türlü çakallıga karsı dikkatli olma gerek

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

işte bende onu araştırıyorum ya zaten adamı tanımam etmem oyle ucaga bınmeden once tanıstık sohbet falan sonra boyle bır konusma gecti ben o zaman fazla ustune dusmedım gelırsem de tır soforlugu yapmam heralde yaw dıyordum oyle guldum gectım sımdıde secenekler arasına koydum virginyada pizzacılık işi ayarlamaya calısıyorum aslında ama bunuda bı yandan arastırayım o olmayabılır cunku her koldan arastıyorum anlıyacagınız kafam karısık o yusden ...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

ben bu tır şöförlüğü işinden çok para kazanıldığını duymuştum O nedenle ücret bence şaşırtıcı veya tırstırıcı değil.Normal, ayrıca durumunu biliyoruz Sincili bende aynı durumdayım, bu arada h2b yatmıştı, f-1 denedim olmadı, önümüzdeki maçlara bakıcaz artık, kolay gelsin Amerikalı bir arkadaşın ailesi tır şöförlüğü yapıyordu ve iyi para alıyorlardı. Tabi sonuçta o işte günlerce yolda olursun muhtemelen, büyük mesafeler söz konusu.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Washington (WA) - NYC arasi gittigini dusunsene kac saatlik yol, acaba break aliyor musun bu iste ?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yazılanları okuyunca 18 Wheels of Steel: Across America aklıma geldi az mı oynardık küçükken
    emre91

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vallahi şimdi iş bazında bakarsak, gayet avantajlı mükemmel gelirli bir iş.

Ama dezavantajları da cok hemen sıralayayım

* California da truck driver olacaksın anladığım kadarıyla ve california da suç oranı bir hayli yüksektir. (Devlet in yayınladığı suç oranlarını hiç sallamayın orada yaşayanlardan biliyorum) Bu da demektir ki aracına yükleyecekleri malın ne olduğunu bilemezsin. SAKAT!

* Türkle konuştum demişsin. Şimdi birçok milliyetci arkadasın aksine ben sana sunu soyleyeyim. Amerikada yaşayan türklerin bir kısmı ooooo türk kardeşimiz ayağına yatıp paranı yemeye çalışır. Çok dikkatli olman gerek.

* Truck ın bir kazası durumunda, yüklediğin mallarda oluşan hasar senin için ÇOK büyük bir problem oluşturabilir. Eğer ingilizcen perfect değilse o sözleşmeleri tam olarak anlayamazsın tehlikeli sorunlarla karşılaşabilirsin.

Özetle bence adama çok güveniyorsan biraz daha yakınlaş işin detaylarını al. Ama çok dikkatli ol. Ben de böyle bir iş yapmak istiyorum ama cesaret edemedim henüz.

= konuyu da hortlattım galiba biraz belki eleman gidip gelmiştir

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks