Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 53 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: restaurant ve hotel işleri ne getirir?

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Standart restaurant ve hotel işleri ne getirir?

arkadaşlar restaurant ve hotel işler en garanti ve karlı işler gibi görünür ama bunun için iyi bir ingilizceniz olmalı. eğer ingilizcenize güveniyorsanız ki amerikalıların aksanları çok farklıdır, her işte karlı çıkarsınız. ortalama olarak öğrencilerin gireceği bu işlerden saat başına 2-3 dolar alırlar. evet bu rakam çok düşük ama asıl gelir tips dediğimiz bahşişlerden elde ediliyor. günde 50 kişiye hizmet ettiğinizi düşünün. ortalama 3 dolardan 150 dolar günlük çıkarabilirsiniz ama her zaman olacağı garanti değildir. amerikada bazı yerlerde bahşiş zorunlu gibi birşeydir. evet garip ama öyle.

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Tips

Evet Gezgin çok haklı Amerika da bahşiş neredeyse bir zorunluluk. Ama eğer McDonalts falan gibi bir yerde çalışırsanız bu iş zor. Ama genel olarak her yerde var. Ben garsonluk yapmadım ama "pizza delivery" yani pizza dağıtım işi yaptım. Asıl işim bu değildi, restoranın mutfağındaydım ama siparişler peş peşe gelince patronun arabasıyla dağıtıma çıkardım. Bazen bu bahşiş olayı 10$ kadar çıktığı olurdu. Minimum ise 2$. Bir de delivery başına çalıştığınız yerden 1-1,5$ kadar alırsınız. Bu da benzin parasıdır. Ben hem patronun arabasıyla delivery yapar, hemde bunun için para alırdım. Şefim sağolsun ver hadi ver adettir diye gazlardı patronu. Bizde dağıtımı patron yapardı ama günden 3-5 kere çıktığım delivery benim o günki harçlığımı çıkarmama yeterdi. Maaşın hepsi bankaya...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hotel işi zordur.Sıkıcıdır.İngilizceniz gelişmez çünkü bütün gün tek başınızasınızdır.
    Restaurant işi karlıdır.(ingilizceniz yeterliyse).Bahşiş bi zorunluluk Amerikada Hesabın en az %10unu bahşiş olarak bırakmak zorundaısn.
    Fast food işi bence iğrenç.İnsanlar nasıl yapıyo bilmiyorum .kesinlikle tavsiye etmem.

az öz oldu sanki hehe

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hotel işi zordur.Sıkıcıdır.İngilizceniz gelişmez çünkü bütün gün tek başınızasınızdır.
    Restaurant işi karlıdır.(ingilizceniz yeterliyse).Bahşiş bi zorunluluk Amerikada Hesabın en az %10unu bahşiş olarak bırakmak zorundaısn.
    Fast food işi bence iğrenç.İnsanlar nasıl yapıyo bilmiyorum .kesinlikle tavsiye etmem.

az öz oldu sanki hehe
    komilere de bahşiş var mı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benim geçen sene bi arkadaşım komilik yaptı.baya iyi para kazanmış ama herkes bahşiş vermiyomuş.(ikinci bi işi vardı sanırım emin değilim.) yani garsonlara bahşiş zorunlu ama komilere değil veren veriyo

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart motfak her zaman iyidir!

yukarıda restaurantların hep servis işi ön plana çıkartılmış.evet garsonluk yapılabilecek en iyi meslek ama sağlam bi ingilizce gerekli. oraya gelen herkesi anlayacak kadar hemde.. zencisi çinlisi hintlisi vs... ben 2005 te gittim wildwood'a (NJ) ilk işim fast food işiydi evet bi hayli yorucuydu. günde 60-70 kg patates kızartır, 100 yakın hamburger hazırlardım. en kıdemli COOK olmak insanı biraz yoruyor. herneyse daha sonra Cape may (NJ) de butik otelin mutfağında çalıştım. Line Cook olarak başladım 10$ per hour çok iyi bir ücretti. daha sonra prep cook (yemek hazırlayıcısı) oldum. ama sonuç olarak haftada 5 gün çalıştım. bir ay çalıştım ama elime 2200 dolar geçti vergiler hariç. ayrıca hotellerde bulaşık bile yıkasanız 8 dolarınız garantidir. bu dediklerimin hepsi cape may için geçerlidir. WW'da iş bulmak hazirandan sonra bir hayli zordur. Ruslar mayısın ortasında gelip yerleştikleri için...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

az öz oldu sanki hehe

Niye öyle dedin ki yaw Hani şahsen McDonald'sı düşünüyorum da

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

garsonluk işi benımde aklıma yatıyo ama burdan garsonluk dıye gıdıp senın ıngılızcen yeterlı degıl mutfaga gec demelerınden korkuyorum aslında o kadar kotu degıl ama ıngılızcem yıne de ınsan guvenemıyo kendıne.. ne iş bellı ne gidecek yer. ne olcaksa hayılırlısı bakalım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Aynen, ben daha programa bile başvurmadım Haftaya başvurucam, bilmiyom artık nası olcak ama..
    Garsonluğu ben de düşündüm ama o işi yapabilmek için her tipten Amerikalıyla anlaşmak gerek diye okudum, yani farklı tipte insanlar (işte beyazıdır zencisidir) farklı aksanlar vs.; o yüzden biraz zor gibi geldi bana:S
    Şu an benim aklımda da eğlence parkında çalışmak, o olmazsa da McDonald's var.
    Konu LusiD tarafından (02-04-2007 Saat 03:24 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: Kelime hatası

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Fast food işine hiç bulaşma derim ben hem saatleri hem paraı azdır..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar konu baya eski ama tekrar güncel hale gelebilir belki.restorant işini düşünüyorum,ingilizceme güveniyorum ama olaki bir sorun çıktı yapamadım şimdi bu adamlar bana yürü mutfaga diyebilir mi? gidenlerden yapanlardan fikri olanlardan yorum bekliyorum..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yani yapma ihtimalleri yüksek tahminimce neticede sana iş garantisi veriolar ama işinin detaylarını oraya gitmeden bilemiosun eğerki siparişleri anlamazsan hata yaparsan vs falan ki bu tür şeylere sanmıyorum tölerans gösterirler o zaman sen bi süre mutfakta çalış vs vs diyebilirler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

YOK MU ARAMIZDA GECEN YIL OTELDE KOMİLİK YAPANvarsa nsıldır bu iş, ben bu sene yapacam tam ne oldugunu getırısını, goturusunu pek bılmıorm da

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yav ben de komi olacağım feribotta ama merak ediyorum acaba sözleşmeye mi bağlı kalıyo işin yoksa ingilizcen yeterli olursa garsonluk da yapabiliyor musun?
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

genelde rotasyon oluyomus ama pirince gderken evdekı bulgurdan olmayalım oraya gdp de dishwasher olmak da var

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çalışanlar arasında ingilizce seviyesi ve çalışma hırsına göre düzenlemeler yapılabilir yazıyor benim sözleşmemde.
    hal böyle olunca gitmeden biraz ingilizce çalışmak lazım

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya gözüm korktu şimdi bana restaurant çıktu nj de wawa iş gsl ama ingilizce iii diil bende ama daha var çalışırız heralde gidene kadar...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı habibe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya gözüm korktu şimdi bana restaurant çıktu nj de wawa iş gsl ama ingilizce iii diil bende ama daha var çalışırız heralde gidene kadar...
    habibe senin iş ne tam olarak?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Server, garson mu oluyor?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    server, garson mu oluyor? :d
    kesinlike

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çalışanlar arasında ingilizce seviyesi ve çalışma hırsına göre düzenlemeler yapılabilir yazıyor benim sözleşmemde.
    hal böyle olunca gitmeden biraz ingilizce çalışmak lazım
    ilk haftadan sonra hırs mırs kalmaz gibime geliyo benim elin amerikalısı için köpek gibi çalışmak koyar adama..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı alper2005metu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlike
    Peki host, komi mi oluyor?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Peki host, komi mi oluyor?
    yok abı komı olmuyo komi dedıgımız sey busser oluo yanı host bıraz daha farklı heralde

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya işlerin açıklamalarını özellikle yazıyolar çakallar aslında sözleşmeye.şunu şunu yapacak ve flexible olmalı başka işlerde temizlikte filan da çalışmak için dio ama host belki elini yemeğe bulaştırmadan sadece müşterilerle ilgilenen kişi olabilir.hani kapı açan masa gösteren filan..ama bu da büyük ihtimalle bahşişlerin ortak paylaşıldığı bi restoranda olur

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya işlerin açıklamalarını özellikle yazıyolar çakallar aslında sözleşmeye.şunu şunu yapacak ve flexible olmalı başka işlerde temizlikte filan da çalışmak için dio ama host belki elini yemeğe bulaştırmadan sadece müşterilerle ilgilenen kişi olabilir.hani kapı açan masa gösteren filan..ama bu da büyük ihtimalle bahşişlerin ortak paylaşıldığı bi restoranda olur
    Ama bnm iş bilgilerinde host'ların bahşiş aldığı yazmıyor. Saatlik ücretleri 9 dolar, onun dışında bahşiş yok.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hmm iş açıklamasında bi şey yazmıyomu ki?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm iş açıklamasında bi şey yazmıyomu ki?
    Hayır, iş açıklaması da yazmıyor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ozman hayırlısı demek lazım

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Öyleyse kendini hazırla her türlü işe host un ne yaptığını açıklayan biri çıkmazsa

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya aslında host mıhmandar demek dırek cevırınce, ben bu işi turkıyede yaptım idef(uluslararası savunma sanayı fuarı)'te.orda benım heyetım vardı malezyalı devlet erkanı onlarla gezıoduk

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks