Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Beyaz Show & WAT

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Beyaz Show & WAT

Arkadaşlar bikaç haftadır beyaz showda dikkatimi çeken bi durum var. programda konuk olarak yer alan üniversitelerden birer öğrenci seçilerek bunlar arasında ufak bir yarışma yapılıyor ve kazanan öğrenci bedava work and travel programıyla ödüllendiriliyor. ancak beyaz, program hakkında net bir bilgiye sahip değil sanırım ki sürekli olarak '' kazanan öğrenci work and travel programıyla 3 aylığına amerikaya dil eğitimine gidecek'' diyor. bu programın bir dil eğtimi olmadığını bilmemesi kendisi açısında pek sorun olmasa da özellikle ekranları başında bu programı izleyen binlerce gencin program hakkındaki bilgi ve beklentisini olumsuz yönde etkiliyor. programdaki yarışmayı kazanan arkadaş da umarım work and travel hakkında doğru düzgün bir bilgiye sahiptir de dil eğitimine gidiyorum zannedip, kötü bir süprizle karşılaşmaz...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bizim insanımız ticari zekasını her zaman iyi kullanmıştır. Beyaz'ın kendisiyle nasıl bir anlaşma yapıldı bilmiyorum. Ancak bir anlaşma yapılırken, anlaşmanın detayları en ince ayrıntısına kadar sunulmalıdır. Burada aklıma gelen olasılıkları sayayım :

- Beyaz'a bu programın "Dil programı" olduğu söylendi (ki bu sayede projeye sıcak bakması sağlandı)... ve halen öyle biliyor.

- Biliyorsunuz ki "Medya'da promosyon yasağı var". Bunu biraz daha açalım. Hatırlarsınız ki bundan seneler önce gazeteler, televizyonlar vs kuponlar, yarışmalar vs karşılığında tabak, çanak, televizyon hatta araba bile dağıtıyordu. 21.11.2001’de Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 11’inci maddesinin son fıkrasını değiştirmek üzere bir tasarı hazırlandı ve Başbakanlığa sevkedildi. Böylelikle medya kuruluşlarının "kitap, kaset vb gibi "KÜLTÜREL" promosyonlar dışında promosyon yapmaları yasaklandı!

Bu projeye böyle bir "KÜLTÜREL KILIF" uydurulmuş olabilir. Tam emin değilim bu konu hakkında. Konuyu ilgili mercilere iletmek gerekiyor. Reklamı yapan şirket hangisi bu arada bilen birisi varsa özelden mesaj atsın bana.. Konuyu İçişleri Bakanlığı, RTÜK ve Kanal D yönetimine detayları ile bildirmekte fayda var. Burada Beyaz'ın popülaritesi kullanılarak haksız rekabet ortamı oluşturuluyor ve insanlar yanlış bilgilendiriliyor.

Konunun geneline bakarsak, öğrencileri ücretsiz olarak ABD'ye yollamak takdir edilmesi gereken bir projedir. Ancak bunu Türkiye'de popülaritesi bulunan bir kişi üzerinden bu şekilde yapmaya kalkarsanız yanlış olur. Şahsi görüşüm yapılan bu reklam için ücretsiz gönderilecek 1 öğrenci de çok azdır. Konunun detayları iyice araştırılmalı. Biz burada öğrencileri doğru bilgiye yönlendirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu konuyla ilgili herhangi bir maddi kaybımız yok, olmayacakta. Ancak bir çok WAT şirketinin dolaylı yollardan zarara uğraması söz konusu. Araştırılmasını tavsiye ediyorum.

Radyo Televizyon Üst Kurulu
    izleyicitemsilcisi@kanald.com.tr Özlem Asmaz 0212 478 00 88
    basin@icisleri.gov.tr

İlgili şirketinde bir açıklama yapmasında fayda var.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ozel mesaj atamiyorum bir sorun var sanirim

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

beyaz showun hangi şirketle anlaşmalı olduğunu bilmiyorum. çünkü amerikaya gönderecekleri öğrenciyi seçerken şirketin ismi telaffuz edilmiyor, belki program bitimindeki jenerikte şirketin ismi geçiyodur ancak ona dikkat etmedim. her şeye rağmen bu durum gerçekten çok üzücü. insanlarda yanlış beklentiler yaratıyo. özellikle dikkat ettim, beyaz her hafta dil eğitimi vurgusu yapıyor.hatta şöyle bi ifade bile kullandı ''... kendi seçtiği eyalette 3 aylığına dil eğitimine gidecek''.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sirket belli de ben izlemiyorum ismi geciyor mu bilmiyorum reklam olarak. ki facebook sayfalarinda her hafta beyaz show a gittikleri yaziyor. yani bu dil okulu vurgusunu ozellikle yaptiriyorlar gibi...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ayrıca merak ettiğim bir şey de programda bu yarışmayı kazanan arkadaş konsolosluktan vize alamazsa nolacak, görevlinin karşısına beyazın referansıyla çıkacak hali yok bu ara şirketin ismini googledan buldum, özel msjla yolladm.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Melih' in dedigi gibi bu is kilifina uydurulmus dil okulu diye medyada belirtip WAT hediye etmeleri gercekten zekice bir gosteridir. Merak ettigim konu su sadece 1 kisi mi yararlanicak yoksa her ay ya da ileride tekrar verilecek mi bu hediye?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Benimkiler tamamen çıkarım Mustafa. Ancak ortaya böyle bir sonuç çıkıyor..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

melihin söylediği cıkarımlar,tam anlamıyla sinsi bir pazarlama ve beyaz show'u kullanarak bunu yapmaktır.ancak isim geçmemesi garip..ya sponsor olan firma sponsorlugu bilmiyor,ve beyaz show ekibide bilgi eksiliği yüzünden yanlış bilgi veriyor durum düzelmişmi varmıher hangi bir gelişme
    Wat

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

acaba hangi şirket?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Şirket ismi kesinlikle belirtilmeyecektir...
    Bu arada herhangi bir yerden cevap alan, sonuca ulaşan oldu mu?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

yalniz wat'mi internship yokmu?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bundan 2 sene once beyaz showa sponsor olan bir firma vardi..hem kendi programnd ahemde tum turkiyede caddelrde boiy boy reklami yapilyrdu zaten..belkide yine ayni firma ile antlamsalidir neden olmasin:O?
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

spect nerelerdeydin uzun zamandir
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

actually , is uni vs hayat aci disarda
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)