Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tavsiye istiyoruz!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart tavsiye istiyoruz!

selam ark.lar gidecek miyiz gidiyor muyuz falan derken amerikadayız ama ne var ki aksilikler bir türlü peşimizi bırakmıyor. iki hafta oldu bu lanet yere geleli. ve işimiz de evimizde dağın başında oceanfronta haftada bir anca gidebiliyoruz şuanda. bizim için tutulan evimiz bomboş eşyasız ve internetsiz. zor şartlarda konaklıyoruz diye düşünürken daha zor bir durumla karşılaştık ki o da işimiz de ortalama 15saat çalışıyoruz haftada. şirket mağdurumuyuz acaba diye düşünmeye bile başladık. moraller çok fena. geri dönmeyi bile düşünme aşamasındayız. ikinci iş arayışına girdik. şirket birşey yapmıyor. tavsiyelerinizi bekliyoruz.. not: eğer aklınızda çevrenizde vb te bildiğiniz iş varsa bana özelden msj atabilir mi?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı gmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam ark.lar gidecek miyiz gidiyor muyuz falan derken amerikadayız ama ne var ki aksilikler bir türlü peşimizi bırakmıyor. iki hafta oldu bu lanet yere geleli. ve işimiz de evimizde dağın başında oceanfronta haftada bir anca gidebiliyoruz şuanda. bizim için tutulan evimiz bomboş eşyasız ve internetsiz. zor şartlarda konaklıyoruz diye düşünürken daha zor bir durumla karşılaştık ki o da işimiz de ortalama 15saat çalışıyoruz haftada. şirket mağdurumuyuz acaba diye düşünmeye bile başladık. moraller çok fena. geri dönmeyi bile düşünme aşamasındayız. ikinci iş arayışına girdik. şirket birşey yapmıyor. tavsiyelerinizi bekliyoruz.. not: eğer aklınızda çevrenizde vb te bildiğiniz iş varsa bana özelden msj atabilir mi?
    ben de sozlesme vardı Mc donaldsta calısıyodum ve bırgun lısteye bı baktım 15 saat vermıslerdı cok sınırlendım hemen saatlerı ayarlayan managere soyledım bayan bı turlu anlamıyordu.gıdıp patronu aradım sonra anında duzelttıler ertsı gun tekrr 32 saat yazıyordu.eger solesmende en az 32 saat yazıyorsa vermek zorunda ve managerle konus olmadı patrona maıl at ya da konus.gercı daha yenı basladın ıse hemen papaz olmamk ta ıyıdır belkı haftaya artar.benım basıma işe baslıyalı 60 gun falan olmustu ozaman geldı baslarda cok ıyıdı.ben patronu aradıgımda ev kırası ıcın 75 usd verdıgımı 15 saatın cok az oldgunu bunun bana yetmıyecegını soylemıstım anlayıslı bır bayandı merkez subede oldugundan yuzyuze gorusemıyordum ama bır tlfun yetrlıydı
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Thumbs down

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de sozlesme vardı Mc donaldsta calısıyodum ve bırgun lısteye bı baktım 15 saat vermıslerdı cok sınırlendım hemen saatlerı ayarlayan managere soyledım bayan bı turlu anlamıyordu.gıdıp patronu aradım sonra anında duzelttıler ertsı gun tekrr 32 saat yazıyordu.eger solesmende en az 32 saat yazıyorsa vermek zorunda ve managerle konus olmadı patrona maıl at ya da konus.gercı daha yenı basladın ıse hemen papaz olmamk ta ıyıdır belkı haftaya artar.benım basıma işe baslıyalı 60 gun falan olmustu ozaman geldı baslarda cok ıyıdı.ben patronu aradıgımda ev kırası ıcın 75 usd verdıgımı 15 saatın cok az oldgunu bunun bana yetmıyecegını soylemıstım anlayıslı bır bayandı merkez subede oldugundan yuzyuze gorusemıyordum ama bır tlfun yetrlıydı

Selam Arkadasşlar
    Biz de günde 11 saat çalıştırılıyoruz
    Biz de Dağın Başındayız
    EĞER AMELE GIBI CLAISMAK ISTIYORSANIZ VE INGILIZCENIN DE YALAN OLMASINI ISTIYORSANIZ NORFOLK VIRGINIAYI TERCIH EDIN
    OTELDE 6 tÜRKÜZ BİR ARKADAS Daha geldi 7 Türk olduk. her bırımızı ayrı odalarda tek basımaıza calısıtıryorlar ve kımseyle adam gbı muhabbetımız kalmıyor dolasıyısyla ıngılızce ogrenme adına hersey yalan oldu
    Kaldıgımız yer ise berbat bır baska otel. aylık 250 ödüyoruz. YANI BIZIM ICIN WORK AND TRAVELIN TRAVEL KISMI TAMAMEN HIKAYE OLDU VE AMACIMIZ INGILIZCEMIZI GELISTIRMEKKEN HICBIRSEY YAPAMAMK VE BURAYA GELMEK ICIN 5 MILYAR ODEYEN BEN , BERBAT BIR DURUMDAYIM. RESMEN BIZI EZMEYE CALISIYORLAR.
    GERI GIDINCE BU PROGRAMI KIMSEYE TAVSIYE ETMIYCEM.
    BU ARADA BIZ HOUSEKEEPER'IZ
    Konu Filmmaker tarafından (27-06-2011 Saat 04:45 AM ) değiştirilmiştir.
    C* Ne MutLu TÜRK'üm Diyene C*

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Filmmaker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadasşlar
    Biz de Dağın Başındayız
    EĞER AMELE GIBI CLAISMAK ISTIYORSANIZ VE INGILIZCENIN DE YALAN OLMASINI ISTIYORSANIZ NORFOLK VIRGINIAYI TERCIH EDIN
    OTELDE 6 tÜRKÜZ BİR ARKADAS Daha geldi 7 Türk olduk. her bırımızı ayrı odalarda tek basımaıza calısıtıryorlar ve kımseyle adam gbı muhabbetımız kalmıyor dolasıyısyla ıngılızce ogrenme adına hersey yalan oldu
    Kaldıgımız yer ise berbat bır baska otel. aylık 250 ödüyoruz. YANI BIZIM ICIN WORK AND TRAVELIN TRAVEL KISMI TAMAMEN HIKAYE OLDU VE AMACIMIZ INGILIZCEMIZI GELISTIRMEKKEN HICBIRSEY YAPAMAMK VE BURAYA GELMEK ICIN 5 MILYAR ODEYEN BEN , BERBAT BIR DURUMDAYIM. RESMEN BIZI EZMEYE CALISIYORLAR.
    dostum merhaba öncelikle,

gittiğin yerde sorunlar yaşamış veya memnun kalmamış olabilirsin ama bu demek değil ki herkes o şekilde çalışıyor. emin ol sizin durumunuzda memnun olmayan çok fazla insan yok. %5 belki ya var ya yok watçılar arasında. umarım daha iyi günler bekliyordur sizi bu gunler geçer ama kimseyi bence olumsuz etkileme.guzel olmasa insanlar tekrar tekrar gitmez zaten ki su anda benim 3. wat'ım mesela.. nazar degmesin gayet'te mutluyum...
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı gmz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre nin soledigini yapmani tavsiye ederim. eger ki is sozlesmende 30-35-ya da herhangi bir minumum saat varsa ve vermiyorlarsa oncelikle manager la konus , eger ki olumsuz cevap alirsan ya da bir sonraki schedule da yine az verirse patronla konus onda da sonuc alamazsan , sponsora ulas ve ilet durumunu.. tabiki bu arada ikinci isi aramaya devam et..
    Selam Arkadasşlar
    Biz de Dağın Başındayız
    kusura bakma da work and travel i ne zannetmistiniz?? senin amele gibi calismak dedigin normal sartlarda calismak..madem housekeeper ligi yapamayacaksiniz is seciminde niye seciyorsunuz... hosekeeperlik nedir ne degildir cok belli birseydir.. is seciminde hicbir arastirma yapmazsaniz boyle sorunlar yasanir.. ayrica en azindan isin var calisiyorsun.. odedigin 250 dolar kira wat icin normal bir rakam. olabildigince parani biriktir travel kismina gecersin.. ingilizcenin gelismesi calisma suresince olmaz zaten cunku her turlu iste sadece belli kaliplari kullanirsin ondan ing gelisimi diye birsey cok olmaz.. sosyal hayatinda yabancilarla takilmaya calis yabanci arkadaslar edin o zaman ingilizcen gelisir.. su anki isin inan bana ole abartilacak bir zorlugu olan is degil. normal bir isde calisiyorsun moralini bozmadan yasadigin cevrenin ve tecrubelerin keyfini cikarmaya bak.. parani biriktir olabildigince guzel travel yap.. bol sans..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

work and travel...dikkat ettiyseniz önce work..sonra travel..bizde günde 12 saat calısıyoruz bazen gece 4 te is bitiyor mesela dün gece öyle oldu.. ama en azından isimiz var agır bir is olmasına ragmen cekiyoruz..ing.konusunda sizin kadar sanssız diliz ama..kolay gelsin diyorum..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Thumbs down

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sucre nin soledigini yapmani tavsiye ederim. eger ki is sozlesmende 30-35-ya da herhangi bir minumum saat varsa ve vermiyorlarsa oncelikle manager la konus , eger ki olumsuz cevap alirsan ya da bir sonraki schedule da yine az verirse patronla konus onda da sonuc alamazsan , sponsora ulas ve ilet durumunu.. tabiki bu arada ikinci isi aramaya devam et..

kusura bakma da work and travel i ne zannetmistiniz?? senin amele gibi calismak dedigin normal sartlarda calismak..madem housekeeper ligi yapamayacaksiniz is seciminde niye seciyorsunuz... hosekeeperlik nedir ne degildir cok belli birseydir.. is seciminde hicbir arastirma yapmazsaniz boyle sorunlar yasanir.. ayrica en azindan isin var calisiyorsun.. odedigin 250 dolar kira wat icin normal bir rakam. olabildigince parani biriktir travel kismina gecersin.. ingilizcenin gelismesi calisma suresince olmaz zaten cunku her turlu iste sadece belli kaliplari kullanirsin ondan ing gelisimi diye birsey cok olmaz.. sosyal hayatinda yabancilarla takilmaya calis yabanci arkadaslar edin o zaman ingilizcen gelisir.. su anki isin inan bana ole abartilacak bir zorlugu olan is degil. normal bir isde calisiyorsun moralini bozmadan yasadigin cevrenin ve tecrubelerin keyfini cikarmaya bak.. parani biriktir olabildigince guzel travel yap.. bol sans..

walla senın normal calısma dedgn ne oluyor bılmem su anda bız amele gbı calısıyorz buldgn amele yanı. gormedgn ıcın boyle yorum yaparsın. benım ıs secımını ben yapmadm gec basvurdgm ıcın kalan yerı verdıler bana yanı sırket sectı onlarn sucu. ben de aceleyle oldgu ıcın kabul etmek zorunda kaldm vazgecılmıyormus bır de oyle dedıler sırketten. hep bu sırkeytler adamı kazıklıyor. su an sartları bılsen boyle konusmazdın ben tam anlatamadm zaten. neyse ınsallah dedgn gbı gusel gecer hep boyle gecmez. herkese bol sanslar

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ya benim kabul etmedigim olay bu zaten hepimiz univeriste okuyan ya da okumus kisileriz yani gec kayit bile olsan en istedigin bir is olmadan gelmenin manasi yok.. yani ne olursa olsun wata gideyim mantigi olmamali, oldugu icin genelde bu kadar olumsuzluk yasaniyor.. sirketlerin sucu genel itibariyle biliyorum ama ogrenciler daha arastirmaci olsa bu sorunlarin cogu yasanmaz.. ayrica hlousekeeper lik nasil bisey biliyorum.. herkes asagi yukari ayni sartlarda calisir. bizim sorunumuz 20 li yaslarina gelmis ogrencilerin ishayatindan uzak olarak buyumeleri.. malesef o kadar cok agir is var ki wat isleri turistik islerdir cok agir isler olmaz genelde.. istisnalar vardir..simdi wat in basindasin is hayatina adapte oluyorsun amerikaya adapte oluyorsun inan bana agustos ayinda ayni sartlarda calisip yasarken hayat cok daha guzel gelicek sana .. simdiden herseyden zevk almaya bak.. wat bole guzel..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Selam Arkadasşlar
    Biz de Dağın Başındayız
    arkadaşlar şu alaskayı görseniz çok mutlu olursunuz halinizden adamlar dışarda yattı yağmur altında bayıldılar sheltera yerleştirdiler 2 tane abd'li cinsel olarak arkadaşları taciz etti daha da ileriye gitmeye çalıştı ( arkadaşlarda erkek abd'lilerde) ve daha neler neler oldu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

şahsi fikrim Türkiyede eli suya sabuna dokunmamış yani hiçbir şart altında çalışmamış kişiler amerikada herhangi bir zorlukla karşılaşınca ya da işleri rast gitmeyince isyan ediyor. Zaten ilk günden tatil yapmayı kafanıza koyarsanız 3 ayınız zehir olur.Böyle bir düşüncesi olan varsa turist vizesine başvurabilirdi.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bende keşke bana günde 12 saat verseler şimdiden diye üzülüyorum arkadaşlar bu wat olayı tamamen beklentıden ibaret...Herkes hicbirzaman tam mutlu olamaz...Önemli olan elındekıyle mutlu olmayı bılmek ama demıyorum kı haksızlıga veya somurulmeye tahammul edın sıze vaat edılen ve soylenenler gerceklestıyse bırsey demeye hakkınız yok.Ama size soylenenın dısında bırsey gerceklesıyorsa ıtıraz edın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Selam Arkadasşlar
    Biz de Dağın Başındayız
    herkesın dedıgı gıbı wattan zevk almak oncelıkle ne ıstedgınzle alakalı.ben gecen sene dua edıyodum allhım bana daha fazla saat versınler dıye kendımı yırtıyodum.housekeeper olmak ıstıyodum ama sırket bana Mc donalds ısı bulmustu hep 4 gun calısıp 3 gun bos bos gezıyodum ormanlık daglık bı yerdı.yukarda az saat verıldıgınden sıkayet eden arkadas ıle sız yer degıstırseydınız sorun cozulurdu o az saatten sıkayetcı benım gecen sene oldugum gıbı.sız de cok saaatten sans ıste ama para kazanamadım adam gıbı ama agır ıs te yapmadım hıcbır zaman sandıwıc yapmak temızlıkten bın kat kolay ıstır ve manager dahıl sohbet ede ede calısyoduk ınglzcem ınanılmaz gelıstı dusun vıze gorusmesıne gıtcem daha alttan su kadar dersım var bılmem buyuk kardesım bunu okuyo falan bıle dıycek ıngılızcem yoktu bak sımdı geldım hazırlık sınavını verdım 3 yıldır veremedıgım ..herseyın hayırlısı olsun ıyı para kazanırsanız cok ıyı gezersınız ve alısverıs yaparsınız para getırıp seneye de gıdersınız sız bu gıbı avantajları da dusunun durumunuzda olmak ısteyen cok kısı var bırde ıyı para kazanırsanız eylule kadar calısmanıza gerek yok agustosun sonunda ayrılırsın gezersın kazandgın parayla bence.ha bı de ben 300 usd yerıyodum aylık senın ıyı bence bır de watın gercek ısmı ucuza ıscı calıstırma programıdır bana gore.aldıgınız bır adıdas urunune ıyı bakın pakıstan malı yazabılır orda uretılmesının sebebı ucuza ıscı buluunabılmesı .wat programı sayesınde adamların pakıstana gıtmesı gerkmıyor pakıstanlılar usa ya gıdıyor
    Konu sucre tarafından (27-06-2011 Saat 01:55 PM ) değiştirilmiştir.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dıshwasherlık yap arada housekeeperlıı ararsn bır arkdasın dedığı gıbı turkıyede elı sabuna degmemıs ınsanlar gıdıyor orda sorun yasıyor yıyorsa turıs t olarak gıdın wıze alın Yada gıtmeyın kardesım arastır gıtmeden ne war ne yok Travel dönüşe yakın yapılır ne o 3 ay trawel 1 ay iş mi Wala ankarada dayım yok bole yapayım . göze alarak geldım ben buraya herseyı catır catır hafta ıclerı 2 işte 15 saat calsıyrum yoruluyorum ama yapacağım trwelı düşünuyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı salih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dıshwasherlık yap arada housekeeperlıı ararsn bır arkdasın dedığı gıbı turkıyede elı sabuna degmemıs ınsanlar gıdıyor orda sorun yasıyor yıyorsa turıs t olarak gıdın wıze alın Yada gıtmeyın kardesım arastır gıtmeden ne war ne yok Travel dönüşe yakın yapılır ne o 3 ay trawel 1 ay iş mi Wala ankarada dayım yok bole yapayım . göze alarak geldım ben buraya herseyı catır catır hafta ıclerı 2 işte 15 saat calsıyrum yoruluyorum ama yapacağım trwelı düşünuyorum
    hacım ıstersen dereyı gormeden pacaları sıvama ben gecen sene ıse baslıyalı ılk ay herhafta 40 saat calıstım hersey cok guzeldı ama gelgor kı ondan sonra 2 ay da hep 30 saat calıstım bazen 15 e kadar dustu cunku ısler durunca bızım saatler de kotu etkılendı.yanı zaman neyı gosterır bellı olmaz ıslerın bı anda kotuye gıder ısten atılırsın nbılıyım nazar deger ballandıra ballandıra anlatma derım heryerde

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gençler patron zaten sürekli tepemde aynı zamanda ev sahibim dedim ben ona oyun oynuyoruz verdiğin parayı direk sana veriyorum dedim hemen atladılar 2.iş bulcaksın diye. bugün yeni saatler belli oldu 25e çıkarmışlar ama bu yani daha fazla çıkmayacakmış sanırım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Thumbs down

Alıntı watkenaydu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahsi fikrim Türkiyede eli suya sabuna dokunmamış yani hiçbir şart altında çalışmamış kişiler amerikada herhangi bir zorlukla karşılaşınca ya da işleri rast gitmeyince isyan ediyor. Zaten ilk günden tatil yapmayı kafanıza koyarsanız 3 ayınız zehir olur.Böyle bir düşüncesi olan varsa turist vizesine başvurabilirdi.

Ben tekstilde, pizzacıda, kuaförlükte,kasiyerlikte gunde 12 saat çalışmış insanım. bunları her yaz yaptım. her yaz calıstım ben lise hayatım boyunca. sen ne yaptın arkadsm da bana bu cumleyı kurdun anlayamadm yanı.
    he sunu da soylıyım ben bu sene hem okuyup hem calıstım cok zor oldu benm ıcın ama zorunluluk olunca bazı seylerı yapmak zoruda kalıyorsun
    Konu Filmmaker tarafından (28-06-2011 Saat 06:06 AM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben tekstilde, pizzacıda, kuaförlükte,kasiyerlikte gunde 12 saat çalışmış insanım. bunları her yaz yaptım. her yaz calıstım ben lise hayatım boyunca. sen ne yaptın arkadsm da bana bu cumleyı kurdun anlayamadm yanı.
    he sunu da soylıyım ben bu sene hem okuyup hem calıstım cok zor oldu benm ıcın ama zorunluluk olunca bazı seylerı yapmak zoruda kalıyorsun
    ben de heryaz Turkıyede sanayıde 12 saat calısıyorum cesıtlı fabrıkalarda.sız de 12 saat calismissinz daha once tecrubenız var ıse 11 saat calistirilmak konusunda sıkayetınız nedır? hem work and travelin travel kismi yalan oldu demissiniz daha travel e cok var agustos eylul aylarinda cikarsiniz.j1 vizeyle zaten sadece travel yapilmaz calismak zorundasiniz ilk aylarda ve 1 ay gezme hakkiniz var.inglzce konusunda talihsizlik olmus eger etrafinizda sadece Turk ogrenciler var ise yabanci kisilerle birlikte ayni evde kalmiyor ve calismiyor iseniz.onun disinda anlamadigim acaba nasil bir tablo hayal etmistiniz gelmeden once calisma saati ve sartlari konusunda.ben mc donaldsta calisirken bazi gunler geldi sadece gun boyunca ic ve disardaki cop kutularini degistirmek ile gecti bazi gunler zor degildi ama copun kokusu ve disarda havanin sicak olmasi vb seyler nedeniyle son bi kac hafta isten ayrilmadan once cekilmez olmustu copcu gibi hissetmistim kendimi.yani herkes baslarda veya sonlarda zorluk cekiyor bizi ezmek istiyorlar diyosunuz yeri geldi bize de managerler tarafindan kotu davranildi.usa ya j1 vizeyle gelirken belli seyleri kabul etmis olarak geliyoruz ne yazik ki.ha usteki arkadas ta yorum yaparken yorumunu size karsi yapmis ise haksizlik etmis bilmeden konusmus is tecrubeniz varmis dediginz gibi.ama sadece size yapilmiyor bu haksizliklar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Unhappy

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de heryaz turkıyede sanayıde 12 saat calısıyorum cesıtlı fabrıkalarda.sız de 12 saat calismissinz daha once tecrubenız var ıse 11 saat calistirilmak konusunda sıkayetınız nedır? Hem work and travelin travel kismi yalan oldu demissiniz daha travel e cok var agustos eylul aylarinda cikarsiniz.j1 vizeyle zaten sadece travel yapilmaz calismak zorundasiniz ilk aylarda ve 1 ay gezme hakkiniz var.inglzce konusunda talihsizlik olmus eger etrafinizda sadece turk ogrenciler var ise yabanci kisilerle birlikte ayni evde kalmiyor ve calismiyor iseniz.onun disinda anlamadigim acaba nasil bir tablo hayal etmistiniz gelmeden once calisma saati ve sartlari konusunda.ben mc donaldsta calisirken bazi gunler geldi sadece gun boyunca ic ve disardaki cop kutularini degistirmek ile gecti bazi gunler zor degildi ama copun kokusu ve disarda havanin sicak olmasi vb seyler nedeniyle son bi kac hafta isten ayrilmadan once cekilmez olmustu copcu gibi hissetmistim kendimi.yani herkes baslarda veya sonlarda zorluk cekiyor bizi ezmek istiyorlar diyosunuz yeri geldi bize de managerler tarafindan kotu davranildi.usa ya j1 vizeyle gelirken belli seyleri kabul etmis olarak geliyoruz ne yazik ki.ha usteki arkadas ta yorum yaparken yorumunu size karsi yapmis ise haksizlik etmis bilmeden konusmus is tecrubeniz varmis dediginz gibi.ama sadece size yapilmiyor bu haksizliklar
    burdakı 11 saat ordakı 24 saate bedel. Bana gore agır gelıyor bu ıs anlatamadım galıba. Ben zaten 2 ay tatıl, 1 ay calısma beklemıyordum. Calıscagımı bılıyrdm j1 vızesıyle geldık zaten. Ama bu kadr zor sartlar beklemıyordum. Hala anlatamadm galıba. Bu arada merak etme bız de cop topluyoruz sadece housekkeperlık degıl.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aman sıyelım dostum ağzımızı ayrı acalım hehehe

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aslında zorluk işin ağırlında çok menejerlerin fln kötü davranışlarından kaynaklanıyo. şu anda bende restauranta geceleri çalışıyorum sabaha kadar ve herşeyi ypıyoruz 3 kişi garsonluktan temizliğe kadar ama sahibi ve menejerler iyi davranıyo bizr o yüzden herşeye rağmen şükür diyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burda simdi work and travel i oven yeren bilmem ne yapan arkadaslar var. iki tarafinda hakli oldugu yanlar var ama sunu biliyorum ki bu programin 2 senesi var 2 sene sonra patlar bu program. bu kadar para harcayip buraya 3. sinif insan olarak gelinecegine; biraz daha para verip avrupada dil okullarina gidilmesi cok daha mantikli.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı semih-_artie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda simdi work and travel i oven yeren bilmem ne yapan arkadaslar var. iki tarafinda hakli oldugu yanlar var ama sunu biliyorum ki bu programin 2 senesi var 2 sene sonra patlar bu program. bu kadar para harcayip buraya 3. sinif insan olarak gelinecegine; biraz daha para verip avrupada dil okullarina gidilmesi cok daha mantikli.
    Katılıyorum. yerden göge kadar.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

katilmiyorum cunku kimse buraya 3. sinif insan olarak gelmiyor. etrafiniza bakin birsuru amerikaliyla calisiyorsunuz adamlarla ayni yerde yemek yiyorsunuz dilediginizde dilediginizi aliyorsunuz. araba aliyorsunuz satiyorsunuz. ev kiraliyorsunuz, dilediginiz gibi geziyorsunuz sonunda da 3. sinif insan muamelesi diyorsunuz kesinlikle haksizsiniz.. benim calistigim yerin saginda solunda hep amerikalilar calisiyor hem de benden daha az ucret alarak.. ben simdi 3. sinif insan mi oluyorum..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katilmiyorum cunku kimse buraya 3. sinif insan olarak gelmiyor. etrafiniza bakin birsuru amerikaliyla calisiyorsunuz adamlarla ayni yerde yemek yiyorsunuz dilediginizde dilediginizi aliyorsunuz. araba aliyorsunuz satiyorsunuz. ev kiraliyorsunuz, dilediginiz gibi geziyorsunuz sonunda da 3. sinif insan muamelesi diyorsunuz kesinlikle haksizsiniz.. benim calistigim yerin saginda solunda hep amerikalilar calisiyor hem de benden daha az ucret alarak.. ben simdi 3. sinif insan mi oluyorum..
    Merhaba arkdsm
    ben burda saatte 7.5 dolar alıyorum dıger houskeeperlar 9-10 hatta 15 alan var reva smdı bu? dıger amerıkan vatandaslarıyla aynı parayı almıyoruz bunu geldıkten 1 hafta sonra ogrendım. sırketlerın her dedgı yalan hemen hemen. hıcbırsey umdugumuz gbı dgl. amerka buysa batsın yanı amerıkası. ayrıca mesai de yaptırmıyorlar 8 saatte 20 odayı nasıl temızlıyım ben ya. insan gucuyle calısyrm ben makıne mıyım. tabı bunu ısverene anlatamıyorum.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

reva mi evet reva.. ben de benim calistigim sirkette diger arkadaslardan daha yuksek saatlik ucretle calisiyorum bunun nedeni basittir. surekli elemanlarina daha yuksek verir sirketler cunku o kisilerde 7-7.5 dolarla baslamistir islerini iyi yaptiklarini dusundukleri icin onlari sirkette tutmuslardir ve bir kisiyi ayni motivasyonla calistirmak istiyorsaniz kucuk kucuk zamlar yapmaniz gerekir bunu yapiyorlar.. biz sunu anlamiyoruz amerikalilar bizden daha yuksek ucret almalari ya da onlarin daha yuksek mevkide olmalari irk ayrimiyla alakali bi durum degil. wat ogrencileri gecici elemanlardir 3 ay icin gelen birini kimse yukseltmez kolay kolay. nasil geldiyse 3 ay calisir ve gider. ama digerleri gecici eleman degil surekli elemandir.. buraya 1 yillik internship e gelen kisiler bunu rahatlikla goreceklerdir.. o soylenen amerika efsanesi eskide kaldi yaklasik 8-10 yil oncesinde.. simdi her amerikali yabancilarin calistigi islere goz koymus durumda hatta soyleniyorlar bizim ulkemizde bizden cok kazaniyorlar daha iyi islere giriyorlar diye..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

olabılır ama bız de calısıyoruz bıze denılen su onlarla aynı sartlarda olcaksınız aynı parayı alcaksınız. bu yalan

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

daha once calisma deneyimi olan kisilere gore neredeyse her is kolay...ben 2 yildir alaskadayim ve bana burdaki is cok kolay geliyor...amerika icindeyse oyuncak gibi...bence 20 yasinda bir universite ogrencisinin yapamayacagi birsey yoktur...herneyse agir is tanimi insana gore degisir...umarim isleriniz yoluna girer...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

[QUOTE=DjNia;148932]daha once calisma deneyimi olan kisilere gore neredeyse her is kolay...ben 2 yildir alaskadayim ve bana burdaki is cok kolay geliyor...amerika icindeyse oyuncak gibi...bence 20 yasinda bir universite ogrencisinin yapamayacagi birsey yoktur...herneyse agir is tanimi insana gore degisir...umarim isleriniz yoluna girer..

elbette yapamıcagı ıs yokltur. zaten bız yapamıyrouz demıyoruz arkdsm. agır gelıyor dıyoruz. yapıyrz ama ıs agır. hem sen kısısıne gore degısır derken ne demek ıstıyrsun kı bız tembel mıyız yanı. her ınsanın katlanabılcegı turden bır ıs degıl bu. ordn konusması kolay ytabı. her ınsanın kaldırabılcegı bır sınır vardır.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla kardeşim on numara bir açıklmama olmus

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı serkannn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim on numara bir açıklmama olmus
    açıklaMAMA mı olmus? kime dedn smdi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)