Sayfa 9 Toplam 14 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678910111213 ... SonuncuSonuncu
Toplam 403 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 270 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: vizede sorulan sorular

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı cakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vize memuruyla görüşme camekanın arkasından mı abi yoksa karşılıklı mı ?
    gorusme su sekılde banka bır ıslem yaparsın ya onun gıbı ayaktasın karsıda oturan bırısı var arada kalın bır cam var numarası yanan gıdıp konusuyor .ön sıralara otur benım no 20 ıdı oncekılerın gorusmelerını dınledım faydası da olur aynı sorular aynı sorma seklıyle gelır anlaman daha kolay olur.
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gorusme su sekılde banka bır ıslem yaparsın ya onun gıbı ayaktasın karsıda oturan bırısı var arada kalın bır cam var numarası yanan gıdıp konusuyor .ön sıralara otur benım no 20 ıdı oncekılerın gorusmelerını dınledım faydası da olur aynı sorular aynı sorma seklıyle gelır anlaman daha kolay olur.
    anladım,teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar merhaba,bu sabah vize görüşmesi için konsolosluğa gittim.mülakat sıram geldiğinde gişeye yöneldim.dazlak bi adam vardı.öncelikle cok dikkatli dinlemeniz gerekiyor.cünkü ben dediklerini nerdeyse hiç anlamadım.çok hızlı konuşuyordu mesela kaçıncı sınıftasın gibi basit bi soruyu 5 kez tekrarladı bana daha sonra hangi kitabı seversin dedi..aklıma ilk nutuk geldi...adam ters ters baktı ve niye nutuk anlat bakalım dedi...o an vizeyi alamıycagımı düşündüm ingilizce acıklayamam türkce devam etsem olur mu dedim..olmaz sen amerikaya gidiyorsan ingilizce konuscaksın dedi..o sinirle saacmaladım bişeyler..daha sonra bircok soru sordu okulla ve nereye gidecegimle ilgili..hepsini cevapladım..kargo kagıdını verdi ve gönderdi..şirketimi aradıgımda yüzde 99 oldu dedi ama pasaporta vize basılmadan da gelebilirmiş..sizce bir sorun cıkar mı??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı marla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,bu sabah vize görüşmesi için konsolosluğa gittim.mülakat sıram geldiğinde gişeye yöneldim.dazlak bi adam vardı.öncelikle cok dikkatli dinlemeniz gerekiyor.cünkü ben dediklerini nerdeyse hiç anlamadım.çok hızlı konuşuyordu mesela kaçıncı sınıftasın gibi basit bi soruyu 5 kez tekrarladı bana daha sonra hangi kitabı seversin dedi..aklıma ilk nutuk geldi...adam ters ters baktı ve niye nutuk anlat bakalım dedi...o an vizeyi alamıycagımı düşündüm ingilizce acıklayamam türkce devam etsem olur mu dedim..olmaz sen amerikaya gidiyorsan ingilizce konuscaksın dedi..o sinirle saacmaladım bişeyler..daha sonra bircok soru sordu okulla ve nereye gidecegimle ilgili..hepsini cevapladım..kargo kagıdını verdi ve gönderdi..şirketimi aradıgımda yüzde 99 oldu dedi ama pasaporta vize basılmadan da gelebilirmiş..sizce bir sorun cıkar mı??
    pasoporta vıze basılmadan gelmesı cok zor ıhtıöal kardesım vızen hayırlı olsun demedı deme

BannedUser
    Guest

İsim benzerliğinden sorusturmaya takılmazsan vizeyi almışsın bir sorun yok.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkür ederim rahatladım gerçekten..biraz fazla sıkıştırdı ama zor da olsa aldım sanırım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

teşekkür ederim rahatladım gerçekten..biraz fazla sıkıştırdı ama zor da olsa aldım sanırım

ortalaman kacti?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bir de beyaz kagıt red yeşil kagıt onay anlamına geliyomuş snaırım bi bilginiz var mı onun hakkında?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gorusmen ıstanbuldamıydı ve ne tarafa gıdeceksın calısmaya

Deneyimli Watçı kaanmert92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    16

bu sordukları sorulardan birini bilemedin diyelim aynı anlama gelen farklı bi soru soruyolar mı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bu isim soruşturması nasıl oluyor arkadaşlar? Benim amerikada kuzenim var aynı soyadı taşıyan ve aynı zamanda amerikan vatandaşlığınıda aldı.Vize görüşmesinde tanıdığım yok diyeceğim sorarlarsa ama yine de herhangi bir sorun teşkil eder mi acaba?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar merhaba, ben 2 hafta sonra alacağım vizemi yani öyle umuyorum .
    ÇOK tırsmaya başladım yalnız.:S
    Ben son sınıfım. Son sınıfları zorluyorlar bildiğim kadarıyla.Ne yapmam gerekiyor onları inandırmam için ? Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Merhaba arkadaşlar 28 şubatta girdim vize görüşmesine belki yardımı dokunur sizle de paylaşayım.

Merhaba arkadaşlar,

Size bugün ki vize görüşme sürecini baştan sona anlatıyorum.
    Dün gece gözüme uyku falan girmedi sabaha kadar yatakta kıvrandım durdum ve sabah 5.30 da kalktım artık dayanamadım ve giyindim çıktım yola.Sabah saat 8.35 te konsolosluk önündeydim.Sonra kapıdaki polis abiler git karşıdaki cafede otur biz seni çağıracağız dediler.Tamam abi dedim geçtim karşıda beklemeye.Hava da buz gibi.Neyse saat 9 gibi içeriye aldılar kapılardan geçe geçe en sonunda VA katına çıktım ve sıra numaramı aldım (82).Parmak izlerimi alacak olan kadınla biraz muhabbet ettik.İlk başta anlamadım dediklerini güldü falan neyse zar zor başardım ve thank you dedi ;D ve sıra geldi vize görüşmesi için beklemeye.En ön sıraya oturdum ve başladım milleti dinlemeye.Diğer oturanlarla konuşurken bir kişi yeşil olarak 2 kişi de red olarak sonuçlandı(ama bunlar WAT değildi).Ortada 2 tane kel adam vardı.Çok hızlı konuşuyorlardı.Dua ediyorum bir yandan bunlar gelmesin diye.Neyse ki onlara denk gelmedim.Numara 82 de yandı ve en sağdaki gişeye yöneldim.Gişede CHPye yeni millet vekili olan Süheyl Batum'a benzeyen bir adam !

selamlaştık nbr nasılsın falan. dedim hemen WAT için. ona göre sorun gibisinden .Arkadaşlar yavaş falan konuşmadı vallahi.Bildiğin su gibi konuştu adam kelimelerden seçtim bişeyler

WORK AND TRAVEL HAA
    -YES

NERELİSİN ERHAN?

-ADANA AMA İSTANBUL'DA YAŞIYORUM

ADANA MI GÜZEL İSTANBUL MU?

-İSTANBUL

NEREDE OKUYOSUN?

-YILDIZ TEKNİK ÜNİV.

YILDIZ TECHH HAA

NE OKUYOSUN?

-METALURGİCAL AND MATERİALS ENGİNEERİNG

what are you class in ?

-first

WHERE ARE YOU GOİNG İN USA?

-İ DONT KNOW YET.I GET JOB FAIR.I AM WAITING MY JOB

OK.WHAT DO YOU WANT TO WORK?

-IN ANY WHERE İS SO CLOSE NEW YORK

OK.İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAZISINI OKUDUN MU ?

-YES.I DID.thank you again

en sonunda üzerinde barkot olan küçücük bir UPS kartı(beyaz kağıt sanırım o) verdi gittim ödedim 12 lira ve finished ! 3 gün sonra vizem elime ulaştı

Beyaz kağıt verince aldın büyük ihtimal( %99-isim soruşturması olayı)
    yeşil kağıt verince eksik evrak var demek oluyor.Tamamlayıp gönderiyorsun(bkz. makrolima)

Umarım sorunsuz bir şekilde alırsınız arkadaşlar herkese başarılar...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar 28 şubatta girdim vize görüşmesine belki yardımı dokunur sizle de paylaşayım.

Merhaba arkadaşlar,

Size bugün ki vize görüşme sürecini baştan sona anlatıyorum.
    Dün gece gözüme uyku falan girmedi sabaha kadar yatakta kıvrandım durdum ve sabah 5.30 da kalktım artık dayanamadım ve giyindim çıktım yola.Sabah saat 8.35 te konsolosluk önündeydim.Sonra kapıdaki polis abiler git karşıdaki cafede otur biz seni çağıracağız dediler.Tamam abi dedim geçtim karşıda beklemeye.Hava da buz gibi.Neyse saat 9 gibi içeriye aldılar kapılardan geçe geçe en sonunda VA katına çıktım ve sıra numaramı aldım (82).Parmak izlerimi alacak olan kadınla biraz muhabbet ettik.İlk başta anlamadım dediklerini güldü falan neyse zar zor başardım ve thank you dedi ;D ve sıra geldi vize görüşmesi için beklemeye.En ön sıraya oturdum ve başladım milleti dinlemeye.Diğer oturanlarla konuşurken bir kişi yeşil olarak 2 kişi de red olarak sonuçlandı(ama bunlar WAT değildi).Ortada 2 tane kel adam vardı.Çok hızlı konuşuyorlardı.Dua ediyorum bir yandan bunlar gelmesin diye.Neyse ki onlara denk gelmedim.Numara 82 de yandı ve en sağdaki gişeye yöneldim.Gişede CHPye yeni millet vekili olan Süheyl Batum'a benzeyen bir adam !

selamlaştık nbr nasılsın falan. dedim hemen WAT için. ona göre sorun gibisinden .Arkadaşlar yavaş falan konuşmadı vallahi.Bildiğin su gibi konuştu adam kelimelerden seçtim bişeyler

WORK AND TRAVEL HAA
    -YES

NERELİSİN ERHAN?

-ADANA AMA İSTANBUL'DA YAŞIYORUM

ADANA MI GÜZEL İSTANBUL MU?

-İSTANBUL

NEREDE OKUYOSUN?

-YILDIZ TEKNİK ÜNİV.

YILDIZ TECHH HAA

NE OKUYOSUN?

-METALURGİCAL AND MATERİALS ENGİNEERİNG

what are you class in ?

-first

WHERE ARE YOU GOİNG İN USA?

-İ DONT KNOW YET.I GET JOB FAIR.I AM WAITING MY JOB

OK.WHAT DO YOU WANT TO WORK?

-IN ANY WHERE İS SO CLOSE NEW YORK

OK.İNSAN KAÇAKÇILIĞI YAZISINI OKUDUN MU ?

-YES.I DID.thank you again

en sonunda üzerinde barkot olan küçücük bir UPS kartı(beyaz kağıt sanırım o) verdi gittim ödedim 12 lira ve finished ! 3 gün sonra vizem elime ulaştı

Beyaz kağıt verince aldın büyük ihtimal( %99-isim soruşturması olayı)
    yeşil kağıt verince eksik evrak var demek oluyor.Tamamlayıp gönderiyorsun(bkz. makrolima)

Umarım sorunsuz bir şekilde alırsınız arkadaşlar herkese başarılar...
    Hayırlı olsun,ben de metalurji ve malzeme mühendisliği okuyorum. Bu arada grammer kullanmadan sorduğu sorulara en başta yazdığın şekilde mi cevap verdin?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

aynen arkadaşım.grammer falan kullanmadım hiç tek tek cevaplar verdim.Ama adamın dediklerini çok zor anladım bunu itiraf etmeliyim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar son sınıf öğrencisi olup vize görüşmesine giden var mı?
    Lütfen yardım!!! :S

BannedUser
    Guest

Alıntı il gelato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar son sınıf öğrencisi olup vize görüşmesine giden var mı?
    Lütfen yardım!!! :S
    Uzatıpta gıden var olmaz mı sorun nedir acaba

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

stres yapmaya değmeyecek kadar basitmiş
    ...::::::...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benım depersembe gunu vize gorusmem heyecanla beklıoruz:d

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı meltemozdel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde perşembe günü ve bende üniversite de 6. senemi tamamlamış olucam hala okul bitmiyo 7 ye uzadı, bakalım vize alabilcez mi daha önce 2 defa aldık ama bu sefer ne olur bilmiyorum. bu arada istanbulda mı giriceksin görüşmeye ? benim istanbulda randevu saatim 11:45.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı meltemozdel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya vize görüşmesı sonrası herseyı yazın bende gırıcem bu onumuzdekı haftalar gorusmeye cok heycanlıyım valla ben hazırlık öğrencisiyim bakalım ne olucak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dün gittim görüşmeye. ilk önce hangı okulda okuyorsun ve hangı bolum dıye soruyorlar.sonra bana bolumumle ılgılı soru sordu(fotograf okyorum) hangı tur fotograflar cekıyorsun ve makınan varmı hangı model dıe. sonra arkada bı arkadasımda vardı sıra bekleyen bana onun erkek arkadasım olup olmadıgını sordu bende hayır dedım erkek arkadasın varmı dıye sordu sonra.amerıkada nereye gıdecegımı sordu alaska dedıgımde ne ıs yapacagını bılıomusun dedeı bende soledım. coık zor bıs umarım basarabılırsın dewdı bende umarım dedı bu ınsdan haklarını okudunmu dedı bnde evet. dedım sonrada ıyı yolculuklar dedı. kel olan adamla yaptım gorusmeyı gozluklu olan cok cana yakın bırıydı. sızede basarılaarrrr

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benımde okulda 5. senem ve seneye bitiyor. 13 mayısta bende görüşmeye gıdecegım acaba transkrıbe bakınca takar mı bana ))

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba, ben de mayıs başında istanbul'a gidicem vize görüşmesine, yalnız çok heyecanlıyım :/

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

vizeden çıktıktan sonra bumuymuş bu kadar heyecen yaptıran diyeceksiniz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tek dikkat ettikleri tarnskript.transkript iyi ise nerdeyse hiç soru sormadan vericekler vizeyi...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

arkadaslar vize gorusmesine sakal ve biyikla gitmenin olumsuz bir etkisi olur mu sizce,danismanlar surekli tras olup giden uyarisi yapiyor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Wink

Alıntı drummer987 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar vize gorusmesine sakal ve biyikla gitmenin olumsuz bir etkisi olur mu sizce,danismanlar surekli tras olup giden uyarisi yapiyor
    valla kardes bende sordum danısmana top sakalla gıtsem sorun olurmu dıye yok bısı olmaz dedıler ama kesersen daha ıyı olur dedıler bende kısaltıcam bıraz cunku baya uzadı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ben kesipte gittim tertemiz nolur nolmaz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben girdim cıktım vizeye cok kasmıyolar ya fazla heyecan yapmayın yeter

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bookmarks