Sayfa 9 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678910111213 SonuncuSonuncu
Toplam 369 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 270 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gidenlerden Anılar (Yazı Dizisi) By @necro

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

http://www.turkishconsulateny.org/Temsilcilikler.htm

başınız derde girerse ilk buraları arayın.Anne ve Babalarımız neden vergi ödüyor?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende kahvaltı servısınde calsııyorm kahvaltı bıttıkten sonra da bız sefle kısa bır yemek molası verıyorz.ıste o sabahlardan bırınde sef masayı hazırladı bende ıceceklerı hazırlıyordum.o yorgunlukla ne desem begenırsınz.
    do you want water motır
    turkcesı su mu ıstermıısın oluyor heralde....:
    sonra benım guldugume sefte guldu anlatamadım tabı ne anlama geldıgını...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben elimd ekola ile sinifa girdim sonra bitirdim ve attim.ama attigimi unutmusum yanimdaki kolayi benim sayarak icmeye basladim.bir cocuk geldi bana bakip duruyor meger onunkini iciyormusum en kotusu cocuk gaymis.......kusasim geldi yaw...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Bu konuyu okumamıstım, yeni okudum. Necro ve Redneck in hikayeler bombaymıs. Su wat tarihinde necro kadar sansı dönen adam olmamıstır galiba Bana hic böyle degisik olaylar olmamıstı ilk gidisimde. Hep Türklerle kalıp Türklerle takılmıstık; Ukraynalı, Moldov, Polonyalı, Rus vs diger milletlerle de az cok kaynasmak lazım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mükemmel bir hikaye...tekrar gidersen yeni anılarını paylaşma dileğiyle.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart :) :) gerçekten yazılanları okuyunca herşeye rağmen insanın gidesi geliyo

gerçekten yazılanları okuyunca herşeye rağmen insan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

olumlu yazıları okuyunca hemen gidesim geliyor fakat olumsuz yazıları görüncede gözümde büyüyor bu wat

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerikadaki 2. günümde şehirde kayboldum.
    henüz adres olayını çözmemişim, caddelerin sıralı olduğundan bile haberim yok... sadece kaldığım evin hangi site içinde olduğunu biliyorum. yolda birini görsem sorcam ama sokakta tek bi insan bile göremiyorum. texas'ta hava cehennem gibi zaten. dışarı çıkan da arabasıyla çıkıyo. artık yoldaki arabaları durudurup soruyorm evi ama hiç kimse bilmiyo. hava kararmış, iyice korkmaya başladım. evin önünde atletiyle oturan meksikalı tipler var. onlara soruyorum, zaten yarısı ingilizce bilmiyo, bilenlerin de benim sorduğum yerden haberi yok. caddelerde bi aşağı bi yukarı gidip geliyorum. az önce adres sorduğum meksikalının evinin önünden geçiyorum, hala bulamadın mı diyip suratıma bakıp şerefsizce gülüyoo.. en son lüks evlerin olduğu bi yere gelmişim. dışarda gençler var, kaykay fln kayıyolar. onlara sordum ama umurlarında değilim. neyseki içlerinde bi hatun vardı o yardımcı oldu biraz. tam olarak evi tarif etmese de şu taraflarda olması lazım diye gösterdi. bi umut o tarafa yürüdüm. yine evinin önünde müzik dinleyen bi meksikalı gördüm. bu seferkinden allah razı olsun, şurdan dön az ilerde diye gösterdi. o an nasıl mutlu olduğumu anlatamam. 2 dk sonra sağ salim eve vardım..bi de bu olayın evden ayrılış kısmı var, oraya hiç değinmiyorum. allah kimseye hiç bilmediği yerde kaybolmak nedir göstermesin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İlk gittiğinizde 1 hafta falan açlığı göze alın.
    Biz ilk 1 hafta aç gezdik ordaki yiyecekleri yiyemedik.
    Gittiğimiz yer de küçük bir yerdi.
    Sonra wall mart alış veriş merkezini keşfettik
    Gittik yumurta falan almıştık bir ton alışveriş
    Eve geldiğimizde o yumurtaları tavada pişirdik ve yedik
    O an varya nasıl mutlu oldugumuzu bir ben bir de arkadaşlarım bilir.
    Fotograf çektirmiştik o an'ı ölümsüzleştirmiştik.
    İlk yumurtamız ilk çayımız ilk adam gibi doyuşumuz vs vs
    Ama her şeye rağmen Abd'ye gidin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

giderken annem bi tepsi börek yapıp, saklama kabıyla bavuluma koymuştu. ben ne gerek var, orda yiyecek bi şey yok mu diye istememiştim başta ama iyi ki annem ısrar edip koymuş. çünkü ilk bi kaç gün o börekler olmasa aç kalmıştık.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı emrESES_26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk gittiğinizde 1 hafta falan açlığı göze alın.
    Biz ilk 1 hafta aç gezdik ordaki yiyecekleri yiyemedik.
    Gittiğimiz yer de küçük bir yerdi.
    Sonra wall mart alış veriş merkezini keşfettik
    Gittik yumurta falan almıştık bir ton alışveriş
    Eve geldiğimizde o yumurtaları tavada pişirdik ve yedik
    O an varya nasıl mutlu oldugumuzu bir ben bir de arkadaşlarım bilir.
    Fotograf çektirmiştik o an'ı ölümsüzleştirmiştik.
    İlk yumurtamız ilk çayımız ilk adam gibi doyuşumuz vs vs
    Ama her şeye rağmen Abd'ye gidin.
    ....güzelmiş
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı metilfenidat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben elimd ekola ile sinifa girdim sonra bitirdim ve attim.ama attigimi unutmusum yanimdaki kolayi benim sayarak icmeye basladim.bir cocuk geldi bana bakip duruyor meger onunkini iciyormusum en kotusu cocuk gaymis.......kusasim geldi yaw...
    ))))))))))
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

2ci kez gidenlerdemi yemek sikintisindan bahs ediyor?
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben size gecen sene basima gelen bi olayi anlatiyim.3 arkadas nj si de supermarkette ise gircez diye gittik sonra 3 gun new york ta oryantasyon vardi iste orda new yorker hotel de 3 gun kalioz orda 2. gun SSN basvurulari yaparken bize interexchange deki gorevliler travel info muzu verdiler ki bi baktik sirket farkli adamlara soluyoz bu bizim is deil diye adamlar beni baglamaz sizin isiniz bu diyo sonra turkiyede ajansi aradik onlarda ozur dileriz karismis sizin is artk onlardin dedigi ise gidin dediler sonra neyse gidelim dedik bi baktik dondurmaci isi isverende arap adama ehliyetimi yeni aldim araba surme tecrubem yok diom adam sen yaparsin dio bana arabalarda kocaman track bi de hurda bide ise baslarken kamyonu doldurcagin parayi pesin verceniz diyo konaklama yok sonra bize bi yer buldu konaklama icin baya pahali bi yer neyse biz dedik yok biz bu isi yapamicaz benzindi mal parasidi derken zaten ehliyette yeni biz bu isten hem para kazanamayiz hemde tehlikeli dedik gittik atlantic city ye ordada bi baktik sadece chair isi var onlari yapanlarda pisman sonra long beach island a gittik orda bi yerde is bulduk ve isimizde super cikti yani az kalsin erken donuyoduk macera ustune macera oldu
    What happens in vegas stays in vegas, until it tries to find its real father

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Süper ya arkadaşlar buradan okuduklarımdan baya bi bilgi aldım yani
    İşin açığı benim için Sigara sorunsalı var pahalıymış oralarda ne yapsam nası etsem bilmiyorum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mehmetcik19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin açığı benim için Sigara sorunsalı var pahalıymış oralarda ne yapsam nası etsem bilmiyorum
    Yok ya çok da pahalı değil. 2-3 dolara kadar bulabilirsin sigaraları. Hatta bazı eyaletlerde marlboro burdan daha ucuz.
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Gitmeden önce bu anıları nasıl okuyup , nasıl gitmek için can attığımı hatırlıyorum. Ve aynı yazıyı şimdi tekrar okuyorum...Teşekkürler WAT, teşekkürler necro
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mehmetcik19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper ya arkadaşlar buradan okuduklarımdan baya bi bilgi aldım yani
    Freeshop tan 3 karton alırsın en az 2 ay götürür seni

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

kaç karton hakkmz war peki ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok ilgnç hayat hikayeleri mevcut

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Huan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben size gecen sene basima gelen bi olayi anlatiyim.3 arkadas nj si de supermarkette ise gircez diye gittik sonra 3 gun new york ta oryantasyon vardi iste orda new yorker hotel de 3 gun kalioz orda 2. gun SSN basvurulari yaparken bize interexchange deki gorevliler travel info muzu verdiler ki bi baktik sirket farkli adamlara soluyoz bu bizim is deil diye adamlar beni baglamaz sizin isiniz bu diyo sonra turkiyede ajansi aradik onlarda ozur dileriz karismis sizin is artk onlardin dedigi ise gidin dediler sonra neyse gidelim dedik bi baktik dondurmaci isi isverende arap adama ehliyetimi yeni aldim araba surme tecrubem yok diom adam sen yaparsin dio bana arabalarda kocaman track bi de hurda bide ise baslarken kamyonu doldurcagin parayi pesin verceniz diyo konaklama yok sonra bize bi yer buldu konaklama icin baya pahali bi yer neyse biz dedik yok biz bu isi yapamicaz benzindi mal parasidi derken zaten ehliyette yeni biz bu isten hem para kazanamayiz hemde tehlikeli dedik gittik atlantic city ye ordada bi baktik sadece chair isi var onlari yapanlarda pisman sonra long beach island a gittik orda bi yerde is bulduk ve isimizde super cikti yani az kalsin erken donuyoduk macera ustune macera oldu
    Siz sansliymissiniz yine guzel baska bi is bulmussunuz. Ben Ocean city md de kitchen workerdim. Patron beni 2. hafta basinda kovdu yavas calisiorum die. Sonra 2 hafta kadar oc de is aradim bulamayinca NC ye gectim orda da bayaa aradim ama yok. 2 hafta erken donmek zorunda kaldim :S Ama olsun yine de guzel bi deneym oldu iyiki de gitmisim.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

arkadaslar ben gıttım daha valizlerımı yerlestırir yerleştirmez işe başladım zaten ölmüşÃ¼m 4 ucak degıstırdım ardından 1 saat otobus kafa bır mılyon benı koydular dukkanın gırısıne her gelen bana bıseyler soruyor bı aile geldı 4 kısı bana underpants lar nerde dıye soruyor anlamadım underpants dedıgını ne lazım dıyorum adam soyluyor bende tık yok en sonunda adam kafayı yedi pantolonunun içinden kilotunu çekti gösterdi bu lazım dıye o an çök kötü oldu
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben gıttım daha valizlerımı yerlestırir yerleştirmez işe başladım zaten ölmüşüm 4 ucak degıstırdım ardından 1 saat otobus kafa bır mılyon benı koydular dukkanın gırısıne her gelen bana bıseyler soruyor bı aile geldı 4 kısı bana underpants lar nerde dıye soruyor anlamadım underpants dedıgını ne lazım dıyorum adam soyluyor bende tık yok en sonunda adam kafayı yedi pantolonunun içinden kilotunu çekti gösterdi bu lazım dıye o an çök kötü oldu
    süperrr
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar ben gıttım daha valizlerımı yerlestırir yerleştirmez işe başladım zaten ölmüşüm 4 ucak degıstırdım ardından 1 saat otobus kafa bır mılyon benı koydular dukkanın gırısıne her gelen bana bıseyler soruyor bı aile geldı 4 kısı bana underpants lar nerde dıye soruyor anlamadım underpants dedıgını ne lazım dıyorum adam soyluyor bende tık yok en sonunda adam kafayı yedi pantolonunun içinden kilotunu çekti gösterdi bu lazım dıye o an çök kötü oldu
    konuyu dagıtıyorum ksra bakmayın ama 4 ucak mı dedın sen ççozman dı mı : allahtan ucak bıletı ısını onlara bırakmayıp kendım kestırdım yoksa ucak bıletınde de magdur olcaktık

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ewt ozmandı ben 650 dolara aynı bıletı bulmustum bana dedıler thy aktarmasız gıdıs donus donusu ucretsız bır kere degıstırebılırsın dedıler bende tmm dedım 800 eoro mu ne bayıldım onlara bilet delta continental şirketlerinin cıktı ve amsterdam hava alanında 5 saat bekledım
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

vallaha buraya sığmaz kitap yazmayı düşÃ¼nüyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bayıldım buna benm aynı olmasa da benzer bişey başıma gelmişti.işin ilk günü beni aletin önüne koydular(eğlence parkında ride operatördüm ) ve insanlara aletin kapalı olduğunu ve binemyeceklerini,başka şeyleri denemelerini söylemekle görevlendirildim.genelde tamam deyip gidiyorlardı ama bir tane cadıya denk geldm ve kadın resmen bana işkence çektridi,nasıl kapalı olurmş,o dğnyanın parasını ödemş ve bu alete bnmek hakkıymş,avaz avaz bağırmştı.ben de managementla konuş die başımdan savmıştım ama o an hssettklerimi anlatamam.senin gibi işin ilk günü direk girişe koyulmak feci bişey çok iyi bilirim yani

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gecenin bi yarisi chicagodan wisconsin dellse donerken polis durdurmustu, cok fena tirsmistim. o korkuyla polisin sordugu hic biseyi tam olarak anlayamadim where r u coming from dedi arkadasim turkey diye cevap verdi, polis koptu orda ( polis kopunca bizde rahatladik tabi) polis hangi sehirden yola ciktigimizi ogrenmek istiyodu aslinda

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

ise gireli 1 hafta olmus ben artk tecrubeliyim edalarindaym.. artislk yapiyorm..sandalye tasima aletyle otelin koridorunda dans ediyorm

alet ayni eski sucularin bidon tasima aletlerine benziyor 2 tekerlkli koseleri sivri..neyse koridorda 2 tker ustunde ziplata ziplata goturyrm bunu lobiden de gecmeliyim orayada ayni tempoyla girdim..

tek elimle saga sola cevirrken elmden bi kacti; ucu gacırtt diye lobbideki deri koltugun kosesine girdi..aha dedm gitti ilk paycheck ama oyle boyle degil aletin yarisi koltugun icinde nerdeyse

lobidekilerin durdklari yerden orasi gozkmuyr noldu dediler dedm bsey yok..koltugu hemen karsindakyle yer degstirp yirtk tarafini duvara dayadm.

lobideki kadn geldi bakti..gulmsedm. oda gulmsedi, gitti.

3 ay boyle calstm anlamadilar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bi bisiklet almistim wal marttan ve 3 ay kullandim ise gidip geldim ( 4 mil ) off gunlerimde gezdim falan filan . 3 ayin sonunda Turkiyeye donmege yakin satmaya calistim kimse almadi en son bisikleti gecen senelerde ayni evde kalmis kisilerin yaptigi gibi eve birakip gelcektim.burda tanistim bi Turk teyze vardi usa vatandai ve saolsun bi cok konuda yardim etti.teyzeye cok sevdigim bisikletimi birakip Turkiyeye donecegimi soyledigimde dedi bi goturelim wal mart a belki geri alirlar burasi usa sen bana birak dedi .ya dedim teyze olur mu oyle sey Turkiyede olsa adami doverler sen 3 ay kullan sonra gel parani iste.teyze de dedi ya sen bana birak sen tek kelime etmiceksin tmm mi ben konuscam.tmm teyze gidelim bakalim dedik .gittik walmart a teyze adama dedi surerken incitiyomus bisiklet ve istemiyomus bu cocuk bisikletini falan dedi.10 dk bi bekleyisin ardindan parami geri verecewklerini soylediler ama bi turlu fisini bulamadigim icin para yerine hediye ceki verdiler ama verdigim paranin kurusu kurusuna geri vermis oldular bisikletin parasiyla gittim biseyler aldim walmarttan fisini bulmus olsaydim para mi alcaktim 95 usd yi amerika cok garip Turkiyede olsak dayak yemistim dalga mi geciyon sen 3 ay kullan sonra gel geri ver

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)