Work and Travel
Sayfa 9 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 5678910111213 SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 270 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds İşlerinde Çalışmayı Düşünenler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Destin - FL da çalıştım ben...
    hocam aynı mcdonalsta calışma ihtimalim var 15 gun sonra iş fuarı var oraya gidicem. suan 10 tane mcdonalds var panamacity destin neweyare? bu bölgelerde bize secme hakkı tanırlar mı fuarda yerimizi secebilirmiyiz? bilgi verirsen cok sevinicem.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı canerbjk7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam aynı mcdonalsta calışma ihtimalim var 15 gun sonra iş fuarı var oraya gidicem. suan 10 tane mcdonalds var panamacity destin neweyare? bu bölgelerde bize secme hakkı tanırlar mı fuarda yerimizi secebilirmiyiz? bilgi verirsen cok sevinicem.
    arkadaşım HCMS sponsorlıuğundaki işten bahsediyorsan eğer, ben de orayı seçtim ve şirketle bu konu hakkında görüşmüştüm. Maalesef ABDye gitmeden önce nereye gideceğimizi seçemiyormuşuz ve işfuarında bunu ayarlayamıyormuşuz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım hocam saolasın evet sponsor HCMS. aslında daha kesin değil bi işfuarı kaldı ama sorun olmaz buyuk ihtimalle kabul edicekler. 3 kişi gidicez biz hangisi daha iyi diye konusuyoduk o yuzden sormustum tesekkurler tkrar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

MC Donalds işinde, gece vardiyası veriliyor mu arkadaşlar?

BannedUser
    Guest

Alıntı exceptiodoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım HCMS sponsorlıuğundaki işten bahsediyorsan eğer, ben de orayı seçtim ve şirketle bu konu hakkında görüşmüştüm. Maalesef ABDye gitmeden önce nereye gideceğimizi seçemiyormuşuz ve işfuarında bunu ayarlayamıyormuşuz.
    anladım hocam saolasın evet sponsor HCMS. aslında daha kesin değil bi işfuarı kaldı ama sorun olmaz buyuk ihtimalle kabul edicekler. 3 kişi gidicez biz hangisi daha iyi diye konusuyoduk o yuzden sormustum tesekkurler tkrar
    Hayatımda gördüğüm en saçma wat iş seçme şekli bu olsa gerek. Arkadaşlara demiyorum saçma kelimesini bunu ayarlayan şirkete diyorum. ABD gitmeden hangi Mc de çalışacagımı bilmeyeceğim yani iş yerimi bilmeyecegim, lokasyonu bilmeyeceğim ve ezbere gideceğim. Size burdan yazıyorum. Bu mesajı aklınızda iyi tutun ya Makro sen bunu yazmıştın ama biz bir sorunla karşılasmadık buda sana kapak olsun dersiniz. Biriniz yaşamasada 2 kişi kesin yaşayacak.

İlk defa duyuyorum iş yerimi bilmeden programa katılmak ve ABD ye gitmek sarı çizmeli Mehmet Ağa. işte bu yüzden sorun yaşıyorsunuz hepiniz. Sponsorunuz belli şirketinizde tahmin ediyorum zaten.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı biarkadasabakicam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MC Donalds işinde, gece vardiyası veriliyor mu arkadaşlar?
    ewt verılıyor bi ara sabah 7 de ısı bıraktım ogleden sonra 15 te tekrr ıs bası yaptım cıldırcaktım..ha bı de gece vardıyasında calısıyosan daha fazla alıyon gunduz saatlık 8 ıse gece saatlık 10 usd alıyosun...
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

makroklima yorumların için saol ama ben kendi adıma soyle soyleyeyim suan 3 lokasyon var 9 da mc var bunlardan birine gideceğimi bile bile sectim cunku tum mc leri arastırdım bolgelerini de tabi. umarım sorun yasamam tbi bu belirsizlik insanın aklına takılmıyo değil

BannedUser
    Guest

makroklima yorumların için saol ama ben kendi adıma soyle soyleyeyim suan 3 lokasyon var 9 da mc var bunlardan birine gideceğimi bile bile sectim cunku tum mc leri arastırdım bolgelerini de tabi. umarım sorun yasamam tbi bu belirsizlik insanın aklına takılmıyo değil
    İnsallah kardeşim istediğin yer olur o zaman ama işte 9 yer var diyorsun, ama en azından lokasyon belli değil mi ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnsallah kardeşim istediğin yer olur o zaman ama işte 9 yer var diyorsun, ama en azından lokasyon belli değil mi ?
    3 tane destinde var abi 4 tane panama city de google maps ten yerlerine baktım hepsinin 2 tane de nevarre de var işte. iş yerlerinin adresleri falan var yani

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 tane destinde var abi 4 tane panama city de google maps ten yerlerine baktım hepsinin 2 tane de nevarre de var işte. iş yerlerinin adresleri falan var yani
    bunlardan hangisi en iyi konaklamaya sahiptir, hangisinde iş-ev arası yürüyüş mesafesindedir, hangisinde en çok çalışma saati verilir ve hangisine en az türk gider, bölgelere/işyerine göre çekeceğimiz sıkıntılar nelerdir vs. bunları araştırmak lazım. bilen varsa yardımlarını esirgemesin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende geçen sene new jersey capemay de çalıştım ilk haftalar 25 veya 30 saat çalıştım ama işi ğrenince 40 saati geçtim hatta iki haftada toplam (günlük yarım saatlik breaklerle birlikte) 106 saat çalıştım. son cekimde bu saat arttı ama orada en çok çalışac bendim çünkü hr işi yapmamın yanı sıra hamburger yapmayıda çok çabuk öğrendim ve beni make sandawich pozisyonuna aldılar, eğer bu pozisyonda olursanız haftada +40 saat çalışırsınız.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

SANDAWİCH TARİFLERİ
    HAMBURGER: ufak hamburger ekmeği, keçap, hardal pirinç tanesi kadar doğranmış soğan(onion) , tek salatalık turşusu(piko), tek regular et
    CHEESE BURGER: ufak hamburger ekmeği, keça, hardal, onion, piko, tek dilim peynirtek regular et
    DOUBLE CHEESE BURGER: yukarıdaki cheese burgerin aynısı sadece peynir iki dilim olur ayrıca iki tane regular et.
    BİGMAC: bigmac ekmeği(iki katlı ekmkir), bigmac sos, onion, doğranmış kıvırcık(letture)(yukarıdaki sebzeler iki ekmeğin katlarına konur), tek kata 2 dilim piko ve 1 dilim peynir, iki tane regular et.
    ANGUS:NORMAL: angus ekmeği,mayonez, keçap, 3 tane halka soğan, 3 tane angus turşusu, bir dilm domatez, bir yaprak kıvırcık , bir dilim peynir. bir angus eti
    ANGUSOMUZ PASTIRMALI: angus ekmeği, keçap, mayonez, 3 halka soğan, 3 turşu, 3 tane domuz pastırması, bir dilim peynir, angus eti
    ANGUS:MANTARLI:angus ekmeği, mayonez, mantar ,iki dilim angus için özel peynir, tek angus eti
    QUARTER BURGER: Quarter ekmeği, keçap, hardal,büyük doğranmış soğan, iki tane turşu, 1 Quarter eti
    DOUBLE QUARTER BURGER: yukardakinin aynısı sadece iki dilim peynir ve iki tane Quarter et var
    BİG AN TASTY: Quarter ekmeği, mayonez, keçap, büyük doğranmış soğan, 2 dilim turşu, tek yaprak kıvırcık, bir dilim domatez, 1 tane Quarter eti
    mc danoldsta çalışacak arkadaşlar bu yukardakileri biraz çalışın öğrenin valla size kolaylık sağlar ve iş satleriniz artar banada belki dua edersiniz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ayrıca mc donalds ta çalaşacalar ve sorusu olanlar bana mail atsnlar: danyel3040 elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım ama mail yoluyla ulaşın ve bu siteden olduğnuzu söyleyiniz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

danyel3040( at) hot mail . com

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mc danoldsta çalışacak arkadaşlar bu yukardakileri biraz çalışın öğrenin valla size kolaylık sağlar ve iş satleriniz artar banada belki dua edersiniz.

gercekten yararlı bilgi diye buna derim işte eline sağlık

bende mc te calışıcam inş arada maillerimle rahatsız edebilirim seni şimdiden saol.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

BEnde Mc donald's; NYC /time square de kasadaydım.
    3 ay boyunce hep gece vardiyası (20.00 - 04.00) çalıştım.
    Hep kasadaydım, ama öncesi oturdum menüleri ezberledim. bencede yukardaki arkadaşım faydalı bilgiler paylaşmış.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Yaklaşık olarak 2 saattir nefes almadan yazdıklarınızı (18 sayfanın tamamını) okudum. Yazdıklarınız için teşekkür ederim.Yararlı bilgiler vermişsiniz. Ben North Caroline eyaletinin Westerly kasabasına gideceğim inşallah. ( Westerly, RI 02891 or N. Stonington, CT 06359 or Wyoming, RI 02898 ) Sanırım 3 şubesi var ama bana söylenen Westerly kasabasında çalışacak olmam. Neyse ilk sorum yerle alakalı. Westerly kasabasında Mcdonalds'ta çalışmak nasıl? Temposu i çalışma saatleri-vardiyaları nasıl? Yine ilk sayfalarda 70-80 personel çalışıyor demişsiniz. Benim sözleşmemde 35 personel yazıyor. Bundan Westerly kasabasının çok büyük olmadığı sonucunu çıkarabilir miyiz? Yani fazldan çalışmaktan umudu kestim zaten. Diğer sorum ise ikinci iş.Bu kasabada ikinci işi bulabilir miyim? Gerçekten bu sene deli gibi çalışıp seneye tekrar gelmeyi ve biraz alış-veriş yapmayı düşünüyorum.İkinci iş için tavsiyeleriniz neler? Bir diğer sorum yiyeceklerle alakalı. Sözleşmemde yanlış anlamadıysam eğer 1 bedava yemek yazıyor. İçeceklerle alakalı birşey yok. İlk sayfalarda içecekler bedava denmiş. Bu durum nasıl olacak? Üstelik domuz etinden uzak duran biri olarak bu konuda sıkıntı yaşar mıyım?Bir diğer sorum ev arkadaşlarımla alakalı olacak. Diyelim ki ev arkadaşlarımla anlaşamadım. Bu durumu nasıl çözeceğiz?

Zamanınızı ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Konu IYI_Osmancik tarafından (01-04-2011 Saat 12:15 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende wyoming te mc donalds ta çalışıcam öneriLernizzz varrrrmı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Bİlgii

Yerle ilgili bir bilgim yok. Mc donalds hakkında bilgi vereyim. Günde sana bir mola hakkı verilir (30 dakika) sen o molada yemek yersin. Hamburger - patates (orta ya da küçük boy) - orta boy içecek- birde dondurma (tatlı ya da kurabiye). Çalışanlar her şeyi yiyemiyordu. Örneğin orda angus etiyle yapılan büyük hambrger var. Onu yiyemiyorsun. Ama yiyebileceğin çok şey var. Endişelenme, ordaki mc donaldslardaki çeşit burdakilerden çok daha fazla.
    Mc donaldsta sabah 6 dan 11'e kadar kahvaltı menüsü vardır (burdaki ertlerin çoğu domuz etidir, gittiğinde gene de sor sentani.) 11den artık gece kapanana kadar olan menüde domuz eti yok. Bacon denen bir şey var: pastırmaya benziyor. Onun dahil olmadığı hamburgerler yiyebilirsin. Yada istediğini yersin ama bacon içine koymayın dersin.
    Kısacası, oraya gittiğinde görecek-anlayacaksın. Alışması zor değil, rahat olun. Ama geyik yapmayan çalışan biri olursanz manager olan kişinin gözüne girerseniz. Ekstra adama ihtiyaç olduğunda(yani ekstar çalılma ssati) sizi çağıracaktır, tecrübeyle sabittir.
    Kolay gelsin..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar ben bırsey sorucam. mc donalds ıcın pantolonlarımız syah kumas mı olacak? bır de ayakkabıdan bahseedersenız sevınıırım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı guraygry Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben bırsey sorucam. mc donalds ıcın pantolonlarımız syah kumas mı olacak? bır de ayakkabıdan bahseedersenız sevınıırım
    ewt kesınlıkle sıyah ayakkabı ve pantolon ıstıyorlardı ben gecen yaz calıstıgımda. wal marttan 20 usd ye almıstım bı tane . yalnız pantolon getır yazıyordu ıs sozlesmesınde gıtmeden goturdum 2 tane dandık olsada olur fazla pahalı bısey almayın benım gıbı 70 tl lık kumas pantolon almaya gerek yok orda pıs ıslerle ugrascaksınız grıll de calıscaksınız bazen yaglı ıs yanı
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ewt kesınlıkle sıyah ayakkabı ve pantolon ıstıyorlardı ben gecen yaz calıstıgımda. wal marttan 20 usd ye almıstım bı tane . yalnız pantolon getır yazıyordu ıs sozlesmesınde gıtmeden goturdum 2 tane dandık olsada olur fazla pahalı bısey almayın benım gıbı 70 tl lık kumas pantolon almaya gerek yok orda pıs ıslerle ugrascaksınız grıll de calıscaksınız bazen yaglı ıs yanı
    arkadaşım tam olarak anlayamadım. yani dandik kumaş pantolon mu aldın türkiyeden? Yoksa kumaş haricinde bir pantolon mu aldın? Keten falan olmaz mı mesela? ve ayakkabıda hiç siyah harici bi renk amblem falan olmaması mı gerekiyor? (adidas/nike falan kullanamayacak mıyız?)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de sorunun cvbını cok merak edıorm :O siyah keten olabılr mı mesela. conwers tarzı ayakkabı olabılr mı ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bzie iş yeri kendisi pantolon vermişti bildiğiniz siyah kumar pantolondu. ayakabida ben mutfakta çalıştığım için istediğim ayakabiyı giydim sadece frontta çalışanlar sihay ayakabı aldılar convers filan giydiler. ama dikkat etmek lazım yerler yağlı oluyo ve kayıyo ona göre sağlam ayakabı götürün. bide 20 liralık bi ayakabı olsa daha iyi iki buçuk ayda yeni conversim parçalandı çünkü hep yağ vesaire damlıyo çabuk kirleniyo sık sık yıkayıncada parçalanıyo. ama ayakabı pantolan wall martta çok ucuz yanınızda yoksa ordanda alabilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o zaman turkıyeden almaya bıle gerek yokmus aslında. guzel yaa istediğimiz ayakkabıyı giyebilmek rahatlatıcı.tsekkürler verdiğin bilgiler için

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bende bu yaz albany, Cooperstown tayım. orada olacak varmı, ne gıbı onerılerınız var.nasıl bı yer. sozlesmede 35-40 saat arası yazıyor saatlık ucret 7.25 nasıl bı rakam. ayrıca cooperstownda ıkıncı bır ıs bulma sansım varmı.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı exceptiodoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım tam olarak anlayamadım. yani dandik kumaş pantolon mu aldın türkiyeden? Yoksa kumaş haricinde bir pantolon mu aldın? Keten falan olmaz mı mesela? ve ayakkabıda hiç siyah harici bi renk amblem falan olmaması mı gerekiyor? (adidas/nike falan kullanamayacak mıyız?)
    ne dandıgı en kralını aldım 70 tl bıle olsa cok bı kumas ıcın bence :d ya kısacası sozlesmende hersey yazıyodur ısyerınden ısyerıne fark olabılır benım kınde pantolon ve sıyah ayakkabı getır demıstı gelmeden usa ya . yanı dıycegım o kı keten de alabılırsın yeterkı sıyah olsun dandık bısey al ıste ucuz bısey .ha keten hemen kırısır kumas gıbı olmaz onuda unutma.sonucta yaglı pıs ıs cokta kalıtelı bırsey olmasada olur pantolon yanı .belkı senın ıs veren sana verecek goturmene gerek kalmaz hersey sozlesmede dıkkatlı oku yoksa da getırmene gerek yok :=
    http://www.google.com.tr/imgres?imgu...1t:429,r:1,s:0

benım satın aldıgım ayakkabı buydu.work shoes 20 usd sadece
    Konu sucre tarafından (13-05-2011 Saat 03:44 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sözleşmede ayakkabı ve pantolonu benım getırmem gerektiğini söylüyo.keten pantolonm war yA 1 Tanede kumas alırım ucuzundan ohh. ayakkabı da bildiğimiz spor ayakkabı hem fyatı da cok uygun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

meraba arkadaşlar bnde bu yaz wisconsindeki mc de çalışacam.. tek gideceğim iletişim kurarsanız sevinirim.. Bertuğ Koçana | Facebook

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı antikor11 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende bu yaz albany, Cooperstown tayım. orada olacak varmı, ne gıbı onerılerınız var.nasıl bı yer. sozlesmede 35-40 saat arası yazıyor saatlık ucret 7.25 nasıl bı rakam. ayrıca cooperstownda ıkıncı bır ıs bulma sansım varmı.

bende cooperstown mcdonalsta çalışıcam bu yaz yeroyla gidiyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)