Sayfa 8 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678910 SonuncuSonuncu
Toplam 297 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de Araba Alım-Satımı (Ana Başlık)

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Araba kiralarken Banka'dan alacağın Debit Kart önemli.. Nakit parayla araba kiralayamıyorsunuz. Debit kart çıkartabilmen için de yanılmıyorsam SSN e bacvurmus olman gerekiyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba kiralarken Banka'dan alacağın Debit Kart önemli.. Nakit parayla araba kiralayamıyorsunuz. Debit kart çıkartabilmen için de yanılmıyorsam SSN e bacvurmus olman gerekiyor
    Hmm saol kardeşim SSN gerekli ozman diyebiliyoruz
    Don't Give up

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

iyi bi amerikana binmek şart orda ucuza iyi bir şey bulursam bende alırım...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Konunun ilk sayfalarında orada ehliyet alabilirsiniz gibi bir şeyler okudum, hala geçerli mi o hemde hiç ehliyetin yoksa?
    Yoksa öyle anlamak istediğimden mi kaynaklı bu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

virginia da eger Turk ehliyetin varsa kek bir sinava giriyorsun 30 soruluk, ardin direksiyon sinavi; virginia ehliyetini aliyorsun bedavaya.Eger hic ehliyetin yoksa bir ay boyunca kursa gitmen lazim 100 dolara.
    Peki.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya geçenlerde öyle bi siteden araba fiyatlarına baktım adamlar 2002 mustanga 3000$ diyorlar bunların güvenirliliği ne kadar bilen var mı??

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı semih4718 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya geçenlerde öyle bi siteden araba fiyatlarına baktım adamlar 2002 mustanga 3000$ diyorlar bunların güvenirliliği ne kadar bilen var mı??
    Arabanın ayrıntılarına bakarsan ya motoru yoktur yada vites arızalıdır.
    Amerikada arabalar ucuz ama 2002 mustang de 3000 dolar değil

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bilmiyorum ama garanti verdikleri bayağı bi araba wardı hani şansımız olrdaa ucuz dusurebılrsek bı tane

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

abicim o arabalarda kesin sorun vardir.zaten adamlarda araba para etmiyor bakimi para ediyor.bizde kaportacilar oradakiler kadar degerli olsalar adamlar saraylarda yasarlar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Aynı standartlardaki arabaların fiyatları eyaletten eyalete değişir mi acaba eğer öyleyse nereden almak gerekir? Bir de ehliyetimizi Turing'den uluslararası yapmak gerekli mi bazı eyaletlerde TC ehliyeti geçmiyor diye duydum da?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı naber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı standartlardaki arabaların fiyatları eyaletten eyalete değişir mi acaba eğer öyleyse nereden almak gerekir? Bir de ehliyetimizi Turing'den uluslararası yapmak gerekli mi bazı eyaletlerde TC ehliyeti geçmiyor diye duydum da?
    Aslına bakarsan Türk ehliyeti hiçbir yerde geçmiyor Amerika'da.
    Ama polis çevirdiğinde ben exchange student'ım dediğinde,
    Türk ehliyetiyle araba sürmene göz yumuyor polisler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı naber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk ehliyeti yurtdışına çıkışından itibaren 6 ay süreyle geçerliymiş nereye gidersen git. 6 aydan sonra gittiğin ülkenin ehliyetini vs alman gerekir. WAT en fazla 3.5-4 ay olduğuna göre Türk ehliyeti pasaportunla beraber gösterdiğinde geçerli olur.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İşte ben de 6 ay geçerli diye biliyordum; fakat bazı eyaletlerde öyle değilmiş galiba ama kesin bilgi sahibi değilim. Neyse teşekkür ederim. Peki araba konusunda bir fikriniz var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar basima gelenleri anlatim ona gore siz hareket edin abd de ben abd de yasiorm nisan dan beri, araba fiyatlari ucuz fln gelio belki ama kesinlikle aldanmayin, ucuz arabalarn hep bi kusuru war burasi 2.3. el araba coplugu kimse burda tr deki gibi arabasina bakmio cunku servis ucretleri acaip yuksek, nasil olsa sifir araba almak daha kolay oldugu icin regular bi ise giren altina kredili sifir arabasini cekio, is bulana kdr kullandigi eski arabasinida ucuz fiyata satio ama onlar genelde harap halde oluo belki 3 aylik wat suresinde size bi sorun cikarmayabilir(oda sansliysaniz) ama kesinlikle satarken zarar edersinz hele bide inspection emission die dertler vurda bilhassa virgina'da sakin girmeyin o islere!!! ben girdin ordan biliorm 7k $ gti aldm trde fiyati 30000tl ama garajda duruo isteyene $6500 e satarm)) yasiniz 25 is araba kiralayin derim en guzeli o!

ehliyet konusunda eskiden burda cok kolaymis sinawlar ama artk zorlastirilmis oda benm basima patladi, 3 kere hakinz olan kolay bi sinawa giriosunz ama ilk 10 soruda bi hata yaparsaniz eleniyorsunuz 3 kere elenirseniz 250$ vererek kursa gitmeniz gerekir. turk ehliyeti ile yasal olarak araba surme hakkiniz war hatta buraya gelmeden international ehliyet alirsanz cokdaha rahat olur(malum bizim ehliyet sacma sapan bisi). bazi bilgiler ing olmadigi icin Turk ehliyetinde burdaki polisler killik yapio ama yasal olarak 6 ay boyunca F1,J1 vizelerinin Turk ehliyeti ile araba surme hakki war bu yasa Virginia da. ama VA bu yasa warsa digerlerinde kesin wardir en uyuz eyalet VA cunku!!! baska sorunuz olursa sorabilirsinz...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar mağlumunuz final dönemi ondan dolayı forumdaki 15 sayfayı okucak malesef zamanım yok zaman bulabilsem bile çoğu msj 2-3 senelik olduğu için kurallarda eyaletten eyalete değiştiği için sormak istediğim birkaç soru var final döneminin hemen sonrasıda amerikaya uçuş var ve arabayla ilgili tam olarak ne yapılcağını bilgili arkadaşlar yazabilirse çok sevinirim biz arkadaşla new jerseyde kalcaz ama new jerseyde kalcağımız yer iş yerine uzakmış ve sadece araçla ulaşım sağlıyabiliyoruz ondan dolayı da araba almamız gerek ilk olarak türk ehliyetiyle amerikada araba alabiliyormuyuz veya başka ne gibi belgelerimiz olması gerekiyor 2. olarak amerikaya gittikten sonra kaç gün araba almak için beklememiz gerek yoksa direk indiğimiz gibi alma şansımız varmı tabi o kadar çabuk araba bulunmaz da farzı mual diyorum bide amerikada kullanıpta memnun kaldığınız araç markası varmı bu saçma bir soru gibide gelse benim için önemli bir soru şimdiden teşekkür ediyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı trust Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar mağlumunuz final dönemi ondan dolayı forumdaki 15 sayfayı okucak malesef zamanım yok zaman bulabilsem bile çoğu msj 2-3 senelik olduğu için kurallarda eyaletten eyalete değiştiği için sormak istediğim birkaç soru var final döneminin hemen sonrasıda amerikaya uçuş var ve arabayla ilgili tam olarak ne yapılcağını bilgili arkadaşlar yazabilirse çok sevinirim biz arkadaşla new jerseyde kalcaz ama new jerseyde kalcağımız yer iş yerine uzakmış ve sadece araçla ulaşım sağlıyabiliyoruz ondan dolayı da araba almamız gerek ilk olarak türk ehliyetiyle amerikada araba alabiliyormuyuz veya başka ne gibi belgelerimiz olması gerekiyor 2. olarak amerikaya gittikten sonra kaç gün araba almak için beklememiz gerek yoksa direk indiğimiz gibi alma şansımız varmı tabi o kadar çabuk araba bulunmaz da farzı mual diyorum bide amerikada kullanıpta memnun kaldığınız araç markası varmı bu saçma bir soru gibide gelse benim için önemli bir soru şimdiden teşekkür ediyorum
    direk alırsın.
    NY'dan galeriden al.
    daha sonra sur arabayı sana otomatikman in transit permit denilen 38 gunluk gecici plaka ve insurance yapacaklar.
    sonra 38 gun sonra yani oradaki gideceğin eyalete arabayı kaydettirirsin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

evet araba alabilirsin. türk ehliyetinle 6 ay VA da araba kullanmakta sıkıntı yok. biz VA dan araba kiralayıp 5-6 eyalet gezdik polis durdursa bi sıkıntı olurmuydu bilmiyorum.Ama araba almakta bildiğim kadarıyla arabanın parasını ödemekle almış olmuyosun sanırım birde zorunlu sigortalar falanda olması lazım. daha önce almış olanlar umarım cevap yazar. Önereceğim araba da en son 1 haftalıgına kiraladıgımız 2008 model toyota camry vardı. ve inanılmaz keyifliydi 2100 mil yol yaptık ve hiç yorulmadık. ve çok konforluydu araba.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eyv beyler bu kadar çabuk cvp beklemiyodum açıkçası saolun indiğimiz gibi direk alabiliyo olmamız güzelmiş birkaç kişi ssn gerekiyor filan demişti ondan sordum direk alabiliyor muyuz diye o zaman gittiğimiz birkaç gün new yorkta konaklayıp araba almak ve yola öyle devam etmek daha avantajlı gibi duruyor tekrardan saolun

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

SSN için yeterli sartları sagladıgını goster mutlaka.
    zorunlu sigortaları galeriler yapıyor.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk kez gittiğimiz için çok bilmiyorum açıkçası yeterli şartlar iş sözleşmesi ds tarzı belgeler oluyo heralde birde banka hesabı da gerekiyo diyenler olmuştu demekki kulaktan kulağa gelirken herkes birşeyler ekliyomuş

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet araba alabilirsin. türk ehliyetinle 6 ay VA da araba kullanmakta sıkıntı yok. biz VA dan araba kiralayıp 5-6 eyalet gezdik polis durdursa bi sıkıntı olurmuydu bilmiyorum.Ama araba almakta bildiğim kadarıyla arabanın parasını ödemekle almış olmuyosun sanırım birde zorunlu sigortalar falanda olması lazım. daha önce almış olanlar umarım cevap yazar. Önereceğim araba da en son 1 haftalıgına kiraladıgımız 2008 model toyota camry vardı. ve inanılmaz keyifliydi 2100 mil yol yaptık ve hiç yorulmadık. ve çok konforluydu araba.
    Günlük ne kadara kiraladınız?hangi firmadan ve kredi kartıyla mı?
    ben de örneğin connecticut dan veya Rhode Island dan yada Boston dan kiralasam arkadaşımla trenle otobüsle sağa sola gitmekten daha mı ucuza gelirki?
    İnternet üzerinden mi kiraladınız?şunu şunu yaptık diye anlatır mısın?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı cerkes41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlük ne kadara kiraladınız?hangi firmadan ve kredi kartıyla mı?
    ben de örneğin connecticut dan veya Rhode Island dan yada Boston dan kiralasam arkadaşımla trenle otobüsle sağa sola gitmekten daha mı ucuza gelirki?
    İnternet üzerinden mi kiraladınız?şunu şunu yaptık diye anlatır mısın?
    gunluk 40-50 dolar arası . aslında daha ucuza veya aha pahalıya da kiralanabilir. yaş 25 üzeriyse daha ucuza, arabanın sınıfı iyiyse daha pahalı, yaptırdıgın sigortaya göre de değişken fiyatlar. biz enterprise dan da heartz den de kiraladık. ve rezervasyonu netten yapıyoduk genelde. hatta gelip bizi alıyolardı şubeye göturuyorlardı. bunun dışında 25 yasından kucuksen internetten rezervasyon yaparken dogum tarihini 25 yasından buyuk olucak şekilde ayarlarsan ikkat etmeyebiliyorlar. farkederlerse de yanlış anlamışımdır kusura bakmayın falan dersin.arabayı alırken pasaportun yanında olsun mutlaka ve turk ehliyetin. ve sana bir çıktı vericekler kaybetmemen yararına. birde şoför 1 kişiden fazla olucaksa bunu size sorduklarında tek ben kullanıcam desin biriniz. 2nd driver parası var cunku onu ödemeyin boş yere. polis durdurdugunda bile esas şoför kullanmıyosa bile arkadaş çok kullanı yoruldu benimde ehliyetim var diyebilirsin. veya sormadılar bizde yabancıyız bilmiyoduk falan dersin. başka merak ettiğin bişe varsa sor yine ama hemen cevap yazamayabilirim. yarın sınavım var yatıcam. ama uyumamıs olursam bakarım

iyi watlar.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ilk kez gittiğimiz için çok bilmiyorum açıkçası yeterli şartlar iş sözleşmesi ds tarzı belgeler oluyo heralde birde banka hesabı da gerekiyo diyenler olmuştu demekki kulaktan kulağa gelirken herkes birşeyler ekliyomuş
    banka hesabı istedikleri dogru.
    NYS DMV - Vehicle Registration and Certificate of Title
    bu adresten bakablirsiniz herşeye.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sigorta kac para acaba? bugun slovak bi eleman min. 6 aylik yapildigini ve 600$ oldugunu soyledi. kullanmadigimiz aylari geri oduyorlarmis ama bastan ekstradan o kadar para bulmak sikinti.. araba fiyati disindaki masraflar ne kadar tutuyor acaba? net rakam alabilirsim planlari da ona gore yapacagim ny eyaleti icin soruyorum...
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yok mu bu yil arac alan arkadaslar da bilgi versin?
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar Pensilvanyadayım şu an.Türk ehliyetim war 2 kere araba kiraladım. ama bundan sıkıldım araba almak istiyorum. ama bilmediğim şey şu : Yerel ehliyet olmadan araba alabilir miyim ? daha önce pensilvayada bulunup araba alan oldu mu ? ne gibi işlemler yaptınız ? acil cvp verebilirseniz sevinirm

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

arkadaşlar 3 kişi aynı işe gitmeyi planlıyoruz araba alalım dedik gidince 1000 dolarlık araba alsak gelirken bunu nasıl satarız ve satması ne kadar sürer
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3 kişi aynı işe gitmeyi planlıyoruz araba alalım dedik gidince 1000 dolarlık araba alsak gelirken bunu nasıl satarız ve satması ne kadar sürer
    aldığınız adamla anlaşma yapın.. arabayı çalışır, hasarsız, nasıl aldıysak aynı şekilde geri getirirsek şu kadar fiyata geri satarız diye anlaşma yapın.. atıyorum 1000e aldınız 600e veya 500e geri satarız diye.. bunu arabanın satışını garantiye almak için yaparsınız, elinizde kalmasın diye..

bunun dışında craigslist.e ilan koyarsınız istediğiniz fiyattan satmaya çalışırsınız, satamazsanız arabayı aldığınız adama anlaştığınız fiyattan geri satarsınız.. ne kdar sürede satacağın şans işi..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde 12sinde new yorka iniş yapacagız direk araba alma sansımız varmı ? birde sigortalar vergiler ne kadar tutuyor? 2011 de

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Arabayı craigden ayarlarsanız ve adamı ayarlarsanız alırsınız.Ama bence mümkün olan bi olay değil.
    ""Let the game begin""

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)