Sayfa 8 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678910 SonuncuSonuncu
Toplam 276 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel'da Cankurtaranlık - Lifeguard

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

@uygarmithat konuyu şişiriyorum ama delaware da elektronik cihazların vergisi 0 diyorlar dogrumu bide elektronik esya alıcak guzel dukkanlar varmı ? Bide bende merak ettim acıkcası o ciddi olayları

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sniff17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @uygarmithat konuyu şişiriyorum ama delaware da elektronik cihazların vergisi 0 diyorlar dogrumu bide elektronik esya alıcak guzel dukkanlar varmı ? Bide bende merak ettim acıkcası o ciddi olayları
    ciddi olayları bende merak ettim açıkcası.
    Birde bu iş sırasında 8 saat aralıksız havuzu mu gözlüyorsunuz yoksa arada başka birşeyler yapma fırsatı oluyor mu yani çok mu sıkıcı bir halde bu iş ?

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Smile

Alıntı ozz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ciddi olayları bende merak ettim açıkcası.
    Birde bu iş sırasında 8 saat aralıksız havuzu mu gözlüyorsunuz yoksa arada başka birşeyler yapma fırsatı oluyor mu yani çok mu sıkıcı bir halde bu iş ?
    Merhaba arkadaşlar konuyu açan "2007 yılından kalma fosil cankurtaran" konuşuyor:

evet sıkıcı ve yorucu bir iştir,otur ve bütün gün etrafı gözle dur kolaydır ama çoğu zaman sıkıcı olabilir,gözünü sudan ayırmak yoktur....güneş de bi yandan yakar durur ama molaları elbette vardır.Abd ye gidecek ve cankurtaranlık yapacak arkadaşlara kolay gelsin,ben şahsen bu sene tekrar gezmek için ABD ye gitmeyi düşünüyorum
    Konu fatih26 tarafından (17-02-2012 Saat 07:10 PM ) değiştirilmiştir.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar.ilk defa foruma yazıyorum.bu yaz Texas,east austin,new breanfuls da Schlitterbahn Waterpark da lifeguard olarak çalışıcam.Uluslararası silver ve bronz lifeguard sertifikam var ve amerikalıların mülakatını çok rahat geçtim.200 değil 400 metreyi çok rahat yüzerim spor akademisinde yüzme antrenörlüğü okuyorum.gideceğim yer hakkında bilgisi olan arkadaş varsa veya tecrübelerini paylaşıcak arkadaş varsa çok memnun olurum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende schilitterbahn da can kurtaranlık yapacam...bize istanbulda yüzme mülakatı yapıldı amerikadan gelen görevliler tarafından ama tekrar bi eğitim yapılır herhalde?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aynı şekilde bizede yaptılar orada da sertifika için tekrar yüzecekmişiz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

İş seçiminde danışmanım beni housekeeper ve restaurant işlerine yönlendirmeye çalıştıkça ben kaçtım, olmaz dedim, katiyen olmaz. Sonra Chicago Six Flags Kodak işini verdiler ki onuda Skype'ta mülakatta kaybettim. Kala kala danışmanın kendi işlerinden Water Slide World diye bir yer kaldı, Lake George da. Yüzmen nasıl diye 20 kez sormuştur herhalde. Çok iyi değil, kendimi ancak kurtarabilirim dediysem de beni bu işe yazdı. Ne ingilizce için mülakata girdim nede yüzme için. Yüzme konusundaki endişelerim için "zaten su parkı, oraya yüzmek değil kaydıraktan kaymak için gelinir, yüzmen çok önemli değil" falan gibi sözlerle avuttular. Şimdi burayı okuyunca tırstım biraz. benim 750 metre oldukça yavaş bir tempoda non-stop yüzmem dışında hiçbir numaram yok, ingilizcem intermediate. Geri dönüşte yok, lütfen birisi içimi rahatlatsın..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı mubayka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş seçiminde danışmanım beni housekeeper ve restaurant işlerine yönlendirmeye çalıştıkça ben kaçtım, olmaz dedim, katiyen olmaz. Sonra Chicago Six Flags Kodak işini verdiler ki onuda Skype'ta mülakatta kaybettim. Kala kala danışmanın kendi işlerinden Water Slide World diye bir yer kaldı, Lake George da. Yüzmen nasıl diye 20 kez sormuştur herhalde. Çok iyi değil, kendimi ancak kurtarabilirim dediysem de beni bu işe yazdı. Ne ingilizce için mülakata girdim nede yüzme için. Yüzme konusundaki endişelerim için "zaten su parkı, oraya yüzmek değil kaydıraktan kaymak için gelinir, yüzmen çok önemli değil" falan gibi sözlerle avuttular. Şimdi burayı okuyunca tırstım biraz. benim 750 metre oldukça yavaş bir tempoda non-stop yüzmem dışında hiçbir numaram yok, ingilizcem intermediate. Geri dönüşte yok, lütfen birisi içimi rahatlatsın..
    kusura bakma da içini rahatlatabileceğimizi pek sanmıyorum. yapılan sınav çok zor olmamakla birlikte tr de kendine güvenen bir kaç arkadaşım lifeguard olmak için gittiler ve sınavı geçemediler. bu gibi parklarda biraz daha rahat tabi cankurtaran olmak okyanus kıyısında yapmaktan.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma da içini rahatlatabileceğimizi pek sanmıyorum. yapılan sınav çok zor olmamakla birlikte tr de kendine güvenen bir kaç arkadaşım lifeguard olmak için gittiler ve sınavı geçemediler. bu gibi parklarda biraz daha rahat tabi cankurtaran olmak okyanus kıyısında yapmaktan.
    benim formumda 3 adet iş tanımı var. clerk, slide dispatch ve lifeguard Geçen sene oraya giden bir elemanla konuştuğumda türklerin hepsini lifeguard yapıyorlar demişti, sınavını sorduğumda ise 2 gün yüzdürüyorlar o kadar demişti. sınav mutlaka olur mu diyorsun. bildiğim kadarıyla bu parkta havuzun işlevi kaydıraktan suya düşmek yinede yaralananlar olabilir ilkyardım konusunda mutlaka bilgi gerekir yüzme olmasa dahi.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

benim formumda 3 adet iş tanımı var. clerk, slide dispatch ve lifeguard Geçen sene oraya giden bir elemanla konuştuğumda türklerin hepsini lifeguard yapıyorlar demişti, sınavını sorduğumda ise 2 gün yüzdürüyorlar o kadar demişti. sınav mutlaka olur mu diyorsun. bildiğim kadarıyla bu parkta havuzun işlevi kaydıraktan suya düşmek yinede yaralananlar olabilir ilkyardım konusunda mutlaka bilgi gerekir yüzme olmasa dahi.
    sınav mutlaka olur ama işte zorluk derecesi park'tan parka değişir bence. bu işi yapmadım ben sadece çevremde gördüğüm kadarıyla yazmak istedim.

Ben Kings Dominion da çalıştım mesela ve oradaki life guard sınavından kalan arkadaşlarım oldu.

departman değiştirip devam etmişlerdi. ancak senin de bu sınavı geçememe gibi bir durumun olursa orada başka bir işe geçebileceğinin garantisi var mı ( aynı parkta ) ? yoksa oradayken yeni bir iş aramaya başlayıp bulman gerekebilir de ( tabi bu en kötü senaryo ).

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

sınav mutlaka olur ama işte zorluk derecesi park'tan parka değişir bence. bu işi yapmadım ben sadece çevremde gördüğüm kadarıyla yazmak istedim.

Ben Kings Dominion da çalıştım mesela ve oradaki life guard sınavından kalan arkadaşlarım oldu.

departman değiştirip devam etmişlerdi. ancak senin de bu sınavı geçememe gibi bir durumun olursa orada başka bir işe geçebileceğinin garantisi var mı ( aynı parkta ) ? yoksa oradayken yeni bir iş aramaya başlayıp bulman gerekebilir de ( tabi bu en kötü senaryo ).
    evet, zaten bu 3 işte benim formumda yazıyor. Oraya gittiğimizde bizi birine vereceklermiş. Türklerin hepsini lifeguard yapıyorlar diye duydum ancak bilginin kesinliğinden emin değilim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

evet, zaten bu 3 işte benim formumda yazıyor. Oraya gittiğimizde bizi birine vereceklermiş. Türklerin hepsini lifeguard yapıyorlar diye duydum ancak bilginin kesinliğinden emin değilim.
    ok o zaman çok sorun olmaz.

şimdiden iyi watlar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ok o zaman çok sorun olmaz.

şimdiden iyi watlar.
    teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu high sierra poolsa daha önce gideniniz var mı. yüzme testleri nasıl oluyo

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Daha önceden bu işi yapmış arkadaşlar karşılaştığınız en ciddi durumları paylaşabilirmisiniz ?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yapılabilecek en iyi iştir.Fena çevreniz olur eylenceli olur... hiç yorulmadan eylenerek kazanırsınız hayatınızı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Bir insan neden lifeguard olmak ister diye bir soru kesin mülakatlarda karşımıza çıkıyordur ama ben hala bi yanıt bulamadım acaba biri yazabilir mi ing-türkçe it doesnt matter
    What an experience .!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Denizi suyu güneyi çok seviyorum...Bu kadar

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Ben Fringe yüzünden polis olacağım vallahi
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Mayo fetisizmim var de ilginc komik olur.ama vize alamassin solersen.bu detaida gecmiyelim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerikadaki cankurtaranlık eğitiminden kaç metre yüzdüğümüzün ne kadar önemi var? Veya kelebekleme yüzmeyi kontrol ediyorlar mı? Oradaki Eğitimle ilgili bilgisi olanlar arkadaslar paylasabilir mi?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Sana oraya gidince red cross training eğitimi vericekler ilk başta 300 yard yüzmeni isteyecekler buda yaklaşık 275 metre daha sonra testli sınav var bunları geçebilirsen sertifikanı vericekler ve çoğu yerde bu sertifikayla iş bulabilirsin bunun dışında zor olur eğer yüzmen kötüyse orda işsiz kalma durumun bile olabiliyor eğer çok seçenekli bi iş yeri değilse ... bu yüzden önemli bi konu ..

ama bi insan niye lifeguard olmak ister sorusuna hala cvp bulamadım yani
    someone help me pls işveren bana ciddi ciddi sorucak acaba are you kidding desem ne der
    What an experience .!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Adminler bir sorum var.Ben usa de cankurtaran olarak 1600 tl para kazandım ayda türkiye ise 1200 tl para önerildi(Türkiyede 9 usa de 7 saat gunde)...Sizce bi tuhaflık yok mu? Sadece 400 tl far var arada..Türkiyenin - Usa kıyaslaması yaparken burda neye göre bi kıstas almalıyım...Ben mi çok az kazandım acaba usa de ...

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adminler bir sorum var.Ben usa de cankurtaran olarak 1600 tl para kazandım ayda türkiye ise 1200 tl para önerildi(Türkiyede 9 usa de 7 saat gunde)...Sizce bi tuhaflık yok mu? Sadece 400 tl far var arada..Türkiyenin - Usa kıyaslaması yaparken burda neye göre bi kıstas almalıyım...Ben mi çok az kazandım acaba usa de ...
    Aynı parayla TR de ve ABD alacağın şeylerin kıyasını yaparsak çok uzun sürer.Ama sadece şu kısmı kıyaslayabiliriz.Günde 2 saat fark var.Şayet amerikada günde 2 saat daha fazla çalışmış olsaydın ve ayda 22 gün çalışsaydın artı 44 saat ederdi.Saatin 8 dolardan oldugunu varsayarsak 44*8 352 dolar artı kazanırdın.yani yaklaşık 600 lira eder.Ayrıca ABD nin senden haftalık kestiği 30 dolar vergiyi de hesaba katarsak.aylık 200 lira da o eder.Yani TR ile abd de kazandığın para arasında 1200 tl fark var 400 değil.(Overtime'lar ihmal edilmiştir)

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

la cav naptin sen ya

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Lifeguardlık demişken yarın interview um var bu konuda yardım edebilicek biri varmı acaba ne sorarlar felan filan ayrıca yüzme hakkında çok konuşuyormuş ulan ne konuşucaz ya alt tarafı lifeguard olucaz yani?
    What an experience .!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

1200 tl yle usa de 700 bira türkiyede 300 bira yapıyo aldığım maaşla..Şimdi anladım haha ya zorlamıcam tamam türkiye gayet kötü bi ülke
    Konu ozgursum tarafından (19-02-2013 Saat 04:57 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bu yaz wisconsinde Noah's arkta lifeguard olarak çalışıcam ancak lifeguard olarak gidenler bir takım sınavlardan geçiyomuş yüzmede dalma da vs sorun yok ancak yazılı sınavda ne gibi sorular soruyorlar bunu öğrenebilirmiyim eğer tüm mülakatlardan geçip yazılı sınavdan geçemessek işten atılma ihtimalimiz varmı geçtiğimiz senelerde işten atılan çok olmuş noahs arkta galiba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Yine vazgeçemedim şu işten.Beyne güneşi yiye yiye şeyi olduk mesleğin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)