Work and Travel 2025
Sayfa 8 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 456789101112 ... SonuncuSonuncu
Toplam 369 adet sonuctan sayfa basi 211 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gidenlerden Anılar (Yazı Dizisi) By @necro

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bi baslik bu kadar mi guzel yazilar icereblr
    Basta necro olmak uzere hikayelerini paylasan herkese cok cok tesekkur ederim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aventuraedu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar,
    Foruma yeni uye oldum ve basima gelenleri size aktarmam gerektigini dusundum

John Pond’un sirketi Aventura Edu ile Work and Travel amacli Amerika’ya gidecek ogrenciler ve velilerin dikkatine;

2007 yili yazinda Work and Travel Aventura adi altindaki sirketle John Pond denen kisi ile Miami ' ye birkac arkadas calismaya gittik.
    - Hava alanindan indigimizde bizi karsilayan kimse yoktu, otobus minibus bir sekilde, 4arkadas, "miami ofisi" denen Collins Versailles Apartmanindaki adresi bulduk

- Iceri girdigimizde gorduk ki gayet salas bir hostelden baska bir sey deildi

- Ofis adi altinda da bir studyo daire var, orda John Pond bey madur ogrencilerden arakladigi paralar ile alem yapiyor

- Kesinlikle is buluyoruz dedikleri is, timeshare dedikleri devremulkleri satmayla ilgili komisyon isi ve degil ofise cekmek, insanlar bu tarz pazarlama taktiklerine oyle alismislar ki durup sizi dinlemiyorlar bile

- Kisacasi isimizi de kendimiz bulduk

- Oda vaadlerine gelince, bir goz 30m2 odada 4erkek kaldiklari zamanlar oldu ve yatak adi altinda sisme deniz yatagi =) kondu uzerine havlu serip yerlerde yattilar. Biz daha sansliydik (!) ki odamizda bir yatak vardi iki kiz paylastik. Dusu calismayan arkadas vardi 3 gun o sicakta dus alamadi, vs.

- Versailles apartmanindan ayrilmak istedigimiz zaman 250 dolar olan depozito ucretimizi erken cikmamizi one surerek geri iade etmediler

- Biz de aradik 911'i John Pond u sikayet ettik. Polis geldi birlikte Miami Ofis diye gecen Versailles apartmanindaki John'un kendi ozel studyosuna 2 amerikan polisi ile gittik.

- Polis John un odasini aramak istedi ve bayaa tartisma yasandi. Bu olay kayitlara gecti. Eger zor durumda kalir iseniz siz de cekinmeden arayin polis cok yardimci oluyor.

- En sonunda bize bir savciliga bagli avukatin numarasi verildi ve sikayetlerimizi onlara ilettik. Fakat vizemizin suresi doldugu icin islemleri devam ettiremeden Turkiye ye donduk.

- Malesef bir bayan arkadasimiz John Pond'un is bulmamasi uzerine sokaklarda vakit gecirirken kendini kokaine vermisti ve bir sure sonra hapse atildi- suclari prostitution ve cocaine possession. Bu davada hakim ve aile John Pond' u suclamistir. Miami Kayitlarinda vardir.

Ben uzerime duseni yaptim, malesef elimizde herhangi bir kanit yok fotograflardan baska. ilgilenen arkadaslar var ise bana mail atsinlar ben onlara gerekli fotograflari vs. gosteririm.

Ben cektim siz cekmeyin.....
    bu yazının altına imzamı atar ve bı kac seyde ben eklemek ıstıyorum.. bende o aventuraedu denen lanetolası fırma ile gittim. newyorka gittim ben. newyorktakılerin durumu berbattı. kac ogrencı kendısıne iş bulamadıkları ıcın turkıyeye dondu. adamların buldukları ıslerde kacak calısıyosunuz. bıze ayarladıkları konaklama yerı newjersey eyaletinin en tehlikeli şehri olan newark ta. bı katta bi tualet ve banyo var bide bayanlar ıcın olmak uzere toplam iki. ve aynı katta yaklasık 30 oda var her oda da 2 kişi kalıyo. yanı 30 kişiye aynı tualet ve banyoyu kullanıyo. bu firma potansiyel bi tehlikedir. bununla gitmeyi dusunen arkadaslar muhakkak okusun bunları. benden tavsiye..
    Konu stephen tarafından (14-12-2008 Saat 01:11 AM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bende 2008 watcılardanım basıma gelen degısık olayları anlatmak ısterım ama once bu yazdıgım gıdecekmı dıye denemek ıstıorum cunku sabahtan berı forum kabul etmedı yazdıklarımı yok enaz sukadar yazacakmısım dıye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aha oldu efendım bir gün arkadaslarla wendy's diye bir hamburgecıye gittik bizim arkadasın birisi siparıs werıo ama ıngılızcede catpat nese biz kendi siparslerimizi aldık geldik bizimoglan arkadan koca bir kumpir patatesi ile masaya geldi!!! biz bakıyoruz bu ne diye ? megersem bizimkisi kadına fries yerine potato dıyınce kadın buna kumpir patatesi wermiş

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

gerçekten bu başlık harika yazılar içeriyor, necro gerçekten kalemin sağlam.
    Bende böyle güzel anılar okumasam yazmadan geçecektim, neyse başlayalım.
    Bu arada bizim grup olarak wat anılarımız genellikle polisliydi.

wat da 7 türk arkadaş beraber takılıyoruz ev-iş aynıydı.
    Çalıştığımız yer New york, Boston a çok uzak olmadığı için, 7mizde day off ( 2 gün)larını aynı güne alıp seferler düzenlemeye başladık. İkinci uzun süreli ve 2 gün süren seferimiz New york'aydı. Ayrıca gezi kararını genellikle geziye çıkmadan 6 saat içinde ve gece yarısından sonra karar verirdik. Gidelim-gitmeyelim gece yarısı 3.00 da gidelim kararı çıktı, yattık yalnız bir grup arkadaş saat 7 gibi kalktı araba kiralamaya havaalanına gittiler, neyse iki araba , ellerde telsizler yola çıktık.
    Daha sonra bazı telsiz mesajı örnekleri sunabilirim.
    Arayı hatırlamıyom,
    gece vakti New york city deyiz. Saat 12-1 e (gece) kadar, New york un o gündüz kadar ışıklı caddelerinde geziyoz. Neyse yola çıktık bizim GPS in ayarları karışmış yanlışlıkla New Jersey turnikelerini geçip paralı yola girdik. ama ( öncesinde net ten arıyoz ucuz hostel neyim bulamadık).
    Neyse dedik şurada bir rest area var orada kalalım bi gece arabada konaklarız dedik. Neyse arkadaşlar uçuş pozisyonlarını aldılar falan, ama dışarıda gezenlerimizde var.2 arkadaş voltalamakta. Ben uyuyodum. Sonra yaw dedim bu adamlar yatacak uygun yer bulamadılar heralde dedim( biri de şöför , uyuması lazım) ben bi bakayım şunlara dedim ( yok aslında ihtiyaç molasıydı)
    arkadaşlardan biri geldi arabaya yattı, ben diğer arkadaşla rest area nın içinde dışında takılıyoz. Bir banka oturduk.MUhabbet derin mevzular. Allah'ım sen büyüksün.
    Sonra dan muhabbet biraz seyrekleşti. Arkadaşın kafası ellerinde , elleri dizlerinde sakin bi muhabbet falan.
    Ulan gece ayaz dedim, gideyim de arabadan üstüme bir şey alayım dedim.
    Aha arabaya girer girmez sızdım-sızıyom, ya adamı da dışarıda bıraktık ayıp olcak diyorum (kafamda), , uyuyo mu uyanık mı ?
    Bir ara vakit sabaha yaklaşmış arkadaşa bir bakış attım dışarıda olduğundan da sadece benim haberim var , baktım banka yüzü koyun serilmiş uyuyo.
    Sonra artık sabah saatleri, bizim arabada 3 kişi, yandaki arabamızda 3 kişi yatmakta, 1 kişi dışarıda bankta homeless pozisyonunda.
    Şöför arkadaş bu arada uyanmış, bizim uyur halde fotolarımızı çekmiş bile (yılın gazetecilik olayı) , sonra bana:
    -ali, kalk olum s*****'nin başına polisler geldi dedi.
    -Olum git bak şimdi o uyku sersemi konuşamaz dedim.Yardımcı ol.( kendimi tekrar kaybettim.)
    Bu arada polis arabası sayısı 2 oldu.Arkadaşın başında New Jersey polisleri soru soruyolar.Bizden 25 metre uzaktalar.
    Benimde kafam iyi, uykuya devam.Diğer herkeste arabada uyuyo zaten, kimsenin haberi yok.
    Derken arkadaş eksik olmasın bir eli arka cebinde polislere doğru gidiyor. (İntihar )
    He is my friend, aslında arabada kalıyoruz falan, derken bir polis arabası daha geldi. Bir arkadaşı başka polisler, diğer arkadaşı başka polisler birbirlerini göremeyecekleri şekilde soru soruyolar.
    Sonra 4 polis arabası oldu. Ortalık şenlik.
    2 polis bizim arabaya doğru gelmeye başladı, ben arkadaşı uyandırdım, oda yandaki arabayı uyandırmaya çalışıyo, bırak dedim, şimdi panik yapmasınlar, gerçi onları da polis uyandırdı. ( BU arada pasaportu olmayan arkadaşlar da var
    Bu arada etrafımızda tam 5 polis arabası var. Ama bizim gördüğümüz.7-8 polis.
    Polis napıosunuz diyo. abi biz şu eyaletten geldik, aslında türkiyedeniz, new york taydık da ( olay mahali new jersey). Biz ortadoğulu.Şurda çalışıyoz derkene eksik olmasın artis polis
    -yaw bunlar ingilizce bilmiyolar ya diyerekten yan arabaya geçti.( İşte ingilizce dramı)
    Orda da muhabbet .

Ya sonra yazacam saat nerdeyse 3 yazmak kolay değilmiş.yarın işim var.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Talking devam

Öncelikle bir düzeltmeyle, pasaportu olmayan arkadaşlar durumu, bir önceki polisli vakadaydı. Burada herkesin pasaportu vardı, malum uzun yol,
    Yan arabadaki arkadaşlardan bazılarını polis uyandırmış oldu.
    Alman bi polis vardı. Neyse onlarada sorular. Sonra bize dün New york city de olduğunuzu kanıtlamak namına ordan birşey aldınız mı veya fotoğraf çektiniz mi diye sordular, verdik fotoğraf makinesini baktılar fotolara , anladılar dün New york da olduğumuzu.
    Neyse olay böylece halledilmiş oldu.
    Polisler:
    -Elemanı bankta hareketsiz, yatıyo görünce ( sabahın körü) ölü mü yaşıyo mu diye kontrol edelim, dedik, dediler.
    Yani olay kapandı, zaten bir durum yok ama ufak bi olayda(bence) bile bu kadar çok polisle muhatab olmak acayip, adamlar 9/11 den sonra çok hassaslaştılar demek ki.
    Neyse olay anı biraz heyecanlıydı. Ama şimdi çok eğlenceli bir anı oldu.
    Yok yok olay mahalinden ayrılır ayrılmaz gülmeye başladım.
    Konu neo-kimyager tarafından (23-01-2009 Saat 08:50 PM ) değiştirilmiştir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Polis-kelepçe ve mahkeme

2008 yazını güzel değerlendirmek için 5 arkadaş yola çıktık.
    istikamet: virginia beach..
    iş: 7-eleven'da kasiyerlik..

Virginia beach'e giden arkadaşlar konaklamanın ne kadar pahalı ve zor olduğunu bilirler. biz giderken malesef bunu bilmiyorduk. ilk 3 haftayı otel köşelerinde (kişi başı haftalık 120dolar) geçirdikten sonra amerikalı bir bayanın evini öğrencilerle paylaştığını duyduk. haftalık 80dolara rahat ev hayatının yanı sıra amerikalı ile sürekli pratik yapılacagını düşündük ve hemen taşındık...
    Ama nerden bilirdik bu kadının psikopat olduğunu.. biz pratik yapmak isterken kadın (linda) iki saniye susmadan konuşan herşeye bi kılıf uyduran gece sabaha kadar içen sabah o kilise senin bu kilise benim gezen bedava yiyecek toplayan ve kavga ettiği insanlar yüzünden mahkeme köşelerinde geçen hayatına bizide dahil etmişti..

Bizim grubun tek kızı olan ben, bu programda linda sayesinde hayatım boyunca unutulmayack bir anıya sahip oldum... Linda'nın psikopatca hareketlerinden sonra evinden ayrıldık. bu kadın aşırı derecede para hırsına kapılmış ki amerikada tanıştığım bütün yaşlı kadınlar paraya hasta ve onun için yapmıcakları çirkeflik yok. Linda da biz başka bi yer bulup ayrılınca önce gayet ii karşıladı taaki maddi krize girene kadar. gelip bizden para istedi. evimdeki klimayı bozdunuz, elektriğimi kullandınız,suyumu kullandınız, kira ödemediniz vs vs gibi asılsız gerekçelerle hepimizin marketine günde 3-4 defa gelip rahatsızlık verdi. bu da yetmzmiş gibi maganagerlerimize bunları anlatıp paycheckleri ne zmn alıcagımızı vs sordu.
    Yine rütin gelişlerinden birinde artık canıma tak etti. ve bu kadınla tartışmak zorunda kaldım. çok sinirlendiğim için ses tonumu yükselttim ben bile kendime şaşırdım çünkü ben çok sakin biriyimdir ve sonucta bi kızım yabancı bi ülkede yabancı bi kadına karşı kendimi savunmaya çalışıyorum..
    Neyse tartışmanın ardından bana sen göreceksin türkiyeye dönemiceksin seni pişman edicem gibi bi takım şeyler söledi. ben de herseyi yapabilirsin özgürsün dedim ve lindaya marketin kapısınıı gösterip müşterilerle ilgilenmem lazım git gelme bir daha dedim.. ben olayın bu şekilde kapanacagını düşünürken aradan 2 hafta gecior ve ben iş yerindeyken polis geliyor.. işte asıl olay bundan snra başlıor... polis elinde bir tutanakla lindayı nerden tanıdığımı sordu bend herseyi anlattım. linda benim için izinsiz evime girdi, bana hakaret etti demiş. polis bana bunları sordu bende asılsız oldugunu söyledim ama bi yandan da o kdr çok korkuyorumki hüngür hüngür ağlıyorum sinirlerim boşalıverdi bi anda.. polis ne zmn türkiyeye dönceksin dedi bende erken bi tarih söylersem beni rahat bırakırlar diye 3 hafta sonrasını söyledim bunun üzerine erken döneceğim için beni mahkeme gününe kadar içerde tutmaları gerektiğini söylemez mii! aman allahım dedim hapishaneyi duyunca iiice sinir oldum ve hıçkıra hıçkıra ağladım. polis ağlama sakin ol falan dio snra ofise gitmek için arabaya binmemi istedi ama KOLUMA KELEPÇE takmak zorunda oldugunu yasaların bunu emrettiğini söyledi. şok üstüne şok yaşıyordum. kelepçeyi koluma zorlada olsa taktı o anda ben buraya kültür öğrenmeye dil öğrenmeye geldim bu mu sizin kültürünüz nefret ediyorum amerikadan ve amerikalılardan dedim. iş yerinde benimle çalışan bir arkadasım beni sakinleştirmeye çalışıor polis aynı şekilde haklısın doğru söylüosun sakin ol sakin ol diyiip duruor. neysee sonucta bindim arabaya ve ofise geldik. orada bi süre bekledim ifadem alındı parmak izi, fotograf cekimi falan snra mahkeme günü verdiler ve mahkeme için avukat bulmamı istediler ya devletin verdiği avukatı yada kendi bulcagım bi avukatla mahkemeye cıkmam gerektiğini mahkemeden önce ülkeyi terketmemem gerektiğini mahkemeye çıkacagıma yemin ettirdiler falan...
    bir avukat bulduk arkadaslarımında yardımıyla 250dolar kişi başı (4 kişiyiz) avukat parası verdik. ve mahkemeye çıktık ama linda gelmediği için dava düştü bizim para havaya gitti vee benim yaşadığım o kabus dolu gece yanıma kar kaldı...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok kötü bir olay yaşamışsın arkadaşım ama şükür ki ucuz atlatmışsın ... geçmiş olsun..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart slm

selam shinoda ben south carolina myrtlr beache gidicem bura hakkında bib bilgin varmı??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

"gkcn" valla bnde amerikalı birinin evine cıkar dil geliştirirm diyodum ama senin olaydan sonra kesin vaz gectim yaa...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

10 numara yaa anılar valla sırf ben de böyle rezillikler yaşamak için sabırsızlanıyorum desem yeridir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya gkcn...çok geçmiş olsun...umarım kimse buna benzer bişey yaşamaz ...hoş anılar değil..ama yinede yanında arkadaşların olduğu için şanslısın...bu sene tek başıma gideceğim ve iyi düşünmeye çalışsamda kötü ihtimalleri düşünmeden edemiyorum...anlattığın kadında tam tımarhanelik miş yaa...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saolun arkadaslar.. o gunlerde kabus gibiydi ama su an anlatırken cok egleniyorum amaclardan biri macera yasamaktı benim olay bu amaca uydu...
    nicola34, ya gittiğinde bi ailenin yanında kal dil geliştirme acısından gercekten harika ama bu aileyi sen bulma anlaşmalı şirketler var onlar aracılıgı ile bulursan benimki gibi bi sorun yasamazsın.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gkcn başından geçeni iyisiyle diyemicem ,kötüsüyle anlatman çok süper olmuş,cidden çok sağol...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

way beaa hepsi çok güzel anılar..hepsini saatlerdir hiç üşenmeden okudum..yazan herkesin eline koluna sağlık..bizde (ben ve hatun) bu yazın gitmeyi planlıyoruz...bakalım not ortalamam son bi kaç sınavın sonunda belli olacak ve ona göre hareket edecz... biz 'ye-ro' isimli şirketi tercih edeceğiz sanırım..kaç seferdir onlarla konuşuyoruz paslaşıyoruz. dikkat ettimde bu şirketin adı hiç geçmedi ) daha önce gidenler var ama yinede size bi sormak istiyorum şirket hakkında bilgisi olan yada bu şirketle giden var mı? pratik bir kaç bilgi paylaşabilr mi? şimdiden teşekkürler..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

negro senin yasadıgın gibiside yoktur

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yazılanlar çok güzel olmuş

tabi kimilerinin kötü anıları olmuş ama hayat da böyle zaten

keşke anılarını daha fazla paylaşan olsa da biz de okusak

bu yaz gidebilirsem ben de paylaşacağım burdan

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bende ilk hafta yaşadığım bir kaç iyi veya kötü şeyden bahsetmek istiyorum. Neyse konuya girelim.. İlk gittiğim günü havalimanına indiğimde o çok farklı gelen insanlar ve hayatın heyecanını yaşarken zencinin biri üzerimdeki Galatasaray eşofmanından beni tanıyıp Galatasaray takımımı geldi diye sorması hayatımda unutamayacağım bir anıdır. Tabii bu bir güzellik olarak geçse de benim amerika günlüğüme kötü anımızda olmadı değil.. İş sözlemeşini yaptığımız Lake George'daki The Great Escape parkında çalışacaktık. Gittik ilk gün sözleşmedir falan hallettik. 2. gün iş başı yaptık ve başladım. İlk supervisor beni kadrosuna dahil etti. Çarpışan arabalara götürdü training yapmak için tabii burada ingilizce konusunda epey bir problem yaşadık supervisorla. Biraz da garip konuşuyordu.. Tabii bana göre biz alışmışık how are you' yu hocalardan hav ar yuuuu diye yumuşatmadan öğrendiiğimiz için anlamakta zorluk çekiyorduk tabii.. Neyse ingilizcede problem yaşadığımız için, ilk gün beni park service e gönderdi. Yani kısacası temizlikten sorumlu olduk.. Parktaki ilk günümde böyle bir gün geçirmek beni "hep böyle mi kalacağım" ne olacak durumum sorularının eşliğinde can sıkıntısına dönüşüyordu. Çünkü anlaşmama park servide anlaşması değil ride operator anlaşmasıydı.. Akşama eve gidip ingilizce çalışmak bile gelmedi değil aklıma Neyse 2.gün farklı oldu ve supervisor'u değiştirerek iş halloldu sonra alışıyorsunuzz zaten hem ingilizceye hem de işe

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk gittiğimizde rhode island daydık ve ukraynalılar vardı.(kız erkek karışık grup)
    ilk gece içiyorlarmış gittik tanıştık.
    ukraynalılar:have u ever drunk before?
    biz :no its illegal in my homeland
    ukraynalılarhhh its too bad
    biz:yeah i know anyway let me try it
    ukraynalılar:sure

gecenin sonu

ukraynalılar:enough fockin asswhole we need to build a whiskey factory
    biz recep ivedik gülüşü)i liyin' and u've known it also girls is illegal in my country.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı redneck Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk gittiğimizde rhode island daydık ve ukraynalılar vardı.(kız erkek karışık grup)

gecenin sonu

biz recep ivedik gülüşü)i liyin' and u've known it also girls is illegal in my country.
    ...ve mutlu son

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

ulen yarın sabahın köründe sınavım var, benim uğraştığım şeye bak, ama çok sağlam anılar var, elleriniz dert görmesin arkadaşlar...
    and i wonder, if you ever wondered the same. and i still wonder..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

gecenin sonu

süpermiş ya koptum..
    DÜNYADA YA TOZU DUMANA KATARSIN YADA TOZU DUMANI YUTARSIN..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende buraya gelene kadar yasadıklarımı anlatmak istiorum
    pazartesi günü uçağım vardı ve pazar günü ben hastanede kolumda serum yatıorum bi gün sonra ucağım var hatta saatler kalmıs ben ne haldeyim evin en küçüğü olduum için evdekiler benden kötü olmus gidemessin bu halde diye tepemde dikilmişler annem ağlıo falan bende cok kötü olmama rağmen gülümsemeye calısıorum gitmeme engel olmasınlar diye ben cok iim diorum ama alakası yok ölüorum yani neoldu diye sorarsanız cumartesi günü gidiceğim gün yaklastı diye kuaföre gittim fön falan çektiriorum yüzümde kuruluk vardı kuaförüm bi krem verdi bunu sür hic bişiin kalmaz diye dudaklarınada sürebilirsin yatmadan önce kuruluğu alıo falan dedi kuaför milleti işte bende tanıdık ayıp olmasın falan dedim tamam dedim aldım aksamda almısken kullanıım dedim cumartesi gecesi işte sürdüm yüzüme dudama falan yattım gece su içesim geldi su içtim ama dudaklarımda o aptal kremin oldunu bilmiorum kremli suyu iç sen krem zaten iğrenc bişi kokuo falan sonra yattım bir karın ağrısı ölüorum allahım kusuorum heryere falan derkennn gözümü acil de açtım herneyse anne ben iyiyim die zorla gülüorum falan sonra beni öle gördükleri için hastaneden cıkardılar yarın gidicem ya markete gitmek istedim hemde ii oldumu görürler die düşünüorum içlerinde sıkıntı kalmaz diyorum tam markette alısverişimiz bitti bütün aile markette kasaya geldik sepettekileri kasaya koyarken birden başım döndü küt aşaaa gözümü açtımda yine arabadaydım yine iyiyim sadece uykum var anne walla iyiyim ben diyorum ama ölüorum bu arada ayaklarıma kadar uyuşmus vaziyette. eve gittim uykum var diye yattım ama uykudan diil ağrıdan ölüorum ayağa kalkamıorum cünkü basım dönüo. snra bi kaç saat uyumusum kalktığımda aksam 7 di. ve iyi oldumu göstermem gerekti arkadasımda gelmiş beni bekliodu son kes göriim diye bu sebeple dısarı cıktım cok iyi oldumu sölüorum hala.. oturduk falan bu arada srekli annem arıo yarım saat içinde döndüm ama yarım saat içinde 10 kere aradılar. eve geldim iyi numarası yapıorum atesim var. sonra sabah oldu ucağa yetişmem gerekio bizimkiler iyimisin diyo cokk iiyim falan diorum hernese öle ağladılar falan bindim uçağa new yorkda indim maine e geçmem için boston yapmam lazım önce 13 saat uçmusum bide 6 saat boston otobüs bunları bulana kadar tekrar öldüm dirildim sonra south stationdan north stationa 2 valizle gecerken yine bi ölüm tehlikesi yasadım he bide sürekli yanıma birileri gelioo nereye gidiosun tekmi geldin where r u from gibi sorular soruo hepsine de erkek arkadasıma geldim beklio beni falan diorum
    patronuma mail atmıstım ordayken bu su saatte geliorum trenden beni alın die bide housingim available olsun demiştim oda cvp atmıstı okey falan işte tren istasyonundayım gece 2 ve kimse yok. taksiyi gec bir insan bile yok biraz bekledim işte türk bi kaç kişiyi gördüm trende nasıl sevindim anlatamam onlarla geldik. otele geldim adam yok kimse yok allahım nerde kalıcam gece olmus 3 neseki bu türk arkadaslarım evlerinde yer açtı bana tabi o sırada ağlamamak için kendimi zortutuorum cok kötüydü yorgunum ölüorum falan. annemi aradım ulasınca ara dmişti nasılsın kızım nasıl oralar kaldıın yer falan dedi bende cvp verdim hayatımda hic bu kadar güzel bi yer görmemiştim kaldığım yer prensesin yeri gibi. yolculukta süperdi hersey süper annecim....

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

walla necro kardeş kızcan mı bılmem ama moldovalı aplalar guzelmişş D: bu arad yazılar daha önce hiç bır hıkayede yada romanda heycanlanmadıım kadar benı heycanlandırıp hayal dunyamın ıcınde gercek gibi yaşadım olayıD:: çok savoll

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

burnette senınkıde biraz değişik maceraymış hem aglatıp hem güldüren cinsten D:

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı corrogidor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla necro kardeş kızcan mı bılmem ama moldovalı aplalar guzelmişş d::d:d bu arad yazılar daha önce hiç bır hıkayede yada romanda heycanlanmadıım kadar benı heycanlandırıp hayal dunyamın ıcınde gercek gibi yaşadım olayı:dd::d: çok savoll
    ,
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

burada bir necro klasiği oluşmuş zamanında. ama güzel yazılarmış.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

he wallah :d

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecenin sonu

USA lılerın deyımı ıle --> hanky panky ( yada) bada bımmm bada buumm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gkcn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Polis-kelepçe ve mahkeme

2008 yazını güzel değerlendirmek için 5 arkadaş yola çıktık.
    istikamet: virginia beach..
    iş: 7-eleven'da kasiyerlik..

Virginia beach'e giden arkadaşlar konaklamanın ne kadar pahalı ve zor olduğunu bilirler. biz giderken malesef bunu bilmiyorduk. ilk 3 haftayı otel köşelerinde (kişi başı haftalık 120dolar) geçirdikten sonra amerikalı bir bayanın evini öğrencilerle paylaştığını duyduk. haftalık 80dolara rahat ev hayatının yanı sıra amerikalı ile sürekli pratik yapılacagını düşündük ve hemen taşındık...
    Ama nerden bilirdik bu kadının psikopat olduğunu.. biz pratik yapmak isterken kadın (linda) iki saniye susmadan konuşan herşeye bi kılıf uyduran gece sabaha kadar içen sabah o kilise senin bu kilise benim gezen bedava yiyecek toplayan ve kavga ettiği insanlar yüzünden mahkeme köşelerinde geçen hayatına bizide dahil etmişti..

Bizim grubun tek kızı olan ben, bu programda linda sayesinde hayatım boyunca unutulmayack bir anıya sahip oldum... Linda'nın psikopatca hareketlerinden sonra evinden ayrıldık. bu kadın aşırı derecede para hırsına kapılmış ki amerikada tanıştığım bütün yaşlı kadınlar paraya hasta ve onun için yapmıcakları çirkeflik yok. Linda da biz başka bi yer bulup ayrılınca önce gayet ii karşıladı taaki maddi krize girene kadar. gelip bizden para istedi. evimdeki klimayı bozdunuz, elektriğimi kullandınız,suyumu kullandınız, kira ödemediniz vs vs gibi asılsız gerekçelerle hepimizin marketine günde 3-4 defa gelip rahatsızlık verdi. bu da yetmzmiş gibi maganagerlerimize bunları anlatıp paycheckleri ne zmn alıcagımızı vs sordu.
    Yine rütin gelişlerinden birinde artık canıma tak etti. ve bu kadınla tartışmak zorunda kaldım. çok sinirlendiğim için ses tonumu yükstim ben bile kendime şaşırdım çünkü ben çok sakin biriyimdir ve sonucta bi kızım yabancı bi ülkede yabancı bi kadına karşı kendimi savunmaya çalışıyorum..
    Neyse tartışmanın ardından bana sen göreceksin türkiyeye dönemiceksin seni pişman edicem gibi bi takım şeyler söledi. ben de herseyi yapabilirsin özgürsün dedim ve lindaya marketin kapısınıı gösterip müşterilerle ilgilenmem lazım git gelme bir daha dedim.. ben olayın bu şekilde kapanacagını düşünürken aradan 2 hafta gecior ve ben iş yerindeyken polis geliyor.. işte asıl olay bundan snra başlıor... polis elinde bir tutanakla lindayı nerden tanıdığımı sordu bend herseyi anlattım. linda benim için izinsiz evime girdi, bana hakaret etti demiş. polis bana bunları sordu bende asılsız oldugunu söyledim ama bi yandan da o kdr çok korkuyorumki hüngür hüngür ağlıyorum sinirlerim boşalıverdi bi anda.. polis ne zmn türkiyeye dönceksin dedi bende erken bi tarih söylersem beni rahat bırakırlar diye 3 hafta sonrasını söyledim bunun üzerine erken döneceğim için beni mahkeme gününe kadar içerde tutmaları gerektiğini söylemez mii! aman allahım dedim hapishaneyi duyunca iiice sinir oldum ve hıçkıra hıçkıra ağladım. polis ağlama sakin ol falan dio snra ofise gitmek için arabaya binmemi istedi ama KOLUMA KELEPÇE takmak zorunda oldugunu yasaların bunu emrettiğini söyledi. şok üstüne şok yaşıyordum. kelepçeyi koluma zorlada olsa taktı o anda ben buraya kültür öğrenmeye dil öğrenmeye geldim bu mu sizin kültürünüz nefret ediyorum amerikadan ve amerikalılardan dedim. iş yerinde benimle çalışan bir arkadasım beni sakinleştirmeye çalışıor polis aynı şekilde haklısın doğru söylüosun sakin ol sakin ol diyiip duruor. neysee sonucta bindim arabaya ve ofise geldik. orada bi süre bekledim ifadem alındı parmak izi, fotograf cekimi falan snra mahkeme günü verdiler ve mahkeme için avukat bulmamı istediler ya devletin verdiği avukatı yada kendi bulcagım bi avukatla mahkemeye cıkmam gerektiğini mahkemeden önce ülkeyi terketmemem gerektiğini mahkemeye çıkacagıma yemin ettirdiler falan...
    bir avukat bulduk arkadaslarımında yardımıyla 250dolar kişi başı (4 kişiyiz) avukat parası verdik. ve mahkemeye çıktık ama linda gelmediği için dava düştü bizim para havaya gitti vee benim yaşadığım o kabus dolu gece yanıma kar kaldı...
    yani bütün bu olanlar oldu ve siz türk konsolosluğunu aramadınız mı yada onlar size ulaşmadı mı ulaşmadılarsa bunlar(konsolosluktakiler) ne işe yarar. arkadaşlar t.c. vatandaşlarının hakkını korumak zorundalar ve siz de onlara haber vermek ile mükellefsiniz tabi yardım istiyorsanız.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)