Work and Travel 2025
Sayfa 7 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456789 SonuncuSonuncu
Toplam 270 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD-Türkiye arası haberleşme {Genel Başlık}

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya valla herkes bişi sölüo ben de anlamadım hangisi daha iyi..arkadaşın kız olarak belirtme sebebi sanırım ailelerimizin bizde akılları daha fazla kalabilir bizim daha çok arama ihtiyacımız doğabilir diye söylemiş olabilir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eweettt bayan ArkdaşLar aileleri tarafından daha fazla merak ediliyo ve kızlar erkelere göre doğal olarak daha düşkünler ailelerine bununla igli bi kaç kişyle tanıştımda çok merak edıyolar napsak diye

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

onlardan biri de benim..ben ailemden uzağım ve hergün abartısız 4-5 kere konuşuyorum orda çok zor olacak..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sirona_sirona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onlardan biri de benim..ben ailemden uzağım ve hergün abartısız 4-5 kere konuşuyorum orda çok zor olacak..

Ben zaten sneı düşünerek açmıştım konuyu=) bu kızlar hep böLe:P

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abı ne yaptın sen amerıkada vodafone yokkı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

verizon var vodafone la anlasmalı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

burdan götürdüğümz her telefon çalışıormu bu band olayı fln ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar aynı konudan 2 tane var bunla beraber 3 oldu lütfen biraz araştıralım önce... Hemen bir veya 2 arka sayfada olması lazım bu konu genişçe.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

vodafone un ispanya yada ingilterede uyguladığı uygulama abd de calısmıyor arkadaslar.
    evet bi yerle anlasmalı ona kalırsa turkcell de t mobile ile anlasmalı ama gel gorki 100 lerce kontor.
    dolayısıyla abd de vodafone calısmıyor calıssada bahsettiğiniz tarife gerçekleşmiyor.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

gercekten oyle,ben rus wat sitesinde bi konu actim los angelesde is bulmak zormu diye derhal LOS ANGELES konusuna yonletdirdi benim konuyu
    forum yoneticisi
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burdan götürdüğümz her telefon çalışıormu bu band olayı fln ?
    bildiğim kadarıyla cep telefonunun 1900 Mhz frekansı desteklemesi lazım.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

1900 mhz die biliorum ama Alaska 'da aynı 2 telefondan biri çalışmış dieri çalışmamaış ( Bu bana söylenen görmedim , tlf markalarını da bilmiorum )
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Amerikada Vodafone Kullanımını Sordum

amerikada kontürlü hattımı kullanmak istiyorum oluyormu diye sordum tarifesi nasıl olacak falan dedim gelen cevap budur.
    --------------------------------------------------------------------------

İletmiş olduğunuz talebinize istinaden;faturalı veya kontörlü hatların yurtdışında kullanılabilmesi için roaminge ( uluslararası dolaşım ) açılması gerekmektedir.

hattınızın roaminge ( uluslararası dolaşım ) açılması için, Vodafone Store'larimiz veya Vodafone Shoplarımıza başvurmanız ve beraberinde aşağıda yer alan evrakları teslim etmeniz yeterli olacaktır.

-Uluslararası görüşme / Roaming başvuru formu ( Vodafone Shoplardan temin edilebilmektedir. )
    - Ön Ödemeli hat Roaming taahütnamesi ( Vodafone Shoplardan temin edilebilmektedir. ) -Kredi kartından düzenli Ödeme talimat formu ( Vodafone Shoplardan temin edilebilmektedir. ) -Kredi kartı bilgileriniz -Kimlik fotokopisi

Roaming açılım işleminizi faks kanalı ile gerçekleştirmek istemeniz durumunda ise ;

-Kimlik fotokopisi ( ön + arka),
    -Kredi kartı bilgileriniz,
    -GSM numaranızın, ilgili hat için mail order talimatınızın ( kredi kartı ile otomatik ödeme talimatı ) ve Roaming açılım talebinizin yeraldığı imzalı dilekçenizi 02123675000 numaralı faksımıza iletmeniz yeterli olacaktır. ( söz konusu evraklar hattın yasal sahibine ait olmakla beraber başvurun da hat sahibi tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.)

Uygulama kapsamında Türkiye'de bulunan Vodafone aboneleri yurt dışında roaming'te bulunan kişileri arar ise, abonelik paketi üzerinden ücretlendirilmektedir. Ancak, roaming'te bulunan Vodafone aboneleri yaptıkları her aramada bulundukları ülkenin şebekesine göre ücret tarifesi geçerli olmaktadır.Arama alındığında ise Türkiye'den bulunulan ülkede yer alan bir operatöre ait gsm numarasını arama tarifesi üzerinden ücretlendirilme yapılmaktadır. Amerika'da arama alındığında 1.23197 YTL / dk veya 6.1 sn.de 1 kontör ile ücretlenmekte yapılmaktadır.

Ayrıca Uluslararası dolaşım sırasında yapılan kullanımlar dolayısıyla oluşan ücret üzerinden %30 ek hizmet bedeli (Mark Up) alınmakta olduğu bilgisini paylaşmak isteriz.

Vodafone Ön Ödemeli hatlarımızda Camel roaming anlaşmamız olan ülkelerde mevcut kontör üzerinden ücretlendirme yapılmakta olup, Camel Roaming anlaşmamızın olmadığı ülkelerde ise faturalı hatlarda olduğu gibi ücretlendirilmektesiniz. Vodafone Ön Ödemeli hat abonelerimiz hem Camel hem de Roaming özelliği olan bir ülkede sadece Camel özelliğini kullanmaktadır.
    Yani kontör ile ücretlendirilir, fatura çıkmaz. Kontör bakiyeniz bittiği andan itibaren tekrar kontör yüklemesi yapması gerekmekte olup, faturalandırılma yapılmamaktadır. Bununla birlikte Camel Roaming'de gelen aramalar kontörden düşmekte olup, bu anlamda bakiyenizde kontor bulunmadığında arama alınamamaktadır. Ancak, Camel Roaming anlaşmamız olmayan ülkelerde ise ücretlendirme faturalandırılmakta ve söz konusu fatura tutarı belirtmiş olduğunuz kredi kartınızdan tahsil edilmektedir.

ABD' de anlaşmalı olduğumuz şebeke ve ücret bilgisi aşağıda tarafınıza sunulmuştur.
    Para Birimi : YTL' dir.

Ulusal Türkiye SMS
    Alınan Çağrı

Aramalar Aramaları ücreti

Başlatma Ücreti
    Başına

AT&T Wireless 1,87284
    2,08094 0,56753 1,23197

Cincinnati Bell Wireless (CBW) 1,30531
    1,89176 0,56753 1,23197

Cingular East (Bellsouth PCS) 1,87284
    2,08094 0,56753 1,23197

Cingular West (Pacific Bell Wireless) 1,87284
    2,08094 0,56753 1,23197

Sprint Nextel 1,41882
    3,38625 1,23197

T-Mobile (Voicestream) 1,30531
    2,81872 0,37835 1,23197

Belirtilen ücret bilgisine güncel olarak ekteki link üzerinden de ulaşabilirsiniz;

http://www.vodafone.com.tr/VodafoneR...e.php?ulke=ABD

Vodafone Ön Ödemeli hatlarımızda yurt dışındayken gönderilen kısa mesajlar
    12 kontör / adet ile ücretlendirilmektedir.

Camel Roaming kapsamında ise; T-Mobile operatörü seçildiğinde ülke içi aramada 25 kontör / dk; Uluslararası aramalarda (Türkiye aramaları gibi) 64 kontör / dk; Uluslararası diğer aramalarda 100 kontör / dk olarak ücretlendirme yapılmaktadır. Arama alındığında ise, 6.1 sn.de 1 kontör ile ücretlendirme gerçekleşmektedir.

Vodafone Roaming / Camel Roaming servisi ve ücretlendirilmesi ile ilgili detaylı bilgiye ekteki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz;

http://www.vodafone.com.tr/VodafoneR...aming.home.php
    http://www.vodafone.com.tr/VodafoneR...ndirme_pre.php

http://www.vodafone.com.tr/VodafoneR...ndirme_fat.php

Ayrıca hattınızın ABD'de kullanılabilmesi için, 1900 MHZ frekansı ile çalışan bir cep telefonuzun bulunması gerekmektedir.

1900 MHZ frekansını destekleyen bir cihazınızın olmamaması durumunda, seyahatiniz için yeni bir telefon almak yerine " Cellhire " telefon kiralama şirketi ile irtibata geçerek orada bulunduğunuz sürece telefon kiaralayabilirsiniz.

Cellhire müşteri hizmetleri : +44 1904 61 0610

Ayrıca, roaming açılımı sonrası hattınızın yurt dışında kullanılabilmesi için, cihazınızdan ayarlar - telefon ayarları - şebeke seçimi bölümüne girmenizi ve şebeke seçiminde yer alan ' ' otomatik ' ve ' elle '
    seçeneklerinden ' elle ' yi işaretleyerek bulunduğunuz ülkede anlaşmalı olduğumuz şebekelerden birini tercih etmeniz yeterli olacaktır. Ekteki link üzerinden anlaşmalı olduğumuz ülke ve operatör bilgisine ulaşabilirsiniz;

http://www.vodafone.com.tr/VodafoneR..._ortaklari.php

Vodafone İnternet sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    Vodafone Müşteri Hizmetleri

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

ben ingilterede kullanmaya çalıştım sadece bi süre vodafone u ..orası tam merkezi olmasına rağmen hiçbi faydasını görmedim sonrasında zaten top up denen kontörlü hatlarından aldım ingilterenin..orange dı sanırım kullandığım hat gayet güzeldi.. burdan götürülen telefon ve hatla olmuyo yani o malesef
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dk'sı 1.30 YTL + fatura toplamı üzerine %30 daha ek ücret koyuyorlar. biz buna kazık diyoruz! Aman ha Amerika'da "Ânı yaşamaya kalkmayın!, Net10 kullanın."

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ArdakşLar vodafone veya diğer GSM operotörleri zaten direk çalışır demıyorumki ama o bölgedeki diğer gsm operetorlerle anlaşmaları olduğu biliyorum ve Vodafonenun tarifelri diğerlerine göre çok daha uygun yuzlerce binlerce kontor değil yani ben sadece kullanmış tecrube etmiş olan arkdaşları arıyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

* Dört bantlı telefon, GSM 850, GSM 900, GSM 1800, GSM 1900 şebekelerinin desteklendiği yerlerde global kapsama sağlar
    * Bantlar arası otomatik geçiş

yukarda arkadaşın mesajına göre
    telefon 6270 sanırım rahat çekicek
    yanlış yok dimi çalışır amerika da ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Telefon her türlü çalışır ama benim bildiğim faturalı hatla toplam 28 dk görüşme 420 ytl ye patlıyor.

Kaynak : Arkadaşım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefon her türlü çalışır ama benim bildiğim faturalı hatla toplam 28 dk görüşme 420 ytl ye patlıyor.

Kaynak : Arkadaşım
    trkcell kullanmayı düşünmüyorum
    oranın hattı alıp kullanmak içindi
    tşkrler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar bu konuyu daha fazla tartısmayalım telefonunuzu actırırsanız yurt dısı dolasıma calısacaktır 3 band falan takılmayın var artık telefonlarda burda ama bence cok am cok acıl bırsey olmadıgı surece konusmayın ama msj atabılırsınız oraya vardıgınızda aılenıze geldım ıyıyım dıye sonra hemen oradan bır hat alın onu kullanın.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı erdal600 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu konuyu daha fazla tartısmayalım telefonunuzu actırırsanız yurt dısı dolasıma calısacaktır 3 band falan takılmayın var artık telefonlarda burda ama bence cok am cok acıl bırsey olmadıgı surece konusmayın ama msj atabılırsınız oraya vardıgınızda aılenıze geldım ıyıyım dıye sonra hemen oradan bır hat alın onu kullanın.
    evet en mantıklısı bu...

ayrıca çalışıp çalışmama konusunda da, son 1-2 yıldır üretilen tüm telefonlarda triband-1900 desteği var sanırım..
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Talking bedavaya turkiyeyi aramak

amerikadayden turkiyeyi ve bir cok ukeyi ucretsiz aramaniza yarayan bazi programlar var gecen sene ben bedavaya araiyordum...12voip programiyla gerci busene 1 cent olmus ama ona benzer wisevoip diye bir baska program daha cikmis onla turkiyedeki ev telefonlari bedavaya arana biliyor ama bir sarti var ilk basta kredi yuklemek gerekiyor krediyi yukledikten sonra ev telefonlaruyla bedavaya goruse bilirsiniz.......

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

krediyi yüklemek paralı olduktan sonra nerde kaldı bunun bedavalığı
    Her ne söylersen söyle senin bildiğin, karşındakinin anladığı kadardır...
    Mevlana Celalleddin Rumi

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vodafone reklamı gibi oldu. Ayda 15,50 YTL'ye bedava konuşun! 15,50 YTL ödüyorum neresi bedava bunun? Kafa yapıyorlar resmen ya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya ama soyle bir durum var sen parayi yukledinmi 1 yil veya 3 ay ucretsiz konusuyorsun onlarca ulkeyle ve yukledigin para sahbit kaliyor onlada cep telefonunu felana ararsin biter deyilmi....obur turlu durmadan kartlara para vermeklede bas olunmuyorki

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evet bende internetcalls diye bir program var ordan biliyorum.bir cok ulkenin ev telefonlarini bedava ya aranip cep telefonlarinin ise cok makul bir ucrete arandigini biliyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yahoo bunu detaylarını anlatsana nasıl yapıcaz bunu

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

www.12voip.com adresine girip programı indiriyorsunuz.. (Çok küçük boyutlu bir program)

Kayıt oluyorsunuz
    Kredi kartınızla 10 - 25 -50 Euro ya kadar kredi yukleyebiliyorsunuz.
    10 Euroluk kredi toplamda TR sabit hatlarla 1000 dk konusma süresi saglıyor.
    DK 0.01 kontor dusuyor.Cep tel ararsanız dk 0.15 kontor düşüyor..
    Bende 1 senedir bu programı kullanıyorum.Abd içi aramalar bedava zaten..

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

sağol fiorex şimdi bununla yani 10 euro karşılığında bilgisayardan evi 1000 dk. arıcaz öle mi? yanlış mı anladım?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bütün sabit hatlar dk 0.01 Euro düşüyor Doğru bildin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)