Work and Travel 2025
Sayfa 7 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 34567891011 ... SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds İşlerinde Çalışmayı Düşünenler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o başlayalı 1ay olacak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hellguard tam olarak hangi mc de calısacaksın mississippi de ??bende o tarafa gıdıyorumda oburgun

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gulfportta kalıp ocean springste çalışıcaz
    mail attım sana msnyi ekle görüşelim
    aynı işyerinde olmasak da irtibatta olalım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 21 mayısta basladım işe, gelir gelmez....

sorularınız olursa fırsat bulursam yanıtlayabilirmmm girdim zamanlarda....

selamlar..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Mc de calısmak biraz yorucu ve ezik bir is sayılabilir belki ama yine de eglenceli. Artık wat ile saati 10$ konaklaması aylık 100$ haftalık 60 saat vereceklerini söyleyip Mc isi teklif etseler gitmem yine de. Ama tecrübem oldugu icin gider gitmez Mc de 2. ise basvurucam yemegi de ucuza kapamak cabası. Aalpinistt de bahsetmis calısırken komedi oluyor. Rus kızdan küfür yiye yiye rusca küfür ögrenmistim. Okunuşlarıyla şuka, paşon nui gibi biseyler deyip duruyordu bize Kızım hazırlama hazır bir cheesecake var onu verelim 1-2 dk ya atılacak diyoruz, yook inadım inat managere calısıyor görünücem ben illa hazırlıyacam diyor :S (Bunu söyleyecek ingilizce yok ama hareketlerinden anlıyoruz tabi, kacar mı bizden ) Tabi Mc de isin zor kısımlarından biri de sayısal tutturacak kadar olmasa da iyi bir tahminci olmanız gerekebiliyor. Nerdeyse hepsinde siparise göre hazırlanıyor ama etleri pisirmesi ve friesları hazırlaması tahmine dayanıyor biraz. Drive thru kamerası ve restoranın icine bakıyorsunuz bir sürü bekleyen var sonra atıyorsunuz patatesi kızarması icin, sonra bir bakıyorsunuz 1 tane bile müsteri yok. Manager 2 dk sonra damlıyor 7dk gecti onlar bayatladı at çöpe diyor. Tabi biraz iciniz sızlıyor, lan nolucak 2dk daha duruversin diyoruz ama olmuyor. Araya bir de laftan anlamayan Rus veya Kazak girince böyle seyler daha da kacınılmaz olabiliyor...
    Konu yakuza tarafından (15-06-2009 Saat 09:04 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

diğer ülke vatandaşlarının ingiliizceleri nasıl peki
    bizim gibi mi

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Valla ırklarıyla ingilizce seviyelerini kıyaslaması cok zor. Rus kızlardan biri takır takır konusuyordu ama diger rus kız beginner idi daha Ama genel olarak wat ögrencilerinden hallerini anlatabilecek ve islerini yapabilecek kadar iyi ingilizce bekliyorlar ki bnm gördügüm o rus haric digerleri yeteri kadar iyiydi. İngilizcem advanced a yakın olmasına ragmen hala kendimi eksik görüyorum. Kullanmıya kullanmıya kelimeleri unutuyoruz ve pratik yapmayınca telaffuz zayıflıyor. Wat da her ne kadar basit görünse de fazla saat alabilmek veya daha iyi pozisyonda calısabilmek icin diger wat ögrencileriyle rekabete girmen gerekebiliyor. İyi ingilizce bilen valet veya waiter olup günlük 150-200$ alırken normal bilen laundry işi veya housekeeper isi yapıp günlük 70-80$ alıyor. Biraz da sana kalmıs bu kısmı. Ben gitmeden önce forumda buldugum hotel business kitabını yapayıp yutacam mesela
    Konu yakuza tarafından (15-06-2009 Saat 09:50 PM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Yardım..

Yakuza merhaba, ben bu yaz New York Cİty Mc DOnald's da çalışıyor olcam. Ne düşünüyorsun? Hafatada 32 saat üzerinden anlaştık. Aylık konaklama çok pahalı malum. 2.iş şart.Kolay bulabilir miyim?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

İkinci işi bulman şansa,ingilizcene,Mc çalışma saatlerine, bağlı! Bunların durumuna göre ikinci bulmak kolay gördüğün her yere aplication form bırak elbet birinden birine girersin çalışma saatlerini ya açılışa yada kapanışa aldırmaya çalış ikinci iş için akşam saatlerini ayarlarsan sabahları housekeeping işi bulabilirsin rahatlıkla

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ırklarıyla ingilizce seviyelerini kıyaslaması cok zor. Rus kızlardan biri takır takır konusuyordu ama diger rus kız beginner idi daha Ama genel olarak wat ögrencilerinden hallerini anlatabilecek ve islerini yapabilecek kadar iyi ingilizce bekliyorlar ki bnm gördügüm o rus haric digerleri yeteri kadar iyiydi. İngilizcem advanced a yakın olmasına ragmen hala kendimi eksik görüyorum. Kullanmıya kullanmıya kelimeleri unutuyoruz ve pratik yapmayınca telaffuz zayıflıyor. Wat da her ne kadar basit görünse de fazla saat alabilmek veya daha iyi pozisyonda calısabilmek icin diger wat ögrencileriyle rekabete girmen gerekebiliyor. İyi ingilizce bilen valet veya waiter olup günlük 150-200$ alırken normal bilen laundry işi veya housekeeper isi yapıp günlük 70-80$ alıyor. Biraz da sana kalmıs bu kısmı. Ben gitmeden önce forumda buldugum hotel business kitabını yapayıp yutacam mesela
    nerde hocam bu kıtap? bızde okuyalım gitmeden
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı emrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakuza merhaba, ben bu yaz New York Cİty Mc DOnald's da çalışıyor olcam. Ne düşünüyorsun? Hafatada 32 saat üzerinden anlaştık. Aylık konaklama çok pahalı malum. 2.iş şart.Kolay bulabilir miyim?
    New yorkta iş bulma konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum fakat önemli olan, mc donaldsın çalışma saatleridir...yöneticinle konustuğun taktirde sorun çıkarmaz diye dusnuyrm. akşam saatlerinde çalışman yani close çalışman biraz daha kolay olur senin acından 2. iş için....örneğin gece 1 de kapayıp gidersin evine, sabahleyin calıscağın baska bir iş bulabilirisn...bu sebeple benden once yorum yazan diğer arkadasa katılıyrm...ya acılısta çalış, yada kapanısta...kapanısı tavsiye ederim ama....sakin oluyor.....ayrıca akşamları manager' ın arabası varsa arabayla seni bırakır ....birde artan nuggets tatlı vb. alma sansında oluyor....

BOL ŞANS

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapanısı tavsiye ederim ama....sakin oluyor.....
    Manhattan'dan bahsediyoruz
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hmm,çok saol.Peki kiralar nasıldır? NYC bir bilgin var mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Manhattan'dan bahsediyoruz
    pardon, atladık o kısmı....gündüze göre sakin olacağı kesin ama......e tabi gündüz halini görmeni tavsiye etmem..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı emrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hmm,çok saol.Peki kiralar nasıldır? NYC bir bilgin var mı?
    kira işini iş verenin ayarlamıyor mu? yada şirketin?
    ben floridada aylık 300 dolar verdim, sende new yorkta en az 400 verirsin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

en az 400 ama şirket ayarlıcak.İş yeri değil.Yani ben bir yer kiralasam birileri ile daha karlı olur herhalde

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar mc donalda tahmini 6 saat çalıştırıyorlarmış bu altı saati hiç aravermeden mi çalıştırıyorlar yok sa ara dinlenme varmı varsa kaç dk teşekkürler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaş lar ortalama 6 saat çalıştırıyorlarmış peki hiç ara vermeden mi çalışıyoruz dinlenme araları kaç dk

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı 2430 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaş lar ortalama 6 saat çalıştırıyorlarmış peki hiç ara vermeden mi çalışıyoruz dinlenme araları kaç dk
    Günde toplam 8 saat çalışıyorsun, 4 saatte bir ara veriyorsun...istersen 4 saati beklemeden de aranı alabilirisn....ben aşırı acıkmadığım yada aşırı yorulmadığım zamanlarda ara vermiyordum çünkü ara zamanları yaklasık 35 dk ve o sırada çalışmıs olmadığın için günlük kazancın dusuyor....yoğun olduğumuz zamanlarda ara vermek istemememe birşey demiyorlardı fakat sen istesende istemesende shift manageri sana gelipp , ara vermen gerektiğini soyluyor...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mc donalds ile ilgili her türlü soruya cevap vermeye calısırm,, herzaman için sorabilrisn....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Hangi mc donaldsta calistin sen ? bende bu yaz NYC times meydanindakinde calisacagm kismetse. Orada daha once calismis arkadaslar var mi ??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Destin - FL da çalıştım ben...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mississippi mc donald ta çalışacağım. warmı bu sene oraya gidecek??

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

selam foruma yenı kaydoldugum ıcın soruyorum anladıgım kadarıyla mcdonalds işini severek yapmışsınız peki kötü yanı ne oldu oranın temızlıgını falan nasıl yapıyordunuz?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bi arkadaşım geçen yaz gitti mc donaldsta çalışmaya ama beğenmedi birazda merkezden uzakmış...yani 3 ay travel yaptı çalışmadan geldi..
    "Nobody can give you freedom. Nobody can give you equality or justice or anything. If you're a man, you take it" Malcolm X

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mc Donalds ile ilgili sorularınız olursa buradan yanıtlayabilirim arkadaşlar..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben NYC deki Mc Donaldsta calisicam bu siteden kimse yok sanirim daha once orada calismis olan. Sormak istedigim sey su, her hafta claisicagimz gun ve saatler degisicekmis sanirim. oyle olunca 2.isi nasil ayarlicaz?? Birde butun mcdonalds larda ayni sistem mi isliyor bilginiz var mi bu konuda ??

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkdslar benım haftalık calısma surem 30 saat ..pekı sızın de oyle mı cvp verırsenız sevınırım..sırket bana bakma sen 30 sat yazdıgına oraya gıdınce artar o dedı ...sızın sozlesmede de 30 saat mı yazıyor haftalık?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sucre eger ayni yerde calisicaksak ki msjinda ole yazmissin, nyc deki mcdonaldsta overtime alamiyomusuz diye duydum ben. bnim sozlesmemde 32 yaziyo minimum

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben new york leeds te calıscam pekı sen? konaklama da hudson da..benım mın 30 saat yazıyor ve konaklama ıcın de 75-100 usd yazıyor..ekıp calısması yazıyor paspas sorulara cvp verme ,mutfak yemek pısırme ...bır suru sey sabıt pozısyonum yok

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)