Work and Travel 2025
Sayfa 7 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 297 adet sonuctan sayfa basi 181 ile 210 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de Araba Alım-Satımı (Ana Başlık)

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

araba alacaklar dıkkat lutfen buna cok dıkkat edın yoksa aldıgınız arabayı 100 ıle 300 dolara gerı satmak zorunda kalıp zarar edersınız
    elınızden geldıgınce araba satıcılarından araba almayın cunku onlar sızın adınıza plakaya basvuruyorlar ve sıze gecıcı bı plaka verıyorlar onu zaten 3 ay kullanabılıyorsunuz adam sızı 3 ay oyalıyo ve plaka halen gelmedı dıyo sızın donmenıze bı kac gun kala aklınıza gelıyo bızım plaka yok plaka yoksa tıtle n yoktur ve dolayısıyla satıs yapamazsın o arabayı satamazsın satıcıda sana dıyorkı tamam ben gerı alırım ama 1500 dolarlık arabaya 300 dolar verıyo sende mecbur kalıp satıyon ben 1400 dolara alıp 50(ellı) dolara gerı veren gordum sakın bole hatalara dusmeyın

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

sıze tavsıyem sahıbınden bulun gıdıp arabaya bakın deneyın ve hemen tıtle (araba ruhsatı) alın ve DMG ofıslerı oluyor heryerde var oralara gıdıp hemen plakınızı alıp arabanıza takın gelırkende rahar rahat satarsınız

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

evet sakın ama sakın plakanızı amerıkada bırakmayın sokun getırın cunku hersey plakaya yazılır ve bıdaha gıtmek ıstedıgınızde sıze sorun cıkartır onun ıcın plakanızı alın ve getırın anı olarak saklarsınız bende 4 plaka var

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

orda da sahınden com gıbı bı sıye var herseyı ordan alabılırısnız
    www.craiglist.com
    burdan herseyı bulabılırısnız

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Kısa ve öz bilgiler verdiğin için sağol çok faydalı olacak bunlar araba almak isteyenler için

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım iyi bilgiler bunlar saol

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Güzel de hepsi tek mesajı sığmadı sanırım.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

rıca ederım ayrı mesajlarda yazdım cunku okuken sıkılmayın dıye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar bu konu bayadır kafama takılıyor..
    ben nj de çalıscam..en buyuk hayalım işim bitince...nj den florida miami beache kadar sahil şeridini arabayla gezmek daha sonra arabayı florida da
    satıp uçakla new yorka donmek ve niagarayı falan gezip abd turunu tamamlamak..
    ben nj den aldıgım arabayı o kadar km geri taşımak istemem bu sebeple arabayı florida da satabilirmiyiz..bu işlemlerin bi proseduru war mı?
    ewet sonunda benim kafamda olan bir arkadaş buldum.bende ido senin dediğin gibi MAINE eyaletindeki BarHarbor dan çıkıcam güneye yani miami ye inicem sahil şeridini geze geze 10 gün sürer duraklaya duraklaya arabamla inmeyi düşünüom,ama kafamda hala sorular var araba alınca o yolda giderken 2.700 KM yaparken araba arıza çıkarırsa o zaman bütün gezmenin tadı kaçar diye korkuom ne ypmak lazım acaba?? bi yardım herkesten bekliom bi fikir verin arkadaşlarr

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar araba fiyatları hakkında veya nasıl alınıp satıldığı konusunda bilgi verir misiniz yani galeri mi var orda araba pazarı falan gibi mi ruhsat vs işlemler nasıl oluyor yada öle bişiy yok muı alıp direk kullanıyor musun ? nereye kime nasıl satarsın konu gereğince bunları cevaplasanız

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

http://www.turkishwat.net/showthread...5639#post45639

Bu postta yeterince acıklama geldiğini dusunuyorum.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Benim bir arkadaşım anlattı bende paylaşıyorum bizim eleman 3kişi birlikte GMC minübüs almışlar araba 8 kişilk sonra 6 kişi binmişler arabayakuzeyden güneye doğru gezmişler tavsiye etmişti ehliyet işine gelince bence en garantisi buradan ehliyetinizi ulusal kullanıma açtırmak çünkü orada eyaletlerin ehliyetleri farklılık gösterebiliyormuş ve tekrar ehliyet almanız gerekebiliyormuş bilginiz olsun.....

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

1000$ almışlar 3000 motor siyah yanlış hatırlamıyorsam 98 model

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilgiler süper teşekkür ediyorum herkese

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Belli kullanılmış araba modellerine ne ödeyeceğinizi daha iyi anlamak için inceleyin bu siteyi

http://www.kbb.com/

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

1999 Model Araba Hem de 1995 $

http://usedcars.kbb.com/fyc_b/vdp.js...000&cardist=71

Ek olarak;

http://consumerguideauto.howstuffwor...tinental-2.htm

Daha önceki mesajlardan derleme örnekler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün Konuyu Şimdi toparlıyorum...

1. Almak istediğiniz Araba'nın fiyat aralığını internetten araştırın.
    2. Amerikan Vatandaşı olmadığınız için Craigslist'ten almanız sıkıntılı olabilir. yada Zaman kaybedersiniz. Bunun Yerine Aradığınız arabayı bir dealer'dan alın.
    3. Yasal olarak dealer yürür vaziyette ve Inspection test'i geçecek kadar iyi olan arabaları satmakla yükümlü. dolayısıyla sorun çıkartmaz ama 200-300 dolar fazla verirsiniz.
    4. NY eyaleti için Non-Citizenlar'ın Araba alması için 6 point sistem'ı başarmaları gerekmektedir. Nedir bu 6 Point geyiği? Şudur; Ds formunuz Pasaportunuz ve banka hesabınız toplam 6 puan etmektedir. Bunları tamamladıktan sonra NY'dan araba alabilirsiniz.
    5. Insurance her arabada zorunludur. Ny ise insurance için en pahalısıdır. En yakın Nationwide a gidin. Türk ehliyetlerine, Non-experienced American Driver gibi insurance yaparlar piyasadan 2 -3 kat daha ucuza yapmış olursunuz.
    6. Title ve plaka olayı : Title'ınız adresinize gelir. Plakanız o an verilir. title'ı iyi saklayın. Zira arabayı satarken arkasına imza attığınız takdirde araba satılmış demektir.
    7. Arabayı her ne olursa olsun test sürüşüne çıkarın.
    8. Ehliyet Mevzusu : türk ehliyeti geçer yalnız Şerifler orada tek başlarına kanun olduğu için size ilk çevirdiğinde Warning ticket yazabilir. Heyecanlanmayın arabanız varsa gidin alın ehliyeti. 25 dk'da alabilirsiniz. Ufak bir yazılı ve otomatik vites arabanızla trafikte 5 dk sürüş. Yada almak istemiyorum diye inat ederseniz. DMV'ye gidin ve Bu ehliyetle X şahsı araba sürebilir deyin. Kesinlikle yasal hakkınız var..
    9. Inspection mevzusu : Türkiye'deki gibi arabanın güvenliğini test etmek içindir. 10 dolara 1 yıllık alınabilir. Ama silecekten tutun farların siddetine kadar ölçerler. Meksikalı bir ustaya yaptırmak en iyisidir. Sorun çıkarmaz.
    10. Eğer arabanızı bir eyaletten alıp başka bir eyalete gidecekseniz. In transit permit denilen 38 günlük geçici plaka izni almanız gerekmektedir. Daha avantajlıdır. Ny'da yüksek olan vergileri size geri gönderirler, aynı zaman da Insurance'den yırtarsınız. Ny'da kalcaksanız bile NJ'e geçiş izni alın ve NJ'de insurance yaptırıp NY'a dönün.
    11. Trafik kuralları : Sakin olun. Adeta bir 80 yaşında nine gibi araba sürün. Ceza yemeyin. Her ceza mahkeme demektir. Her mahkeme eyalet mahkemelerine sicil kaydı demektir. Insurance'da artış demektir.
    12. Bakım Onarım: Kesinlikle bir çok yere sorun eğer arabanızda bir sıkıntı oluşursa. En ucuz kim veriyor fiyat ve en ucuz parçayı kim getiriyor bunu öğrenin. 180 dolarlık bir parça piyasada 160 a gelirken bazı firmalar bunu 220 gibi gösterir canınızı sıkar.
    13. Arabayı satarken title'ınızı devredin mutlaka. Ve plakanızı geri verin. zira sattığınız adam plaka kalsın derse aldanmayın, Daha sonra başınız yanabilir.
    14. body demage yani kaporta sorunlu arabalar almayın.
    15. Arabayı üzerinize almak için 16 yaş yeterlidir. Lakin Bu eyaletten eyalete değişiklilik göstermektedir.
    16. Arabayı kullanırken 87 oktan benzin yerine 89 yada 93 oktan kullanın daha kârlı olduğunuzu göreceksiniz. zira 0.1 yada 0.2 galon başına oynar. ancak hem performans hemde arabada cıkabilecek sorunları azaltır.
    17. Alkollü yada uyuşturucu kullanımınız varsa kesinlikle araba kullanmayın. Zira turuncu tulumunuzla beraber bir adada hapiste olabilirsiniz.

Eyaletten eyalete geçişlerde plaka izni almamız gerektiği yazıyor, böyle birşey mevcut mu. Eyalet çıkışı için tek tek izin mi alınacak, ben mi yanlış anladım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar, south carolina bölgesine gidecekler için bi mini araştırma yaptım "DWM" den.Türk ehliyetiniz 90 gün geçerli ancak,uluslar arası nitelikte çevirisi olması lazım,buda sanırım international driver licence oluyor.
    Aklıma takılan bikaç bir şey var,ne mutluki bunları cevaplayabilecek kadar tecrübeli arkadaşlar forumda var.Amerikaya ilk gidişim olacak,gider gitmez SSN(social securty number) olmadan araba alabilir miyim, bu bir problem teşkil edermi(s. carolina ya gidicem)?Dealerdan almayı düşünüyorum 90 gün garantili olanlarından.2000$ a kadar araba alıcaz arkadaşımla, mesela sağlam bir honda accord,toyota corolla gibi yada dodge caravan.100-150K milage de,97-98 model böyle bir arabayı alsam,bunun sigortası ne kadar a mal olur bana,her ay mı ödenir ve sigorta hangi kötü durumlarda nasıl yardımcı oluyor,ayrıca diyelimki arabayı ben üstüme aldım arkadaşım ben olmadan rahatça sürebilecekmi arabayı,polis kontrolünde sorun çıkarmı araba başkasının olunca.yani türkiyedeki gibi rahat mı bu opsiyon rica etsem açıklayabilirmisiniz.
    bu arada "enterprice" a mail attım 1 aylık araba kiralamada ekstra sürücü ücreti yokmuş yeni kampanyaları dahilinde.nedir ,ne değildir diye sordum mailla,toplamda tüm vergiler,en geniş kapsamlı sigortasıyla 21-24 yaş aralığı için economy class arabalar ne kadara gelir diye sordum.cevap gelince yazarım buraya.
    Konu thekerem tarafından (22-05-2009 Saat 07:01 PM ) değiştirilmiştir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2000 dolara kadar süper arabalar var dialerlardan.
    bende alıcam bir adet gidince inş.
    örneğin
    http://usedcars.kbb.com/fyc/vdp.jsp?...e&rdpage=thumb

siz hangi aracı tavsiye edersiniz
    уєѕ,ι ℓιƒт ωєιgнтѕ.ησ,ι ωσηт нєℓρ уσυ мσνє.ѕтιℓℓgяσωιηg

At&t sim kart ile dunya telekom uzerınden turkıyeyı ucuza ara

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

valla araba şart abii...orya gidipde mustang'a binmedim demiceksin...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bare gitmeden biraz fazla para götürmeye çalışayım arabasız olmaz.mustangler bitirdi beni zaten canavarlar
    уєѕ,ι ℓιƒт ωєιgнтѕ.ησ,ι ωσηт нєℓρ уσυ мσνє.ѕтιℓℓgяσωιηg

At&t sim kart ile dunya telekom uzerınden turkıyeyı ucuza ara

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı kurenator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bare gitmeden biraz fazla para götürmeye çalışayım arabasız olmaz.mustangler bitirdi beni zaten canavarlar
    abi fazla götürmesek bile orda çalışır iş bitiminde kiralar 10 ügn kadar gezeriz...
    UMUDU OLMAYAN ARKADAŞLARA...
    "Terk edenler asla kazanamaz...Kazanan asla terk etmez.Bazı insanlar çalışırken keyifle ıslık çalar.Hayatları muhteşemdir...Bazıları durmadan ağlar inler.Ben çocuklara hep aynı şeyi söylerim:'Şikayet etmeyin,itham etmeyin,bahane bulmayın...Hayatın sloganı ASLA BIRAKMAYACAKSIN'dır.Çoğu terk edişimizde,zafere birkaç adım kaldığının farkında bile olmayız.Başarı yarışmanın kendisinden birkaç saniye daha dayanabilirsek,bizimdir...
    Yarvay McDonald Valentine

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşlar ben araba almıyacağım ama kiralamayı düşünüyoruz arkadaşlarla yalnız dün şirketim bana sigorta numaran olmadan sen araba kiralayamassın dedi bu nekadar doğru acaba ?
    Don't Give up

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ayinstayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben araba almıyacağım ama kiralamayı düşünüyoruz arkadaşlarla yalnız dün şirketim bana sigorta numaran olmadan sen araba kiralayamassın dedi bu nekadar doğru acaba ?
    Kimse cevap vermedi bana ya
    Don't Give up

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

şirketten şirkete değişir. Kiralayacağın şirket istediği şartlar arasında SSN numaran varsa kiralayamazsın.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yok yav ne SSN.. çoğunda öyle bir şey yok diye biliyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı justinx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok yav ne SSN.. çoğunda öyle bir şey yok diye biliyorum
    Umarım öğledir benim yaş malum 26 avantajından yararlanalım istiyom
    Don't Give up

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı roboelektronik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyaletten eyalete geçişlerde plaka izni almamız gerektiği yazıyor, böyle birşey mevcut mu. Eyalet çıkışı için tek tek izin mi alınacak, ben mi yanlış anladım.
    Tam ne anladın bilmiyorum ama in transit permit'i acıklayım.
    Ben Arabayı NY'Dan almıştım. NC'ye gidecektim, NY'da arabayı kaydetmek istesem sigorta o kadar pahalıydı ki, NC'de yapmak için bir yol aradım.
    DMV'ye sorduğumda dedilerki 120 günlük sigorta yerine NY'da 38 günlük sigorta yaptır arabayı buraya kaydettirme. 38 gün içinde vereceğimiz geçici plakayla NC'ye git kaydettir.
    Böylece insurance'ye vereceğim para azaldı.
    Benim aldığım izin belgesi sadece arabanın kaydını ve plakasını başka bir eyalete almak için alınmış bir belge.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Ayrıca NY'a gidicek arkadaşlar, araba almayı düşünüyorsanız Jamaica durağından HILL SIDE AUTO MALL'a(google dan aratın) gidin. Oradaki Rahman'ı bulun o çok yardımcı olur size.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca NY'a gidicek arkadaşlar, araba almayı düşünüyorsanız Jamaica durağından HILL SIDE AUTO MALL'a(google dan aratın) gidin. Oradaki Rahman'ı bulun o çok yardımcı olur size.
    Araba kiralarken SSN gereklimi kardeşim?
    Don't Give up

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)