Work and Travel 2025
Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 284 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yalnız Gitmek

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Neyzen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya biz de geçen sene arkadaşlarla niyetlenmiştik 2010 yazına beraber gidelim diye. İş şimdi ciddiye bindi, herkes caydı. Ben de kayıt yaptırdım kampanya var diye. Babamı da zar zor ikna ettim arkadaşlar da geliyor diyerek. Ama tam babamdan parayı aldığım gecenin sabahı arkadaş haber verdi ben gelemiyorum diye. Başta boş ver tek başına, kız başına ne yapacaksın bilmediğin memleketlerde dedim. Sonra ya cayma çıkar bir iki kişi dedim ve kaydımı yaptırdım. Şu an için tek kişiyim ve hafiften korkuyorum. Koskoca ülkede TEKİM yaf! Umarım yakın arkadaşlarımdan bir kişiyi ikna edebilirim ve en azından iki kişi olarak gidebilirm diye umuyorum...
    yakin arkdaslarindan birini ikna edemesen bile isi secerken isverenin tr den istedigi kontenjana bakarsin zaten elbet senden baskada birileri gider onlarla haberlesirsin ucagi falan beraber gitmis olursunuz.beraber gidicek bi arkdasini bulamasan bile bu alternatfi degerlendirirsin en kotu
    biz KARŞIYAKAlıyız!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar tek gidiyorum diye asla korkmayın. ben de geçen sene bu tereddütü yaşadım ve ne kadar gereksiz olduğunu anladım. bu yola bir arkadaşımla beraber çıkmıştım ama o sonradan vazgeçti, hatta ön kaydı yaptırdıktan sonra vazgeçti ve ben de neredeyse bu yüzden vazgeçmek üzereydim; çünkü tek gitme ihtimalini hiç düşünmemiştim. ailemi de ''bir arkadaşımla gidiyorum'' diye ikna etmiştim. önce kafamda tek gitme olayını halledip, ailemle konuştum. her ne kadar onların içi tam olarak rahat etmese de tek başıma gittim amerikaya ve inanın bundan dolayı hiç bi sıkıntı yaşamadım. aksine, tek gittiğim için kimseye bağımlı olmadan kafama göre takıldım. siz de bunun rahatlığını göreceksiniz. illa yanımda bir türk olsun derseniz, orda istemediğiniz kadar türk arkadaşınız olacak. illa kafa dengi birisini bulursunuz. ve bence tek gitmenin en güzel yanı ise yabancı bi ülkede her şeyi tek başınıza halledip, koca bir 3 ay geçirdiğiniz için özgüveniniz inanılmaz artıcak.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

yani orda Turk erkek arkadas bulunca olmuyo mu erkekler arkadas olmuyor mu bi de korkulacak bir durum yok etrafinda senin yaslarinda bircok insan olacak geneli de yabanci ve watci olarak senin gibi ailesinden ulkesinden uzak gencler..tek gitsen ve orda Turk olmasa illa ki senin yaslarinda arkadas olabilecegin biri olacak . zaten wat in amaclarinin basinda ingilizce geliyor. ingilizcenin gelismesi kisiliginin gelismesi icin bole bir firsat varken kullanilmali ozellikle tek gidilmeli...bir baskasiyla giderseniz hep ona bagli kalirsiniz bu da ciddi sorun yaratabiliyor orda..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2. kez wat yaparsam, yine tek giderim... ama travel kısmında yanınızda kafa dengi birinin olması iyi oluyo. en azından fotoğrafınızı çektirmek istediğinizde sürekli yoldan geçenlerden rica etmek zorunda kalmıyosunuz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende ilk önce çok kararsızdım ama bi amaç uğruna tek gitmeye karar verdim evet travel kısmı biraz zor geçer gibime geliyor fakat orda en fazla 1 arkadaş bulsan bile travelin altından girer üstünden çıkarsın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ay seni kendime ne de yakın hissettim şimdi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tek gidiyorum diye asla korkmayın. ben de geçen sene bu tereddütü yaşadım ve ne kadar gereksiz olduğunu anladım. bu yola bir arkadaşımla beraber çıkmıştım ama o sonradan vazgeçti, hatta ön kaydı yaptırdıktan sonra vazgeçti ve ben de neredeyse bu yüzden vazgeçmek üzereydim; çünkü tek gitme ihtimalini hiç düşünmemiştim. ailemi de ''bir arkadaşımla gidiyorum'' diye ikna etmiştim. önce kafamda tek gitme olayını halledip, ailemle konuştum. her ne kadar onların içi tam olarak rahat etmese de tek başıma gittim amerikaya ve inanın bundan dolayı hiç bi sıkıntı yaşamadım. aksine, tek gittiğim için kimseye bağımlı olmadan kafama göre takıldım. siz de bunun rahatlığını göreceksiniz. illa yanımda bir türk olsun derseniz, orda istemediğiniz kadar türk arkadaşınız olacak. illa kafa dengi birisini bulursunuz. ve bence tek gitmenin en güzel yanı ise yabancı bi ülkede her şeyi tek başınıza halledip, koca bir 3 ay geçirdiğiniz için özgüveniniz inanılmaz artıcak.

Blueblood arkadaşın bu mesajına cevaben yazdım ama alıntı yapmayı unuttum, kusura bakılmasın

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tek gitsende , travel icin bnce birilenin yaninda olmasi guzel oluo
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tek git bence zaten orda bir suru kısıyle tanısıcaksın...
    Better late than never

ŞİRKET SEÇİM YÖNERGESİ (ORTAK BİLDİRİ) Mağdur olmamak için okuyunuz...

http://www.turkishwat.net/work-trave...k-bildiri.html

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

su konunun basligini degistirin yaw... ne o tek kisiylemi cok kisiylemi :d cok ahlaksiz kaciyor
    Peki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

En iyisi toplu olarak sirkete gitmek, toplu kayit olub "grup indirimi" almak ve daha sonra herkes kendi ingilizvesine ve gidis tarihine gore dagilsin Amerikaya.... Veya erken gidebilen varsa, erken gitsin, Haziran sonuna kadar oturup arkadasini beklemesin... Hem maddi hemde is kalitesi acisindan kaybedersiniz..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

hersey kelimesi kelimesiyle bana uyuyor yalniz ben turklerden uzak durmayi tercih ettim hep amerikada okulum bitip buraya geldim ve halende amerika da bulunuyorum
    tek git arkadasim inan bana istemedigin kadar arkadasin olur zaten
    İnancımızdan şüphe duyanlar, O gün geldiğinde anlayacaklar.. uA|KaЯŞı lıksız bir sevda bizimkisi..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bence tek gitmek süper..ayak bağı olan kimse yok ve gerçekten huzurlu ve rahatsın..hemde kendine olan güvenin gelişiyor ee inglizce pratik yapmakda cabası..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı batulucas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de tek gidiyorum bu sene, benim de endişelerim var ocean citye gidicem gidenler varsa iletişime geçelim
    he he sen orada biraz zor tek kalırsın.orası wat'ın fovori mekanlarından.ben allahın alabamasına tek gittigim halde 1 ay sonra 3 türk geldi eve ee sonrası malum gerçi onlar benden 1 ay once donunce ben iki ay türkler olmadan takıldım ki hic de fena olmuyor bir sürü arkadas ediniyorsun..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benimde dururmum kritik tek gitme ihtimalim var henüz kesin olmamakla beraber ilk başlarda tekde giderim nolcak falan diodum ama şimdi tırsmaya başladım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Can©u Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde dururmum kritik tek gitme ihtimalim var henüz kesin olmamakla beraber ilk başlarda tekde giderim nolcak falan diodum ama şimdi tırsmaya başladım

Tekde gitseniz 3-5 kişide olsanız bir şey fark etmiyor benim fikrimce...

yani,, buyuk olasılıkla gittiğiniz yerde kesin turklerle karsılasıyorsunuz.....yada kalabalık gidip orda farklı yerlere gitme olasılığınızda var...

ben tek basıma gittim ve cokda onemsemedim aslına bakarsanız tek yada coklu....fakat gitmeden once bir çok seyi arastırdım,, e tabi turkıshwat ın bu konuda ciddi bir faydası oldu...

hatta ilk gidenlerden biriydim bizim bolgeye, türkiyeden...sonrasında türk arkadaslarla tanısmak , tatil planları, gezma tozmalar akşam cayları falan güzel oldu tabi....fakat her sekilde gitmeye hazır olmak en güzeli...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de tek gittim. Burada aldığınız bilgiler gayet işinize yarıyor oraya gittiginizde iyi bir tecrübe oluyor. tek gitmek ozellikle ilk defa gidenler için iyi bir deneyim olabilir. Ama sıkıntılı da olabiliyor. Oradaki işlemleri halletmek açısından. Gittiginiz yerde daha sonra mutlaka birilerini bulabilirsiniz. bazı imkanlarda gayet yararı olabiliyor taksiye daha az para vermek ya da birbirine yardımcı olmak araba falan kiralıyosan daha ucuza gitmek gibi. Ama bana sorarsanız en güzeli tek gitmek tek geri gelmek.
    Bir rüzgardır gidiyoruz ama dur bakalım nolcak..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bende ocean city' e gitmeyi düşünüyorum ve ne yazıkki kimseyi kandıramadığm için tek :S inş. zorluk olmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ne var bu ocean cityde ya çok merak ettim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Neredeyse herkes en az bir arkadaşıyla gidiyor. Tek gidenleri cesaretlerinden ötürü kutlamak gerek; özellikle kız arkadaşlarımızı kutlamak gerek. Aslında korkacak hiçbirşey yok. Dil konusunda probleminiz varsa zorlanma ihtimali yüksektir tek gidenlerin fakat sonunda doğru yolu bulurlar. Bu da özgüveni inanılmaz artırır...
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tek gitmek en iyisi yoks adil falan ogrenilmiyor.
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

evt benim de tavsiyem her zaman yalnız gitmek,
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

amerikada sokaga dustugumde moralim asiri bozuktu benim gibi sokakta kalmis bir watciyi gorunce moralim duzeldi.sanki sokakta kalmak normal birsey gibi oldu...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Gezi kısmında fotografınızı cektürme ve konaklama/araba kiralama ücretlerini bölüsme sorunları olmasa 100 defa gitsem yine tek giderim o kadar yani Tek seyahat etmenin dezavantası olarak arac kullanırken yorgunluktan da uyudum birkac defa ama amerikan yolları bile bir baska, serit azıcık degisince hemen uyandırmıstı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı yakuza Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    serit azıcık degisince hemen uyandırmıstı
    o sistem çok iyi ya.. ben de sabah 9da başlayan yolculuğumuz trafik muhalefeti nedeniyle gece 3 gibi bitmesinden dolayı ara ara daldım ama sağolsun o bahsettiğin şeyler arabayı içimde hissetmemi sağlamıştı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

bence en yakin bi arkadasla gitmek daha mantikli.
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ya en yakın arkadaşın gelemiyosa :S neyse artık son senem tekte olsa gidicem burda okuduklarıma göre gitçeğim yere türkler çok geliyo bi sıkıntı çekiceğimi zannetmiyorm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Tek veya cıft cok farketmez.ben ıkı kere bırısıyle gıttım sonra hep yalnızdım...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ben simdiye kadar hep yalniz gittim yaptigim herseyde yalnizdim, hic kiz arkadasim olmadi benim abi
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

:d ;d ........................
    Her ne yaşıyorsan,seni öldürmediği müddetçe, güçlü kılar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)