Sayfa 6 Toplam 20 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567891016 ... SonuncuSonuncu
Toplam 574 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: giderken ne götürülür

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

2 pantolon 3 thırt 2 ayakkabı bı terlık para evraklar olay tamam baska seylere gerek yok. el bagajının ıcıne tekrar 2 tane el bagajı sıgdırıp orada dolduracagım )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadslar ben suan abdedeym valla ev yemegini seviyorsaniz ne bulursaniz getirin derim.ben baya seyler (sucuk corba manti knor etsu baharatlr salca bulgur mercimek pirinc kuruyemis...) getirdim super oldu.sadece beyaz peynir hic yok burda

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben pepperoni pizza yiip de domuz eti yemedim diye iddia edenlerdendim Allah affetsin valla salaklık başa bela ben bilmiyom kod mod (ahiretteki savunmam bu olur heralde )
    su an pizzacida calisiyorum ve dukkan bi turkun olmasina ragmen beef yok hep pork hep pork bu arada allah affetsin

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende pızzacıda calısıyom arkadaslar ham, peperoni, linguisa, bacon, piizaa yıyen arkadslar duaya baslasınlar bunların ıcınde pork var sahsen uzerlerındekı bılgılerın hepsını okudum,ayrıca sandvıc tercıh eden arkadaslarda genoa salami,ham,mortedalla vs bunlarda da pork mevcuttur bılgılerınıze bısey kazanamıyoz barı gunahda kazanmayak demı :d

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Bence sadece kuru yiyecekler götürün. Giyecek sadece 2 takım götürmeniz yeterli olacaktır. Nohut, kuru fasulye, pirinç, leblebi, hazır çorba (hayat kurtarır.) makarna, arkadaşlar kuru baklagiller filan fiyatı yüksek burdan bence götürebildiğiniz kadar götürün tabi yemek yapmayı biliyorsanız. Ben mutfakda çalışıyordum ve evdede istediğim her türlü yemeği yapıyordum. kilo kaybım olmadan ve 4 ay hiç hastalanmadan döndüm.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Alıntı beysinCDA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sadece kuru yiyecekler götürün. Giyecek sadece 2 takım götürmeniz yeterli olacaktır. Nohut, kuru fasulye, pirinç, leblebi, hazır çorba (hayat kurtarır.) makarna, arkadaşlar kuru baklagiller filan fiyatı yüksek burdan bence götürebildiğiniz kadar götürün tabi yemek yapmayı biliyorsanız. Ben mutfakda çalışıyordum ve evdede istediğim her türlü yemeği yapıyordum. kilo kaybım olmadan ve 4 ay hiç hastalanmadan döndüm.

sakami yapiyorsun?

sanki amerikaya degilde bi issiz adaya gidiyormusuz
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Roma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakami yapiyorsun?

ıssız ada yorumuna koptum

bence türk yemekleri dışında hiçbirşey götürmeye gerek yok,
    2 günlük yiyecek götür tamam o arada gider walmarttan istediğini alırsın.
    batı kısmında çok uygun fiyatlar , türkiyede 1 tl olan ürünler orada 1 dolar.
    buradan hamallık yapmak bana pek mantıklı gelmiyor.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

abi benim sansım olsa beyaz peynir götürürüm valla orada hasret kalmiştim peynire,kaşar diye sırf yagdan yapılmış peynir satıyorlar walmart ta...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynen katılıyorum, şimdiki aklım olsa giderken kıyafet fln götürmem. bi bavulu sırf yiyecek için ayrırım. oraya gittiğinizde anlayacaksınız bunların ne kadar önemli olduğunu.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı nicola_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi benim sansım olsa beyaz peynir götürürüm valla orada hasret kalmiştim peynire,kaşar diye sırf yagdan yapılmış peynir satıyorlar walmart ta...
    Ben bir kilo peynir , zeytin götürmüştüm ilk günlerde iyi gelmişti
    Ama walmartta great value lardan bir peynir var , bildiğimiz buradaki krem peynir ,türk peynirini aratmıyor valla

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum, şimdiki aklım olsa giderken kıyafet fln götürmem. bi bavulu sırf yiyecek için ayrırım. oraya gittiğinizde anlayacaksınız bunların ne kadar önemli olduğunu.
    Elbise konusuna kesinlikle katılıyorum.
    Yiyecek olarak da abartmanın bir anlamı yok ,
    bir süre sonra alışıyorsunuz zaten amerikan yemeklerine,
    ilk günler idare edecek kadar yiyecek yeterli.

Örneğin teriyakide çalışıyordu benim ev arkadaşı ,
    ilk kez yediğimde 2 kaşık zor yedim, 15 gün geçti tabak tabak yiyioduk
    teriyaki dediğimde bildiğiniz tavuklu pilav ama tavuk marmelata bandırılmış

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yiyecek orda da var ama buraya göre fiyatlar çok yüksek ve hiç biri burdakilerin yerini tutmaz. beyaz peynir konusunda yukarıda yazılanlara da aynen katılıyorum.orda en çok özlediğim şeylerden biri sabah kahvaltısında doya doya beyaz peynir yemekti...wal-martta feta isimli bi yunan peyniri vardı, yine o biraz bizimkilere bezniyodu ama fiyatı yüksek diye aklımda kalmış...

tekrar gidecek olsam özellikle kuru gıda götürürüm, ne biliyim köyden kuru peynir getirip onu bile götürürüm sonra ince belli bardak götürürüm, çorba kaşığı götürürüm. adamların çorba kaşığı dedikleri şey bizim tatlı kaşıkları kadar. zaten içtikleri şeyler de çorbaya benzemiyo. inşallah bi gün türk mutfağıyla tanışma şerefine erişirler de yemek nedir görürler...

amerikan yemeklerine alışma konusunda gelince, öyle bi kültür olmadığı için pek sıkıntı yaşamazsınız. mc donalds, burger king, subway, wendy's, domino's vs. hemen hemen her tarafta bulabileceğiniz fast-food işletmeleri... onun dışında meksika restoranları da çok yaygın(en azından güneyde öyleydi). evde yemek yemek isterseniz malzemenizi alıp kendiniz yaparsınız ki bence en iyisi bu. onun dışında marketlerde mikrodalga fırınlar için hazırlanmış özel yemekleri çok sık göreceksiniz. bunlardan alıp da karnınızı doyurabilirsiniz. zaten her evde mikro dalga fırın var. benim ilk kaldığım evde hiç bi eşya yoktu ama mikro dalga vardı wal-martta alışveriş yapan kadınlara dikkat ederseniz, en çok bu hazır yemeklerden aldıklarını da göreceksiniz nerde bizim annelerimiz ah ah...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Oraya gittiğinizde Banquet le haşır neşir olacaksınız
    En son 14 çeşit görmüştüm , hatta almıştım hepsini
    Hergün farklı yemek yiyiodum amerikada :P

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sakami yapiyorsun?

Yoo şaka yapmıyorum ya burdan bence ne kadar götürebilirsek kardır. Alışana kadar market bulana kadar idare eder. Hem ben ordaki yiyeceklerin kuru yiyeceklerin (pirinç,makarna...gibi) burdaki kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Yoo şaka yapmıyorum ya burdan bence ne kadar götürebilirsek kardır. Alışana kadar market bulana kadar idare eder. Hem ben ordaki yiyeceklerin kuru yiyeceklerin (pirinç,makarna...gibi) burdaki kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum.
    Seninle kesinlikle tam tersi yönde düşünüyorum.
    Türkiyedeki makarna neden Amerikadakinden kaliteli olsun ?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Hocam ben 4 ay mutfakda çalıştım tamam makarnaya bişey demiyorum ona kabulum aklıma başka kuru baklagil gelmedi o anda ama emin ol pirinç gibi, veya şu anda aklıma gelmeyen bir çok yiyecek burda daha güzel ve kaliteli, En azından Dolma biberinin içinde bir adet daha dolma biberi görmüş biri olarak ben buna inanıyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Hocam ben 4 ay mutfakda çalıştım tamam makarnaya bişey demiyorum ona kabulum aklıma başka kuru baklagil gelmedi o anda ama emin ol pirinç gibi, veya şu anda aklıma gelmeyen bir çok yiyecek burda daha güzel ve kaliteli, En azından Dolma biberinin içinde bir adet daha dolma biberi görmüş biri olarak ben buna inanıyorum
    hahaha dolma biber olayı iyiymiş

pilav da güzel bence , ev arkadaşı teriyaki de çalışıyordu ,
    eve getirince afiyetle yiyiyorduk valla

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

sevmiyorum o sosu yaa bi alışamadım zaten soslarına... Adamlar ürünü doğal sade yemeyi bilmiyolar ki,,, Neler gördüm ben mutfakda yazsam Türkiyede komedi diye satarım, kızarmış güzelim Tavugun üstüne reçel gibi tatlı bi sos vardı hatda bildiğin böğürtlen reçeliydi onu döküp üstünede avakoda koyup sandeviç yapıyordum yiyolardı,,, yaa böğğ
    Konu beysin tarafından (09-01-2010 Saat 02:38 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

mutfakta lobster kaynattinmi hic?

ben mutfakta calistigim zaman gordum
    Şirket Seçim Yönergesi
    VİZE BİTİŞ TARİHİ VE MAKSİMUM KALMA SÜRESİ

BİZİM GÜCÜMÜZ YALNIZ KARDEŞİMİZİ YENMEYE YETİYOR!!! AZERBAYCAN 1 - 0 TÜRKİYE

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Gereksiz eşya kalabalığı yapmam herhalde ordan alabiliceğim şeyleri götürmemin anlamı yok diye düşünüyorum ama elektrik dönüştürücüsü ve telefon kartı şart sanırım yemek konusunda şimdiden kendimizi fast food yemeye alıştırsak iyi olur hem ucuz hemde pratik olduğu için herkez tarafından tercih ediliyor.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

paso hazır çorba götürün arkadaşlar
    süperdi ya tam 1 ay boyunca çorbalarımı içtim hiç de bıkmadım valla
    herkes bence beğenmez amerikalıların yediklerini
    kaldı ki adamlarda belirli bir yemek kültürü yok
    structure fast food üzerine kurulmuş
    (gerçi bizim bu hazır çorbalar da slow food değil ya hadi neyse :O )

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ayy lobster igrenc
    Her ne yaşıyorsan,seni öldürmediği müddetçe, güçlü kılar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadslar bavullara istediginiz seyleri koyun.bunlar vakumlu yada tenekede olursa daha guvenli olur.
    el bagajima da ben aldim yiyecekleri falan hic bir sorun cikmiyor.benim sirt cantama oylesine bi baktilar.
    belki de bakan gorevli iyiydi.ama oyle sorun yasayanlari da gormedim ben.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

valla ben paket paket mantı bile götürdüm 4-5 kere topluca oturup afiyetle yedik.
    bide peyniri çok götürmüştüm.beyaz peynir,kaşar peynir vs.. onlar bittikten sonra ordaki peynirlere alışamadım zaten. hepsini geçtim, en çok canımı sıkan ekmek sorunuydu.ucuz diye sürekli tost ekmeği yedik.hani şu paketlerde dilimlenmiş şekilde satılanlardan.nimete saygısızlık olmasın ama son zamanlarda yiyemez olmuştum, boğazımdan geçmiyodu.
    bide özellikle kızlara bi tavsiyem var.çok kıyafet götürmeyin kızlaarr ben kendime hakim olamadım, "belki giyerim, bununla o yakışır, şunu çok seviyorum" diye diye bi sürü kıyafet götürdüm.o kadar çok alışveriş yaptım ki, burdan götürdüklerimin yarısını bile getiremedim, hepsini çöpe attım.
    son olarak; nevresim, banyo havlusu, plaj havlusu çok yer kaplıyo.giderken eski olanlardan götürürseniz, gözden çıkarmanız kolay olur.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

mutfakta lobster kaynattinmi hic?

ben mutfakta calistigim zaman gordum
    Yok kaynatmadım ama yedim. Çalıştığım otelin çin mutfağı vardı orda lobster ı kıyma haline getirdikden sonra hamurun içine koyarak kızartmıştık tadına bakmak için yedim bir tane ama fena değildi
    Konu beysin tarafından (21-11-2009 Saat 04:31 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya sade haslanmis lobster yedim ben de 4 ay boyunca icim bulandi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

lobster nasıl yediniz ya? ağzıma süremedim onlardan. Çin mutfağını keşfettim, hatta açık büfe Çin restoranlarına gittim doya doya yedim ama lobster yiyemedim. Zevklere bir şey diyemem ama bizim damak tadımıza uymayan bir şey.

1-Bilhassa KIZLAR!!! Kıyafet götürmeyin oradan da alacaksınız zaten, bir kısmını dönüşte atmaktansa Türkiye'de kalsınlar daha iyi.

2-ERKEKLER!!! Bilimum tıraş takımlarınızı alın gidin. Orada ilk alışma sürecinde mağara adamına dönmeyin. Oradan bulurum demeyin, dedirtmeyin.

3-YİYECEK GÖTÜRÜN!!! Havaalanlarında el bagajınıza asla ayrıntılı bakmıyorlar. İlk birkaç gün yetecek kadar pişmiş (hamurişi özellikle iyi gidiyor), daha sonra en az bir ay yetecek kadar pişmeye müsait kuru ürünler (hazır çorba, mantı vs.) götürün. Peynir için bir şey diyemeyeceğim

4-PRİZ DÖNÜŞTÜRÜCÜ: Orada bulurum havalarına girmeyin cidden çok pahalıya satıyorlar. Paşa paşa Türkiye'den alın. Orada aynı malı daha pahalıya bulursunuz. (Ucuza bulabilenlerin itirazlarını duyuyorum. Bulamayabilirler arkadaşlar kaldıkları yere göre değişir)

5-ÇARŞAF NEVRESİM: Kesinlikle götürün. Size işvereniniz sağlıyor olabilir ancak siz kendinizinkini götürün ve onların verdiği eşyaların sorumluluğunu almayın. Benim işverenim de verdi ama katladım sezon sonuna kadar kullanmadım gıcır gıcır geri verdim. Yırtılır ederse parasını alıyorlar. GERİ GETİRME ZAHMETİNDE DE BULUNMAYIN.

6-HAVLU BORNOZ: Önceki arkadaşların dediği gibi "bunu geri getirmeyeceğim" mantığıyla götürün. Dönüşte boşu boşuna taşımayın. O havlunun yerine güzel güzel hediyeler koyabilirsiniz.

7-LAPTOP: Eğer varsa ve yenilemeyi düşünmüyorsanız götürün. Özellikle Milli Parklarda ve büyük eğlence merkezlerinde (amusement park vs.) çalışacaklar ilk anda bilgisayara ulaşamayabilirler. Priz dönüştürücüyü unutmayın ha.

8-CEP TELEFONU: Oradan cep telefonu olarak en mantıklı iPhone alabilirsiniz ki onlar da pahalı zaten ilk başta alamayabilirsiniz. Türkiye'de sorun soruşturun TRIBAND fonksiyonlu bir telefon alın götürün. (Samsung D880,Nokia 6600 vs.) Hat konusunda forumumuzun tartışma sayfaları var oraya göz atın.

9-İLAÇ: Ne olur ne olmaz reçete yazdırın ilaçlarınıza. Antibiyotik ve ağrı kesicilerinizi kesinlikle alın. El bagajına koyarsanız kontrol de etmiyorlar fazla. Miktar olarak bir şey diyemeyeceğim ben doktor değilim. Ama ben 1 kutu antibiyotik ve 1 kutu ağrı kesici götürdüm. İşe yaradılar.

10-PARA: Yanınıza minimum 400 dolar alın. Ancak depozito ve kira ödeme gibi durumlarınız belli değilse kesinlikle 700 dolardan aşağı para götürmeyin. Götüreceğiniz paranın üst sınırı yoktur ve kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.

11-KOL SAATİ: Oradaki hayatın olmazsa olmazıdır. Mümkünse elektronik göstergeli alın. Molalarınızı ve çalışma saatlerinizi ayarlamanız için kolaylık sağlıyor. Alarmlı olmasına özen gösterin çok işe yarıyor.

12-TÜRKÇE İNGİLİZCE SÖZLÜK: "Ben advanced seviyesindeyim sözlüğü ne yapayım?" veya "Orada Türkçe'den kopacağım ancak öyle İngilizce öğrenirim sözlüğe gerek yok" demeyin arkadaşlar. Alın güzelce sözlüğünüzü, kelime dağarcığınız genişlesin. Kullandığınız cümlelerdeki akıcılığa yüzde 50 katkısı olur bir sözlüğün.

13-TÜRK BAYRAĞI: "Orada faşist derler bana!" demeyin. Götürün güzel bayrağımızı. Orada bir etkinlikte, toplantıda her milletin kendi bayrağını bir yerlerden bulup sergilediğini görebilirsiniz. Götürün şöyle 30x50 bir bayrak. Fotoğraf çekinirken çok havası oluyor

14-TELEFON KARTI: Ankesörlü telefonlarda kullanılacak telefon kartlarından edinin. Türkiye'den de alabilirsiniz ama ASLA HAVAALANLARINDAN ALMAYIN nitekim çok pahalı oluyorlar.

15-TÜRKİYE'Yİ TANITICI MATERYAL: Turizm müdürlüklerimizden ücretsiz edinebileceğiniz tonlarca malzeme vardır. Oradaki çalışma arkadaşlarınıza dağıtmak amacıyla biraz götürün.

RESMİ EVRAKLAR
    16- TC KİMLİK: Götürmeyebilirsiniz ancak en az iki fotokopisi yanınızda bulunsun.
    17-DS BELGELERİNİZ: Kesinlikle yanınızda bulunmalı.
    18-PASAPORT: Zaten oradaki tüm varlığınızdır.
    19-DOKTOR RAPORLARI:Eğer varsa alerjileriniz ve kronik hastalıklarınızı gösteren doktor raporları (doktordan doldurulacak kısımları ingilizce yazmasını isteyebilirsiniz)
    19-VİZE BELGELERİ:Başka ülkelerin (Gidecekseniz Kanada, Meksika, Avrupa veya Orta Amerika ülkeleri) vizelerini gösterir belgeler (zaten pasaportunuza basıyorlar büyük olasılıkla böyle bir belge olmaz.)

20-EHLİYET: Götürün ve çatır çatır araba kullanın. Eyaletten eyalete farklılık gösterebilir ancak elimizdeki TC Sürücü belgeleri orada geçerlidir.

21-KONTRATLAR: Eğer yapmışsanız kira, depozito, sertifika kursu, iş anlaşmaları ve buna benzer kontratlarınızı ve birer fotokopisini götürün. Orada kontrat imzalarsanız en kısa sürede fotokopilerini elde edin.

22-SERTİFİKALAR: Eğer varsa AMERICAN SIGN LANGUAGE (açıklama yapmayacağım bilen bilir), yüzme, ilkyardım, bilgisayar kullanım, dil(İspanyolca ve Fransızca makbuldür gerisi önemsiz) gibi sertifikalarınızı eğer lazım olabileceğini düşünüyorsanız götürün. Yoksa kendinize ağırlık yapmayın.

DEVAMI GELECEK
    Konu el_edebi tarafından (22-11-2009 Saat 03:43 PM ) değiştirilmiştir.
    FOREVER TCDD Smile For AMTRAK
    CEDAR POINT RESMI E-MAIL: international@cedarpoint.com

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı el_edebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lobster nasıl yediniz ya? ağzıma süremedim onlardan. Çin mutfağını keşfettim, hatta açık büfe Çin restoranlarına gittim doya doya yedim ama lobster yiyemedim. Zevklere bir şey diyemem ama bizim damak tadımıza uymayan bir şey.

1-Bilhassa KIZLAR!!! Kıyafet götürmeyin oradan da alacaksınız zaten, bir kısmını dönüşte atmaktansa Türkiye'de kalsınlar daha iyi.

2-ERKEKLER!!! Bilimum tıraş takımlarınızı alın gidin. Orada ilk alışma sürecinde mağara adamına dönmeyin. Oradan bulurum demeyin, dedirtmeyin.

3-YİYECEK GÖTÜRÜN!!! Havaalanlarında el bagajınıza asla ayrıntılı bakmıyorlar. İlk birkaç gün yetecek kadar pişmiş (hamurişi özellikle iyi gidiyor), daha sonra en az bir ay yetecek kadar pişmeye müsait kuru ürünler (hazır çorba, mantı vs.) götürün. Peynir için bir şey diyemeyeceğim

4-PRİZ DÖNÜŞTÜRÜCÜ: Orada bulurum havalarına girmeyin cidden çok pahalıya satıyorlar. Paşa paşa Türkiye'den alın. Orada aynı malı daha pahalıya bulursunuz. (Ucuza bulabilenlerin itirazlarını duyuyorum. Bulamayabilirler arkadaşlar kaldıkları yere göre değişir)

5-ÇARŞAF NEVRESİM: Kesinlikle götürün. Size işvereniniz sağlıyor olabilir ancak siz kendinizinkini götürün ve onların verdiği eşyaların sorumluluğunu almayın. Benim işverenim de verdi ama katladım sezon sonuna kadar kullanmadım gıcır gıcır geri verdim. Yırtılır ederse parasını alıyorlar. GERİ GETİRME ZAHMETİNDE DE BULUNMAYIN.

6-HAVLU BORNOZ: Önceki arkadaşların dediği gibi "bunu geri getirmeyeceğim" mantığıyla götürün. Dönüşte boşu boşuna taşımayın. O havlunun yerine güzel güzel hediyeler koyabilirsiniz.

7-LAPTOP: Eğer varsa ve yenilemeyi düşÃ¼nmüyorsanız götürün. Özellikle Milli Parklarda ve büyük eğlence merkezlerinde (amusement park vs.) çalışacaklar ilk anda bilgisayara ulaşamayabilirler. Priz dönüştürücüyü unutmayın ha.

8-CEP TELEFONU: Oradan cep telefonu olarak en mantıklı iPhone alabilirsiniz ki onlar da pahalı zaten ilk başta alamayabilirsiniz. Türkiye'de sorun soruşturun TRIBAND fonksiyonlu bir telefon alın götürün. (Samsung D880,Nokia 6600 vs.) Hat konusunda forumumuzun tartışma sayfaları var oraya göz atın.

9-İLAÇ: Ne olur ne olmaz reçete yazdırın ilaçlarınıza. Antibiyotik ve ağrı kesicilerinizi kesinlikle alın. El bagajına koyarsanız kontrol de etmiyorlar fazla. Miktar olarak bir şey diyemeyeceğim ben doktor değilim. Ama ben 1 kutu antibiyotik ve 1 kutu ağrı kesici götürdüm. İşe yaradılar.

10-PARA: Yanınıza minimum 400 dolar alın. Ancak depozito ve kira ödeme gibi durumlarınız belli değilse kesinlikle 700 dolardan aşağı para götürmeyin. Götüreceğiniz paranın üst sınırı yoktur ve kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz.

11-KOL SAATİ: Oradaki hayatın olmazsa olmazıdır. Mümkünse elektronik göstergeli alın. Molalarınızı ve çalışma saatlerinizi ayarlamanız için kolaylık sağlıyor. Alarmlı olmasına özen gösterin çok işe yarıyor.

12-TÜRKÇE İNGİLİZCE SÖZLÜK: "Ben advanced seviyesindeyim sözlüğü ne yapayım?" veya "Orada Türkçe'den kopacağım ancak öyle İngilizce öğrenirim sözlüğe gerek yok" demeyin arkadaşlar. Alın güzelce sözlüğünüzü, kelime dağarcığınız genişlesin. Kullandığınız cümlelerdeki akıcılığa yüzde 50 katkısı olur bir sözlüğün.

13-TÜRK BAYRAĞI: "Orada faşist derler bana!" demeyin. Götürün güzel bayrağımızı. Orada bir etkinlikte, toplantıda her milletin kendi bayrağını bir yerlerden bulup sergilediğini görebilirsiniz. Götürün şöyle 30x50 bir bayrak. Fotoğraf çekinirken çok havası oluyor

DEVAMI GELECEK
    ya sorma biz yapmıştık mutfakda yaptığını yediriyolar (domuz yemedim ama) hani tatdırmak için bende bi tane yedim yoksa öyle börtü böcek yiyen biri değilim.

Elinize sağlık çok güzel olmuş teşekkür ediyorum. Benimde aklıma gelen bir iki birşey eklemek istiyorum.

*En önemli konulardan biriside buradan gitmeden kesinlikle ankesörlü telefonlarda kullanılan kartlar var. İnternetden araştırın bulursunuz burdan isim vermek ne kadar doğru ama bilmiyorum Ben Dünyatelekom u kullanmıştım. Havaalanına inince direk ankesorlu telefonlardan ailelerinizi çok ucuza arayabilirsiniz. Diğer kartları kullanana arkadaşlar varsa yazarlarsa iyi olur.

*Gitmeden gideceğiniz ve çalışacağınız yerin iletişim bilgilerini alın.

*Eğer bulabiliyorsanız ordaki sponsorun iletişim bilgilerini alın. aramanız gerekebilir.

*Bence Türkiyenin tanıtımını yapan, veya götürmek istediğiniz küçük hediyelikler alabilirsiniz. Ben almıştım ve tanıştıklarıma vermiştim çok mutlu olmuşlardı.

*Ayrıca kesinlikle turimz müdürlüklerinden veya valiliklerden ücretsiz olarak verilen broşur,döküman,dergi,cd,kitap vs. gibi ülkemizin tanıtımını yapan kaynakları yanınızda bulundurun. Tanıştıklarınıza verin memleket görsünler. Hem anlatırsınız ingilizcenize faydası olur.

*Kesinlikle ingilizce kaynak, elektronik sözlük varsa yanınıza alın. Bazen hayat kurtarabiliyor.

*Yolculuk esnasında okunacak kitap alabilirsiniz.

*Dünya saatlerini gösteren herhangi birşey. Aktarmalarda işe yarıyor.

*Pasaportunuzu alın
    Konu beysin tarafından (12-01-2010 Saat 11:41 PM ) değiştirilmiştir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

amerıkada hangı eyaletler hangı sıcaklıkta oluyo yazın bunun hakkında bılgı verırmısınız?ben yazı sıcak olan yerlere gıtmek ıstıyorum

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadaşım okyanus kenarlarına gitmiceksin o zaman aynı dert bende de vardı sıcağı hiç sevmem sponsora iş görüşmesinde söylemiştim beni serin bir yere yolla diye oda IDAHO ya yolladı. Kanada ya 2 saatti gitdiğim yer...Kanada sınırısndaki eyaletler yani kuzey batı ve kuzaye yakın olan eyaletlere git... Ben buraya gitmiştim süperdi manzarası,havası,

The Coeur d’Alene Resort - Lakeside Conferences, Golf & Spa Retreats, Weddings
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks