Sayfa 6 Toplam 13 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910 ... SonuncuSonuncu
Toplam 384 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds İşlerinde Çalışmayı Düşünenler

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşalar, bende Florida - Destin Mc donaldsa gideceğim 5 Haziranda kısmetse..

Yazdığınız bilgiler için tesekkur ederim....Yararlı oldu gerçekten..
    Fakat konaklama konusunda biraz bilgi verirmsnz...Konaklama konusunu bana İşverene sağlayacak.3-4 kişilik apartman dairesi deniliyor...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Mc Donaldslar Job Fairlerin Yalnız kovbayları ..Yanlarında çok fazla öğrenci görmezsiniz ve buram buram tarih kokarlar

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Florida Destin Mcdonalds a gidiyorum bu yaz....Doğrusunu soylemek gerekirse bu mesaj öncesiinde yazılı mesajları okudum mc donalds dair..iyi yada kötü....illaki heryerde bir sorun olabilir, eyaletten eyalete insandan insana fark yada benzerlik olabilir...fakat insallah hersey dilediğimiz gibi olur...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde 3 arkadaşımla florida destin mcdonalds'a gidiyoruz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Gidiş tarihiniz ve başvuyu yaptığınız sponsor şirket bellimi acaba...ulaşım konusunda biraz sıkıntı yaşayacak gibiyiz atlantadan destine gecerken ..önerileriniz varsa yazabilirsnz...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

VİZEYİ ALABİLİRSEK wyoming buffalo da McDanal's restoranda çalışıcaz bizde iki kişiyiz o tarafa giden gitmiş olan .... Ne öğrensem Kar mantığıyla Bilgi lüttfen !! Ulaşımda problemli galiba !!

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Florida varsa aranızda yardımcı olabilirmm

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

McDonald's larda piercinge izin var mı arkadaşlar? Sözleşme de yüz piercingi yasak diyor ama ben görmüştüm Mc'de çalışıp da piercingi olanlar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Mr.Bratman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    McDonald's larda piercinge izin var mı arkadaşlar? Sözleşme de yüz piercingi yasak diyor ama ben görmüştüm Mc'de çalışıp da piercingi olanlar.
    evet sözleşmede yazdığına göre yasak malesef....taktırtacklarını sanmıyrm ama senin görmüş olduğun arkadas nasıl takmıs bir fikrim yok...

Aslında bu mc donalds konusu tekrar acılmısken ...

Gitmeden önce türkiyedeki bir mc donalds ta staj falan mı yapsak acaba işi olay kapabilmek içn, soyle 1-2 günlük olmaz mı ya.... gidip rica edeyim herhangi bir mc e...

bakalım ne yapıyoo ne ediyor adamlar....

aslında birde diyorumki , floridadaki mc donalds ların menülerine bir göz atayım,, ezberliyim gidiyimm...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Mc Donalds ta çalışacak degerli arkadaslar, iş kazası ile ilgili elime güzel bir video geçti..

Dikkatlice izleyelim sizce sorun ne??

http://www.youtube.com/watch?v=XzRiMuoQyYs

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Geçtiğimiz yıllarda Mc Donalds ta calısan ve 2. işe başlayan arkadaşlar, acaba Mc donaldsın ""work schedule "" ile diğer işin çalışma saatlerini nasıl ayarladınız.Yada hangi tür işlerde çalıştınız??

Birkaç yerde okuduğum kadarıyla, Mc donalds ın çalışma takvimi düzensiz olabilirmiş ve bu çalışma takvimi yada programından boş kalan zamanlarda bulacağın 2.işler günlük part time işler olur dediler Haklı Olarak tabi...

Ne tarz işler olabilir sizce Florida-Destin de....İş bulma sitlerinden arastırıyorum fakat yasanan tecrübeleri duymak istiyorum...Eğer varsa sizde yada çevrenizde boyle bir durum aktarır mısınız?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz yıllarda Mc Donalds ta calısan ve 2. işe başlayan arkadaşlar, acaba Mc donaldsın ""work schedule "" ile diğer işin çalışma saatlerini nasıl ayarladınız.Yada hangi tür işlerde çalıştınız??

Birkaç yerde okuduğum kadarıyla, Mc donalds ın çalışma takvimi düzensiz olabilirmiş ve bu çalışma takvimi yada programından boş kalan zamanlarda bulacağın 2.işler günlük part time işler olur dediler Haklı Olarak tabi...

Ne tarz işler olabilir sizce Florida-Destin de....İş bulma sitlerinden arastırıyorum fakat yasanan tecrübeleri duymak istiyorum...Eğer varsa sizde yada çevrenizde boyle bir durum aktarır mısınız?
    İlk kez gittigim icin SSN zaten 1 ay sonra falan elimize ulasmıstı. Cevremizde de 2. iş imkanı fazla değildi ve 2. işte çalışamamıştım. Para yönünden olmasa da diger yönlerden iyiydi. Deniz, günes, vs tatil yapmıstık.
    Sadece Mc Donalds larda degil tüm işlerde zaman zaman çalışma saatlerin değişir. Benim de Mc de iken 2 veya 3 haftada bir çalışma saatlerim değişiyordu. Tavsiyem Supervisor veya Head Managerın la aranı iyi tut. 2. iş durumun olunca da work schedule ayarlanırken 2. işte çalıştığını, çalışma saatlerini fazla değiştirmemesini rica et. %99 gibi bir ihtimalle seni geri çevirmez. Özellikle ilk işini aksatmamaya dikkat et, managerlerinle aranı iyi tut gerisi gelir...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada ortamı görmüş birileri olarak: orada durum nasıl. temizlik falan mc lerde yemek yerken rahat olalım mı?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada ortamı görmüş birileri olarak: orada durum nasıl. temizlik falan mc lerde yemek yerken rahat olalım mı?
    eğer vizeyi alırda gidersem ben size bire bir orada çalışacak birisi olarak herseyi tüm samimiyetimle anlatırım merak etmeyin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben aldım vizeyi anlatırım size

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı moshe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben aldım vizeyi anlatırım size
    Hadi bakalım hayırlı olsun, kısmetse bizde görürüz inşallah o günü...

(Buarada 500. mesajım olmus arkadaslar)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eğlenceli bir Türk yapımı Mc donalds Reklamı Turkish McDonalds Commercial

http://www.youtube.com/watch?v=QbE0N65yjXU&NR=1

Reklamın sonuna dikkat

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

colorado da Idaho springs te mc donalds ta calıstım 3 ay boyunca oraya gıtmek ısteyenlere bılgı verebılırım . Jım bosellı ve ogullarını ıyı tanıdıkk .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bu mcdonalds işinde saç olayı nasıl acaba karışıolarmı???

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

No facial or body piercing, long hair must be pulled back. Men: No beards, only mustaches
    and neatly varying goatees, no earrings. Shirts, hats, pants, and shoes are provided for free.
    Participants must pay for them if they do not return them upon departure.

yazıyor sözleşmede bunun dışında kılık kıyafette bişey belirtmemişler
    uzun saça karışacak olsalar kız çalıştırmazlar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şu piercing olayını anlamadım.O neden yasakkii? Onu takmanın ne gibi bir negatifliği olabilirki görüntüde.İlginç...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Mc donalds ta şapka takmak zorunlumu ?

arkadaslar 18 hazirandan itibaren NC kill devil hills de mc donalds ta çalısacagım. Şapka takmak zorunlu mu ? takmasak olurmu ? nefret ediyorum şapka takmaktan . :S

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

biz sürekli takıyoruz....takmayanı gormedim ben....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Uzagından bile gecmedik Mc Donalds denilince tek bir restoran gibi gelse de bir sürü subesi ve her subenin manageri farklı oldugu icin kosullar farklılık gösterebiliyor. Bizim üniformalar yesilli kahverengili asker kamuflajı gibiyken, sapka kullanılmazken, restoran gece 1 e kadar acıkken, sakal yasak olup bıyık bırakmaya karısılmaması gibi özellikleri olurken diger restoranlarda üniforma mavi,kırmızı sapka zorunlu vs bir sürü farklı sey olabiliyor. En komigiyse break alıp müsterilerin arasında yemek yerken adamın biri bana sen asker misin demisti, kopmustum. Hala aklıma geldikce gülüyorum. İcerdeki 20 tane calısana hic mi dikkat etmedin be adam

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yakuza ingilizce nasıl olmalı mcdonalds işlerinde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakuza ingilizce nasıl olmalı mcdonalds işlerinde
    Mc icin fazla bir ingilizce gerekmiyor diyebilirim. Calısırken kuracagın cümleler " I need .... ve thank you " dan ibaret olucaktır. Müsteriden siparis alınan front desk veya drive thru penceresinde olmadıgını farzediyorum. Genelde ellerin calısıyor ve konusup makara yapıcak zaman da fazla bulunamıyor zaten, gece vardıyası farklı tabiki. Et biter I need 4-1, tursu biter I need pickles, tarzı cümleler ve söylenen kisi de anladım mahiyetinde thank you der ve olay biter. Çok basit günlük konusmalarla rahatca calısılabilir Mc de. Ama managerin veya arkadasların bir seyler sorarsa hızlı anlamak ve cevaplayabilmek önemli tabiki. Son olarak bir örnekle bitireyim. Biz calısırken 3ü bayan 4 tane Rus arkadas da vardı aynı restoranda. 3 ünün ingilizcesi iyi olmasına ragmen 4. bayan Rus arkadasın ingilizcesi pek iyi degildi. Basit cümlelerle calısma ortamı oldugu icin genelde sorun olmuyordu ama kızın birkac defa delirdigine de sahit olmadım degil. Kıza yeterli etimiz var pisirme veya zaten xx siparisini hazırladım hazırlama diyoruz anlamıyor yapıyor. İşi biraz bozuyordu acıkcası. Sonralarda ise bizi anlamadıgı icin kötü bir sey söyledik sanıp Rusca küfür etme inatlasma yoluna kadar gitmisti biraz. Diyecegim o ki ingilizce yetersizliginden dolayı kendisini ezik hissedip sinirleniyor veya kötü hissediyordu. Bunun sizde olmayacagını biliyorum. Ama yine de gitmeden önce eger ingilizcesi cok cok kötüyse kız arkadasınla bir tekrar mahiyetinde biraz calısmanızı öneririm. En azından alıstırma gibisinde karsılıklı 2-3 muhabbet etseniz bile cok yararı olur. Hayırlı watlar...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya kötü değil iyi ama 4senedir ingilizce dersi görmedi
    pre-intermediate kitapları rahat okuyor ama seviyeyi good(intermediate) istediklerinden sıkıntımız konuşmada ve anlamada zorluk çekebilme ihtimali olması
    hani bize kalkıp da ingilizce seviyeniz iyi değil sözleşme şartlarına uymuyorsunuz bu şartlarda sizinle çalışamayız derlerse naparız sıkıntısı

bilgiler için çok sağol bu başlık baya bir işime yaradı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Mc icin ing fazla iyi olmasina gerek yok ama iyi ise birde onceden gidersen kasada veya drive thru da islere bakabilrsin.Mc de bence ikinci is olarak calisilir.Ama bol sans sizlere arkadaslar.1 haftada herseyi ogrenirsiniz.Daha dogrusu 1 saat icinde ogrenmen zorundasin.
    Gezin eglenin kafaya birsey takmayin.Inglizcenizi gelistirin cilginca eglenin

Unutamayacaginiz anilar sizi bekliyor
    Safinaz...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yakuza bende benzer sorunu dun yasadım....biliyorsun normalde mutfak ve hazırlama hattındaydan, birisi ekmeği koyar, paket kağıdını haızrlar, diğer insanlarda soğanı tursuyu eti koyar.....bizim mc e yeni gelen kazak kızlardan birini benim yanıma verdiler....ekmeği ben koyuyorum ve paketi ben çıkarıyorum, mayonez vd. seyleri ben yapıp bu kıza sadece eti koysun diye veriyor,, fakat bu vatandaş ne tür yemeklerle besleniyorsa yaww onundekii siparişi halletmiyor,, gelmişş diğer siparişi ekranda gorup onun ekmeğini benim arkamdan makinaya atmaya calısıyor...yawww kısa diyorumm,, arkadasımm oncelikle bu siparişi hallett sonra diğerini yapacağız diyorum,, yokk abiii dingill I got it diyorr Anlamıyor ama...yaww birdee ben gormeden serve butonuna bastıı dunn diğer siparişleri atladık,, işin basında ben olduğum için,, ben kötü gorundum managera....sonra gittimm anlatmaya calıstım derdimii managere...

bakalım bugunde aynısı olursa, bu kezz güzelce cekecem kenara soylecem walla,, kendini ispatlamaya calısıyor birde,, gelde ugras şimdi bunlarla,,,

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı aalpinistt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakuza bende benzer sorunu dun yasadım....biliyorsun normalde mutfak ve hazırlama hattındaydan, birisi ekmeği koyar, paket kağıdını haızrlar, diğer insanlarda soğanı tursuyu eti koyar.....bizim mc e yeni gelen kazak kızlardan birini benim yanıma verdiler....ekmeği ben koyuyorum ve paketi ben çıkarıyorum, mayonez vd. seyleri ben yapıp bu kıza sadece eti koysun diye veriyor,, fakat bu vatandaş ne tür yemeklerle besleniyorsa yaww onundekii siparişi halletmiyor,, gelmişş diğer siparişi ekranda gorup onun ekmeğini benim arkamdan makinaya atmaya calısıyor...yawww kısa diyorumm,, arkadasımm oncelikle bu siparişi hallett sonra diğerini yapacağız diyorum,, yokk abiii dingill I got it diyorr Anlamıyor ama...yaww birdee ben gormeden serve butonuna bastıı dunn diğer siparişleri atladık,, işin basında ben olduğum için,, ben kötü gorundum managera....sonra gittimm anlatmaya calıstım derdimii managere...

bakalım bugunde aynısı olursa, bu kezz güzelce cekecem kenara soylecem walla,, kendini ispatlamaya calısıyor birde,, gelde ugras şimdi bunlarla,,,
    Dostum sen ise basladin mi?
    Safinaz...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)