Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567 SonuncuSonuncu
Toplam 193 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: WAT Öğrencilerine Harçsız Pasaport

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Cursed_BlasteR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Benim bir sorunum var bu konuda. Benim yeşil pasaportum var ve bildiğiniz üzere yeşil pasaport ile katılamıyoruz WAT programına. Ben harçsız pasaport işlemleri için danışman kurumumdan aldığım belgeyi okula götürdüm ve okul bana 2 gün sonra, 2 yıllık pasaport için belge vereceğini söyledi. Bunu ve çeşitli evrakları emniyet amirliğine götürüp pasaportumu çıkarabilecekmişim fakat benim sorunum burda başlıyor, benim aynı zamanda yeşil pasaportum oldupundan dolayı mavi pasaport uda alabileceğimi sanmıyorum. Nasıl iptal edebilirim yeşil pasaport umu ? Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Artık şu pasaport işlerini halledip vize işlemine başlamak istiyorum
    Okuldan aldığınız kağıdı defterdarlıkta onaylatmanız ve emniyete o evrakla gitmeniz gerekli..Bence defterdarlığa gidip kağıdı onaylatın sonra da emniyete gidip durumu anlatın..Onlar size çözümü sunacaktır..Ama her türlüsü için o kağıdı defterdarlıkta onaylatmak şart..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

okuldan alacağımız harçsız pasaport yazısını vergi dairesine onaylatmamız gerekiyormuş sanırım. bu konuda net bir bilgisi olan var mı acaba?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı blueblood Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuldan alacağımız harçsız pasaport yazısını vergi dairesine onaylatmamız gerekiyormuş sanırım. bu konuda net bir bilgisi olan var mı acaba?
    bu konuya 150 küsür mesaj yazılmış..inan incelesen bu soruyu sorma isteği buymazssın kesinlikle..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet kesinlikle defterdarlığa gitmen gerek orda mühür basıyolar

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar benim pasaportum var geçen yıl beçikaya gidecektim cıkarmıştım ama bu ögrencilere ücretsiz olayından haberdar olmadıgım için tüm parayı vermiştim ne yazıkk ki ama red yedim gidemedim o ayrı mesele de.. şimdi ben yeniden pasaport için sadece pasaportun süresini mi uzatacagım yoksa pasportun yenilenmeside mi gerekiyor ve bunun için bu sefer para ödemeden halladebilecekmiyim bu işi...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

pasaportun var sadece uzatman gerek tarihini onun içinde aynı prosüdürleri incelemelisin yeni pasaprt alırkenki..

okula şirketin yolladığı yazıyı ve dilekçeni ver,ordan vergi dairesine ,ve son olarak emniyetten uzattırırsın pasaportunu..

ve herhangi bir ÜCRET ödemezssin
    Konu watken tarafından (26-01-2009 Saat 02:25 PM ) değiştirilmiştir.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

çok tşk ler watken..!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

buarada arkadaslar yesil pasaportla wat programina rahatlikjla katilabiliyorsunuz gecen yil kuzenimle birlikte gittik amerikaya hicte problem olmadi sakin yesil paspaortunuzu degistirmeye kalkmayin cunku tekrar istesenizde yesil pasaporta donemiyorsunuz elinizdeki firsati tepmeyin bi hatirlatma yapayim istedim...

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

iyi de yeşil passporta calişma izni basılıo mu?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar şu an çok sinirliyim... öncelikle bugün sirketin bana verdigi belgeyle okula gittim harçsız pasaport için okuldan almamız gereken belgeyi istedim vs... bir de ne duysam bunu veriyoruz fakat 7 imza atıldıgı için ortalama 2 hafta sürer alman dediler ve ben şok ... neyse orda baya bi tartıştık acele oldugumu almam gerektigini felan söledim olmaz dediler .. ordaki lise mezunu memurlar kendini bişey sanar tavırla tepkiler vermeye başladılar... ses tonları yükseldi... ve... bi baktım adam kapıyı suratıma kapadı.. ben şokk... hemen gittim müdüre söledim o sakinleştirmeye calıştı beni sonra adamı gördüm saydım sayıştırdım yani anlıcagınız baya olaylı bi tartışma yaşandı ordaki bi üst görevli saolsun cok yardımcı oldu elinden geleni yapcagını fakat buna ragmen en erken cumaya bu işin hallolacagını söledi bende beklemeye koyuldum artık... sonra ögrenci işlerine gidip ingilizce ögrenci belgesi ve transkript istedim ve o da ne ingilizce vermiyorlarmış bu da ayrı komik geldi bana... erasmusla ögrenci alıyorsun ama hala bi ingilizce evrak veremiyecek kadar acizsin ... bugün üniversitemden gercekten soğudum ya... umarım başkaları böle sorunlarla karşılaşmaz bu arada benm ünv muğla ünv..
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Canını sıkma,transkript ve öğrenci belgesinin İngilizce olması şart değil..Türkçe al götür..Pasaport da öğleden önce gidersen akşama alırsın,en geç ertesi iş gününe kesin çıkar..Bir sorun olmaz yani

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya pasaport almak sorun degil elbette ama dedigim gibi okulun vergi dairesine bunu bildirmesi imza olayının gecmesi 2 haftayı bulur dediler bu canımı sıktı...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya pasaport almak sorun degil elbette ama dedigim gibi okulun vergi dairesine bunu bildirmesi imza olayının gecmesi 2 haftayı bulur dediler bu canımı sıktı...
    Okul vergi dairesine bir şey bildirmiyor ki

Yine işini bilmez memurlar galiba..Bana da ödenek yok geçen birkaç kişininki rektörlükten döndü v.s. demişlerdi de zar zor ikna etmiştim.

Sistem şu (en azından bizim okulda öyle)

Şirketten aldığın yazıyı ekleyerek fakültenin öğrenci işlerine bir başvuru dilekçesi yazarsın.Onlar da rektörlük makamına bir dilekçe yazarlar ve sana verip rektörlüğe yollarlar.Rektörlükteki öğrenci işleri de vilayet makamına öğrencimizin harçtan muaf tutulmasını rica ederiz şeklinde bir dilekçe yazıp kapalı ve mühürlü zarfta sana verir.

Bu zarfla sen kendin defterdarlığa gider ve onay alırsın.Bu işlem bende 2 dk sürmüştü.Sonra o onaylı kağıtla emniyete gider,harç dekontu yerine o kağıdı verirsin ve akşama da pasaportu alırsın.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

işte dedigin bu olay bizim ünv de yaklaşık 2 haftayı bulacak ... 7 kişinin imzası gerekiyormuş... onların hepsini orda bulmak lazımmiş... hepsi sahtekar yaa ..bi tanıdıkları cıksa hemen bi günde hallederler...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

abi 7 imza neymiş allahını seversen.genelde şirketlerin verdiklerinde 4 veya 3 imza oluyor.bölüm başkanı.dekanlık.rektörlük diye.hatta bizim okuldan bi dilekçe buldum rektörlük bile yoktu üzerinde 15 dakikada bölüme ve dekanlığa imzalattım hallettim işimi.adamlar sallamıyo pek bürokrasi snuçta..şirketin verdiği dilekçeyi dene bir de bence

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkdaşlar hiç bölüm başkanıyla felan uğraşmayın,ben bölüm başk werdim diğer gün gittim rektörlüğe götür sen bunu dedi,rektörlük yarım saatte werdi bana belgeyi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tarick06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi 7 imza neymiş allahını seversen.genelde şirketlerin verdiklerinde 4 veya 3 imza oluyor.bölüm başkanı.dekanlık.rektörlük diye.hatta bizim okuldan bi dilekçe buldum rektörlük bile yoktu üzerinde 15 dakikada bölüme ve dekanlığa imzalattım hallettim işimi.adamlar sallamıyo pek bürokrasi snuçta..şirketin verdiği dilekçeyi dene bir de bence
    arkadaşım bana söylenen bu bir de bana bunu öle süsleyerek ve uzun uzun anlattılar ki yani sanki bi dünya meselesini halledecekler.. yok suraya gidecek surdan su olcak sonra 7 kişinin burda olması gerek sehir dışında olursa o beklenecek vs vs... yani burda amaclarını belli ediyorlar sana vermeyiz almak istiyorsan da paşa paşa bekliceksin demenin tek yolu sanırım onlar için... ayrıca ben direk rektörlük ögrenci işlerine gittim suratıma kapı kapatanda rektörlükte ki bu dilkekceyi gidip 7 kişiye imzalatacak olan kişiydi... umarım gıcıklık yapıpta bahanelerle uzatmaz bu durumu ama cuma gititgimde eger alamazsam daha büyük bi kavga cıkarabilirim cünkü bu insanlar gercekten nezaketten anlamıyorlar... ayrıca sirketin verdigi dilekceyi teslim ettim okula... birde vergi dairesine ben götürmeyecegim evragı onlar vergi dairesine bildireceklermiş..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım bana söylenen bu bir de bana bunu öle süsleyerek ve uzun uzun anlattılar ki yani sanki bi dünya meselesini halledecekler.. yok suraya gidecek surdan su olcak sonra 7 kişinin burda olması gerek sehir dışında olursa o beklenecek vs vs... yani burda amaclarını belli ediyorlar sana vermeyiz almak istiyorsan da paşa paşa bekliceksin demenin tek yolu sanırım onlar için... ayrıca ben direk rektörlük ögrenci işlerine gittim suratıma kapı kapatanda rektörlükte ki bu dilkekceyi gidip 7 kişiye imzalatacak olan kişiydi... umarım gıcıklık yapıpta bahanelerle uzatmaz bu durumu ama cuma gititgimde eger alamazsam daha büyük bi kavga cıkarabilirim cünkü bu insanlar gercekten nezaketten anlamıyorlar... ayrıca sirketin verdigi dilekceyi teslim ettim okula... birde vergi dairesine ben götürmeyecegim evragı onlar vergi dairesine bildireceklermiş..
    Bildiğin saçmalamaya başlamışlar.Evet dediğin gibi amaçları bence belli.Vergi dairesi işinde zaten iyice dünyadan kopmuşlar sen orda bi cıngar çıkart gör bak hemen nası ilgileniyolar.Bizim devlet dairelerinde işler böyle yürüyo

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı AlDiLuMo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi fakültenin öğrenci işlerinden alıyorsun.Ben uubf'den aldım..
    abi ondan sonra nerdeki emniyet müdürlüğüne götürdün sen?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Harçsız pasaportta bu kadar sorun olduğunu bilmiyordum. İyi ki Kıbrıs'ta okuyorum demek için bir sebep daha çıktı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben ankaradayım. pasaport harcından muaf olmak ıcın okuldan aldıgım belgeyı emnıyetten once nereye goturmem gerektıgını bılen var mı acaba. tesekkurler.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Biryere götürmeyeceksin.Direk emniyete götüreceksin,orda form felan dolduracaksın.Resim almayı unutma.
    Peki.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Azuhazu senin gibi tecrubeli bir watcidan bunu beklemezdim vergi dairesine goturulmesi gerekiyor, gecen sene bununla ilgili bir konu acmistim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı rcp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Azuhazu senin gibi tecrubeli bir watcidan bunu beklemezdim vergi dairesine goturulmesi gerekiyor, gecen sene bununla ilgili bir konu acmistim

O zaman mesajımı siliyorum,hatta kendime 10 gün ban Kendim okulumun saçmalıgından dolayı maalesef bu durumdan yararlanamamıştım ama harçsız pasaport alan arkadaşlarım böyle birşeyden bahsetmemişlerdi hiç. Pardon yani.
    Peki.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Okulunuzdan aldığınız yazıyı Ulus'ta ki defterdarlığa onaylatıyorsun sonra emniyetegideceksin.Direk emniyete gidersen geri dönmek zorunda kalırsın.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart pasaport

ya bazı üniler harç muafiyet belgesi vermiolar.ama gideceğin yurt dışı eğitim firmasından üniversiteye verilmek üzere bir dilekçe alıosun ve vergi dairesine götürüosun.sonra pasaport için harç ödemisoun

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Pasaportlar yine değişiyormuş.Bizim devlet gibi bu kadar boş yere para harcayan başka bir devlet varmı acaba.

Pasaportlar yine değişiyor! - Mynet Haber
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

harçsız pasaport onayını aldım ve vergi dairesine gideceğim.Umuyorum problem çıkarmazlar.Sonra emniyet müdürlüğüne gidiyorum.

BannedUser
    Guest

Herhangi bir sorun çıkmaz. İlk kez alıyorsan pasaportu alman sadece 1 gün fazla sürer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı erhanozcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    harçsız pasaport onayını aldım ve vergi dairesine gideceğim.Umuyorum problem çıkarmazlar.Sonra emniyet müdürlüğüne gidiyorum.
    arkadaşım benden sana tavsiye biliosunuzki artık pasaportlar değişti. harclar felanda düstü yarı yarıya defter parası 50 tl oldu. asıl konu artık pasaportlar aldıgın sure boyunca gecerli yani 1 yıl sonra suren bitince yeniletemiosun yeni pasaport almak zorundasın. o yüzden eğer gittiğin vergi dairesi bu işlerden anlamıyorsa 1 yıldan daha fazla sure isteyin heleki son sınıfsanız
    kendimden ornek veriyim : 1 yıllıgına amerikaya gidicem mezun oldum gecen ay pasaport için evrak aldım okuldan memleketimdeki vergi dairesine gittim gorevli bayan bu işlerden anlamıyordu bana sordu kac yıl istiyorsun diye bende 5 yıl dedim kadın onayladı gittim aldım... kimisi şimdi ne gerek var diyecek ama bi daha 9 kapı gezmektense böyle yapmak iyidir...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks