Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567 SonuncuSonuncu
Toplam 196 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Kiralama ve Ehliyet

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı overagain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir önceki arkadaşın sorusuna katılıyorum ve eklemek istiorum herkes herşeyi ayrı ayrı yazmış benim türkiye ehliyetim var bu sorun olmuormuş genelde bunu anladım diyelimki 3 haftalık kiralamak istiorum tam olarak bütün herşey vergisi sigortası kaskosu bana kaç paraya gelir bide 19 yaşındayım kiralayamıorum yani ne yapmam lazım??
    abi türk ehliyetiyle araba sürmede sakınca yok..bizi degişik eyaltlerde polis durdurmasına ragmen sıkıntı olmadı..polis arıza cıkartır mı isterse polis yolda yürüyorsun diye bile arıza cıkartabilir o yüzden bu bi kıstas olamaz..

araba kiralama olayına gelince degişik firmaların degişik kuralları var..diyelim hertz den kiralıyacaksın bir cok yerde şubesi var ama nerden alıp nereye teslim etcen arabayı bunları belirlemen lazım..<kimisi 21 yaş altına kiralamıyor..21 yaş üstü icin 300 dolar depozito istiyor..bu firmalara göre degişiyor..bunu orada sana en yakın kiralama şubesine gidip soruşturman daha iyi olur..yinede ameriakda 21 yaş olayı her olayda oldugu gibi burda da önemli..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi türk ehliyetiyle araba sürmede sakınca yok..bizi degişik eyaltlerde polis durdurmasına ragmen sıkıntı olmadı..polis arıza cıkartır mı isterse polis yolda yürüyorsun diye bile arıza cıkartabilir o yüzden bu bi kıstas olamaz..

araba kiralama olayına gelince degişik firmaların degişik kuralları var..diyelim hertz den kiralıyacaksın bir cok yerde şubesi var ama nerden alıp nereye teslim etcen arabayı bunları belirlemen lazım..<kimisi 21 yaş altına kiralamıyor..21 yaş üstü icin 300 dolar depozito istiyor..bu firmalara göre degişiyor..bunu orada sana en yakın kiralama şubesine gidip soruşturman daha iyi olur..yinede ameriakda 21 yaş olayı her olayda oldugu gibi burda da önemli..
    aga teşekkür ederim ama ben eğer benim durumumu yaşamış biri varsa anlatır belki diye yazmıştım yani gitmeden öğreneyim kolaylık olsun diye

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Burda yazılanlara göre kiralamak maliyetli bir iş baya. Geçen sezon giden arkadaşım 600 dolara 89 model Cadillac satın almış. 3 ay boyunca hiçte sıkıntı yapmamış. Çokta keyif almış. Dikkatli olduktan sonra satın almak daha mantıklı gibi gelmeye başladı bana.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Araba Satın almak için gerekli kriter kriter vs varmı ,gerekli belgeler neler ?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

bu kiralama olayında yaş 21 i doldurmuş mu olması gerekiyor tam olarak
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Biz arkadaşlarımızla travel kısmı için araba kiralamak istiyoruz virginia veya washington dc'den alıp new yorkta bırakmamız mümkün mü? Dönüşte new yorktan binicez uçağa?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Arabayı DC'den yada virginia'dan kiralamanız tabiki mümkün ama arabayı new york'a bırakırsanız baya bi para ödersiniz.Bıraktığın yere göre arabaya ödediğin para değişiyor.Ayrıca o şekilde araba kiralamak için bi yaş sınırı vardı.Tam emin değilim ama sanırım 25ti.
    ""Let the game begin""

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı DC'den yada virginia'dan kiralamanız tabiki mümkün ama arabayı new york'a bırakırsanız baya bi para ödersiniz.Bıraktığın yere göre arabaya ödediğin para değişiyor.Ayrıca o şekilde araba kiralamak için bi yaş sınırı vardı.Tam emin değilim ama sanırım 25ti.
    Araba satın alıp gezdikten sonra satmak daha mantıklı.Arkadaşlarım öyle yapmıştı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Peki alsak satabilir miyiz elimizde patlamasın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Araba ortaklaşa çok cüzi bir miktara alındıysa genellikle böyle yapan arkadaşlar dönüşte araçları bir otoparka terkedip geliyorlar. Kendi başına aldıysan satmak daha mantıklı tabi. Satabilirsin de son günlere sıkıştırmamak gerek diye düşünüyorum. Bir de bildiğim kadarıyla japon araçlarının gideri daha fazla.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Araba ortaklaşa alındıysa her yeri gezdikten sonra havaalanına bırakılabilir.Satmak zor olur.En az 3 hafta önce craigliste koyup beklemek lazım.sonra anca satılıyor.Arabayı gezmeden önce satacaksanız pek uğraşılmaz yani.Japon arabalarının gideri çok tabiki ama fiyatları da ona göre pahalı.Ama eski model amerikan arabaları ucuz ve bence ne kadar eski de olsa gideri var.Sonuçta ayağı yerden kesiyo ve otobüs peşinde koşmuyorsun.Ama araba alırken dikkat edilmesi gerek çok fazla husus var.Şahsen araba almayı değil kiralamayı tavsiye ederim.çünkü alacağınız arabanın inspection'ı(bizdeki taşıt pulu gibi bişey) olmayabilir ve onu almak uğraştırıcı ve pahalı bi iş.Ayrıca motor bakımı falan baya zor iş.Çok para alıyorlar onlara.Bu yüzden çok kişi kiralamak özellikle van vb. şeyler mantıklı.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı speedygonzalez Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba ortaklaşa çok cüzi bir miktara alındıysa genellikle böyle yapan arkadaşlar dönüşte araçları bir otoparka terkedip geliyorlar. Kendi başına aldıysan satmak daha mantıklı tabi. Satabilirsin de son günlere sıkıştırmamak gerek diye düşünüyorum. Bir de bildiğim kadarıyla japon araçlarının gideri daha fazla.
    peki cüzi miktara alacağmız araba yaklasık kaç model olur kiralayabilcğmzden çok kötüyse olmaz gibi ayrıca bi yerde okudum almışlar 98 model araba sonra yolda kalmışlar

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

1500-2000 dolara 90 modellerde bi amerikan arabası alabilirsin.Tabi arabasına bağlı ama yolda kalmaz hemen bence.Tabi arabaya baktırmanız lazım almadan önce.Tamirciler çok para istiyor.Hele ufak bi değişim-tamir işine baya bi para alıyorlar.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1500-2000 dolara 90 modellerde bi amerikan arabası alabilirsin.Tabi arabasına bağlı ama yolda kalmaz hemen bence.Tabi arabaya baktırmanız lazım almadan önce.Tamirciler çok para istiyor.Hele ufak bi değişim-tamir işine baya bi para alıyorlar.
    Peki bütün travel kısmını otobüs veya trenle yapsak 2000 $ tutar mı ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

2000 dolara amerika turu yaparsın yaaa Virginia'dan kalkan go to bus turları var.Çok ucuza otobüs bileti bulabilirsin.New york'a, Niagaraya, Washington'a ve yakın yerlere.Ben travel'ın bi kısmını öle yaptım mesela.Ayrıca amtrak ve greyhound'u tavsiye ederim.Onlarla doğuyu gezebilirsin.Batıya gidiceksen eğer uçakla o tarafa gidip orda araba kiralamak daha mantıklı.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bende böle turlara katılmayı düşünüyorum ama otobüs turlarında çok çinli olabiliyo, onlara yönelik bi gezi oluyo ve greyhounda çok siyahi binebiliyo dediler tek seçenek tren gbi duruyo

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Otobüste çinli olması önemli değil.onlar zararsız ama greyhound'daki zencilere bişey diyemem.Pek önermiyorum zaten greyhound'u.Amtrak iyidir.Ama go to bus turu varsa da değerlendir derim.Eğlenceli ve ucuz oluyor.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

işte ya araba kiralıcaz ya da go to bus çinli kardeşlerle gezcez
    fiyatlar ne kadar oluyo ortalama go to busta ?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

O değişiyo yaa.10$da oluyo 50$ da.aldığın zaman ve yere göre değişiyor.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

İnternetten mi almak gerekiyo gişeden alabilr miyz

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Go to bus'a gişe yok.İnternetten takip ediceksin.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

gezdiğimiz eyaletlerde interneti nerden bulabiliriz yanımıza pc mi taşıyalım ben amerikaya götürme taraftarı değilimde

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben kesinlikle götürme taraftarıyım.Türkiyeyle iletişimi bedavaya getirdim.İnternet lazım oluyo.Ayrıca gezmeye başlamadan bütün biletleri falan ayarlaman lazım.Oraya giderim sonra ordan alırım gibi bişey hem pahalıyla gelir hem de bilet bulamazsın zaten.Travela paşlamadan en az 1 hafta önce tüm otobüs biletlerini, kalacağın hostelleri önceden ayarlaman gerekiyor.
    ""Let the game begin""

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Anlaşılan internet şart neyse artık halledicez bi türlü eyvallah Amadeus

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

alın bi iphone evede bırakın bi iphone facetime ücretsiz konuşun))
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alın bi iphone evede bırakın bi iphone facetime ücretsiz konuşun))
    Daha iphone'umuz yok almaya gidiyoruz zaten

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şimdi aklımdan geçen birşey var.

ben 19 haziranda dc ye iniyorum ve otobusle Richmond VA ya geçiyorum. benim 2 gun konaklamam yok sonrasında başlıyacak. otellere bakıyorum 2 gece için 180 dolar cıvarında. az önce enterprise'tan bir araba rezervasyonu yaptırdım 2 gunluk 67 dolar + 20 dolarda 2 gunluk gps parası hadi insurance falan filan 150 dolar'ı bulmaz bile.

diyorum ki 2 gün arabayla geziyim falan sağa sola gidiyim. arabada yatıp arabada kalkıyım bir çok yeride daha önce gezdiğim için aklıma yapıcak bişe gidicek bir yer gelmiyor. birde tanıdık birileriyle görüşiyim falan istiyorum. eğer o tarihlerde uygun olan varsa görusebilir ve gezebiliriz sonrasında çalışacagımı yere arabayı geri bırakıp çalışacağım parka geçicem.

Bana bir akıl verin nereye gideyim ne yapayım ? veya var mı görüşelim diyen ? virginia beach yakınları olur 3-4 saatlik mesafedeki yerlerde olur. daha da uzaga gitmem heralde.

yorumlarınızı bekliyorum
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

iyi fikir
    sadece arabada konaklama yapacağın yeri dikkatli seç,
    ıssız olmayan, canlı rest area lar olabilir.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

21-24 yaş arası için ekstra kiralama ücreti istemeyen şirket yok mudur ya?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

destındeyım haftalık 60 dolar araba kıralama

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)