Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 234567 SonuncuSonuncu
Toplam 194 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: wisconsin dells 2013

Araştırmacı Watçı nakres41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    12

beyler Wisconsin dells in havası iklimi nasıldır yazın.gece gündüz arasında çok sıcaklık farkı varmıdır.nemlimidir,soğukmudur ? bilen biri anlatabilirse ona göre valiz hazırlayalım.

Araştırmacı Watçı HakaN84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı nakres41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler Wisconsin dells in havası iklimi nasıldır yazın.gece gündüz arasında çok sıcaklık farkı varmıdır.nemlimidir,soğukmudur ? bilen biri anlatabilirse ona göre valiz hazırlayalım.
    Climate Wisconsin Dells - Wisconsin - Climate graph

bi göz at istersen..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar chicagodan wisconsin dells se ulaşım greyhound otobüsleriyle ne kadar ücretini bilen varmı ?

Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Gkbrk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar chicagodan wisconsin dells se ulaşım greyhound otobüsleriyle ne kadar ücretini bilen varmı ?
    fiyatlar 50-60 dolar civarı. fakat erken alırsan advanced purchase seçeneğini yakalayabilirsin. 10 haziran için şu anda 29 dolar mesela.

Greyhound.com | Home

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba millet ben emrah. wisconsin dells de yaşıyorum. eger sorunuz varsa bana yazabilirsiniz. nerde çalışacagınız nasıl şikagodan wisconsina geleceksiniz. geldiginizde neler yapmanız gerekli size bilgi verebilirim..

email adresim: emrah_av
    facebook adresim: emrah avcialp
    tel: 1+608-404-8056

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Who Cares ? Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba Kerem bende mayıs sonu wisconsin dells e gidicem chula vista da busser veya server olarak çalışcam sen ne zaman gitmeyi planlıyorsun
    chula vista da lifeguard olarak çalışıcam 10 haziranda oradayım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı afurkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10 Haziran'a aldım bileti 1.30 thy 1900 lira 5.50 civarı iniyor havaalanına başka var mı giden ?
    bende 10 haizranda gidiyorum ama sabah ucağı benim ki.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

10 haizran yolcuları

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı wisconsinemrah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba millet ben emrah. wisconsin dells de yaşıyorum. eger sorunuz varsa bana yazabilirsiniz. nerde çalışacagınız nasıl şikagodan wisconsina geleceksiniz. geldiginizde neler yapmanız gerekli size bilgi verebilirim..

email adresim: emrah_av
    facebook adresim: emrah avcialp
    tel: 1+608-404-8056
    faceden mesaj attım diğer kutunuza bakın lütfen

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar 13 Haziran alitalia 06:15 istanbul roma ordanda 10:00 roma-chicago giden varmı ben bu uçaktayım varsa tanışalım tek gidiyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart cevap

Alıntı E2i4LiFe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben de bu aralar bilet arıyorum. Bayağı geç kaldım gibi.
    Siz hangi firmayla uçuyorsunuz acaba? O paraya esnek bilet nasıl buldunuz?
    genç tour telden alcaksın

Tecrübe Puanı
    15

arkadaslar tekrar merhaba. biraz gec oldu kusura bakmayin ancak yazabildim. su anda Wisconsin dells teyim. biraz soguk memleket ilk olarak onu soyluyum. kisaca yaniniza gelirken biraz kalin seyler getirin mumkunse. hava geldigimden beri kapali ve geceleride soguk oluyo cunku.
    bilgi olsun diye yolculugumu kisaca anlatmak istiyorum;
    21 mayista sikagoya indim, gumruk islemleri ve bavul kontrolunden sonra ulkeye giris yaptim. o`hare havaalanindaki metro yu kullanarak downtown a ulastim ve hostel international de 1 gece konakladim hos guzel bi yer tavsiye ederim. genelde cogunlugu ogrenci cunku.

daha sonra 15 dklik bir yuruyusun ardindan Amtrak union station a vardim. yakalsik 4 saatlik bir yolculuktan sonra da Wisconsin dells e ulastim (Amtrak gayet komforlu ve guzel tavsiye ederim, greyhound otobuslerinide eskiden kullanmistim bence sakin binmeyin.)
    simdilik surfside motelde kaliyorum. sunu soyleyebilirimki motellerin cogu dolu ve 4 kisiden az iseniz kalacak yer bulmaniz nerdeyse imkansiz. bende emanet kaliyorum burda zaten. motellerdeki yataklar genelde iki adet cift kisilik yataklar. alisin biriyle uyumaya

wildirnes resortte calisacak lifeguard arkadaslar icin soyluyorum;
    HR ofisindeki kaydinizin ardindan size oryantasyona aliyolar. projeksiyonla bi kac guvenlik tedbirlerini anlattiktan sonra kagit isleri var imzlamaniz gereken, sonrasindada parki kisa bir yuruyuse cikiyosunuz. ardindan da calisacaginiz zamani gosteren hatfalik programinizi veriyolar. simdilik 3 gun calisip 4 gunluk off aldik. genelde de boyleymis zaten. yaklasik 32 saat veriyolar bunu bilin. ikinci bir is imkanida var tabi etraftaki lokantalara marketlere gidip basvuru formu doldurabiliyosunuz.

kisaca simdilik anlatacaklarim bunlar. herhangi bi sorunuz olursa msj atabilirsiniz. hepinize iyi yolculuklar diliyorum

gorusmek uzere..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı HakaN84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar tekrar merhaba. biraz gec oldu kusura bakmayin ancak yazabildim. su anda Wisconsin dells teyim. biraz soguk memleket ilk olarak onu soyluyum. kisaca yaniniza gelirken biraz kalin seyler getirin mumkunse. hava geldigimden beri kapali ve geceleride soguk oluyo cunku.
    21 mayista sikagoya indim, gumruk islemleri ve bavul kontrolunden sonra ulkeye giris yaptim. o`hare havaalanindaki metro yu kullanarak downtown a ulastim ve hostel international de 1 gece konakladim hos guzel bi yer tavsiye ederim. genelde cogunlugu ogrenci cunku.

daha sonra 15 dklik bir yuruyusun ardindan Amtrak union station a vardim. yakalsik 4 saatlik bir yolculuktan sonra da Wisconsin dells e ulastim (Amtrak gayet komforlu ve guzel tavsiye ederim, greyhound otobuslerinide eskiden kullanmistim bence sakin binmeyin.)
    simdilik surfside motelde kaliyorum. sunu soyleyebilirimki motellerin cogu dolu ve 4 kisiden az iseniz kalacak yer bulmaniz nerdeyse imkansiz. bende emanet kaliyorum burda zaten. motellerdeki yataklar genelde iki adet cift kisilik yataklar. alisin biriyle uyumaya

HR ofisindeki kaydinizin ardindan size oryantasyona aliyolar. projeksiyonla bi kac guvenlik tedbirlerini anlattiktan sonra kagit isleri var imzlamaniz gereken, sonrasindada parki kisa bir yuruyuse cikiyosunuz. ardindan da calisacaginiz zamani gosteren hatfalik programinizi veriyolar. simdilik 3 gun calisip 4 gunluk off aldik. genelde de boyleymis zaten. yaklasik 32 saat veriyolar bunu bilin. ikinci bir is imkanida var tabi etraftaki lokantalara marketlere gidip basvuru formu doldurabiliyosunuz.

kisaca simdilik anlatacaklarim bunlar. herhangi bi sorunuz olursa msj atabilirsiniz. hepinize iyi yolculuklar diliyorum

gorusmek uzere..

dostum yazı için ellerine sağlık bu amtrak treni saat kaçta birde gelirken laptop getirsek sıkıntı olurmu sence ? kendimize ait kilitli dolaplar varmı kalma yerlerinde ?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

gorusmek uzere..
    havalimanında herhangi bi sıkıntı yaşadın mı peki pasaport polisleri mesela uğraştırıyomu bide aktarmalı gitcem ben ama aktarma sırasında bavullar otomatik mi gönderiliyor ?

Tecrübe Puanı
    15

dostum yazı için ellerine sağlık bu amtrak treni saat kaçta birde gelirken laptop getirsek sıkıntı olurmu sence ? kendimize ait kilitli dolaplar varmı kalma yerlerinde ?
    Trenin sefer saati "2:15pm chicago union station to wisconsin dells" seklindedir.
    Daha ayrintili bilgiyi ve bilet alim islemini amtrak in kendi sitesinden yapabilirsin kardesim. Sadece kredi kartina ihtiyacin var o kadar. Bileti aldiktan sonra mail adresine bilgileri gonderiyolar, sende onun ciktisiyla sikagodaki istasyona giderek kapidan girer girmez gorebilecegin kontuar makinesine okutup biletini 5-10 saniyede bastirabiliyosun. Daha sonra ordaki calisanlara sor seni yonlendireceklerdir trene kadar.
    Laptop konusuna gelince, bence yaninda getirmelisin cunku her zaman isine yarar ve skilmazsin bos vaktinde. Guvenlik konusunuda dert etme, yanina gelmeden once 2-3 tane kilit al. Odada veya konakladigin yerde saklarsin bi sekilde. Sorun olmaz. Ayrica " Tr --> Usa " adaptorunuzude unutmayin.

Amtrak Treninin sistemini merak edenler icin kisaca sunu anlatayim;
    Trene binerken elinize renkli kucuk uzun bir kagit verecekler. Uzerine kalemle nerede ineceginizi yazacaklar. Sizde bununla beraber trene binip (genelde ust kata yonlendiriyorlar, trenler cift katli ve koltuk diz mesafesi asiri ferah bu arada) istediginiz bos bi koltuga oturuyosunuz ve elinizdeki karti basinizin uzerindeki yere sikistiriyosunuz. Boylece gorevli kisi yaniniza gelip 15 dk onceden ineceginiz zamani size hatirlatiyor. Bu yuzden siz sadece koltugunuza oturun ve anin tadini cikartin.

İyi yolculuklar diliyorum.
    Hakan KUCUKASLAN

Tecrübe Puanı
    15

Alıntı wesley Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    havalimanında herhangi bi sıkıntı yaşadın mı peki pasaport polisleri mesela uğraştırıyomu bide aktarmalı gitcem ben ama aktarma sırasında bavullar otomatik mi gönderiliyor ?
    Havaalaninda yasadigim tek skinti, gorevli memurun bu yasta neden bu programda oldugumla ilgili soru sormasiydi o kadar. Vize gorusmesi gibi uzun uzun anlattim. Sorun olmadi, tmm dedi ve ulkeye girisime izin verdi.

Sikagoya indikten sonra gumruk sirasinda beklemek uzun suruyo sadece. Ben 3 saat bekledim. Buna hazir olun.. (Sanslisinizdir belki hic beklemezsiniz)
    Gumrugu gectikten sonra bavulunuzu aliyosunuz ve bavul kontrolune goturuyosunuz ulkeye girmeden once. Makineye sokuyolar ve sorun olmazsa exit tan cikip "hello amerika" diyebilirsiniz.

Aktarmali ucuslarda benim bildigim bavulunuz otomatik olarak aktariliyor. Ama sana tavsiyem havayolu sirketini arayip bunu teyit etmen yonundedir. İsini saglama almak seni rahatlatir.

İyi yolculuklar dilerim..
    Hakan KUCUKASLAN

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

gorusmek uzere..
    ben cumartesi surfside'ı aradım bana 4 kişilik oda var 1 türk var 2 de siz gelceksiniz 3 olursunuz bir de birini buluruz kalırsınız dedi sizden bahsetmiş olabilir bana surfside hakkında bilgi verirmisin fiyatına 85 150 dedi onun haricinde oda da neler var ? internet sınırsız wifi ? ve wilderness'a çok yakın mı ? yürüyerek gidilir mi ? eğer güzelse bizde haftaya pazar akşamı orada olucaz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Trenin sefer saati "2:15pm chicago union station to wisconsin dells" seklindedir.
    Daha ayrintili bilgiyi ve bilet alim islemini amtrak in kendi sitesinden yapabilirsin kardesim. Sadece kredi kartina ihtiyacin var o kadar. Bileti aldiktan sonra mail adresine bilgileri gonderiyolar, sende onun ciktisiyla sikagodaki istasyona giderek kapidan girer girmez gorebilecegin kontuar makinesine okutup biletini 5-10 saniyede bastirabiliyosun. Daha sonra ordaki calisanlara sor seni yonlendireceklerdir trene kadar.
    Laptop konusuna gelince, bence yaninda getirmelisin cunku her zaman isine yarar ve skilmazsin bos vaktinde. Guvenlik konusunuda dert etme, yanina gelmeden once 2-3 tane kilit al. Odada veya konakladigin yerde saklarsin bi sekilde. Sorun olmaz. Ayrica " Tr --> Usa " adaptorunuzude unutmayin.

Amtrak Treninin sistemini merak edenler icin kisaca sunu anlatayim;
    Trene binerken elinize renkli kucuk uzun bir kagit verecekler. Uzerine kalemle nerede ineceginizi yazacaklar. Sizde bununla beraber trene binip (genelde ust kata yonlendiriyorlar, trenler cift katli ve koltuk diz mesafesi asiri ferah bu arada) istediginiz bos bi koltuga oturuyosunuz ve elinizdeki karti basinizin uzerindeki yere sikistiriyosunuz. Boylece gorevli kisi yaniniza gelip 15 dk onceden ineceginiz zamani size hatirlatiyor. Bu yuzden siz sadece koltugunuza oturun ve anin tadini cikartin.

İyi yolculuklar diliyorum.
    Hakan KUCUKASLAN

Hakan peki biz bu amtrak treninin kalkmasına 1 saat falan varken gitsek union stationa oradan nakit parayla alamazmıyız bileti yer bulmak sıkıntı olurmu trende ?

Tecrübe Puanı
    15

Alıntı KEREMYK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben cumartesi surfside'ı aradım bana 4 kişilik oda var 1 türk var 2 de siz gelceksiniz 3 olursunuz bir de birini buluruz kalırsınız dedi sizden bahsetmiş olabilir bana surfside hakkında bilgi verirmisin fiyatına 85 150 dedi onun haricinde oda da neler var ? internet sınırsız wifi ? ve wilderness'a çok yakın mı ? yürüyerek gidilir mi ? eğer güzelse bizde haftaya pazar akşamı orada olucaz
    Surfside $85/week + $150 deposit
    Odalarda wifi, tv, mikrodalga firin, buzdolabi, klima ve banyo var.

Wildirness a yuruyerek 5 dk.

Tecrübe Puanı
    15

Hakan peki biz bu amtrak treninin kalkmasına 1 saat falan varken gitsek union stationa oradan nakit parayla alamazmıyız bileti yer bulmak sıkıntı olurmu trende ?
    Ben amtrak biletini 2 hafta onceden aldigim icin soruna cevap veremicem. Ama giselerdende gidip bilet alinabiliyodur heralde, yoksa kredi karti olmayanlar icin zor olurdu sanirim.

Tum arkadaslara tavsiyemdir, herseyinizi onceden hazir ve ayarlanmis hale getirmeniz sizin faydaniza olacaktir. Sonucta kalkip Antalyaya gitmiyosunuz..

Iyi yolculuklar dilerim..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

peki valiz hazırlığı için bi önerin varmı yada sen neler götürdün vede nelere ihtiyaç duydun mesela

Tecrübe Puanı
    15

Bu herkese gore degisir, kimisi para getirir elbise getirmez ben amerikadan alirim ordan giyinirim der, kimiside parasini burda elbiseye yatirmak istemez evden kendi kiyafetlerini getirir.
    Sahsi tavsiyemi sorarsan eger, neormal sekilde cantanizi hazirlayin ve yaniniza mutlaka uzun kollu bi iki sey alin. Dedigim gibi burasi bu aralar soguk ama ilerde nasil olur bilemem..

Tesekkurler

Tecrübe Puanı
    15

Herkese selamlar tekrar. wisconsine geleceklerden sorusu olan arkadaslar varsa yardimci olabilirim.

Bu arada arkadaslar kalacak yerinizi mutlaka ayarlayiniz. yok ben oraya gittigimde ayarlarim diyenler varsa da en azindan su bilgiyi verebilirim, moteller gecelik emanet konaklamalarda 25 dolar civari para aliyolar. (tabi bos odalari varsa)

herkese iyi yolculuklar dilerim. gorusmek uzere.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ulaşım sorunu olanlar david piencak a ulaşsın 65 dolara getiriyor chicagodan

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı KEREMYK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ulaşım sorunu olanlar david piencak a ulaşsın 65 dolara getiriyor chicagodan
    nasıl ulaşıcaz bu kişiye

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nasıl ulaşıcaz bu kişiye
    https://www.facebook.com/usworkandtravel
    http://www.workandtravel.travel/

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

nasıl ulaşıcaz bu kişiye
    https://www.facebook.com/david.piencak.9?fref=ts

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

fiyatlar 50-60 dolar civarı. fakat erken alırsan advanced purchase seçeneğini yakalayabilirsin. 10 haziran için şu anda 29 dolar mesela.

Greyhound.com | Home
    hocam greyhoundla wisconsine gidicem
    chicago hava alanından greyhound durağına nasıl gidilir,
    greyhound sitesinde leaving kısmında 4 yer var hangisi hava alanı durağı için uygundur? yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı wat0101 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam greyhoundla wisconsine gidicem
    chicago hava alanından greyhound durağına nasıl gidilir,
    greyhound sitesinde leaving kısmında 4 yer var hangisi hava alanı durağı için uygundur? yardımcı olabilirsen çok sevinirim.
    neden öyle uğraşıyorsun ki hocam 65 dolara seni havaalanından içinden adam alıyor kalıcağın yerin içine kadar bırakıyor üstte adresini verdim.. hemde 2.5 saat de falan gidiyorsun....adam 10 numara bir adam görünce zaten anlarsın Türkleri seviyor otobüsle gelsen 5 saat sürüyormuş ve bana leş gibi hep zenciler biniyor dediler ben binmedim o yüzden bişey diyemem ...havaalından otobüse gitceksin elinde valizlerle sonra 5 saat sonra incen tekrar kalacağın yere gitmen içinde birşeye binme durumun olabilir taksi falan o yüzden yerinde olsam hiç zahmet çekmem...2 kişi var biri türk gültekin diye o 70 e david var o 65 e götürüyor...karar senin tabi illa ben otobüsle trenle uğraşcam diyorsan sana kalmış birşey

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

13 hazıran 5. 50 luftthansa yla chicagoya giden varmı? bnde bu arada bu elemana yazdım cvp beklıyorum

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)