Sayfa 6 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910 ... SonuncuSonuncu
Toplam 437 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Not ortalamaları soru/sorun başlığı{Ana Başlık}

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı tyllq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim merak ettgim 2nin altında olan not ortalamasına vize verilme ihtimali ne kadardır? benim geçen yılki ortalamam 2.66 idi bu dönem 1.08 oldu.hem derslerimin fazla ağırlaşmasından dolayı hemde ailemdeki bazı sağlık sorunları nedeniyle..

daha önce vize alan arkadaşlar düşüncelerini ve deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
    açıkcası 1,08 çok çok düşük.ama buna rağmen alamazsın demek yanlış olur.çünki vize görevlileri neden bu kadar düştü diye soruyor. ve ingilizcen iyiyse ve kendini ifade edip bölümünden dolayı derslerinin çok zor olduğunu bununla birlikte ailendeki sağlık sorunları yaşandığını söylersen değil hissettirirsen neden olmasın..ama yinede hazırlıklı ol çok zor..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Dikkate alincak not , agirlikli genel ortalama olacak. Donem ortalamasi degil. Bilginize
    Work and Travel Alaska - Dikkat !

http://www.turkishwat.net/dikkat-alaska-t3370.html

_______________SkyBlue2391_______________

2004 Alaska
    2005 Alaska
    2006 Alaska
    2007 Alaska
    2008 Alaska
    2009 ........

Mutlaka gidebildiginiz kadar cok sirketi ziyaret edin daha sonra kiyaslayip kararinizi verin . Guvendiginizi secin .

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım ben hiç gitmedim ama okuduklarıma göre vize işi şans işi 2 nin altına not ortalaması ile vie alan çok arkadaşın yorumunu okudum inşallah alırsın.
    bir sorum olacak benim not ortalam 100 üzerinden 60 4 lük sitemede kaça denk gelir bu bilen var mı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

gecme notu onemli mesala sizin okulda gecme notu 60 sa senın ortlama 2 ....ama gecme notu sizin okulda 50 ise o zaman 2 ustunde birseyler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lifeanddead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben hiç gitmedim ama okuduklarıma göre vize işi şans işi 2 nin altına not ortalaması ile vie alan çok arkadaşın yorumunu okudum inşallah alırsın.
    bir sorum olacak benim not ortalam 100 üzerinden 60 4 lük sitemede kaça denk gelir bu bilen var mı
    google soyle yaz xxx ÜNİVERSİTESİ ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ boyle arayarak bulabilirsin bizim unide boyle 60 lik siteme gore ama 2 lik siteme gore de karsiligida var.bunu yazinca ortalamamın kac oldugunu karsilastirabiliyorum bol sans

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2.66'dan nası 1.08 olabilirki? sen dikkatlice bak bence bi ortalamana, genel ortalamasını dönem ortalamasıyla karıştırdın kesin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Not ORtalaması Sorunsalı

merhaba arkadaşlar benim bikaç sorum var diğer arkadaşlarada yardımcı olabilceğini düşünüyorum.

1- vize işlemlerinde genel ortalmaya mı bakılıyor?
    (örneğin bnm genel ortalamam 2.12 şu anda 3. sınıfım. ilk 3 dönemim 2 ve üstünde fakat 4. dönem 1.42 ve 5. dönem 1.72 bu sorun teşkil eder mi)

2- bn ankarada yaşıyorum. acentam istanbulda vize görüşmesine gitmenin daha çok şansımı artırabileceğini söyledi. nedeni ise ankaranın daha diplomatik bir şehir olduğu ve vize redlerinin yüzde olarak büyük çoğunluğunun ankaradan çıkmış olması. fakat bu istanbuldaki diplomata bni kötü gösterir mi sonuç olarak niye kendi şehrinde girmiyorsun diyebilir. ama acenta sonuçta bnm gitmemden kazanç sağlayacak neden kötü birşey söylesin bunuda düşünmüyor değilim.

3- vize görüşmesine nasıl gitsek sizce etkili olur traşlı elimiz yüzümüz düzgün gitmekten hariç takım elbise tarzı mı gitmeliyiz yoksa böyle düzgün bir spor kıyafet dahamı sıcak gözükür.

4- ingilizcem ortalama seviyede yani bütün sorulara bi cevabım olabilir ama grameri katletsem bile karşımdakine derdimi anlatmam mı önemli yoksa düzgün cümle kurabilmek mi

5- kısa cevaplar mı iyi olur yoksa laf kalabalığı yaparak şirin gözükebilir miyiz?

biraz fazla soru oldu cevaplarsanız çok sevinirim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewt genel ortalamaya bakıyorlar birde herhalde daha siteyı arastırmadın bence sole bi siteyı goz gezdır sorularının cevabını bulabılırsın....

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

admin (at) turkishwat.net

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya sadece ortalama ve ingilizce mi ??? baska kriter yok mu yani.Bence var

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekkürler arkadaşlar. hemen arıyorum saygılar...
    Konu lifeanddead tarafından (20-02-2008 Saat 03:08 AM ) değiştirilmiştir.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Laorx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.66'dan nası 1.08 olabilirki? sen dikkatlice bak bence bi ortalamana, genel ortalamasını dönem ortalamasıyla karıştırdın kesin.

ARKADAŞLAR CÜMLE DÜŞÜKLÜĞÜ İLE YANLIŞ ANLAŞILMASINA SEBEP OLMUŞUM AFEDERSİNİZ BEN 2.SINIF ÖGRENCİSİYİM 1.08 BENİM GÜZ DÖNEMİ YANİ 3.DÖNEM ORTALAMAM 1.SINIF ORTALAMAM İSE 2.66.GENEL ORTALAMAM 1.87 OLUYOR :/
    VE SANIRIM HALA ZOR İŞİM
    BİDE DUYDUGMA GÖRE BAYANLARIN VİZE ALMASI DAHA KOLAYMIŞ Kİ BENDE BAYANIM?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lifeanddead Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler arkadaşlar. hemen arıyorum saygılar...
    yardimci olabildiysek ne mutlu bizlere

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

olsun sen genede araya lafı sıkıstır ....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nedir peki?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı bahaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim bikaç sorum var diğer arkadaşlarada yardımcı olabilceğini düşünüyorum.

1- vize işlemlerinde genel ortalmaya mı bakılıyor?
    (örneğin bnm genel ortalamam 2.12 şu anda 3. sınıfım. ilk 3 dönemim 2 ve üstünde fakat 4. dönem 1.42 ve 5. dönem 1.72 bu sorun teşkil eder mi)

2- bn ankarada yaşıyorum. acentam istanbulda vize görüşmesine gitmenin daha çok şansımı artırabileceğini söyledi. nedeni ise ankaranın daha diplomatik bir şehir olduğu ve vize redlerinin yüzde olarak büyük çoğunluğunun ankaradan çıkmış olması. fakat bu istanbuldaki diplomata bni kötü gösterir mi sonuç olarak niye kendi şehrinde girmiyorsun diyebilir. ama acenta sonuçta bnm gitmemden kazanç sağlayacak neden kötü birşey söylesin bunuda düşünmüyor değilim.

3- vize görüşmesine nasıl gitsek sizce etkili olur traşlı elimiz yüzümüz düzgün gitmekten hariç takım elbise tarzı mı gitmeliyiz yoksa böyle düzgün bir spor kıyafet dahamı sıcak gözükür.

4- ingilizcem ortalama seviyede yani bütün sorulara bi cevabım olabilir ama grameri katletsem bile karşımdakine derdimi anlatmam mı önemli yoksa düzgün cümle kurabilmek mi

5- kısa cevaplar mı iyi olur yoksa laf kalabalığı yaparak şirin gözükebilir miyiz?

biraz fazla soru oldu cevaplarsanız çok sevinirim.
    sadece genel not ortalaman bakıyor.dönem dönem değil yani.

2.sorun hakkında oyle bısye duymamıstım.ama neden burda görüşmen yapılıyor dıye sorucaklarınıda sanmıyorum.o kadar fazla kısı oluyor kı bu kdr ayrıntıya gırmeyeceklerını dusunuyorum.

Kıyafet olarak bende etkılermı dıye dusunuyordum ama iyi etkı bıraksın dusuncesıyle takım elbıse fln gıyıp de gitmenormal giyin ne cok spor ne cok klasik

Önemli olan orda karsındakını anlayıp kendını ıfade edebılmen.unutmakı senı ılk gordugu zaman vızeyı verıp vermeyecegıne karar verıyor.senın yapman gerekn ıse bunu destekleyıcı olman.

ne soruyorsa onu cevaplaman yeterlı.

önemli olan guleryuzlu ve kendınden emın olarak konusman

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı tyllq Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GENEL ORTALAMAM 1.87 OLUYOR :/
    VE SANIRIM HALA ZOR İŞİM
    BİDE DUYDUGMA GÖRE BAYANLARIN VİZE ALMASI DAHA KOLAYMIŞ Kİ BENDE BAYANIM?
    valla o ortalamayla alan var yok değil, yani notlarındaki düşmenin nedenini güzelce açıklarsan(tabi burda ing. önemli etken) alırsın diye tahmin ediyorum. Bayan fln bakmazlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı shinoda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahahahaasd

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Not ORtalaması Sorunsalı

Arkadaşlar;
    İçimde hiç telaş yoktu amma velakin burada yazılmış bi kaç şeyi Görünce telaşlanma oldu.

Birinci sınıfım, geçen sene hazırlıkken gittim Abd'ye.
    Fizik Mühendisliği Okuyorum.
    İlk Dönem Not Ortalamam 1,86. (tüm dersleri vermeme ragmen)

İkinci kez bu sene gitmeyi düşünüyorum.
    Not Ortalamam şirkete göre sorun olmaz dendi. Çünkü geçen sene gittin ve sorunsuz bi şekilde döndün dendi.

Sizin de görüşlerinizi Merak Ediyorum.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Laorx umarım dediğin gibi olur rüyalarıma giriyor artık

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Not ortalaması soru başlığı{Ana Başlık}

Arkadaşlar,

Not ortalamaları ile ilgili bundan sonra herkes bu başlık altında sorunlarını-sorularını belirtsin.Herkes farklı bir başlık açıyor ve buda forumda kirlilik diye tabir ettiğimiz olaya neden oluyor.

Bütün not ortalamaları topiclerini burada birleştiriyorum ve artık buradan devam edilsin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

burdaki en büyük düşüş bendedir
    benm dönem notlarım genelde 3.5 in üzerinde ama bu dönem 2.3 du kesin soru sorcak ama genel not ortalamam 3.20 civarı oda 3.70 ten düştü bakalım hayırlısı
    herkesin bi derdi var şu not konusunda

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

GgKapunnnn!
    Sana sesleniormmmm burdan bi ustteki postuma cevap veriver

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

selam arkadaşlar job faire katılarak iş tercihimi kings dominion olarak yaptım.ama not konusunda çok endişeliyim.3.sınıfta okuyorum ve bu dönem ortalamam acaip düştü (acaip=1.24) ama genel ortalamam 2.22..vize alma şansım ne kadar bilgilendirseniz sevinirim..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sayın arkadaşlarım dönem notlarım sırasıyla;

2,15
    1,80
    2,34
    1,58
    2,03

GNO : 1,96

05.03.08 tarihinde vize randevumuz var. bu ortalamalarla vize almamın ne derece imkan içerisinde olduğunu paylaşırsanız sevinirim. Aynı zamanda geceleri bir otelde resepsiyonistlik yapmaktayım. bunu orada belirtmenin vize görüşmesine etkisi ne olur? aynı zamandan babamın tekrar döneceğime ve eğitimime türkiye de devam edeceğime dair mektubu ve bir hocamızın notlarımın 2.00 altında olmasının sebebi geceleri çalışmam olduğunu belirten bir mektubu var. bu belgeler benim ne derece vize görüşmemi etkiler? tecrübe edinmiş arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum. gerçi vize görüşmelerindeki karışık prosedürlerin konsolos çalışanları tarafından dahi tam olarak bilindiğini zannetmiyorum. ancak yorularınızın öneminin farkında bir forum okuru olarak yorumlarınızı bekliyorum...
    Konu garfield tarafından (02-03-2008 Saat 06:56 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı garfield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sayın arkadaşlarım dönem notlarım sırasıyla;

2,15
    1,80
    2,34
    1,58
    2,03

GNO : 1,96

05.03.08 tarihinde vize randevumuz var. bu ortalamalarla vize almamın ne derece imkan içerisinde olduğunu paylaşırsanız sevinirim. Aynı zamanda geceleri bir otelde resepsiyonistlik yapmaktayım. bunu orada belirtmenin vize görüşmesine etkisi ne olur? aynı zamandan babamın tekrar döneceğime ve eğitimime türkiye de devam edeceğime dair mektubu ve bir hocamızın notlarımın 2.00 altında olmasının sebebi geceleri çalışmam olduğunu belirten bir mektubu var. bu belgeler benim ne derece vize görüşmemi etkiler? tecrübe edinmiş arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum. gerçi vize görüşmelerindeki karışık prosedürlerin konsolos çalışanları tarafından dahi tam olarak bilindiğini zannetmiyorum. ancak yorularınızın öneminin farkında bir forum okuru olarak yorumlarınızı bekliyorum...
    notun bir problem olmaz.

o bazı almış olduğun referans ve sebep gösteren tarzdan yazılar da aynen seninle beraber geri döner yani bakmaz bile

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet arkadaşlar acil olarak bana yardımcı olursanız çook ama çok sevinecem hemde çok acil sorunum şu 14 martta vize görüşmesine gidecem istanbula hazırlık öğrencisiyim bizim ünide şöle bişe var 1. dönem notu ne olursa olsun 2. dönem notu 70 den yukarda ise hazırlığı veriyon ben bu yüzden çoğu sınava girmedim girmediğim sınavlarında çoğuda 0 not ortalammamı 26 gösterdi ama girdiklerim iyi tabi derdimi anlatabilirsem istanbuldan vize almam şansım ne olur alaskayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen!!!!

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

benimde okulda 5. yılım ve 6 ya uzattım ortalamam 2.23 ingilizcem orta seviyenin biraz üstü.umarım bir sorun teşkil etmez.çok şartladım kendimi gideceğim diye ama bakalım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kozsoy761 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar acil olarak bana yardımcı olursanız çook ama çok sevinecem hemde çok acil sorunum şu 14 martta vize görüşmesine gidecem istanbula hazırlık öğrencisiyim bizim ünide şöle bişe var 1. dönem notu ne olursa olsun 2. dönem notu 70 den yukarda ise hazırlığı veriyon ben bu yüzden çoğu sınava girmedim girmediğim sınavlarında çoğuda 0 not ortalammamı 26 gösterdi ama girdiklerim iyi tabi derdimi anlatabilirsem istanbuldan vize almam şansım ne olur alaskayı düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim lütfen!!!!
    not ortalaman hakkında sorun çıkarırlarsa şayet hazırlık öğrencisi olduğunu öne sürebilirsin bu yüzden yani ingilizceni geliştirmek için gitmek istediğini söyleyebilirsin.ama not ortalaman şuanda 4 üzerinden kaç onu belirtmemişsin.bende vizeye ilk kez gireceğim pek bilgim yok sadece fikrimi belirtmek istedim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

saol kardeşim dediğin mantıklı denicem konsoloslukta...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)