Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 2345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 276 adet sonuctan sayfa basi 151 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Work and Travel'da Cankurtaranlık - Lifeguard

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı oguz_celebi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende 14 haziranda new york belediyesinde sınava giricem inşallah geçebiliriz testleri 45 metreyi 35 snaiyede yüzmemizi istiyorlar bakıcaz artık
    yıllardır yüzme ile uğraştığım halde 50 metreyi 30sn de yüzüyorum.
    45 metreyi 35 sn de yüzmek hiç de kolay değil
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ya arkadaşlar ben virtual web cam ile lifeguard aldım New Jerseyde Waterparkda...
    Adama dedim test yapacakmısınız beni gelince dedi evet ama hiç de zor değil dedi.Tamam dedi bye bye dedi.
    İşim sözleşmede tam olarak lifeguard/slide attendant
    NJ'e gidip orada lifeguardlık yapan arkadaşlar war mı?Ne istiyorlar test için tısrtım iyce.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hocam bu konuyla ilgili olumlu bir şey söyleyecek olan yok mudur ya?!hayır benim anlamadığım bu 400-500metre yüzme olayı nedir?!Rambo'yu yaptılar diye herkesin Rambo olmasını mı bekliyorlar?!bu işe her giden prof.yüzücü olmak zorunda mıdır?ben değilim,yapamaz mıyım yani?!özel sebeplerim var,işi de değiştiremiyorum ve ister istemez okuduğum her yerde yapabileceğimi düşÃ¼ndüğümden fazlasını istedikleri söylendiği için çok ağır bir karamsarlığa kapılıyorum...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar, wisconsın dells te polynesian hotel de lifeguard olarak çalışma ihtimalim var. Daha önceo rada çalışan var mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı GoatOfGod Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam bu konuyla ilgili olumlu bir şey söyleyecek olan yok mudur ya?!hayır benim anlamadığım bu 400-500metre yüzme olayı nedir?!Rambo'yu yaptılar diye herkesin Rambo olmasını mı bekliyorlar?!bu işe her giden prof.yüzücü olmak zorunda mıdır?ben değilim,yapamaz mıyım yani?!özel sebeplerim var,işi de değiştiremiyorum ve ister istemez okuduğum her yerde yapabileceğimi düşündüğümden fazlasını istedikleri söylendiği için çok ağır bir karamsarlığa kapılıyorum...
    Yüzme bilmeden gidenler var korkacak bir durum yok.
    Su zaten senin boyunu geçmiyor genelde ,
    bütün gün bekliyorsun havuzda o kadar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet yüzme bilmeden gidenler war ama gidince test yapıyorlar bu testi geçemessem işsiz kalacağım belki,içim kararıyor 12 yıldır yüzüyorum,güveniyorum kendime ama gene de korkuyorum işte,ne istiyorlar acaba Nj lifeguard test için

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mehmetcik19 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yüzme bilmeden gidenler war ama gidince test yapıyorlar bu testi geçemessem işsiz kalacağım belki,içim kararıyor 12 yıldır yüzüyorum,güveniyorum kendime ama gene de korkuyorum işte,ne istiyorlar acaba Nj lifeguard test için
    Havuzda karşıya bi git gel diyorlar o kadar

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben de wilderness ta lifeguard olucam. Yüzme testleri zor oluyomuş öyle duydum. giden bi arkadaşın anlattığına göre; 25 metrelik havuzda hiç durmadan 20 tur atmanı istiyorlarmış..bunu geçersen gerisi formaliteymişş..ing.testi vs..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

inşallah öyledir,çünkü tsti geçemeyince işe almıyorlarmış diye duydum:::

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gidip de orada testten geçemeyip işe alınmazsam katlederim en ala hızarla cümle amerikalıları

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı politeboy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de wilderness ta lifeguard olucam. Yüzme testleri zor oluyomuş öyle duydum. giden bi arkadaşın anlattığına göre; 25 metrelik havuzda hiç durmadan 20 tur atmanı istiyorlarmış..bunu geçersen gerisi formaliteymişş..ing.testi vs..
    abiciğim 25m lik havuzu 20kere gidip gelme işini olimpiyatlarda yapıyolar mı o bile tartışma konusu!ya ben anlamıyorum nasıl bu kadar fazla şey isterler?!sonuçta bu WAT olayına dünyanın bir çok yerinden mevsimlik öğrenciler gidip geliyor bu kadar kasmanın alemi ne?!lifeguard mıyız SAT komandosu mu?okadar yüzecek kapasite olsa gider komando olurum hem ülkeme hizmet hem de aylık 2bin lira para daha nolsun...bu arad n3co arkadaşıma iç rahatlatıcı yorumlarından ötürü teşekkürler,umarım anlattığı gibi basit bi sınav olur...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar o kadar buyutulecek bır olay yok aslında bende vırgınıa da lıfeguard lık yapıcam yuzme sınavına turkıyede gırdım.yaptırdıkları 100m serbest 100m kurbağlama 100m sırustu nonstop yuzmek ılk asamasıydı.ıkıncı olarak havuzun dıbınden 5 kg lık agırlıgı cıkartıp karnında ve sırtustu 50m yuzdurmemızı ıstedıler..hepsı buydu..ve ayrıca yuzme kısmında zaman tutmadılar sadece ıstedıklerı durmadan yuzmemızdı..hepsı bu ..bence yapılabılecek en ıyı ıslerden bır tanesı ..herkese kolay gelsın umarım hepımız ıcın hayırlısı olur arkadaslar...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

off offf içim karadı abi bu ne yaa!! bende lifeguard olacam washington dc'de winkler pool die bir şirketle sözleşme imzaladım ama ben yüzmeyi çok iyi beceremiyom sırf firmanın gazına geldim. Kolay geçersin dediler. İnşallah geçerim ama bütün hevesim kaçtı yaa. Arkadaşlar acaba yerleşemezsem orda başka iş bulmak kolay mı? bilgilendirirseniz çok çok sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben de cankurtaranlık işine gidiyorum. Şubat ayında işveren İstanbula geldi, Şirketin ayarladığı bir havuzda (Kasımpaşadaki Kapalı Beyoğlu Havuzu) Testleri yaptık.

1. Aşama
    300 Metre hiç durmadan yüzüyoruz. 300 Metre yüzmenin açılımı da şöyle oluyor.
    Öncelikle 100 metre Kurbağalama,
    Sonra 100 metre kulaç,
    Sonra 100 Metre serbest stil (Sırt üstü yüzme hari&#231
    300 metreyi kesintisiz yüzenler ilk testi geçiyor. Gerçi 250 ve üstü yüzenleri de ilk testi geçirdiler. Hatta bir arkadaşım 200 yüzebildi o kalabalıkta bir katakulliye getirip oda geçti : eek:

2.Aşama

Havuzun başından 25 metre yüzerek Havuzun dibine atılmış olan 5 kg ağırlığındaki dumble'ı iki elinle tutup geriye doğru 25 metre, ellerini kullanmadan sadece ayaklarınla yüzerek bitiriyorsun.
    İlk defada başaramayanlara ikinci defa hak veriyorlar.

Ayrıca sertifikalara burada verilmiyor. Burada ne kadar yüzdüğümüz, geçip geçmediğimiz belirtiliyor. Amerakaya gidince orada Kızılhaç (red-cross) onaylı bir eğitime daha gireceğiz. Bu eğitimin bedeli ise 200 $ (200 $ KızılHaç'a gidiyor)bunu oraya gidince paychecklerimizden düşecekler.

Cankurtaranlık hakkında soruları olan varsa bana ulaşabilirler.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

wildernessta 25 metrelık havuzmu varmıs ben neden gormedım

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı solakbeyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de cankurtaranlık işine gidiyorum. Şubat ayında işveren İstanbula geldi, Şirketin ayarladığı bir havuzda (Kasımpaşadaki Kapalı Beyoğlu Havuzu) Testleri yaptık.

1. Aşama
    300 Metre hiç durmadan yüzüyoruz. 300 Metre yüzmenin açılımı da şöyle oluyor.
    Öncelikle 100 metre Kurbağalama,
    Sonra 100 metre kulaç,
    Sonra 100 Metre serbest stil (Sırt üstü yüzme hariç)
    300 metreyi kesintisiz yüzenler ilk testi geçiyor. Gerçi 250 ve üstü yüzenleri de ilk testi geçirdiler. Hatta bir arkadaşım 200 yüzebildi o kalabalıkta bir katakulliye getirip oda geçti : eek:

2.Aşama

Havuzun başından 25 metre yüzerek Havuzun dibine atılmış olan 5 kg ağırlığındaki dumble'ı iki elinle tutup geriye doğru 25 metre, ellerini kullanmadan sadece ayaklarınla yüzerek bitiriyorsun.
    İlk defada başaramayanlara ikinci defa hak veriyorlar.

Ayrıca sertifikalara burada verilmiyor. Burada ne kadar yüzdüğümüz, geçip geçmediğimiz belirtiliyor. Amerakaya gidince orada Kızılhaç (red-cross) onaylı bir eğitime daha gireceğiz. Bu eğitimin bedeli ise 200 $ (200 $ KızılHaç'a gidiyor)bunu oraya gidince paychecklerimizden düşecekler.

Cankurtaranlık hakkında soruları olan varsa bana ulaşabilirler.
    abı bu ne ya adamlar sankı ulusal olımpıatlara secmeler yapıyorlar.ama nede olsa can guvenlıgı olsun o kadar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla eyaletten eyalete hatta işyerinden işyerine değişiyor diye de duydum
    Umarım zorlamazlar bu kadar ya oraya gidip işsiz kalırsam gta gibi oynarım cümle amerikan halkıyla

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı amerikan eagle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wildernessta 25 metrelık havuzmu varmıs ben neden gormedım
    baraboo ya götürüyorlar test iiçin
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Kortanzz biraz daha bilgi verir misin şu yüzme ve ing.ce tesletleriyle ilgili rica etsem Wildernessta nasıl oluyo bu işler ? Çok fazla şey söyleniyo ve bunların çoğu kulaktan dolma,yapamıyıcam korkusu sardı içimi, sen 1. ağızdan görmüş geçirmiş biri olarak özetlersen sevinirim.. Nasıl bir yer oluğuyla ilgili bir de nerde konakladığınızla ilgili bi kaç şey de yazarsan süper olur.tşk

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

diğer başlıkta açıklamıştım burda da açıklim;

gittikten sonra 1-2 gün içinde kimberly marstona gidip geldiğinizi ve işe hazır olduğunuzu bildiriyorsunuz. eğer bir sorun yoksa, size 1 hafta sonraya süre veriyorlar oryantasyon için, sonra oryantasyon başlıyor sizi alıp tüm parkı gezdiriyorlar, geçen sene h1n1 vardı onunla ilgili uyarmışlardı vesaire, sonra lifeguardlık testine girmek isteyenler managerin verdiği bir kağıda ismini ve çalışabileceği günleri yazıyor. bundan yaklaşık 2-3 gün sonra lifeguard classları açılıyor. tabi siz ortamı biraz tanıyın diye sizi lifeguard testlerini geçene kadar slide attendat olarak çalıştırıyorlar. lifeguard class 4 gün sürüyor ilk 3 gün önce barabooda bir ucu 14 feet diğer ucu 3 feet olan bir havuza götürüyorlar. dalma, suyun altından 5kg yük çıkarma, boğulan birini kurtarma gibi şeyler ögretiyorlar. tabi önce bunları öğrenmek için yüzme testini geçmelisinz. yüzme testide ; 12 turdan toplam 300 metre yüzüyorsunuz, ilk 100 metre kulaç, sonraki 100 metre kurbağlama son 100 metre ise ikisinin karışımı veya ikisinden biri size kalmış, o sırada manager sizi izleyip yüzmenize göre not tutuyor. fazla durdu, yavaş yüzdü, kafasını çok çıkardı gibi... ama genelde %95 geçiyor rahat olun yüzme biliyorsanız. bunların dışında hergün havuzda eğitim aldıktan sonra havuz çıkışı sizi wilderness on the lake'e götürüp video izletiyorlar ve ertesi günde o izlediğiniz videodan test yapıyorlar, tabi birde kitapçık veriyorlar çalışmanız için. önemli yerleri derste size işaretletiyorlar. dummy üzerinde suni tenefüs, kalp masajı gibi müdeehaleleleri ögreniyorsunuz ve lifeguard olmadan önceki son testte buna dayanıyor. yani sizi dışarı cıkarıyor manager önüne koyuyor dummy i kalp krizi geçiriyor müdehale et diyor, sende doğru yaparsan geçiyorsun... tek önereceğim şey oraya gittiğin zaman illaki kopya çekmeyi düşÃ¼neceksin çünkü cevapları fln sınıfta bırakıyorlar. eğer yakalanırsan işten atılıyorsun asla önermem 2 arkadaşım işten atılmıştı daha 2. günden, o yüzden dikkatli olun.. diğer bilgileri wilderness başlığına yazarım.
    I have dream about this day boys and its going to be legendary. Together we will own this city, anytime a girl wants to get back at her ex-boyfriends we'll be there, anytime a girl wants to solve her father issues through promiscuty and binge drinking we will be there! Anytime a bachelorette party drives through the city in a limo sticking their heads out sunroof shouting "what's up newyork?" we will be what is UP Newyork!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

NASCO diye bir sertifika için bizi de gidince sınav yapacaklar yazılı ve fiziksel olarak,NASCO için sınava falan giren var mı ya?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ARKADAŞLARRRRRRR!!!Ben NJ'e gittiğimde NASCO sertifikası için sınav yapacaklar üstelik ilk yardımdan quiz testler falan da var,sorularını falan nasıl bulurum ingilizcem iyi değil o akdar,yardımcı olacak war mı???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Uluslararasi Cankurtaranlik Sertifikasi verilecekmiş eğitim den sonra. tabi önce 150 dolar vermemiz gerekiyormuşş...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar benden bu sene virginia Alexandria ya gitmeyi düşünüyorum experience usa ile.Burada Çalışanlar çalışmış olanlar biraz bilgi verebilirler mi acaba.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha önce RSV Pools şirketi ile çalışanlar yardımcı olabilir mi?
    amerikada ki yüzme sınavları ve yazılı sınavları zor oluyor mu?
    bilgi verirseniz sevinirim.
    Washington DC ve Maryland bölgesinde lifeguarlık yapmıs arkadasların bilgilerine ihtiyacım var. yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba ben bu yaz Maryland eyaletinde DRD POLLS da cankurtaran olarak çalışıcam ancak tam olarak ne yapacagım hakkında bişey b ilmiyorum yardımcı olursan sevinirim.Hani sadece oturup düdük mü çalıcam yokda havuz temizligi vs.. günde en fazla kaç saat çalışabilirim,yemek molası ne zaman,neleri yapmamam gerekir?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba ben bayanların rahatsız olduklaro dönemde nasıl çalıstıklarını sormak istırum bilgi verirsen seviinirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bizde kalaharide cankurtaranlık yapıcaz yüzme mülakatı serbest stil 200 metreydi. rahat geçtik ama asıl önemli olan oradaki sınav. yazılı sınav stress ... umarım zorlamazlar. kalahari nin yaptığı eğitim ve mülakat hakkında bilgisi olan varmı ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar ben duzenli olarak sigara icen ama duzensiz olarak spor yapan bi bireyim cankurtaranlik sertifikasi alacagim,bu mevzu da bi kac soru sorayim
    1-)100 m kurbagalama 100 m kulac 100 m serbest stil,ayri ayri mi olacak yoksa 300 m yi bu stillerle mi tamamlayacagiz,
    2-)alexandria virginia yi Tr de nereye benzetebilirsiniz ,sosyal yasam nasildir.
    3-)Cankurtaran olarak daha onceden gitmis olanlar ,keske su isi yapsaydim dedigi bi is var mi?
    cevaplariniz icin simdiden tesekkurler

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

kalaharı dekı yazılı sınav hakkında bılgısı olan varmı veya tecrubesı napıyolar zorluolarmı bıraz yardımcı olurmusubuz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)