Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345
Toplam 148 adet sonuctan sayfa basi 121 ile 148 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: New York

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende cok umutluyum burda okuduklarimi daha once bana herkes defalarca soledi bunlari bilerek gidiyorum istedigim orda olmakti tm da istedigim yerde olucam insallah. bende 32 saate anlastim ama pozisyon solemedikleri icin cekincem var bakalim gidince ogrenicez.. umarim 2. is de bulabiliriz rahat ederiz

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Konaklaman ne kadar?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı emrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    32 saate anlaştım ben Mc donalds da? Sonuç olarak; orada 3 ay çalışmanın zorluğu çok avantajı yok mu??
    Mailine cevap veremedim ayarlarin kapali diye buradan yaziyim. Ny niye kotu soyle dusun.

Denizlide saati 7$ kazanip eve ayda 200, yemege 100 vereceksin.
    Istda olunca saati 7$ kazanip eve ayda 300, yemege 200 vereceksin.

Sonucta kazanacagin ucret sabit ama masraflarin ny de daha fazla olacagi icin kazancin az olacak. Herkesin ny' ye kotu bakmasinin nedeni bu.

Konaklaman ucuz degilse haftada 32 saat calismayla fazla kazanamazsin gibi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Konaklama en az 450 dediler,Break.Ama biz 3 arkadaşız.Daire kiralamyı düşÃ¼nüyoruz.Dediklerin çok doğru kesinlikle,Manhattan.İnş kolayca hallolur her şey ne diyim.Kiralar hakkında bir bilgin var mı??

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı emrest Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konaklama en az 450 dediler,Break.Ama biz 3 arkadaşız.Daire kiralamyı düşünüyoruz.Dediklerin çok doğru kesinlikle,Manhattan.İnş kolayca hallolur her şey ne diyim.Kiralar hakkında bir bilgin var mı??
    Aylık 1000$ bulursunuz bence. Daha fazla olacağını sanmıyorum, böylece 333$ aylık 84$denk gelir buda NYC için uygundur...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aylık 1000$ bulursunuz bence. Daha fazla olacağını sanmıyorum, böylece 333$ aylık 84$denk gelir buda NYC için uygundur...
    Tur rehberi sanırım China town'un oralardayken, kiralar 1+1 dairelerde 3500 dolardan başlıyor demişti
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tur rehberi sanırım China town'un oralardayken, kiralar 1+1 dairelerde 3500 dolardan başlıyor demişti
    craiglist.com' da görmüştüm 1000$ civarında vardı daireler.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1+1 daireler'in İstanbuldaki kiraları bile 3+1 daire kirasına yakındır,
    sebebi zengin amcalarımızın bayan arkadaşlarını götürmesidir

New York da kiralar pahalı olsa da ,
    haftalık 120 dolar civarına ev bulabiliyorsunuz .

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Queens de kiralar ny'ye gore cok dusuk. Oradan ev kiralanabilir. Bi arkadas 1+1 evi 1500$ a mi ne kiralamisti.

Bazi turk sitelerinde ev arkadasi ariyorlar. 300-500$ arasi degisiyor ucret. Ama siz arkadaslarinizla kalacaginiz icin size uymaz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet 3 arkadaşız. 1000$ diyelim aman 1500$ falan aşar :S :P

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

emrest ve ny2010 bende New york city de olacağım bu yaz ozelden msn adresimi gönderdim sizlere eklerseniz konuşalım, şimdiden hayırlı wat lar

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu yaz ny da olacağım ama ben lake george da olacam.
    bu konaklama muhabbeti olmuş yukarıda ...
    çok mu pahalı ny?
    korktum bak şimdi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

İnşallah bu yaz ben de, New-Yorktayım, Manhattanda hediyelik eşya satıcısı olarak, saati 8 $, haftada 60 saat dediler Üstelik sattıklarımın 10% bana kalıyor, konaklamanı işveren teklif ediyor ayda 400$, Parayla donme ihtimali çok düşÃ¼k diyorlar, Hiç mi, para getirmek olmuyor oralardan? Yardım edin lütfen..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

newyorkta kiralar pahalidir. bi oda icin en az 500 dolari gozden cikarin. o da manhattan deil brooklyn queens bronx yani manhattana en az 45 dakika uzaklikta olan yerlerdedir. biraz arastirma yapip gelmenizi tavsiye ederim buraya. sonradan zor duruma dusmeyin.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Orxan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah bu yaz ben de, New-Yorktayım, Manhattanda hediyelik eşya satıcısı olarak, saati 8 $, haftada 60 saat dediler Üstelik sattıklarımın 10% bana kalıyor, konaklamanı işveren teklif ediyor ayda 400$, Parayla donme ihtimali çok düşük diyorlar, Hiç mi, para getirmek olmuyor oralardan? Yardım edin lütfen..

bende manhattan da olacağım, orda görüşürüz belki, 60 saat iyiymiş bu arada : )
    msn den gorusmek istersen diye ozelden atıyorum msni

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

İnşallah bu yaz ben de, New-Yorktayım, Manhattanda hediyelik eşya satıcısı olarak, saati 8 $, haftada 60 saat dediler Üstelik sattıklarımın 10% bana kalıyor, konaklamanı işveren teklif ediyor ayda 400$, Parayla donme ihtimali çok düşük diyorlar, Hiç mi, para getirmek olmuyor oralardan? Yardım edin lütfen..
    Yuhh nasil bir istir o oyle. Bu durumda parayla donemiyorsan herkes isi biraksin

3 ay calissan %10 la birlikte 6500$ a yakin para ediyor.

3 ay icin 1200$ kiraya versen, 750$ yemek masrafin olsa, 250$da 3 aylik metro kart alsan cebnde 4000$ a yakin para kaliyor
    Sometimes memories can kill...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

harbidenmi??? vay be!!! Baküde en sonuncu iş bu... lifeguard dan kim kesilmişse mecburen bu işi seçmeliydim başka iş de yokdu, parasını sordum nasıl ihtimali varmı, cevabinda " kendini maksimum geçindireceksin" dediler.. ama pek de inandırıcı gelmiyor adama. 6500$???,... 400$ Aylik odeme iyimi sizce? normalmi gozukuyor? yoksa cok ucuz aylık deyip de kandirmasinlar adami...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

harbidenmi??? vay be!!! Baküde en sonuncu iş bu... lifeguard dan kim kesilmişse mecburen bu işi seçmeliydim başka iş de yokdu, parasını sordum nasıl ihtimali varmı, cevabinda " kendini maksimum geçindireceksin" dediler.. ama pek de inandırıcı gelmiyor adama. 6500$???,... 400$ Aylik odeme iyimi sizce? normalmi gozukuyor? yoksa cok ucuz aylık deyip de kandirmasinlar adami...
    Gelir giderini hesapla cebinde kalacak parayi bulursun. Giderin yol/yemek/konaklama olacak. 400$ newyork icin normal. Aylik sinirsiz metrocard da 89$.

Hadi %10 komisyonu gectim, overtime'ida saymiyoruz. Haftada 8$dan 60 saat=480$ haftalik yapiyor. En kotu ihtimal 10 hafta calissan yaklasik olarak 5000$ alacaksin.

Giderin zaten ortada kalan parada sana kalacak. Ancak gecinirsin diyen adamin hic mi matematigi yok.

Bu is dogruysa hic kacirma direk kabul et derim. Senle ayni giderlere sahip nyde calisan kisiler genelde saati 7$dan haftalik 32-40 saat arasi caliyor. Sen 60 saati bulmussun Ki bide %10 komisyon var.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkdaşlar bende bu yaz NYC de olacağım fakat benim konaklamamı şirket paterson,Nj diye bi yerde ayarlamış.NYC ye otobüsler kalkıyormuş.Trafiğe göre NYC ye varmam bir saati falan buluyormuş.Açıkçası hiç kafama yatmadı.Konaklamaya 250$ dediler ama yol parası ile ben yine 400$ civarına geleceğini düşünüyorum.

Orada ev bakıpta evine fazladan bir eleman isteyenler(kirayı azaltmak için tabiikide) mutlaka iletişime geçsinler benimle.Hatta sadece NYC gideceklerle sadece tanışmak için bile iletişime geçsek gayet güzel olur.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı eryz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar bende bu yaz NYC de olacağım fakat benim konaklamamı şirket paterson,Nj diye bi yerde ayarlamış.NYC ye otobüsler kalkıyormuş.Trafiğe göre NYC ye varmam bir saati falan buluyormuş.Açıkçası hiç kafama yatmadı.Konaklamaya 250$ dediler ama yol parası ile ben yine 400$ civarına geleceğini düşünüyorum.

Orada ev bakıpta evine fazladan bir eleman isteyenler(kirayı azaltmak için tabiikide) mutlaka iletişime geçsinler benimle.Hatta sadece NYC gideceklerle sadece tanışmak için bile iletişime geçsek gayet güzel olur.

ben nyc de olacağım tanışabiliriz haıyrlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben nyc de olacağım tanışabiliriz haıyrlı olsun
    Tanışalım tabi hocam sen nerede çalışacaksın ve nerede konaklayacaksın?

Ya da istersen özelden msninide atabilirsin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Tanışalım tabi hocam sen nerede çalışacaksın ve nerede konaklayacaksın?

Ya da istersen özelden msninide atabilirsin
    msni attım özelden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    msni attım özelden
    tamamdır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşlar gideceğim firma konaklamamı ayarlamalarını istersem Paterson,Nj de bir konaklama ayarlayacak bana.Çalışacağım yer ise Manhattanda.Fakat konaklamamı ayarlamalarını istersem 3 aylık kontrat yapacaklarını ve oradan çıkamayacağımı söylüyorlar.Bende hayır istemiyorum hergün 2 saat gelip gitmek deyince hem bütçeme zarar hemde 2 saat yol çekilir mi diyince ama işveren firma bu konaklamayı seçmeni zorunlu kılıyor dediler.Ne yapacağımı şaşırdım.Böyle bir hakları var mı? Ve Patersonda 3 ay kalmam ne kadar mantıklı sizce?
    Şirketten bana o konaklama dışında bir konaklama ayarlaması için yardım istedim ama edecek gibi durmuyorlar.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart new york ta araba satin almak

merhaba arkadaslar new york ta araba almak icin neler gerekli.ben daha once wisconsindan araba aldim ve sattim ama new york icin kurallar kati deniliyor.bu konuda bilgisi olan warmi acaba

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar gideceğim firma konaklamamı ayarlamalarını istersem Paterson,Nj de bir konaklama ayarlayacak bana.Çalışacağım yer ise Manhattanda.Fakat konaklamamı ayarlamalarını istersem 3 aylık kontrat yapacaklarını ve oradan çıkamayacağımı söylüyorlar.Bende hayır istemiyorum hergün 2 saat gelip gitmek deyince hem bütçeme zarar hemde 2 saat yol çekilir mi diyince ama işveren firma bu konaklamayı seçmeni zorunlu kılıyor dediler.Ne yapacağımı şaşırdım.Böyle bir hakları var mı? Ve Patersonda 3 ay kalmam ne kadar mantıklı sizce?
    Şirketten bana o konaklama dışında bir konaklama ayarlaması için yardım istedim ama edecek gibi durmuyorlar.
    Yol ucreti olarak aylik sinirsiz metrocard alirsin. Ama hergun 2 saat yol cekilmez. Sen istersen ayarlayacaklarini soylemisler, simdi istemeyince nasil zorunlu kiliyorlar :S Ne sacmalik. Illa orada kalacaksin diye birsey yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı manhattan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yol ucreti olarak aylik sinirsiz metrocard alirsin. Ama hergun 2 saat yol cekilmez. Sen istersen ayarlayacaklarini soylemisler, simdi istemeyince nasil zorunlu kiliyorlar :S Ne sacmalik. Illa orada kalacaksin diye birsey yok
    Valla bencede büyük saçmalık.Şu olaylar bir bitsin sağ salim bi gideyim Amerika'ya sonra şirketimin tüm aksaklıklarını bir bir yazarım şirketler bölümüne.Şirket seçecek arkadaşlar dikkatli olsun diye.

Neyse New York a gidecek arkadaşlara sorayım eğer şirket o evde kalmamamı kabul edip yeni evde ayarlamazsa gidince ev bulabilir miyim? Bulursam ne kadara bulurum? Buradan Yorka gidecek ve ev tutmayı düşünen arkadaşlarada selam çakayım

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Valla bencede büyük saçmalık.Şu olaylar bir bitsin sağ salim bi gideyim Amerika'ya sonra şirketimin tüm aksaklıklarını bir bir yazarım şirketler bölümüne.Şirket seçecek arkadaşlar dikkatli olsun diye.

Neyse New York a gidecek arkadaşlara sorayım eğer şirket o evde kalmamamı kabul edip yeni evde ayarlamazsa gidince ev bulabilir miyim? Bulursam ne kadara bulurum? Buradan Yorka gidecek ve ev tutmayı düşünen arkadaşlarada selam çakayım
    Craiglist e simdiden bak. Bi kac yeri not alirsin. Ciktisini falan cikartirsin. Abd ye gidince orada kalmazsan telefon falan acip uygun bi yer bulabilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)